marsalova poustevna

Popis a ukázky samostatných ostrovních elektráren nepřipojených do rozvodné sítě s akumulací energie.
DanoP
Příspěvky: 938
Registrován: stř črc 06, 2016 12:27 pm
Bydliště: Trnava, Slovensko

Re: marsalova poustevna

Příspěvek od DanoP »

To s tou pastou nie je kriticke, treba mat dobre oci a tenku ihlu na davkovaci pasty a uz to ide. Treba sa vyhnut SMT eko pastam bez olova. Potom sa zahreje teplovzduchom a pasta si krasne ustredi suciastky tam kam ma. Samo ze teplovzduch musi mat vhodne nastavenu teplotu a mnozstvo vzduchu.
1,77kWp monokryštál + Fangpusun MPPT 150/45, 1,6kWp +Victron MPPT 250/60, 2xStuder XTM4048 + 25kWh LiFePO4, vlastny monitoring na https://www.mms-softec.sk/pip/
Uživatelský avatar
marsal64
Příspěvky: 1200
Registrován: sob čer 16, 2018 1:45 pm
Lokalita: Velké Popovice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9,3
Kapacita baterie [kWh]: 30
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Velké Popovice

Na cestě k verzi 1.0

Příspěvek od marsal64 »

Uff, konečně finální podlaha, tak už nemusí být všechno ve vzduchu jako dosud :wall: a pomalu směřuji k poustevně verze 1.0. Pájení SMD se s laskavou dopomocí tohoto fóra podařilo, teď to ještě vše zapojit, trochu doprogramovat, ..., :cry:. Depresi z toho, jak mnoho dílčích drobností je ještě třeba udělat, jsem řešil seznamem bodů, který si odškrtávám, abych mohl říci "dostavěno" (tj. nikoli "hotovo", to nebude nikdy).
Přílohy
2019-12-07 13.01.51.jpg
matobabetak
Příspěvky: 534
Registrován: čtv pro 01, 2016 10:54 am

Re: marsalova poustevna

Příspěvek od matobabetak »

velmi pekny "chlapsky kutik", na baterky doporucujem spravit maly ram s kolieskami...nieje problem presunut aj cely pack inak sa mi to velmi paci, snad sa aj mne take nieco podari
[6x235W poly, axpert 2,4kw,lion samsung sdi 24V 190Ah, 10x 1kwh 18650 bloky, total 15kwh, rashberyy pi4, ICC, zaloha kipor 3kw elektrocentrala
https://pvoutput.org/list.jsp?id=84584&sid=74995
svango
Příspěvky: 169
Registrován: čtv dub 12, 2018 2:44 pm
Bydliště: Trencin

Re: marsalova poustevna

Příspěvek od svango »

Pekne,
trochu trpnem pri pohlade na magneticke drziaky s naradim a roznym kovovym bordelom na policke priamo nad kontaktami baterie. To si hovori o pruser, radsej niecim baterie zakri.
Nech sa dari!
FVE1 - 3kW do 48V 7.2kWh LiFe cez 5kW Axpert, FVE2 domcek pre maleho - 0.26kW do 12V 0.5kWh LiFe cez Victron375, termicky ohrev vody 200 l
Uživatelský avatar
marsal64
Příspěvky: 1200
Registrován: sob čer 16, 2018 1:45 pm
Lokalita: Velké Popovice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9,3
Kapacita baterie [kWh]: 30
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Velké Popovice

marsalova pousteva v 1.0 a přání

Příspěvek od marsal64 »

Ve stavu morálního, duševního, fyzického i finančního vyčerpání jsem odškrtal seznam, cože to vše ještě chci udělat, aby byla "dostavěna" poustevna v 1.0. A to se právě dnes stalo (shunty proudí, Foxtrot je integruje, teplá voda teče, záchod je instalován, stop sklepa izolován, generátor připojený, dveře nasazené, garážová vrata se zvedají na Foxtrotí tlačítko, ...). Spoustu práce a vylepšování ještě bude, ale teď jsem spokojený. Poprvé a asi naposled jsem přepnul Axperty na Uti, přicucávám do plna od souseda, od kterého se zítra plánuji hrdě odpojit, protože už přece bude po slunovratu, ne :lol:? Já budu za chvíli také přicucávat, flaška speciálně pořízená pro tuto příležitost už čeká.

A než to přicucávání začnu, tak: pokojné vánoční svátky a dobrý nový rok všem zde! Před nějakým rokem a půl jsem neznal rozdíl mezi měničem a regulátorem. Mám být tedy komu vděčný:

Adminovi tohoto fóra za mypower.cz, bez kterého bych nic reálně neudělal. Youdovi za baterky, možnost omrknout Foxtrot, skvělou motivaci přijet na můj první sraz a spoustu dalšího, Martinovi za další, také dobře sloužící baterky za férovou cenu, volentemu za jejich otestování, skvělé srazy i spoustu dalších "nenápadných" inspirací jako typ měřiče, kodlovi za několik životazáchovných rad a spoustu rad dalších, dumimu za trpělivost a pomoc s Foxtrotem i knihovnu k Axpertovi, bratrům FCC taktéž za foxtrotí pomoc, rottenkiwi za renesanční nadhled a konkrétní inspirace třeba se sklonem panelů, kybosovi za mnohé „etalonové“ odpovědi na různé bloumavé otázky, vlkazajacovi, solárníkovi, kutilovi a dalším za laskavé duchovní doprovázení při tklivém příběhu „čínská plechárna“, Vitkovi nejen za utvrzení, že panely naplocho dávají smysl, hurvayzovi třeba za nasměrování na funiční převodník RS232-USB, Matimu třeba za rozumné rozmluvení solynder, diablovi nebo noparasito třeba za rady se střechou, kdy jsem zas nevěděl kudy kam, abramsovi třeba za uklidňující radu, že MakeSky a Axperta opravdu mohu propojit a úžas, když jsem hleděl na jeho parostroj, kyocerovi nebo frsovi za naučení, jak na pájení SMD, mobilikovi nejen za spoustu pozitivní energie, kapitanovijeskynakovi za skvělé háky, které už jsou připraveny na fotovoltaiku doma (ano, nemoc postupuje), lui za ohromení, jakýže výkon se dá do baterek uloži. A všem dalším, které jsem nezmínil jmenovitě. Díky!
Uživatelský avatar
marsal64
Příspěvky: 1200
Registrován: sob čer 16, 2018 1:45 pm
Lokalita: Velké Popovice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9,3
Kapacita baterie [kWh]: 30
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Velké Popovice

marsalova pousteva v 1.1

Příspěvek od marsal64 »

Že takhle rychle budu optimalizovat na zimní provoz, jsem opravdu nečekal. Nejprve napíšu, jak jsem optimalizoval a až potom proč ;-) :

Dva Axperty na ostrově - dvě klidové spotřeby, podivné rozpojení dvou sad baterií... Byli tu takoví, kteří se celkem otevřeně pošklebovali, nebudu jmenovat, viď NOPARASITO? Takže nyní: jeden Axpert dělá vše, co má, druhý Axpert je vypnutý a pouze obsluhuje část panelů, dobíjí a jeho vlastní spotřeba je minimalizovaná.

A proč tato optimalizace? No, prostě jsem patrně vlastní vinou odpálil měnič na jednom Axpertovi :wall: . Při přepojování jsem si dával samozřejmě jako vždy pozor na to, aby Axpert neběžel bez připojených baterií. Jenže díky křížovému propojení obou Axpertů (jehož genialitu jistě historie docení) jsem zapomněl odpojit vstup utility. Vypadá to, že se Axpert urazil a odešel, tedy odešla jeho měničová část. Ještě v čínské záruce, budu reklamovat, uvidíme.

A teď přemítám, jestli to vlastně neudělal ten Axpert schválně jako dárek k Vánocům - poustevna je totiž skutečně díky tomu optimalizovaná jak nejvíce to asi momentálně jde - Aku1 a Aku2 paralelně, všechno slunce do nich a jedna klidová spotřeba Axperta. Podpis a Foxtrota by to chtělo tedy změnit, ale to počká, než se rozmyslím, co bude poustevna v 2.0 - že by opravdu oddělit v jedné větvi měnič a regulátor :-) ? A to PWM nedává co by mohlo MPPT... A tak vesele do dalšího stadia nemoci.

Krátké zimní zkušenosti ukazují, že kombinace "jižních" a "ležatých" panelů zřejmě nebude špatná: pokud vysvitlo slunovratové slunce, kolem poledne ty "jižní" pracovaly slušně, ty "ležaté" na střeše pak odpracují něco přes den.

A ten přívod sousedovi jsem vrátil, tak uvidíme ;-).

Pokojné svátky.
Přílohy
FoxtrotVánoce.jpg
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2485
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: marsalova pousteva v 1.1

Příspěvek od NOPARasito »

marsal64 píše:Že takhle rychle budu optimalizovat na zimní provoz, jsem opravdu nečekal. Nejprve napíšu, jak jsem optimalizoval a až potom proč ;-) :

Dva Axperty na ostrově - dvě klidové spotřeby, podivné rozpojení dvou sad baterií... Byli tu takoví, kteří se celkem otevřeně pošklebovali, nebudu jmenovat, viď NOPARASITO? Takže nyní: jeden Axpert dělá vše, co má, druhý Axpert je vypnutý a pouze obsluhuje část panelů, dobíjí a jeho vlastní spotřeba je minimalizovaná.

A proč tato optimalizace? No, prostě jsem patrně vlastní vinou odpálil měnič na jednom Axpertovi :wall: . Při přepojování jsem si dával samozřejmě jako vždy pozor na to, aby Axpert neběžel bez připojených baterií. Jenže díky křížovému propojení obou Axpertů (jehož genialitu jistě historie docení) jsem zapomněl odpojit vstup utility. Vypadá to, že se Axpert urazil a odešel, tedy odešla jeho měničová část. Ještě v čínské záruce, budu reklamovat, uvidíme.

A teď přemítám, jestli to vlastně neudělal ten Axpert schválně jako dárek k Vánocům - poustevna je totiž skutečně díky tomu optimalizovaná jak nejvíce to asi momentálně jde - Aku1 a Aku2 paralelně, všechno slunce do nich a jedna klidová spotřeba Axperta. Podpis a Foxtrota by to chtělo tedy změnit, ale to počká, než se rozmyslím, co bude poustevna v 2.0 - že by opravdu oddělit v jedné větvi měnič a regulátor :-) ? A to PWM nedává co by mohlo MPPT... A tak vesele do dalšího stadia nemoci.

Krátké zimní zkušenosti ukazují, že kombinace "jižních" a "ležatých" panelů zřejmě nebude špatná: pokud vysvitlo slunovratové slunce, kolem poledne ty "jižní" pracovaly slušně, ty "ležaté" na střeše pak odpracují něco přes den.

A ten přívod sousedovi jsem vrátil, tak uvidíme ;-).

Pokojné svátky.
:dontknow: :dontknow: Uprimnou soustrast. Ja jedu v paralelu porad, ja neoptimalizoval. Obcas (kdyz mi zasviti) se mi sejde vykon pres 6kW, to by 1Axpert chudak nedal :dontknow: :dontknow:
Ps.: Optimalizace prece neznamena popravit menic :uh:
Uživatelský avatar
marsal64
Příspěvky: 1200
Registrován: sob čer 16, 2018 1:45 pm
Lokalita: Velké Popovice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9,3
Kapacita baterie [kWh]: 30
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Velké Popovice

Dotaz - dva Axperty dobíjejí paralelně do jedněch baterek?

Příspěvek od marsal64 »

Ještě uvidíme, když jsem o tom tak následně meditoval doma, možná Axpert ani neodešel, ale projevila se nefunkčnost nového nastavení režimu měniče na sensing (kdy měnič má být v provozu jen pokud detekuje proud). Takže to mohl být předčasný výkřik - ověřím až po Vánocích: optimalizace metodou iterativních přískoků. Ale baterky už zůstanou propojené :celebrate2:, protože ty původní dvě sady byla asi blbost. A pokud by se ukázalo, že "odešlý" měnič funguje, optimalizace je jednoduchá - stačí prostě vypnout jeden měnič a použít ho aktuálně jen jako regulátor.

Dotaz: pokud by dva zapnuté Axperty (každý se svou sadou panelů) pracovaly paralelně do jedněch baterek i s tím, že by oba v případě zapojení zapnutí Utility vstupu do generátoru/DS dobíjely stejné baterky - vidíte v tom někdo problém? Díky.
Přílohy
FoxtrotIterace.jpg
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2485
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Dotaz - dva Axperty dobíjejí paralelně do jedněch batere

Příspěvek od NOPARasito »

marsal64 píše: Dotaz: pokud by dva zapnuté Axperty (každý se svou sadou panelů) pracovaly paralelně do jedněch baterek i s tím, že by oba v případě zapojení zapnutí Utility vstupu do generátoru/DS dobíjely stejné baterky - vidíte v tom někdo problém? Díky.
Nevidim v tom problem. Mam to tak 2 roky.
Na kazdem mam nastaveny jiny proud z DS a jen prepinam "charge" priority origo "Watchpowerem" a pres "SolarPatrol" ve kterem je nastaven "Timer" urcuji cas na VT a NT.
Jen me v tomto pripade trapi Win10 a jeho restarty :hell:
Uživatelský avatar
marsal64
Příspěvky: 1200
Registrován: sob čer 16, 2018 1:45 pm
Lokalita: Velké Popovice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9,3
Kapacita baterie [kWh]: 30
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Velké Popovice

Re: marsalova poustevna

Příspěvek od marsal64 »

Paráda, díky moc.
Uživatelský avatar
marsal64
Příspěvky: 1200
Registrován: sob čer 16, 2018 1:45 pm
Lokalita: Velké Popovice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9,3
Kapacita baterie [kWh]: 30
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Velké Popovice

Re: marsalova poustevna

Příspěvek od marsal64 »

Zataženo, nevlídno, ale právě o tomto čase začínají dva dny po slunovratu ležaté panely vykrývat vlastní spotřebu poustevny (cca 80W - jeden zapnutý Axpert, modem/router, PoE switch + 2 kamery, Foxtrot, zdroje pro zesilovače měření na shuntech, měřiče spotřeby v rozvaděči, měřiče v přepínači, klidová spotřeba zvedače vrat, klidová spotřeba topení, balancery). Za pozornost stojí, že "Axp2" (6P PWM Axpert) dává prakticky polovinu toho co "MkSk" (2P3S MPPT MakeSky). To je přece hrozná škoda... "Axp1", na který jsou připojeny "jižní" panely na zahradě, také začal něco málo dávat, ale táhne to nyní střecha.
Přílohy
Nevlídno.jpg
Uživatelský avatar
marsal64
Příspěvky: 1200
Registrován: sob čer 16, 2018 1:45 pm
Lokalita: Velké Popovice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9,3
Kapacita baterie [kWh]: 30
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Velké Popovice

Re: marsalova poustevna

Příspěvek od marsal64 »

Tak prima, už i jižní panely dávají víc než spotřebuje měnič. Dnešní mraky jsou přátelské. Poměr MPPT / PWM nyní 1,3.
A je čas z půdy snést stojan na stromek a dělat s manžekou ty kuličky z fíků nebo cože to je.
Přílohy
NabíjeníJih.jpg
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: marsalova poustevna

Příspěvek od diablo007 »

marsal64 píše:Tak prima, už i jižní panely dávají víc než spotřebuje měnič. Dnešní mraky jsou přátelské. Poměr MPPT / PWM nyní 1,3.
A je čas z půdy snést stojan na stromek a dělat s manžekou ty kuličky z fíků nebo cože to je.
Vyloženě české vanoce podle toho fiku
Uživatelský avatar
marsal64
Příspěvky: 1200
Registrován: sob čer 16, 2018 1:45 pm
Lokalita: Velké Popovice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9,3
Kapacita baterie [kWh]: 30
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Velké Popovice

Re: marsalova poustevna

Příspěvek od marsal64 »

Tak to vypadá, že pro dnešek končíme - při samospotřebě a deštivém podmračeném dni šest hodin dobíjení baterií = spokojenost. Většinu dala "střecha", jižní panely na zahradě dnes pouze v průběhu jediné hodiny dávaly více než spotřeboval "jejich" Axpert.
Edit:
Zajisté, dnešní výroba cca 1 kWh a denní samospotřeba cca 2 kWh mluví jasnou zimní řečí, takže pozorovat vývoj v příštích dnech bude docela zajímavé. Generátor má 2,5 kW, baterie tak 8 kWh :|.
Přílohy
Koncime.jpg
Uživatelský avatar
marsal64
Příspěvky: 1200
Registrován: sob čer 16, 2018 1:45 pm
Lokalita: Velké Popovice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9,3
Kapacita baterie [kWh]: 30
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Velké Popovice

Problém: nefunkční spojení Axpert - generátor

Příspěvek od marsal64 »

Dohledal jsem, že nejsem první, ale bohužel jsem zjistil až dnes potíž, kdy po pěti dnech jsem se SOC (celkem podle očekávání) někde na 50% a levný AVR benzínový generátor (Scheppach SG 3100) mi ani jeden z obou Axpertů nevzal (ani při změně nastavení UPS <-> APL).
Měřím 52 Hz - žeby problém tady? Tuší někdo, zda to lze nastavit? Tuto profesi jsem zatím ještě nevyzkoušel...
Přemýšlím nad řešením - na invertorovou elektrocentrálu musím našetřit, snad prozatím sehnat nějakou invertorovou UPS? Na jednom fóru jsem dohledal, že by mohlo pomoci snad i přehrání novějšího FW - netuší někdo? Tuto cestu asi zkusím jako první.

Edit: u jednoho z Axpertů pomohla "babská rada" - zapojit do generátoru nějakou zátěž, která výstup generátoru stabilizuje. Ale bude to chtít řešení lepší ;-).

Edit 2: Uff, dobíjím, ale měřím 255V, tak to asi raději brzy vypnu.

Ukazuje se, že dokud člověk něco prakticky nezkusí, houby ví :-).
DanoP
Příspěvky: 938
Registrován: stř črc 06, 2016 12:27 pm
Bydliště: Trnava, Slovensko

Re: marsalova poustevna

Příspěvek od DanoP »

Predpokladam ze na tej elektocentrale frekvencia zavisi od otacok motora. Otacky motora su zvycajne regulovane mechanicky podobne ako pri zahradnych kosackach. Napradno maju vzdy z principu vyssie otacky. Otacky sa reguluju snimacom vibracii, je to gulicka dotlacana pruzinkou do sedla, ked vibracie presiahnu urcitu mieru zacne prepustat palivo, obohati zmes a tym znizi otacky motora. Je to riadna ducharina a neodporucam do toho siahat. Mozno by pomohlo trochu obohatit zmes aby poklesli otacky naprazdno, rozdiel otacok tam ale z principu bude vzdy, takze babska rada o pripojeni paralelnej zataze je asi jedine riesenie.
1,77kWp monokryštál + Fangpusun MPPT 150/45, 1,6kWp +Victron MPPT 250/60, 2xStuder XTM4048 + 25kWh LiFePO4, vlastny monitoring na https://www.mms-softec.sk/pip/
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2485
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Problém: nefunkční spojení Axpert - generátor

Příspěvek od NOPARasito »

marsal64 píše:Dohledal jsem, že nejsem první, ale bohužel jsem zjistil až dnes potíž, kdy po pěti dnech jsem se SOC (celkem podle očekávání) někde na 50% a levný AVR benzínový generátor (Scheppach SG 3100) mi ani jeden z obou Axpertů nevzal (ani při změně nastavení UPS <-> APL).
Měřím 52 Hz - žeby problém tady? Tuší někdo, zda to lze nastavit? Tuto profesi jsem zatím ještě nevyzkoušel...
Přemýšlím nad řešením - na invertorovou elektrocentrálu musím našetřit, snad prozatím sehnat nějakou invertorovou UPS? Na jednom fóru jsem dohledal, že by mohlo pomoci snad i přehrání novějšího FW - netuší někdo? Tuto cestu asi zkusím jako první.

Edit: u jednoho z Axpertů pomohla "babská rada" - zapojit do generátoru nějakou zátěž, která výstup generátoru stabilizuje. Ale bude to chtít řešení lepší ;-).

Edit 2: Uff, dobíjím, ale měřím 255V, tak to asi raději brzy vypnu.

Ukazuje se, že dokud člověk něco prakticky nezkusí, houby ví :-).
Jestli neni levnejsi reseni do generatoru nacpat vykonnou nabijecku 48V resp. 55V a tou krmit rovnou baterky, kazdopadne kvuli ucinnosti nekde k optimu vykonu a tj. tusim u kazdeho generatoru mezi 40-60% maxima.
Ja osobne nezkousel, ale kdyz jsem axperty porizoval tak jsem na Youtube videl, ze 90% generatoru nepouzitelnych ;-((((.
Ps.: Ale 1litr benzinu je cca.8kWh po projiti generatorem z toho budou pri dobrem generatoru max.2kWh el.energie a zbytek tepla. Tohle neni ani o ucinnosti ani o uspore. Tohle by me osobne strach nedovolil :lol:
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: marsalova poustevna

Příspěvek od rottenkiwi »

Mne pomohlo u Axperta nastavenie z 25 A na 15 A === nab. prúd a keď sa centrála ustálila
tak som pridal 20 A ext. nabíjačku a potom ďalšiu 15 A a už to fachčilo.
Ak sa nastavilo 25 A, tak to nenabíjalo, ale cyklovalo a centrála sa nedokázala pripojiť.

On totiž nemá postupné zaťažovanie, ako to má anpr. Victron.
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
Uživatelský avatar
marsal64
Příspěvky: 1200
Registrován: sob čer 16, 2018 1:45 pm
Lokalita: Velké Popovice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9,3
Kapacita baterie [kWh]: 30
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Velké Popovice

Re: marsalova poustevna

Příspěvek od marsal64 »

Díky tedy, nějak to půjde. Není to celé ani o účinnosti ani o úspoře...
Zatím jsem nedohledal SW pro ty své Axperty, chodíte na to na powerforum.co.za nebo jinam?
Uživatelský avatar
lemra79
Příspěvky: 442
Registrován: sob bře 09, 2019 5:30 pm
Lokalita: Usteckoorlicko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8800
Kapacita baterie [kWh]: 10?
Bydliště: Usteckoorlicko

Re: marsalova poustevna

Příspěvek od lemra79 »

chvíli jsem koketoval s myšlenkou nabíjet baterky přes vstup pro panely, v mém případě vstupní rozsah napětí 120 - 450 VDC. Usměrnit výstup z generátoru a třeba by to makalo.....
Jinko 225 W / 6,075 kWp, GWL/Sunny Mono 310Wp / 2,79 kWp, PIP 5048 MG, Fangpusun MPPT150/60TR,
li ion 350 Ah@58V, ICC@rpi3+, celkem instalováno 8,865 kWp, 460 m.n.m.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek