Vyčítanie dát z regulátora Epsolar cez wifi eBox-WIFI-01

Home Assistant, Arduino, SDS, Raspberry, Linux, vzdálený dohled, automatizace, měření, opensource, closedsource, hotová řešení, DIY, stavebnice, komponenty, software, postupy, návody, schémata, rady, zkušenosti ...
nycco
Příspěvky: 45
Registrován: pát dub 08, 2022 1:36 pm

Re: Vyčítanie dát z regulátora Epsolar cez wifi eBox-WIFI-01

Příspěvek od nycco »

PetrV2 píše:netuším ... tedy pro RS485/modbus by to problém být neměl, pokud bude mít každé zařízení jinou adresu, ale nebezpečí vidím v tom, že ty BMSky se nebudou chovat slušně, budou skákat do řeči :).
Také je velmi vhodné mít stejnou rychlost (baud rate).

Abych si nevymýšlel - myslím si, že tomu převodníku (W610 či jinému) je fuk, co máš na sběrnici. Otázkou je, zda se ty axperty a BMSky mezi sebou nepohádají. Pokud budou dodržovat specifikaci modbus, budou mít unikátní ID a stejnou rychlost (a stop bity a paritu), nic by se pohádat nemělo, ale je to jen můj odhad
no, zatim mi to bezi vsechno pres jednotlive ttl prevodniky do rozbocovace notebooku v linuxu, a jediny problem kdy se to hada je poradi pokud jednu na chvili odpojim, pak musim odpojit vsechny a postupne pomalu znovu pripojovat po jedne aby byly za sebou 1.2.3.4, pak ale nevim jestli to pujde zapojit z tech ttl prevodniků do w610 kdyz ma vstup pro rs485, bms ky rs485 nemaji, takze asi nakoupit šest novych převodníků.. https://www.conrad.cz/cs/p/joy-it-ttl-r ... 6iEALw_wcB
PetrV2
Příspěvky: 121
Registrován: pát úno 17, 2023 6:08 pm
Lokalita: Praha

Re: Vyčítanie dát z regulátora Epsolar cez wifi eBox-WIFI-01

Příspěvek od PetrV2 »

co je "rozbočovač notebooku"? A co tedy ty BMSky mají za rozhraní? Pokud vím, tak JK mají UART (označený jako RS485, ale kecaj) a JBD mají opravdový RS485. W610 má RS232 (opravdový, ne TTL úrovně) a RS485. To by se ti možná lépe hodilo co tu nedávno někdo popisoval https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... 90#p211290 , je to od stejné firmy jako W610, je to mnohem levnější, ovládá se to nejspíš stejně jako W610 - soudě podle screenshotů, ale má to jen ethernet a ne wifi. Na té sériové straně to má, jestli to správně chápu, UART, tedy TTL úrovně.

Celkem ti moc nerozumím - co je "rozbočovač" v notebooku, co je to za BMSky? Když nemají RS485 tak k čemu ty převodníky od Conrada?

A jsme asi už off-topic; téma je o jednom konkrétním převodníku co prodává Epsolar/Epever
Just PoC (proof of concept) "FVE" pro odzkoušení a doplnění si vzdělání
1x panel 180Wp, MPPT EPever 5415, EPever IPower+ 500-12, LifePo4 30Ah 12V, JK BMS, HomeAssistant
nycco
Příspěvky: 45
Registrován: pát dub 08, 2022 1:36 pm

Re: Vyčítanie dát z regulátora Epsolar cez wifi eBox-WIFI-01

Příspěvek od nycco »

PetrV2 píše:co je "rozbočovač notebooku"? A co tedy ty BMSky mají za rozhraní? Pokud vím, tak JK mají UART (označený jako RS485, ale kecaj) a JBD mají opravdový RS485. W610 má RS232 (opravdový, ne TTL úrovně) a RS485. To by se ti možná lépe hodilo co tu nedávno někdo popisoval https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... 90#p211290 , je to od stejné firmy jako W610, je to mnohem levnější, ovládá se to nejspíš stejně jako W610 - soudě podle screenshotů, ale má to jen ethernet a ne wifi. Na té sériové straně to má, jestli to správně chápu, UART, tedy TTL úrovně.

Celkem ti moc nerozumím - co je "rozbočovač" v notebooku, co je to za BMSky? Když nemají RS485 tak k čemu ty převodníky od Conrada?

A jsme asi už off-topic; téma je o jednom konkrétním převodníku co prodává Epsolar/Epever
rozbocovacem myslim usb hub, blbě jsem se vyjádřil, mam 4 bms JBD 200A a rs485 ma jen jedna, další mají uart a tam musim mit ty ttl převodníky a beru data z konektoru bluetooth což běhá oboji paralelně
nycco
Příspěvky: 45
Registrován: pát dub 08, 2022 1:36 pm

Re: Vyčítanie dát z regulátora Epsolar cez wifi eBox-WIFI-01

Příspěvek od nycco »

cipis píše:Já to odzkoušení mám, mám 9 reglů na jedné RS485, přes jeden převodník usb/rs485 do komplu, a funguje to parádně.
PetrV2 píše:
Ahoj,

modBUS je BUS, tedy sběrnice a na ní se připojuje více zařízení. Podmínkou ovšem je, aby ta zařízení splňovala standardy, což v případě Epeveru kupodivu splněno je. Nemám to odzkoušené, ale fungovat by to mělo.

Každé zařízení musí mít na sběrnici jinou adresu. MPPT regulátory mají implicitně adresu 1, měniče adresu 3. Jelikož chceš připojit 2 regulátory s default adresou 1, bude potřeba nejprve připojit jeden regulátor, tomu změnit adresu například na 2 a pak připojit druhý regulátor a nechat mu tu adresu 1. Pak budeš mít na sběrnici 2 regulátory a každý bude mít jinou adresu, což je OK.

W610 umí transparentní mód - tedy to, co pošleš po ethernetu, to vyšle na sběrnici a naopak. A také umí modbus mód, ten asi nepoužiješ, protože o modbus protokol se postará software.
prosim tě, jak mas zapojeny prevodnik do regulatoru, ja zkousel jejich origo kabel coz ma byt usb/rs485 a nemuzu do kompu nic u epeveru dostat
cipis
Příspěvky: 4360
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Vyčítanie dát z regulátora Epsolar cez wifi eBox-WIFI-01

Příspěvek od cipis »

Uplne normalne do USB portu:⁠-⁠)
Jiz kdesi popisovano, co s tim udelat. Ve Spravci zarizeni zkontrolovat, na kterem com portu se ten prevodnik usadil, jestli ma spravny ovladac pokud je v nem ctverec na zaskrtnuti u rs485, tak zaskrtnout.
V tom programu nastavit spravny port, spravnou adresu, a musi to fungovat.
Victron connect sezere vsechny porty, tak jestli pouzivas, tak vypnout.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
nycco
Příspěvky: 45
Registrován: pát dub 08, 2022 1:36 pm

Re: Vyčítanie dát z regulátora Epsolar cez wifi eBox-WIFI-01

Příspěvek od nycco »

cipis píše:Uplne normalne do USB portu:⁠-⁠)
Jiz kdesi popisovano, co s tim udelat. Ve Spravci zarizeni zkontrolovat, na kterem com portu se ten prevodnik usadil, jestli ma spravny ovladac pokud je v nem ctverec na zaskrtnuti u rs485, tak zaskrtnout.
V tom programu nastavit spravny port, spravnou adresu, a musi to fungovat.
Victron connect sezere vsechny porty, tak jestli pouzivas, tak vypnout.
nycco
Příspěvky: 45
Registrován: pát dub 08, 2022 1:36 pm

Re: Vyčítanie dát z regulátora Epsolar cez wifi eBox-WIFI-01

Příspěvek od nycco »

nycco píše:
cipis píše:Uplne normalne do USB portu:⁠-⁠)
Jiz kdesi popisovano, co s tim udelat. Ve Spravci zarizeni zkontrolovat, na kterem com portu se ten prevodnik usadil, jestli ma spravny ovladac pokud je v nem ctverec na zaskrtnuti u rs485, tak zaskrtnout.
V tom programu nastavit spravny port, spravnou adresu, a musi to fungovat.
Victron connect sezere vsechny porty, tak jestli pouzivas, tak vypnout.
aha, ja jsem špatně polozil otázku, do windows epever programu mi funguje ale pres ten kabel nemuzi nic dostat do Linuxu kde mam monitoring axperta a bms ky
Hyp
Příspěvky: 263
Registrován: ned zář 19, 2021 7:38 pm

Re: Vyčítanie dát z regulátora Epsolar cez wifi eBox-WIFI-01

Příspěvek od Hyp »

Mam origo epever usb kabel, pripojil jsem ho korektne do win ale nezdarilo se mi prinutit ten jejich program, abych se do toho dostal (LS2032B) tim jejich programem k nastaveni parametru, zkousel jsem to asi 2 roky zpatky.

Povedlo se to nekomu? Pripadne jakym presne softwarem?

Ps: nakonec jsem parametre (custom napeti) nastavil pres modry wifi box a android (v ios aplikace nefungovalo ulozeni) a wifi box ztratil.

Pak jsem zaregistroval novejsi cerny wifi box, ktery mel udajne zasilat hodnoty i na cloud. Mate s tim nekdo zkusenost? Uz se zda ze nekde sehnat ani jeden.
nycco
Příspěvky: 45
Registrován: pát dub 08, 2022 1:36 pm

Re: Vyčítanie dát z regulátora Epsolar cez wifi eBox-WIFI-01

Příspěvek od nycco »

Zapojoval jsem epevery několikrát a zjistil jsem že při prvním spojení je třeba vyndat všechny USB z počítače jinak se com může hádat s jiným portem a program se nespoji, to je jedna věc A další věc je že jsem i dvakrát už musel přeinstalovat Windows 10 protože v jednom to prostě neběhalo a v druhým se to hned spustilo Základ je samozřejmě nastavit si rychlosti Portu stejný s programem a přidat com do programu a pak přidat jednotku do programu
Hyp
Příspěvky: 263
Registrován: ned zář 19, 2021 7:38 pm

Re: Vyčítanie dát z regulátora Epsolar cez wifi eBox-WIFI-01

Příspěvek od Hyp »

No já myslel že základem je nejprve si potvrdit správný program, tedy odkaz na ten program, pripadne nastavit spravnou rychlost COM…

Tak mohu poprosit přímo o ten odkaz na ten software, kterým jste se do toho Epeveru připojili?

Ze v Devicemgmt.msc nesmi vyt vykricnik (kolize) je snad jasny…. to bych zvládnout měl, nějaký ten pátek už s počítači pracuji:)

A ten názor na to, jestli se dá sehnat ten boxík pro zasílání dat na cloud? Ten modrý wifi box to neumí, ten uměl akorát lokálně k telefonu se připojit jestli se nepletu. Brutus verze navíc byla kompatibilní jenom s Androidem nikoliv Apple…

Dik
brven
Příspěvky: 72
Registrován: úte říj 04, 2022 10:56 pm

Re: Vyčítanie dát z regulátora Epsolar cez wifi eBox-WIFI-01

Příspěvek od brven »

Kdo používá cloud Epeweru a jeho aplikaci Pair app musí přejít na novou aplikaci Solar Guardian app v poslední verzi. Je to z toho důvodu že číňan změnil server. Změna nastala v termínu 23.-25.řijna. Potvrzuji její funkčnost. QR kód pro android v příloze. Pro jablko mohu poslat.
Přílohy
Screenshot_20231025_100804.jpg
ostrov celkem 6,66kWp: 4,8kWp jih 45°, 0,51kWp východ 60°, 1,35kWp jih 25°, TRACER6415AN, 2xVictron Smart 100/50, 24V, 4kW Solarvertech, 21kWh LiFePo4, cloud.
Forrest
Příspěvky: 80
Registrován: pát zář 09, 2022 1:42 pm
Lokalita: Ústeckoorlicko
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 900
Kapacita baterie [kWh]: 2,4
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Č.T. Lhotka

Re: Vyčítanie dát z regulátora Epsolar cez wifi eBox-WIFI-01

Příspěvek od Forrest »

JJ, potvrzuju... Jen na podpoře psali, že veškeré přihlašovací údaje zůstávají totožné, ale jaksi mi to nechodí...
Měnič China SAmoDoMo 1,5 kW a již 900Wp na rotátoru jménem "slunečnice"
cipis
Příspěvky: 4360
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Vyčítanie dát z regulátora Epsolar cez wifi eBox-WIFI-01

Příspěvek od cipis »

Zase tam něco posrali ...
Ten Guardian je i pro pc/win, tak jsem si to nainstaloval. Sice beta verze, ale vypadalo to slibně. Až do snahy přidat další regulátor na ten stejný seriák, s jinou adresou. Vyvřískne, že na tom portu už zařízení je ...

No a k tomu ještě pod Win 11 přestaly fungovat CH340 usb/485 převodníky, resp. pod posledním buildem, v čerstvé instalaci. Prvně tam byly w10, to vše jelo ok, pak aktualizace na w11, to přestaly jet ty CH340, ale ten origoš převodník XR21B1411 USB UART ještě fungoval. Teď po čerstvé instalaci w11 nejede ani ten. Ovladače všechny možné verze, vše se tváří ok, ale nefunguje to.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
Forrest
Příspěvky: 80
Registrován: pát zář 09, 2022 1:42 pm
Lokalita: Ústeckoorlicko
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 900
Kapacita baterie [kWh]: 2,4
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Č.T. Lhotka

Re: Vyčítanie dát z regulátora Epsolar cez wifi eBox-WIFI-01

Příspěvek od Forrest »

To prubnu až odpolko.. s tim Guardianem. Jo a převodníky, to je veselé.. mam je tyhle drivery
Přílohy
USB driver CH343SER.zip
(555.34 KiB) Staženo 76 x
Měnič China SAmoDoMo 1,5 kW a již 900Wp na rotátoru jménem "slunečnice"
Forrest
Příspěvky: 80
Registrován: pát zář 09, 2022 1:42 pm
Lokalita: Ústeckoorlicko
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 900
Kapacita baterie [kWh]: 2,4
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Č.T. Lhotka

Re: Vyčítanie dát z regulátora Epsolar cez wifi eBox-WIFI-01

Příspěvek od Forrest »

no, tak ten Guardian pro PC je teda vytvor 🤣🤣 .. To vyvíjel nejakej středoškolák. Zadny grafy, zadny pripojeni na ftp, generovani http a podobny... Jen export do excelu 😉
Měnič China SAmoDoMo 1,5 kW a již 900Wp na rotátoru jménem "slunečnice"
brven
Příspěvky: 72
Registrován: úte říj 04, 2022 10:56 pm

Re: Vyčítanie dát z regulátora Epsolar cez wifi eBox-WIFI-01

Příspěvek od brven »

Já používám apku, funguje jak má. Samozřejmě došlo i k snížení komfortu, zmizely denní grafy okamžitých stavů výkonu a jsou nahrazeny přírustkovým průběhem. Uživatelsky je to krok zpět, ale zvyknu si. Pokud ovšem bude spolehlivější než doposud. Co se týče win produktu, musím jen potvrdit ze je to hrozný.
ostrov celkem 6,66kWp: 4,8kWp jih 45°, 0,51kWp východ 60°, 1,35kWp jih 25°, TRACER6415AN, 2xVictron Smart 100/50, 24V, 4kW Solarvertech, 21kWh LiFePo4, cloud.
Forrest
Příspěvky: 80
Registrován: pát zář 09, 2022 1:42 pm
Lokalita: Ústeckoorlicko
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 900
Kapacita baterie [kWh]: 2,4
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Č.T. Lhotka

Re: Vyčítanie dát z regulátora Epsolar cez wifi eBox-WIFI-01

Příspěvek od Forrest »

brven píše: stř říj 25, 2023 5:20 pm Já používám apku, funguje jak má. Samozřejmě došlo i k snížení komfortu, zmizely denní grafy okamžitých stavů výkonu a jsou nahrazeny přírustkovým průběhem. Uživatelsky je to krok zpět, ale zvyknu si. Pokud ovšem bude spolehlivější než doposud. Co se týče win produktu, musím jen potvrdit ze je to hrozný.
Jako co se týká aplikace, tak jo, tam je to OK (dneska jsem ji uchodil), kéž by toto bylo ve widlích :-)
Měnič China SAmoDoMo 1,5 kW a již 900Wp na rotátoru jménem "slunečnice"
Forrest
Příspěvky: 80
Registrován: pát zář 09, 2022 1:42 pm
Lokalita: Ústeckoorlicko
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 900
Kapacita baterie [kWh]: 2,4
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Č.T. Lhotka

Re: Vyčítanie dát z regulátora Epsolar cez wifi eBox-WIFI-01

Příspěvek od Forrest »

Ale přijde mi, že to funguje na tom cloudu stejně blbě, jako před tím.. Mám to skoro pořád off-line, párkrát on-line.. Nevim jestli je problém u mě (mám to vedle wifi routeru), takže by to mělo fungovat dobře.. Jak to funguje vám?
Měnič China SAmoDoMo 1,5 kW a již 900Wp na rotátoru jménem "slunečnice"

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek