Uchycení konstrukce - plechová střecha

Montáže panelů na střechy, fasády, terasy, balkóny, konstrukce, háky, spojky, šrouby, upevnění, ukotvení, profily, odolnost proti povětrnostním vlivům
xmasin
Příspěvky: 1767
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:45 pm

Re: Uchycení konstrukce - plechová střecha

Příspěvek od xmasin »

Zatím střecha všechny větry přežila, ale před instalací konstrukce na panely asi pro sichr pár šroubů držících krytinu přidám.
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2555
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Uchycení konstrukce - plechová střecha

Příspěvek od NOPARasito »

Nejdulezitejsi je zamezit podfouknuti a to plosne. U nas tornada nejsou (zatim). Takze jsem moc strech trapezu utrzenych nevidel. Jinak falcovane strechy drzi uplne na nicem, tam je to vcelku jasna vec. Ja mam kotveno cca.8-10 vrutu na m2 a stresni late 100mm hrebiky do krize ;-).
xmasin
Příspěvky: 1767
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:45 pm

Re: Uchycení konstrukce - plechová střecha

Příspěvek od xmasin »

Já to mám taky nějak podobně a plechování je ze stran uděláno s dostatečným překryvem, aby fouknout pod střechu nemohlo, kromě toho mám místo latí klasická prkna, protože jsem v horách a původní krytina byla lepenka, takže plech šel rovnou na ní (je to stodola, takže se na estetiku zas tolik nekoukalo).
Uživatelský avatar
Choze
Příspěvky: 95
Registrován: stř led 30, 2019 8:34 am

Re: Uchycení konstrukce - plechová střecha

Příspěvek od Choze »

Já se chystám zítra instalovat na střechu jeden panel. Připravil jsem si kombinované šrouby spolu s těsnící podložkou atd. Budu dávat do spodní vlny. Laťe mi vychází přesně pod montážní díry panelu, takže si predvrtám skrz plech do latí, našroubuju a po posazení panelu na podložky podstrčím ruku pod panel (doufám) a nandám matičky.
20190330_160051-1134x2016.jpg
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: Uchycení konstrukce - plechová střecha

Příspěvek od youda »

Choze, co přesně myslíš tou "spodní vlnou"?

Jinak nápad stím, že šroubama chytneš přímo ten rám panelu dobrej, ale stejně bych tam dal rovnou hliníkový profily na víc panelů. Jestli je na té střeše místo na další panely, tak to stejně do roka budeš 2x předělávat, nemyslíš?
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
Choze
Příspěvky: 95
Registrován: stř led 30, 2019 8:34 am

Re: Uchycení konstrukce - plechová střecha

Příspěvek od Choze »

No spodní vlnu trapézového plechu, kudy teče voda. Ten strejka co dělal střechu na mé chatce byl odborník a tímto způsobem přidělal celou krytinu. Panel opravdu zůstane jen jeden, pač by měl na můj provoz stačit až kam. Pokud by nestačil, přidělám druhý panel (ještě mám rezervu tak 110Wp na regulátoru) vedle tohodle stejným způsobem. Pokud by se tohle uchycení ukázalo jako nevhodné, tak na stávající kombišrouby přidělám nějakej hliníkovej profil a na něj panel zpět.
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: Uchycení konstrukce - plechová střecha

Příspěvek od youda »

Choze píše:No spodní vlnu trapézového plechu, kudy teče voda. Ten strejka co dělal střechu na mé chatce byl odborník a tímto způsobem přidělal celou krytinu.
Aha! Tak v tom případě už je to fakt jedno, jestli v tom žlábku bude o dvě díry víc nebo míň...
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2555
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Uchycení konstrukce - plechová střecha

Příspěvek od NOPARasito »

Krytina se vzdycky chyta na spodni vlnu,(nekdo nad kaskadou a nekdo pod) musi to byt pevnej spoj, nemuzes pod kazdou vlnou co je ve zduchu necim podkladat a proto ma sroub kvalitni tesneni, srouby jsem na nekterych plochach vysrouboval/zasrouboval a po 8 letech ani znamka poskozeni nebo reznuti ci zatekani. A to se mi krytina v lete rozpali na klidne 70st.
IMG_20190312_180552.jpg
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm

Re: Uchycení konstrukce - plechová střecha

Příspěvek od dumi »

Trochu se vratim ja teda nevim, ae kdyby ten TEX sroub mel sirsi vrtak nez hlacicku asi by k.nicemu.nebyl :-D
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Uchycení konstrukce - plechová střecha

Příspěvek od Frenky »

Mám taky plech na střeše. K uchycení panelů mi moji dvorní pokrývači doporučili a já nakoupil, po té, oni namontovali držáky v příloze.
satjam-web-solar-06.jpg
satjam-web-solar-06.jpg (27.46 KiB) Zobrazeno 1015 x
Mám i podrobný návod k montáži
WP_20190331_11_47_58_Pro[1].jpg
WP_20190331_11_48_22_Pro[1].jpg
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2555
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Uchycení konstrukce - plechová střecha

Příspěvek od NOPARasito »

Dumi: prece vetsi vrtacek nez vnejsi prumer vrutu by ani Cinan neudelal.
Frenky:to je chyceny fakt jen na plechu a podlozeny odspod podlozkou? Co kdyz mas hotovej zaklop a izolaci od spoda??? Ps.: Pokud ma clovek moznosti nerez drzaku zadara, nebude kupovat pozinkovanej bazmek a dokonce to s mnozstvim prezene ;-))).
Ale moznosti je hafo.
Uchyt stal cca.270s dph???
Kolik jich je v poctu na cca.1panel???
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: Uchycení konstrukce - plechová střecha

Příspěvek od Frenky »

NOPARasito píše:Frenky:to je chyceny fakt jen na plechu a podlozeny odspod podlozkou? Co kdyz mas hotovej zaklop a izolaci od spoda??? Ps.: Pokud ma clovek moznosti nerez drzaku zadara, nebude kupovat pozinkovanej bazmek a dokonce to s mnozstvim prezene ;-))).
Ale moznosti je hafo.
Uchyt stal cca.270s dph???
Kolik jich je v poctu na cca.1panel???
Je to přitažený jenom na ty samořezné šrouby bez podložky do plechu na "horní" vlnu. (wkrecac wkrety malym momentem, tak aby nie zerwac gwintu w blasze). :roll: Podle těch papírů co jsem přiložil jsme spočítali cca 4 plechy na jeden panel (7 panelů = 16 držáků). Ve finále mám 18 panelů a drží to 40 bazmek-držáků.

Jeden držák stojí 338,80 Kć s DPH
Sada těsnění se šrouby pro pět držáků stojí 832,50 Kč s DPH.
Takže jeden kompletní držák stojí 505,30 Kč s DPH, no nekupte to, když je to tak levný. :mrgreen:
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2555
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Uchycení konstrukce - plechová střecha

Příspěvek od NOPARasito »

Frenky: Vidis a ja mam na cca 40 panelu, 140-150 L bazmeku pres origo vruty.
Ale tvoje reseni je komercne opakovatelne bez jakehokoli vymysleni. :yes:
Tak ty jsi dal 20tis jen za drzaky??? A to bez profilu!!!!
Uživatelský avatar
rege
Příspěvky: 156
Registrován: úte bře 19, 2019 8:03 pm
Bydliště: Vychod SK

Re: Uchycení konstrukce - plechová střecha

Příspěvek od rege »

Ako riešite prechod káblov od panelov pod strechu? Sú na to nejaké originál priechodky?
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2555
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Uchycení konstrukce - plechová střecha

Příspěvek od NOPARasito »

Ja to resim na horni vlne pod pulmesicem vyvrtanim otvoru (je tam nejmesi riziko zatekani resp. ja mam pod panelama na hornich vlnach prach) a tavnou pistoli utesnim. Samozrejme nesmi na lepidlo jit slunecni zareni (vzdy mam pod panelem) jinak odejde do 10let. Na trapezu jsem jeste neresil a ani me to neceka ;-(.
Ps.: Jiz jsem zde postrehl pripad, ze nekdo sklada na strechu panely po radach a nechava mezi nimi napriklad mezeru. Unika mi duvod. Ja to nasazel bez mezery a pak jeste mam nektere rady schvalne podkopnuty, aby byl lepsi odvod jak vody tak snehu.
Naposledy upravil(a) NOPARasito dne ned dub 07, 2019 8:37 pm, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Uchycení konstrukce - plechová střecha

Příspěvek od diablo007 »

Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2555
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Uchycení konstrukce - plechová střecha

Příspěvek od NOPARasito »

Super, kdybych tohle instaloval, prodrazila by se mi instalace v radech tisicu, ale samozrejme je to komercni vec, proc ne. Za 10 let jsem nezaznamenal, ze bych bez teto veci neco pokazil ;-))))))).
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: Uchycení konstrukce - plechová střecha

Příspěvek od Frenky »

NOPARasito píše:Frenky: Vidis a ja mam na cca 40 panelu, 140-150 L bazmeku pres origo vruty.
Ale tvoje reseni je komercne opakovatelne bez jakehokoli vymysleni. :yes:
Tak ty jsi dal 20tis jen za drzaky??? A to bez profilu!!!!
Já do toho šel jen proto, že na střechu mám od výrobce a dodavatele 15 let záruku. Kdybych tam dal cokoli jiného, tak o záruku přijdu. Jinak za normalnich okolností, bych to dal normálně na kombi šrouby skrz až do trámů, zatěsněných gumovou podložkou. Na přístřešku hospodářské budovy to normálně tak udělám.
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: Uchycení konstrukce - plechová střecha

Příspěvek od Frenky »

NOPARasito píše: Ps.: Jiz jsem zde postrehl pripad, ze nekdo sklada na strechu panely po radach a nechava mezi nimi napriklad mezeru. Unika mi duvod. Ja to nasazel bez mezery a pak jeste mam nektere rady schvalne podkopnuty, aby byl lepsi odvod jak vody tak snehu.
S mezerama jsem to například instaloval já. Prostě mě to rozměrově nevychází. Uklidňují se představou, že mezi panelama budu moci chodit. Vyzkoušel jsem to a dá se to při trošce šikovnosti provést. (Podařilo se mi blbě nalisovat konektor, tak jsem to byl opravit).
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: Uchycení konstrukce - plechová střecha

Příspěvek od Frenky »

rege píše:Ako riešite prechod káblov od panelov pod strechu? Sú na to nejaké originál priechodky?
Originální průchody samozřejmě jsou. Na každý typ střechy jsou doplňky v katalogu vyrobce. Něco jako anténni prostup a podobně. Já jsem to konkrétně na své plechové střeše (plechovka) :D vyřešil odvetravacim kloboukem, do kterého jsem udělal otvory pro uv odolné chráničky.
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek