Musí to byť ?

Nezařaditelné
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm

Musí to byť ?

Příspěvek od vlkazajac »

Práve sa mi zobrazila stránka aj s politickým obsahom. Viem, že pravdepodobne sa admin ohradí a dá seriózne stanovisko k obsahu internetových stránok, menovite k miere zodpovednosti za obsah.
Moje občianske stanovisko by tu malo mať však tiež priestor, aspoň v ohraničenom priestore fóra, ktoré sledujem spolu s nechceným obsahom. Nemám iné slová, ako POLITICKÝ BORDEL !!!
xxxxx.jpg
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm

Re: Musí to byť ?

Příspěvek od dracekvo »

Ty reklamy jsou pouze zprostředkovaný. Tipuju že přes google. A ten je cílí na uživatele. Asi jsi hledal něco o politice.
Používám adblock a mám klid.
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm

Re: Musí to byť ?

Příspěvek od vlkazajac »

Uisťujem Ťa, že nehľadám na nete nič o politike, mám toho plné zuby. Mediálna agresivita darebákov je tak silná, že presvedčia aj nebožtíka, že to mohlo dopadnúť aj horšie.
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: Musí to byť ?

Příspěvek od youda »

Je to jak říká Dracekvo - obsah této reklamy určuje google, nikoliv server mypower.cz Ten pouze dostává pár haléřů, pokud někdo na reklamu klikne. Google každému uživateli zobrazí personalizovanou reklamu podle veškerých údajů, které o uživateli ví. Například:
- historie přehrávání hudby
- videa shlédnutá na youtube
- do jakého eshopu uživatel vlezl a na jaký produkt kliknul
- v jaké zemi se nachází
- pokud máš prohlížeč Chrome, nebo máš v libovolném prohlížeči třeba vyhledávací lištu či nějaký plug-in, tak přesně tyhle komponenty pak na tebe špehují 24x7.

Pokud máš účet na google. tak se mrkni třeba sem, aby sis udělal představu, čím na tebe cílí: https://adssettings.google.com/authenticated

Já třeba občas jezdím pracovně do ciziny a pak se mi ještě půl roku ukazují reklamy z té dané země a lokality. Nemusíš ani nic aktivně hledat. Stačí, když se tam připojíš na wifi a hned to o tobě nabonzuje všecko. Vůbec nejagresivnější je tzv. retargeting - vlez do nějakého eshopu, hoď si něco do košíku a pak tu stránku zavři. Za pár dní budeš koukat, jak budeš mít reklamu přesně na to zboží v košíku (telku, pračku, auto...)

Admin za používání tohoto diskusního serveru nechce žádný poplatek, přitom se velmi dobře stará o to, aby to tu nebyl samý spam a nelezli nám sem bezmozci. Běžte se občas podívat na jiná fóra, jak to tam vypadá. Samý spam, úroveň diskuse hrozná a reklamy přes celou stránku. Když to srovnám s mediánem, tak tady jsou ty reklamy skoro neviditelné. Také hosting a konektivita nejsou pro Admina zdarma. Proto zcela chápu že potřebuje, aby se tu nějaká reklama občas objevila, a mu se tak aspoň trochu kompenzovaly náklady. A ze stejného důvodu také nepoužívám žádný sw pro blokaci reklamy, tapatalk ani nic podobného. Mě ta trocha reklamy neublíží a Adminovi to třeba pomůže, ikdyby jedním haléřem. Navíc si díky té reklamě občas připomínám, co všechno na mne internet ví...
zase ty reklamy.PNG
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm

Re: Musí to byť ?

Příspěvek od vlkazajac »

Ja predsa viem, že google sleduje záujem každého užívateľa o témy. Preto ma štve agresivita, s ktorou sa vymývajú mozgy občanov a niekto to skutočne platí. Žiadna Zuzana na svete nie je predmetom môjho záujmu a nepotrebujem sa o nej dozvedieť viac, ako viem. Jednoducho mi ju niekto obrovským nátlakom podsúva.
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
jahodovák
Příspěvky: 1927
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Musí to byť ?

Příspěvek od jahodovák »

Tak to bud rád,že je to jen reklama a nepřivezou ti ji osobně..já už reklamu ani nesleduji,jen se zasměju a neřeším to,občas si tady i na něco kliknu a hned zas vypnu,je třeba se tím moc nezabejvat,jinak to škodí na zdraví,hezkou dobrou noc přeji..
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm

Re: Musí to byť ?

Příspěvek od vlkazajac »

No ja ju mám už doma, veď sa pozri - nedá sa vyhodiť. Ťažkých 5 rokov sa nebude dať. Vážený občan za cudzie prachy, v poradí už druhý.
Zuza.jpg
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
willcz
Příspěvky: 590
Registrován: úte zář 06, 2016 2:52 pm

Re: Musí to byť ?

Příspěvek od willcz »

čím víc to sem budeš psát, tím víc se ti ta reklama bude ukazovat :-)
Co se nad to povznést a politku sem netahat?
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Bydliště: Skoro u SK

Re: Musí to byť ?

Příspěvek od hurvayz »

náhodou je to sexy kočka
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm

Re: Musí to byť ?

Příspěvek od vlkazajac »

Politiku sem neťahám, ona tu je. Len sa pýtam, či politika musí byť súčasťou tejto stránky.

Ako vidíš, strčil som to do najposlednejšieho kúta obsahovej štruktúry fóra.

Mimochodom, na nič som neklikal, ani v texte nemám heslá, na ktoré by mal možnosť google reagovať. Možno stačí použiť print screen a už máš voš v kožuchu.
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm

Re: Musí to byť ?

Příspěvek od dumi »

Si nainstaluj adblock. Prijde mi to lepsi+ radeji adminovi poslu penize na provoz primo.
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Musí to byť ?

Příspěvek od mypower.cz »

vlkazajac píše:No ja ju mám už doma, veď sa pozri - nedá sa vyhodiť. Ťažkých 5 rokov sa nebude dať. Vážený občan za cudzie prachy, v poradí už druhý.
Zdravim, youda to vystihnul zcela presne.

Navic pokud kohokoliv cokoliv pohorsuje v bannerech (a u politiky se ani nedivim - to by se jednomu obcas otevrela atomovka v kapse), je tam v kazdem banneru blede modre tlacitko X, na coz kdyz se klikne, je mozno zvolit co s bannerem dal. Treba ze ten banner vas nezajima, nebo neni relevantni atd. Je to samozrejme ciste funkce googlu. Jak na tenhle uzivateluv vzkaz zareaguje a jestli vubec, je na nem. To, jake reklamy sype do toho jemu poskytnutemu prostoru je ciste na googlu a uzivateli, ktery ma u googlu nejake "preference" o kterych si mysli, ze je uzivatel skutecne ma. Obvykle se ale seredne myli. S vysokou pravdepodobnosti tenhle banner nebudete mit jen na mypower ale i na ostatnich, kteri pouzivaji adsense od googlu.

Me osobne treba irituje znacne poklesla vlastnost tohoto systemu, ze mi zacne cpat treba RAM pameti do notebooku z eshopu pote, co jsem si je koupil a uz je zas nejaky ten rok potrebovat nebudu. Misto RAM by me jako navstevnika webu zajimalo neco spis k webu (treba u tematiky mypower.cz rozhodne), na coz bych i pravdepodobneji kliknul nez na vec, kterou jsem si prave koupil a uz me zajima maximalne jeji fyzicke doruceni z eshopu a nic vic. Takze nemam na danem webu na co kliknout a web prichazi o monetizaci prostrednictvim banneru diky hloupemu vyberu tematiky banneru. Proste bannery pak navstevniky nezajimaji, ba co hure, nastvou. Na druhou stranu kazdy klik na takovy banner plati inzerent, tedy zadavatel, tedy v pripade politicke agitky politik a jeho sponzori. Takze pokud vite kam tim mirim, :mrgreen: pak v takovem pripade i kazdy "klik na nepritele" je pro forum dobry ::rolleyes::

Preference jsou jinak tezka debilita toho, kdo ten system preferencni vymyslel, melo by tam byt minimalne zohledneni dle nejakych vah. Jedna navsteva jeste neznamena preferenci. I seznam Sklik funguje uplne stejne nesmyslne. Z MyPower ale Sklik letel z urcitych duvodu pred lety pryc. Je to znacne hloupe fungujici system, lec i tak panu majiteli vydelava majlant, ktery staci, takze kvalita je dle vyse prijmu uz dostatecna a neni treba nic vylepsovat. Ze jsou provozovatele webu pak nastvani ze reklamy zobrazuji na 100% zobrazeni jejich webu (a nekteri se proste neudrzi a cpou reklamu navstevnikovi skoro az do krku) a clovek klikne jen 1x z 1000 zobrazeni, kdyz kdyby pro neho bannery byly skutecne zajimave, klikne 50x z 1000 zobrazeni... koho to zajima. I 1 klik z 1000 zobrazeni s ohledem na mnozstvi seznamem odbavenych banneru skrze cely web seznamu naprosto staci v podobe prijmu za klik vybrany od zadavatelu reklamy. Seznam i google ma z kliku pochopitelne vetsi podil. Web na kterem se reklama zobrazila a nekdo na ni klinkul dostava drobne, co odpadly ze seznamacke/googli lopaty na zem.

Jeste detail, na byte jsme zaznamenali fakt, ze google dela preference i na zaklade stejne IP. Cely byt se tvari navenek pro google jako jedna jedina IP. Zaroven google vi, ze je na takove siti vice zarizeni, coz se da detekovat z prolezani stranek uzivateli techto zarizeni ve spojitosti s cookies, localstorage nebo i jinymi metodami. IP se nemeni ale cookies obsahuje vice "session ID" (ID relace), a i parametr User-Agent (typ zarizeni a prohlizece) se meni. Bannery tematicky stejne se nekdy zobrazi i na jinych zarizenich. Pokud tedy nekdo z dane domacnosti nebo na stejne IP navstivi neco s vyse zminenym tematem politickym, tak to muze google zacit sypat i do tech dalsich zarizeni na web, na nemz jsou bannery umisteny a je zobrazen. At uz mobil, nebo PC, cokoliv.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Musí to byť ?

Příspěvek od fugas »

Že mě to šikanuje s věcmi, které jsem si už koupil mi také vadí a daná reklama má na mě zcela opačný efekt.Ale nejčastěji mám banery na spodní prádlo.A na mou duši tyto stránky jsem nikdy z žádných důvodů nenavštívil, neřkuli nejradší mám ženskou bez prádla :D Ale je to rozhodně mnohem příjemnější než dva političtí kandidáti, z nichš si nemohu vybrat toho menšího slouhu novodobé totality.Prostě to ignoruji jako ostatní reklamy.Když něco sháním, obejdu se bez ní a když ne, reklama upozorní kde to případně nekupovat až to budu chtít.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Musí to byť ?

Příspěvek od rottenkiwi »

Ja mám zas bannery na Panasonic 18650 a LiIon nabíjačky. :) Politický som nemal nikdy.
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
mobilik
Příspěvky: 2677
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)

Re: Musí to byť ?

Příspěvek od mobilik »

Však to je jasne, každý má taký čo kto hľadá a sleduje. Pripadne niekto v rodine.
Ja mam samé regulátory a Miška tiež aj keď to nehľadá.
Vlkzajac hľadaj vinníka doma. :-)
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm

Re: Musí to byť ?

Příspěvek od vlkazajac »

Odkryl som karty, nie som žiadny znalec webu. Že sa mi zobrazujú regulátory, meniče a iné ušľachtilé komponenty, mi nemá prečo vadiť. Je to rozpoznateľne dôsledok mojej činnosti. Politika ma otravuje, skutočne nemyslím, že som na nete prejavil záujem o také témy. Ale tak ako ešte nikdy, odklikol som tú otravu a google mi prisľúbil, že sa pokúsi nájsť pre mňa iné povyrazenie.
Už tam mám pohrebné poistenie. Ku..a !
A vraj nejde o život *fall*

Ďakujem za vaše reakcie.
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
Jozef51
Příspěvky: 480
Registrován: stř bře 01, 2017 8:06 am
Bydliště: Rosovice

Re: Musí to byť ?

Příspěvek od Jozef51 »

vlkazajac píše:Odkryl som karty, nie som žiadny znalec webu. Že sa mi zobrazujú regulátory, meniče a iné ušľachtilé komponenty, mi nemá prečo vadiť. Je to rozpoznateľne dôsledok mojej činnosti. Politika ma otravuje, skutočne nemyslím, že som na nete prejavil záujem o také témy. Ale tak ako ešte nikdy, odklikol som tú otravu a google mi prisľúbil, že sa pokúsi nájsť pre mňa iné povyrazenie.
Už tam mám pohrebné poistenie. Ku..a !
A vraj nejde o život *fall*
Ďakujem za vaše reakcie.
Celkom chapem Vasu reakciu na nasu blondynu. Najma ked si predstavim, ze dalsich 5 rokov budem o nej pocut kazdy den a vzdy mi oznamia aku novu modernu podpisala tak by som najradsej nieho prastil. Nie som znalec PC ale podarilo sa mi v Mozile nejak zablokovat Google bannery (a tym aj nasu blondku) asi aj s pomocou nejakych add programov.
Reklamy (a reklamne odkazy) od fotovoltaiky na MyP obcas pozeram a nevadia mi vobec.
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: Musí to byť ?

Příspěvek od youda »

Když už jsme u těch reklam, tak dnes mi tu vyškočila agresivní reklama, ať prý platím hodinkama, že je to strašně IN, super a technologický pokrok:
wtch.JPG
wtch.JPG (19.28 KiB) Zobrazeno 372 x
Podle mne je ta reklama ale vyloženě lživá, neboť placení hodinkama u nás v osadě praktikujeme už dlouho. Většinou před výplatou:
pawnshop.jpg
Jo a ti největší borci, kteří jsou technicky nejdál, ti už u nás platí i televizí!
pic+1149.jpg
Takže, ta reklama je určitě matoucí a píšu to sem, abyste se nenechali touto reklamou zblbnout. Kdo by chtěl poradit, jak správně platit hodinkama, televizí nebo zlatýma zubama, klidně dejte vědět!
:yes:
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Musí to byť ?

Příspěvek od mypower.cz »

:)) a to me zas celkem bavi kampan https://olife-energy.com/ na jejich fotovolatiské elektrárny.
Uklep ktery tam fici uz asi 1/4 roku a nikomu to neva. Na vsech typech banneru :))
fotovoltaiska.png
fotovoltaiska.png (81.19 KiB) Zobrazeno 358 x
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: Musí to byť ?

Příspěvek od youda »

Překlep dobrej, ovšem mne hodně rozesmálo tvrzení "český výrobek" :D
Copak na tom asi bude českého? Panely? Baterka? Měnič?
Reálně tam může být českej leda tak AC jistič, pokud je z produkce OEZ Ústí nad Orlicí...
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek