Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Právě je pon dub 22, 2019 7:51 pm

Montáž na zabradli

Polykrystalické, monokrystalické, amorfní, nebo jejich kombinace? Zapojení panelů, provozní napětí a proud, montáž panelů, vliv počasí na panely (zima, kroupy, bouřka), jištění panelů před bouřkou, atd.
Předchozí

Re: Montáž na zabradli

Příspěvekod kodl69 » pát dub 12, 2019 4:02 pm

Pokud se nerozbije, tak nic. Prořezat se to samozřejmě dá, ale zase se to dá i slepit.
Mokro bude pravděpodobně zespoda. Fatrafol jsem ještě špatnej neviděl.
ostrov 4600Wp neustále ve stádiu zrodu: 6x noark CHSM6610P250, 6x250Wp z I4wifi, 6xTratek 275Wp, 4x auria 120Wp, midnite classic 150 lite+whizbang jr., 16S a různě P cca 300Ah Winston, Powerjack 8kW (reálně 6kW po úpravě). 48V DC rozvody a spotřebiče.
kodl69

Příspěvekod diablo007 » pát dub 12, 2019 6:31 pm

Máme ho 20 let a je v pořádku. Díra jde opravdu opravit
diablo007

Příspěvekod Dagus » pát dub 19, 2019 7:18 am

unicast píše:
diablo007 píše:Ta úchytka ten panel unesla i jedna takže ty objímky tak špatně nejsou. On plán ještě ráno byl že ten panel půjde na lelezato na zábradlí takže by to ve vysledku drželi jen šrouby do objímek což pevné je ale takto tam dostanu o půlku víc panelů plus i úhel bude lepší je to jižní stěna a její účel je prioritně zisk v zime. Vymyslim to jinak

Ber to tak, že to nedimenzuješ jenom na zátěž statickou, ale i na zátěž dynamickou. I na statickou je to málo. Onhedá jsem počítal, jakou silou působí vítr o rychlosti 100 km/h na parabolickou anténu o průměru 90 cm a došel jsem ke strašlivým hodnotám kolem 9 kN, což je jako by ti na laně viselo 900 kg závaží. A to ta anténa má radom, který jsem do toho započítal, Tvoje panely budou mít jak cx, tak i plochu povrchu ještě mnohem vyšší. No a pak jsou tu dynamické síly. Ty jsou prakticky nespočítatelné (rozhodně s informacemi, co máme a s běžným matematickým aparátem, už jenom vzoreček pro něco takového mi hodně smrdí trojitým integrálem), budou tam vznikat kmity, dokonce i s vyššími harmonickými. Prostě to musíš, chceš-li dobře spát a nemít strach, že to někoho zabije, doslova předimenzovat jako prase. 10 kN, tj. zhruba s 1 tuna, na metr čtvereční je takový základ.

kodl69 píše:Samozřejmě když přidělávám 50kg klimajednotku, tak závitovka je M12 a trubka 3/4" , používám to na vynesení držáku ode zdi přes polystyrén,

A pokud ta závitovka není z permaglassu (což nejspíš není, minimálně všechny instalace, co jsem viděl, používaly buď pozink nebo nerez), vznikne tepelný most, ve zdi pod tím polystyrenem na té závitovce pak bude kondenzovat voda, budou tam (mimo jiné i díky difuzní nepropustnosti polystyrenu) vznikat plísně a je nutné se modlit, aby už nikdy nepřišly opravdu tuhé mrazy, kdy ta vlhkost ve zdivu kolem té závitovky zamrzne...

90cm parabola fakt neudělá 9kN. Nevím jak to počítáš, ale výpočtům výrobce věřím víc. 90cm ma 1.8kN v nejhorším směru. Ten nastává výjimečně a to počítají při 200Km/h větru. Při 110Km/h to má "jen" 560N.
Viz:http://www.alcoma.cz/media/document/prospekt-uni3-15-cz-c2-160808.pdf
Dagus

Předchozí

Zpět na Fotovoltaické panely