O jaderné energii

Nezařaditelné
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: O jaderné energii

Příspěvek od brumlaj »

vla píše:...... V poslední době se nějak začínám klonit, ke zrušení dotační politiky, jako nástroje, který podporuje rozvoj. ...... .
Teď jaký rozvoj. Zavádění nových technologií bych klidně po omezenou dobu podporoval. Nebo start nového živnostníka. údržba krajiny možná také. Ale podporovat zemědělství dotacemi jako celek je na hlavu postavené. Stejně jako nové jaderné zdroje po 60. letech běžného komerčního provozu - viz. plán státních záruk. FVE se dotuje celkem max. 30 let a již dnes jsou výsledky - cena panelů je 15% původní ceny v roce 2008. Dále nové dotace ne. Něco jako u patentu. Máš několik let ochranu (dotaci) a potom je to veřejné.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
rva
Příspěvky: 3527
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: O jaderné energii

Příspěvek od rva »

brumlaj píše: podporovat zemědělství dotacemi jako celek je na hlavu postavené.
V rozvinutých zemích, kde je vysoká životní úroveň a vysoká cena půdy nebudou zemědělci žít jako žebráci. Pokud se jim odstraní dotace, přestanou dělat v zemědělství a přejdou třeba do průmyslu. Vždyť zemědělství u nás tvoří pouhá 3% HDP http://vitejtenazemi.cz/cenia/index.php ... &site=puda. Uvolnění zemědělci by v jiných sektorech vytvořili určitě větší bohatství.
Chybějící potraviny si bez problémů nakoupíme jinde. Budou pocházet buď z jiného vyspělého státu (který pokračuje v dotacích), nebo z nějaké zaostalé zemědělské země, kde jsou i bez dotací chudí zemědělci konkurenceschopní. Celosvětově nejvyšší dotace poskytuje zemědělcům Švýcarsko - 68% https://www.finance.cz/zpravy/finance/6 ... is-vysoke/. Austrálie skoro nic, takže by u nás byly pravděpodobně potraviny z Austrálie.
A krajinu bychom nechali přírodě, popřípadě jako průmyslová země začali přeměňovat na další komerční objekty, protože ty přispívají k bohatství násobně více, než pole, park, les, prales, rybník. A jako bohatá země si budeme moci dovolit kupovat elektřinu od svých sousedů a dokonce je budeme moci kritizovat za používání jaderné energie nebo spalování uhlí a můžeme jim dávat knížecí rady, aby přešli na zelené zdroje.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: O jaderné energii

Příspěvek od brumlaj »

jako vtip dobrý ;-) . Ale je to jinak. Když mohly být dovozní cla na panely, tak mohou být i na dumpingové ceny potravin. Jde o to aby to učinila celá EjU. Jako ČR se nám kdekdo vysměje. A pomohlo by to celé EjU. Lidi by si zase začali vážit potravin a půdy na které se potraviny pěstují. Mnozí by se vykašlali na práci pro menenažerstvo a raději by šli stloukat máslo v díži protože by se jim to finančně vyplatilo. A hned by cena práce poskočila ;-)
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
rva
Příspěvky: 3527
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: O jaderné energii

Příspěvek od rva »

Jen definice
"Dumpingem se nejčastěji rozumí prodej vyváženého zboží za hranicemi levněji než v zemi výroby. Jindy se rozumí dumpingem prodej zboží za hranicemi se ztrátou (pod výrobními náklady) https://cs.wikipedia.org/wiki/Dumping."
Takže pokud jsou jinde potraviny vyráběny levněji (chudí zemědělci, levná půda, dobré klimatické podmínky) a tyto dováženy k nám, nejedná se o dumping.
Bránění se takovému dovozu se nazývá ochranářství = protekcionismus https://cs.wikipedia.org/wiki/Protekcionismus a jeho vedlejším důsledkem je zvýšení cenové hladiny a udržování při životě neproduktivních odvětví. Praktikován dlouhodobě snad vede k celkovému úpadku země, která tím, že se chrání před zdravým vlivem mezinárodní konkurence, přestává být konkurenceschopná.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm

Re: O jaderné energii

Příspěvek od dumi »

a az prijde nakej maler, tak tu budem bez elektriky a hlady, protoze pochybuju, ze kdyz bude malo jidla budou ho staty vyvazet.

Jidlem se musi setrtia a stat ma byt sobestacny. dyt se skoro 50% jidla vyhodi, kdyby se to nedelo nepotrebujeme tak moc huntovat pole chemii.
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: O jaderné energii

Příspěvek od diablo007 »

Je sranda že pohonné hmoty stát drží rezervu přes 80 dní ale žrádlo jen na pár dní .
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3351
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: O jaderné energii

Příspěvek od marko250 »

Soběstačnost v souladu zdravých podmínek prostředí k žití.Pokud toto celoplošně(Země) nenastane,vždy příjde odněkud problém.Lidská populace musí klesnout,s tím příjde změna žití.Dobrovolně a přirozeně to nenastane,buď dostane na prdel prostředí a donutí lidstvo postupně vymřít,nebo to zvládne na základě paniky samo mezi sebou dříve.
Někdo tady naznačil vzdělávání s uvědoměním,dobrý pokus.Za posledních 16 let co učím maturitní a učňovské obory mohu reálně uvést max. deset jedinců i se jmény,kteří byli "normální",nikoli jedineční a vše pochopili , naučili se potřebné pro svoje zaměření.Vyjímečný ani jeden,obsah svého vědění jsem nedokázal ještě nikdy předat celý!!!Tisíce žáků s nimi naopak nedokážou po sobě ani umýt mísu,zavřít okno co otevřeli a zhasnout.Vědění je nijak neinspiruje k posuvu a soběstačnosti.Lednice je doma plná,teplo , voda a internet teče:"Proč by se mělo něco změnit!?". Předevčírem jsem jednoho bývalého žáka,který dobrovolně prošel výuční list>nástavbové s maturitou>další výuční list , za kasou v Alza.cz,v danou chvíli působil rozpačitě,rozebírat jsem to ani nezačínal,byl to spíše podprůměrný student.Co tohle stálo stát(nás) peněz a času,který mohl dostat někdo jiný,kdo by to svědomitě dělal a na 100% by se uživil.
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: O jaderné energii

Příspěvek od brumlaj »

Ano dumping je prodej pod výrobní náklady a tak to bylo myšleno. Sám jsi uváděl jak švajc dotuje zemědělství. A že bych jako kupoval Tebou zmíněné australské hovězí toho se nebojím. Byl jsem se na jeho cenu podívat. No a GM plodiny jaksi kupovat nebudu. Ani popkorn. Takže mi nevadí když zde nebude. A nevím kdo ve světě bude vyrábět potraviny zrovna pro ČR levněji. Čína již má platy srovnatelné a zbývá Afrika. No odtud můžeme čekat leccos, ale potraviny? ;-)
marko250 píše:........ Předevčírem jsem jednoho bývalého žáka,který dobrovolně prošel výuční list>nástavbové s maturitou>další výuční list , za kasou v Alza.cz,....... .
A nad příčinou toho stavu jsi se zamyslel? Již jsi viděl bilbord Lidlu kde se inzeruje místo pokladní? Za kolik? 23570,-Kč. Pak je dobré přijít kousek blíž a dočíst malé písmo. Stojí tam že to je plat za třicetihodinový pracovní týden. Dobrá oprášíme trojčlenku 23570x4/3 a za běžnou pracovní dobu 40 hodin týdně dostáváme 31427,-Kč. Ještě se Ti chce za Tvůj plat učit studenty? Svět se mění. Prostě dotyčný ze sebe nenechal udělat debila za 14 hrubého a šel tam co nebude makat 48 hodin denně a ještě poslouchat blbé kecy menenažerstva že pokud nestíhá má si o dvě hodiny přivstát. Jojo to je realita zde na Ostravsku a Ty to určitě víš. To je hned jiný pohled na úroveň vzdělání mladých v ekonomice, ne? ;-) A pokud podnikavec nechce platit zaměstnance, tak si nezaslouží nadhodnotu jeho práce. To že mnozí nechtějí dát peníze jsem slyšel na vlastní uši. Ne že by neměli. Nechtějí.
Naposledy upravil(a) brumlaj dne ned dub 28, 2019 12:13 pm, celkem upraveno 1 x.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2555
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: O jaderné energii

Příspěvek od NOPARasito »

brumlaj píše:Ano dumping je prodej pod výrobní náklady a tak to bylo myšleno. Sám jsi uváděl jak švajc dotuje zemědělství. A že bych jako kupoval Tebou zmíněné australské hovězí toho se nebojím. Byl jsem se na jeho cenu podívat. No a GM plodiny jaksi kupovat nebudu. Ani popkorn. Takže mi nevadí když zde nebude. A nevím kdo ve světě bude vyrábět potraviny zrovna pro ČR levněji. Čína již má platy srovnatelné a zbývá Afrika. No odtud můžeme čekat leccos, ale potraviny? ;-)
marko250 píše:........ Předevčírem jsem jednoho bývalého žáka,který dobrovolně prošel výuční list>nástavbové s maturitou>další výuční list , za kasou v Alza.cz,....... .
A nad příčinou toho stavu jsi se zamyslel? Již jsi viděl bilbord Lidlu kde se inzeruje místo pokladní? Za kolik? 23570,-Kč. Pak je dobré přijít kousek blíž a dočíst malé písmo. Stojí tam že to je plat za třicetihodinový pracovní týden. Dobrá oprášíme trojčlenku 23570x4/3 a za běžnou pracovní dobu 40 hodin týdně dostáváme 31427,-Kč. Ještě se Ti chce za Tvůj plat učit studenty? Svět se mění. Prostě dotyčný ze sebe nenechal udělat debila za 14 hrubého a šel tam co nebude makat 48 hodin denně a ještě poslouchat blbé kecy menenažerstva že pokud nestíhá má si o dvě hodiny přivstát. Jojo to je realita zde na Ostravsku a Ty to určitě víš. To je hned jiný pohled na ekonomickou úroveň vzdělání mladých, ne? ;-)
Pozor pozor na Lidl, tu je to i trochu jinak. Hrozne variabilni pracovni doba, resp. slovy normalniho cloveka. Budou si s tvy casem vytirat otvurek. A to zvladne malokdo. Takze financni odmena Lidlu je zaslouzena.
Jinak s jaderkou je to taky tak trochu blamaz.
Vsiml jsem si, ze i znali lide dokonce tu na foru obhajuji, ze je potreba stabilniho zdroje. K cemu??? Je fakt potreba mit v siti 50Hz+/-0,001Hz, neni nahodou jaderka stejne zarizeni jako uhelka a biomasovka resp. stepkovka(tepelka), ale s tim, ze je z toho radioaktivni bordel.
Z uhelky a tepelky dokonce jde vyuzit teplovodni vytapeni, ale z jaderky si to nelajznou.
Naklady na provoz a bezpecnost a vytezeni a upravu paliva take extremne financne nakladne.
Co vidim je v jaderce hlavne pozitivum, ze dokaze i znalym problemu navodit pocit, ze je to cista energie budoucnosti. NESMYSL.
Jaderky jsou hlavne pro fabriky a ty co maji energii nejlevnejsi a pritom zatezuji nejvice energetickej system rezervovanym vykonem a proudovyma spickama
A to rozhodne domacnosti nepotrebuji a pritom domacnosti dotuji celej tenhle prohnilej kolotoc.
Kdo utece vyhraje.
P.s.: nejvice je bitej ten co nejmene zatezuje sit a nejmene bere. System pro Mimone.
:wood:
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: O jaderné energii

Příspěvek od diablo007 »

https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek ... y-40265398
To že se nevytapi z jederek se bude měnit.
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: O jaderné energii

Příspěvek od brumlaj »

NOPARasito píše:...... Pozor pozor na Lidl, tu je to i trochu jinak. Hrozne variabilni pracovni doba, resp. slovy normalniho cloveka. Budou si s tvy casem vytirat otvurek. A to zvladne malokdo. Takze financni odmena Lidlu je zaslouzena.
Ale já vím, mám to v rodině. A ukaž mi na podnikavce, který to nedělá jak jsem psal. A navíc Tě pošle do díry světa u "Hanušovic". Takže týden v .... i s večery i s nocemi a domů s holou řití místo výplaty. Viz portál práce:
Požadovaná profese: Elektrikář/ka 4 pracovní pozice
Firma: DUSK & partners SE, IČ 29213371
Minimální stupeň vzdělání: Střední odborné (vyučen)
Mzdové rozpětí: od 16 400 do 18 100 Kč/měsíc
Požadavky:
Praxe v oboru min. 3 roky, řidičské oprávnění sk. B.
Znalost jazyků výhodou: rusky/ polsky/ ukrajinsky/ slovensky, ochota služebních cest vždy na cca 30 dnů mimo Česko (sezónně).

Zaměstnanecké výhody: Firemní telefon i k soukromým účelům.


Inu to je bingo. Kolik z toho bude mít čistého těžko říci, ale zase neutratí když bude celý měsíc na služebce ;-)
diablo007 píše:https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek ... y-40265398
To že se nevytapi z jederek se bude měnit.
No ale kolik bude to teplo stát v Kč/GJ už se tam nehovoří. Jsem ostražitý. Jen aby to nevedlo k rozpadu CZT v ČB jak již se stalo leckde severněji. Je to správný krok, ale v ČR? sejdeme se zde za 10 let a o výsledku pohovoříme, ne?
Naposledy upravil(a) brumlaj dne ned dub 28, 2019 12:38 pm, celkem upraveno 2 x.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2555
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: O jaderné energii

Příspěvek od NOPARasito »

diablo007 píše:https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek ... y-40265398
To že se nevytapi z jederek se bude měnit.
Po vice ja 40letech, jupi, ze by nekdo zjistil, ze ma v hlave mozek a vicecestnymi vymeniky se to da, sice zase s nakladnymi bezpecnostnimi bazmeky, kazdopadne zpenezit :yes:
Porad se spise klonim k rakusakum!!!! Lepsi vetraky jak cekat na nejaky pitomce co napadnou system jaderky a bude problem. Jakykoli zdroj muzes napadnout a nehrozi takova paseka.
Jak by jsme dopadli v pripade blackoutu a nedochlazovani vyhoreleho paliva????
Ja bydlim v okruhu, kdyz jaderka prdne, tak ja i s rodinou pudem taky pod zem ;-(((.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: O jaderné energii

Příspěvek od diablo007 »

No to že objevili Ameriku necháme být bokem m každopádně když opominu že bude něco stát zbudování toho teplovodu tak výsledná cena tepla jelikož je odpadní a pošlou ho stejně do věži by to mělo celkem jednoduše zaplatit.
jahodovák
Příspěvky: 1931
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: O jaderné energii

Příspěvek od jahodovák »

brumlaj píše:
vla píše:...... V poslední době se nějak začínám klonit, ke zrušení dotační politiky, jako nástroje, který podporuje rozvoj. ...... .
Teď jaký rozvoj. Zavádění nových technologií bych klidně po omezenou dobu podporoval. Nebo start nového živnostníka. údržba krajiny možná také. Ale podporovat zemědělství dotacemi jako celek je na hlavu postavené. Stejně jako nové jaderné zdroje po 60. letech běžného komerčního provozu - viz. plán státních záruk. FVE se dotuje celkem max. 30 let a již dnes jsou výsledky - cena panelů je 15% původní ceny v roce 2008. Dále nové dotace ne. Něco jako u patentu. Máš několik let ochranu (dotaci) a potom je to veřejné.
Ano bylo by potřeba zrušit dotace ale ne jen u nás ale všude,jak můžeš konkurovat někomu,kdo dostává několikanásobně větší dotaci a je ještě podporován že vyváží,a ty bez dotací a ještě musíš prodávat pod cenou,tak to nejde ,dotace vždy křiví výslednou cenu,takže zrušit dotace všude a pak se uvidí kdo je konkurenceschopný.To co se zde děje má za úkol jen zničit výrobu a pak diktovat ceny,viz brambory,už se hovoří o vepřovém a další budou následovat,jak se zničí konkurence,nastává diktát výrobce...a pokud jsi viděl nějakého kapitalistu někomu něco darovat,tak to je utopie,každý chce vydělávat a pokud možno nepracovat..nemá cenu se o tom ani bavit,kdo chce to vidí a kdo ne bude hodně překvapený...
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: O jaderné energii

Příspěvek od brumlaj »

diablo007 píše:...... výsledná cena tepla jelikož je odpadní a pošlou ho stejně do věži by to mělo celkem jednoduše zaplatit.
Hmm, tak to by byli první po roce 1989. Zářným příkladem tady na severovýchodě je DPB - využívá metan vyvěrající z či v okolí bývalých důlních děl. Kogeneračkou z něj vyrábí elektřinu. No a odpadní teplo jde do vzduchu. Když přišla Orlová, že by si natáhla teplovod do blízkých bytových domů, tak se najednou ukázalo, že teplo není odpad ale komodita. No a to se již teplo dostalo nad cenu stávající kotelny. Takže Kalousek je jednička a teplo je nadále odpadem. Tak to chodí tu u nás na sevéru. Rád se budu mýlit když to v JČ dopadne jinak, ale ten rozpad CZT vidím jako logické vyústění, zvlášť pokud je do toho zapleten ČEZ. Proč by měl někomu dávat teplo, když může prodat EE pro tepelná čerpadla která budou provozně levnější? Od čeho má divizi ESCO?
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2555
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: O jaderné energii

Příspěvek od NOPARasito »

Oni budou chtit ty investovane penize mit co nejdrive zpet, tak se vsadim, ze to bude takova velka domu a napali to a bude to kupovat i hlavne statni sfera, aby to nevypadalo, ze to zaplati danovi poplatnici. :uh:
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: O jaderné energii

Příspěvek od diablo007 »

Já ale netvrdím že bude teplo od nich levnější já jen říkám že se jim ta investice vrátí
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: O jaderné energii

Příspěvek od brumlaj »

Inu do roka a do dne. Jak jsem psal, že se chystá malá domů, tak to vypadá, že výsledky se dozvíme až bude podepsáno. Již příští měsíc! Babiš sliboval, když byl ministrem financí, že stát si ruce nezašpiní, proč jako premiér otočil? Co mu za to slíbili? Kdo mu to slíbil? Schválně, bude 599 Kč/MWh po roce 2032 stačit přesměrovat z OZE na jaderné barony v ČEZu? Nebo bude nutné doplatit? Sorry, ale ulevím si: svině.


Pokud by to veřejně projednali, zdůvodnili, budiž, ale takto pokoutně je to sviňárna nahrávající podnikavcům.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm

Re: O jaderné energii

Příspěvek od dumi »

No nejak to dopadne :-) bez jadra sme v haji a jadro nelze brat jako zdroj zisku. Je to strategicka.investice, ktera ma zajistit beh statu a dostatek energie. Ne vydelavat prachy....
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: O jaderné energii

Příspěvek od brumlaj »

Říkáš, že jsme bez něj v háji. Já tedy ne. Již teď jsem z 90% nezávislý na EE z DS. Kde bude domácnost mých dětí v roce 2035 si netroufám odhadnout. Předpokládám, že bude energeticky nezávislá ze 100% a ještě bude mít rezervu. A pokud dumi se řadíš k podnikavcům formátu Světlík, Mital a jim podobná verbež, tak mi vůbec nevadí, že budeš v háji. Oni na Tunelín bohužel i přes velkohubé deklarace, že každý (soudruzi) za své, nezaplatí ani korunu. A to je špatně. Původní plán Babiše z roku 2014 byl správný. Doteď nám logicky nevysvětlil proč by tomu mělo být jinak. Ať si Tunelín (ve formě aktuálně Dukovany) financují ti, kteří jej opravdu potřebují. A za své! Najednou dotace nevadí?

Edit: A co žrádlo, to Ti nevadí, že již nejsme soběstační ve výrobě potravin a dovážíme je od čerta a ďábla? To je méně důležíté než energetická rádobysoběstačnost? Pro mne tedy nee. Co je na energii tak vyjimečného?
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek