Hybrid Rousínov

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
kofilka
Příspěvky: 107
Registrován: úte dub 09, 2019 10:10 am

Re: Hybrid Rousínov

Příspěvek od kofilka »

Tak instalováno 36x290w na plocho, zapojeni 2x axpert VMIII PF1 5kw, baterky teď jen 300ah olova (musím se dokopat zajet pro další).... Zatim dobrý :-).... konstrukcí mám na dvoře hodně sundanýh a některé jsem ani nestihl dát na střechu než jsem změnil celou elektrárnu :-)...kdo bude potřebovat nějaké konstrukce na ploché střechy nechť se ozve.
10kw suntech, 2x 5kw axpert vm3
Vitek
Příspěvky: 1917
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am

Re: Hybrid Rousínov

Příspěvek od Vitek »

Dobry.. Dej nam foto at vidime jak to mas na strese. Info o zapojeni atp at jsi inspirace pro ostatni. P
Rozvadece menice atp. Dik V.
kofilka
Příspěvky: 107
Registrován: úte dub 09, 2019 10:10 am

Re: Hybrid Rousínov

Příspěvek od kofilka »

Zapojení 9 v serii 2x na každej měnič, kotveno na kovových konstrukcích 9cm nad střechou, jsem zvědav jak to bude v létě s teplotou, foto přihodím jak něco rozumně vyfotím :-)....zatim nevím jestli chci být inspirace, abych spíše nebyl odstrašující příklad :-)
10kw suntech, 2x 5kw axpert vm3
kofilka
Příspěvky: 107
Registrován: úte dub 09, 2019 10:10 am

Re: Hybrid Rousínov

Příspěvek od kofilka »

Rymecka me dostala tak se doma flakam a furt cucim jak se mi balancuji safty :)
Nakonec moje elektrarnicka vypada takhle: 2x axpert 5kw, kazdej na jine fazi, doma to mam vydratovano tak aby na jednom bezely jen zarizeni s kratkodobou spotrebou aby vnoci prez nej nic neteklo a mohl vklidu spinkat zatimco druhej ma vsechny zasuvky kde jsou spotrebice i s malou spotrebou se standby rezimem, ten jede proste furt. Baterky 224ks saft lifepo od martina 14p16s Ale jelikoz menic umi back to grid jen po celych voltech a jen do 51v tak jsem je dneska preskladal na 15s abych mohl lepe ovladat.... 36ks 290w panelu naplocho. Balancovani od baterioveboxy.
Přílohy
IMG-20200214-WA0002_compress65.jpg
image-20200214_155930_compress83.jpg
IMG_20200222_165605_compress3.jpg
10kw suntech, 2x 5kw axpert vm3
Uživatelský avatar
marsal64
Příspěvky: 1200
Registrován: sob čer 16, 2018 1:45 pm
Lokalita: Velké Popovice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9,3
Kapacita baterie [kWh]: 30
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Velké Popovice

Re: Hybrid Rousínov

Příspěvek od marsal64 »

Pěkné, včetně uměleckého dojmu vlevo dole.
Tou instalací panelů "naplocho" míníš sklon panelů blízký nule? Z mé zkušenosti je to asi to nejlepší pro zamračenou zimu (pro slunce v zimě zase jih a kolmo nebo skoro kolmo).

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek