Ostrovní elektrárna na zahradu

Popis a ukázky samostatných ostrovních elektráren nepřipojených do rozvodné sítě s akumulací energie.
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: Ostrovní elektrárna na zahradu

Příspěvek od youda »

Díky za ověření! Napíšu do SZ, ať to tu zakladateli už moc neplevelím :)
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Ostrovní elektrárna na zahradu

Příspěvek od diablo007 »

Mám asi měsíc doma 3024msxe v návodu to pol nemá a fyzicky v sobě nemám možnost teď ověřit ale myslím si že tam byla jen volba suchý nebo zaplaveny
ranemec
Příspěvky: 42
Registrován: ned úno 17, 2019 2:41 pm

Re: Ostrovní elektrárna na zahradu

Příspěvek od ranemec »

Ještě jeden dotaz na toho Aexperta---dá se vše naetavit i mimo systém?? Jako že si ho doma zapnu na 220v a vše nastavím a pak odvezu na chatu a jen připojím a jedu? Nemůže se nic spálit když není na nic připojen? A jestli to jde, bude si to pamatovat nebo se vše zase vymaže..... má s tim někdo skušenost?
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: Ostrovní elektrárna na zahradu

Příspěvek od youda »

Diablo,

PIP 3024 a PIP 5048 mívají vždycky jiný firmware. Ta volba "Pyl" jako Pylontech platí jen pro 48V modely, navíc vyrobené letos. Je to i logické, ta baterka se dělá jen na 48V, případně jako HighVoltage.
Teoreticky by se komunikace dala dohrát i do některých loňských, ale potíž je, že výrobce nechce pouštět z ruky firmware.
Nějaké info k tomu je zde: https://www.mppsolar.com/v3/pylontech/
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Bydliště: Brno - venkov

Re: Ostrovní elektrárna na zahradu

Příspěvek od volente »

ranemec píše:Ještě jeden dotaz na toho Aexperta---dá se vše naetavit i mimo systém?? Jako že si ho doma zapnu na 220v a vše nastavím a pak odvezu na chatu a jen připojím a jedu? Nemůže se nic spálit když není na nic připojen? A jestli to jde, bude si to pamatovat nebo se vše zase vymaže..... má s tim někdo skušenost?
Doma si můžeš nastavit, ale musíš připojit aspoň nějakou baterii. Pokud ho připojíš na síť tak se ani nespustí, prostě musí tam být baterie.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Ostrovní elektrárna na zahradu

Příspěvek od diablo007 »

youda píše:Diablo,

PIP 3024 a PIP 5048 mívají vždycky jiný firmware. Ta volba "Pyl" jako Pylontech platí jen pro 48V modely, navíc vyrobené letos. Je to i logické, ta baterka se dělá jen na 48V, případně jako HighVoltage.
Teoreticky by se komunikace dala dohrát i do některých loňských, ale potíž je, že výrobce nechce pouštět z ruky firmware.
Nějaké info k tomu je zde: https://www.mppsolar.com/v3/pylontech/
Nedošlo mi že polyntechy jsou vlastně 48v
ranemec
Příspěvky: 42
Registrován: ned úno 17, 2019 2:41 pm

Re: Ostrovní elektrárna na zahradu

Příspěvek od ranemec »

volente píše:
ranemec píše:Ještě jeden dotaz na toho Aexperta---dá se vše naetavit i mimo systém?? Jako že si ho doma zapnu na 220v a vše nastavím a pak odvezu na chatu a jen připojím a jedu? Nemůže se nic spálit když není na nic připojen? A jestli to jde, bude si to pamatovat nebo se vše zase vymaže..... má s tim někdo skušenost?
Doma si můžeš nastavit, ale musíš připojit aspoň nějakou baterii. Pokud ho připojíš na síť tak se ani nespustí, prostě musí tam být baterie.
Aha super...dík
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Ostrovní elektrárna na zahradu

Příspěvek od diablo007 »

A baterku až budeš připojovat tak přes odpor nebo žárovku aby se kondiky nabíjeli pozvolněji a nedostali takovej kopanec
kvako1
Příspěvky: 606
Registrován: ned lis 11, 2018 5:18 pm

Re: Ostrovní elektrárna na zahradu

Příspěvek od kvako1 »

když se bavite o tom nastavovaní axperta, da se nastavit jeden a pak jenom přehrát do dalšího ?
Jako to je třeba u měniču na motory ?
mit prostě nastaveni v PC a nahrat do dalších měniču ?
budu nastavovat 3ks, proto ten dotaz
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f ... &start=300
FVE 17kWp na trackeru, 3xpip5048 3faz, baterie li ion 1160Ah cca 60kWh
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2555
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Ostrovní elektrárna na zahradu

Příspěvek od NOPARasito »

kvako1 píše:když se bavite o tom nastavovaní axperta, da se nastavit jeden a pak jenom přehrát do dalšího ?
Jako to je třeba u měniču na motory ?
mit prostě nastaveni v PC a nahrat do dalších měniču ?
budu nastavovat 3ks, proto ten dotaz
Pokud budou spojeny na 3 faz, budes vicemene nastavovat 1 a hromada parametru bude prevzata.
U me v paralelu to tak funguje.
kvako1
Příspěvky: 606
Registrován: ned lis 11, 2018 5:18 pm

Re: Ostrovní elektrárna na zahradu

Příspěvek od kvako1 »

ok dik, takže jak se to propoji tak se ty měniče nějak spolu zladí , jo ?
jj 3faz .
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f ... &start=300
FVE 17kWp na trackeru, 3xpip5048 3faz, baterie li ion 1160Ah cca 60kWh
Uživatelský avatar
peater
Příspěvky: 249
Registrován: pát bře 20, 2015 9:25 pm

Re: Ostrovní elektrárna na zahradu

Příspěvek od peater »

diablo007 píše:A baterku až budeš připojovat tak přes odpor nebo žárovku aby se kondiky nabíjeli pozvolněji a nedostali takovej kopanec
Ten nový PIP-5048MK už nepotřebuje žárovku. Asi má v sobě zabudovaný nějaký odpor. Když jsem baterii připojoval, nespozoroval jsem žádné průvodní jevy :hell:
9000Wp, 48v, 2x Pip-5048 MK paralelně, Li-ion 470Ah, ICC monitoring, GreenBonO vytěžovač
https://pvoutput.org/list.jsp?userid=50768
ranemec
Příspěvky: 42
Registrován: ned úno 17, 2019 2:41 pm

Re: Ostrovní elektrárna na zahradu

Příspěvek od ranemec »

diablo007 píše:A baterku až budeš připojovat tak přes odpor nebo žárovku aby se kondiky nabíjeli pozvolněji a nedostali takovej kopanec
to by mě teda nenapadlo---dík za radu
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Ostrovní elektrárna na zahradu

Příspěvek od mypower.cz »

peater píše:
diablo007 píše:A baterku až budeš připojovat tak přes odpor nebo žárovku aby se kondiky nabíjeli pozvolněji a nedostali takovej kopanec
Ten nový PIP-5048MK už nepotřebuje žárovku. Asi má v sobě zabudovaný nějaký odpor. Když jsem baterii připojoval, nespozoroval jsem žádné průvodní jevy :hell:
To je zajimave ... to tam ale pak musi byt nejaky stykac nebo nejaka elektronika kolem toho pac pres ten odpor (nebo zarovku) by tam slo strasne malo proudu pri normalnim provozu. Ta zarovka / odpor je prave to co limituje proud aby se tam toho nenarvalo moc najednou a neudelalo to jiskru, cimz si nicime pripojovaci terminaly, delame si dulky do zavitu atd. Takze jakmile se nabiji kondiky tak pak prepnout naprimo bez odporu (zarovky). Vi nekdo jak je to resene? Zajimalo by me to. Diky :)) Ja samozrejme se svym menicem pri pripojeni baterii tak prvne pres zarovku a pak hned pripojit.
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2555
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Ostrovní elektrárna na zahradu

Příspěvek od NOPARasito »

Co takhle startovat pres jistic??? Ani jsem jiskru nepozoroval a nic. Ani vyrobce nic nepise v "Anleitung" rozsypanym caji ;-)))). Vzdycky vznikne prda pri nabijeni kondiku. Jak casto baterii pripojujete, ze toto resite???
willcz
Příspěvky: 590
Registrován: úte zář 06, 2016 2:52 pm

Re: Ostrovní elektrárna na zahradu

Příspěvek od willcz »

Treba tam neni zadny velky kondik ;-) Proto neni potreba resit inrush current :-)

Ale asi ne, bud je tam nejaka elektronika, tzn odpor preklenuty relatkem.
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2555
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Ostrovní elektrárna na zahradu

Příspěvek od NOPARasito »

PIP4048 co mam kondiky ma, 5048 jsem nekuchal
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Ostrovní elektrárna na zahradu

Příspěvek od diablo007 »

To pomalé připojení měniče je spíš ochrana pro ty kondenzátory kontakt to rozdejcha . Když se v autě připojoval kapacitor taky se vždy šlo přes žárovku protože přímé připojení krom jiskry dávalo na prdel tomu kondenzátoru
Jasper White
Příspěvky: 37
Registrován: pát bře 22, 2019 10:06 am

Re: Ostrovní elektrárna na zahradu

Příspěvek od Jasper White »

Opět zdravím, jenom podotknu, že klidně to probírejte, určitě to zajímá ostatní, i mě, takže nějaké zaplevelení tématu nehrozí, protože to je k tématu :) I já se rád něco dozvím ohledně Axperta, protože k němu vím jenom to, že to je Axpert a nabíjí baterky a převádí sluníčko na něco, co zvládnou i ostatní spotřebiče :)

Jinak jsem chtěl poprosit hurvayze až bude mít doma ten wifi modul, tak ať se podělí o zkušenosti. Taky o něm přemýšlím, tak bych rád někoho, kdo má zkušenosti s provozem. A určitě nebudu úplně jedinej člobrda, kterýho to bude zajímat :) Díky moc.
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Bydliště: Skoro u SK

Re: Ostrovní elektrárna na zahradu

Příspěvek od hurvayz »

Ok. Dam echo. Modul by mel byt na ceste. Myslim, ze to je na stejne brdo jako má jouda. Uvidíme, co to bude umět. Jinak chtěl jsem nekam napsat jak mi šlape můj PIP MK ale nemám ani kam, zatím nemám své vlákno. Kdyby někdo chtěl, můžu popsat dojmy po měsíčním provozu.
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek