Elektromobilita - (ne)podpora.

Alternativní zdroje energie a právní úprava, revize, nařízení ...
Janma
Příspěvky: 311
Registrován: sob pro 16, 2017 7:29 pm
Bydliště: Znojmo

Elektromobilita - (ne)podpora.

Příspěvek od Janma »

Schneider XW+ 6048, 2,5 kWp panelů.
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm

Re: Elektromobilita - (ne)podpora.

Příspěvek od dumi »

Dotace zrusit uplne... a bude klid :-)
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm

Re: Elektromobilita - (ne)podpora.

Příspěvek od dracekvo »

přesně tak. stačí se podívat jak se pokřivil trh s kotlema a solárníma instalacema.
Kotel co stál 60 tis po dotacích najednou stojí 100 tis.
U solárních instalací na klíč je to nemlich to samé.

Pokud nebudou dotace, bude tlak na výrobce, aby nabídli e-auto za přijatelnou cenu.
jahodovák
Příspěvky: 1924
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Elektromobilita - (ne)podpora.

Příspěvek od jahodovák »

Zrušit dotace,to neprojde to by nebylo možno uplácet potřebné,jinak pro kotle se od nás jezdí do Polska tam jsou i bez dotace levnější než u nás i s dotací..
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Elektromobilita - (ne)podpora.

Příspěvek od diablo007 »

Nemusíš ani nikam jezdit polské kotle koupíš i u nás a pokud nejsou přihlášené do dotačního programu tak nemaj dotační přirážku
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: Elektromobilita - (ne)podpora.

Příspěvek od youda »

Dotační přirážka :lol: :lol: :lol:
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Elektromobilita - (ne)podpora.

Příspěvek od diablo007 »

Co si budeme nalhávat hromadu cen na trhu nejsou tržní ale prostě dotační. Chceš projekt na dešťovou dej 7t řekni číslo parcely a někdo to podle katastrální mapy od počítače navrhne a ty to můžeš realizovat. Firma má defakto hotovou žádost jen si z mapy zjistí plochu střechy plochu zahrady s za hodinu možná za dvě to má nachystané moc nevěřím tomu že by jim to trvalo déle
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: Elektromobilita - (ne)podpora.

Příspěvek od brumlaj »

diablo007 píše:Co si budeme nalhávat hromadu cen na trhu nejsou tržní ...
Ne nejsou tržní. Jsou takové jaké nám prodejci nastavili a my je pod pohrůžkou střely do hlavy nedobrovolně akceptujeme......

Není to náhodou tak, že celé to vaše žehrání na dotace je žehrání na skutečnost, že člověk si nedokáže odepřít nadstandard a proto když má 100 korun tak je ochoten je utratit a když mu někdo přidá 1000 Kč tak holt tu samou věc bez mrknutí voka koupí za 1100Kč? Jenže pánové ta cena 1100Kč je tržní cena! protože je dohodnuta a obchodníkovi vyhovuje. Třeba je to tak, že za 100 Kč to nikdo vyrábět nebude. Nebo naopak - což je dnes běžná praxe na trhu s nemovitostmi - holt banka nedá hypotéku (dotace) a ceny nemovitostí klesnou. Takže i hypotéky a půjčky jsou dotace. Pryč s nimi, protože uměle zvyšují cenu na trhu. Tím že ti co mají místo rukou dvě levé lopaty jsou ochotni vysolit nesmyslný groš za nemovitost.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Elektromobilita - (ne)podpora.

Příspěvek od diablo007 »

Žehrání na dotace nemá nic společného s tím že je někdo ochoten zaplatit nesmyslnou cenu za nějaké zboží já to nekupuji jen konstatují. Ségra si kupovali kotel na dotace měli od kominíka nový komín včetně revize. Pro dotace nedostatečné museli mít papír ještě od kominíka co měl udělaný papír že může dávat razítko na dotace samozřejmě ho ten papír něco stal tak musí i účtovat chápu to ale cena druhé revize pro zákazníka už je uměle navýšení ceny jen kvůli dotsci. Už od prvního kominíka bys klidně mohl topit ale až od toho druhého sis mohl zadat o dotace.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Elektromobilita - (ne)podpora.

Příspěvek od diablo007 »

A srovnávat hypotéku kterou zaplatím instalace úroky z dotací kde mi peníze dá stát je dost nesmysl nemyslíš? Jo srovnávat to se sociální podporou bydlení kde spekulanti skoupili nemovitosti dali si tam sociály na které jim platí nájem stát to už bych srovnával spíše
jahodovák
Příspěvky: 1924
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Elektromobilita - (ne)podpora.

Příspěvek od jahodovák »

Nechal jsem si spočítat jak by mi vyšlo použít dotaci na výměnu oken,po přepočtu co je vše potřeba jsem zjistil že s dotací bych zaplatil o mnoho více než bez dotace,jediné co by mi to přineslo by byl certifikát s energetickým štítkem nemovitosti,podotýkám že by bylo použito oken se stejnýmy parametry,jen určenými na dotaci.Je pravdou že v té době dělala u firmy moje známá....
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Elektromobilita - (ne)podpora.

Příspěvek od diablo007 »

No proto sem označil produkty přihlášené do dotací s dotační přirážkou
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm

Re: Elektromobilita - (ne)podpora.

Příspěvek od dumi »

Hypoteku a dotaci nelze srovnavat. Na dotace platime vsichni. Hypoteku jen ten co si ji vzal. :-)
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
jahodovák
Příspěvky: 1924
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Elektromobilita - (ne)podpora.

Příspěvek od jahodovák »

dumi píše:Hypoteku a dotaci nelze srovnavat. Na dotace platime vsichni. Hypoteku jen ten co si ji vzal. :-)
To platí jen v případě,že dotyčný nevyhlásí bankrot a pak to zaplatí všichni co mají u té banky účet,banka to přece nebude platit ze svého...
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Elektromobilita - (ne)podpora.

Příspěvek od mypower.cz »

jahodovák píše:
dumi píše:Hypoteku a dotaci nelze srovnavat. Na dotace platime vsichni. Hypoteku jen ten co si ji vzal. :-)
To platí jen v případě,že dotyčný nevyhlásí bankrot a pak to zaplatí všichni co mají u té banky účet,banka to přece nebude platit ze svého...
Banka muze takovou ztratu pouze rozptylit do poplatku. Zakaznik banky ma svobodnou moznost od takove banky pri zmene smluvnich podminek, a napriklad zdrazeni, odejit. Od spoluucasti na financovani dotaci utecem tezko.
jahodovák
Příspěvky: 1924
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Elektromobilita - (ne)podpora.

Příspěvek od jahodovák »

Pokud si někdo myslí,že banka s tím nepočítá předem a už to v poplatcích dávno je tak se mýlí...stačí se podívat na zisk bank,pravda pokud nikdo neskrachuje,má ten zisk navíc,proto dělají vše pro to aby každý musel mít ůčet a přispíval ..
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: Elektromobilita - (ne)podpora.

Příspěvek od youda »

Já se v tomhle trochu zastanu Brumlaje, protože asi tuším, jak to myslel:

Nejde o srování toho, jak interně funguje hypotéka, půjčka či dotace a kdo ji zaplatí. Jde o to, že všechny tyto věci způsobují na konci to, že ovčan je ochoten si pořídit i věci, o kterých by jinak vůbec neuvažoval. Například dostupnost hypoték způsobila, že si víc lidí začalo kupovat byty místo nájmu a došlo tak k jejich zdražení. V podstatě se uměle zvýšila poptávka. Je to tak absurdní, že v některých lokalitách je dnes levnější postavit si dům, než koupit byt.

Dotace má sice jiný interní mechanismus, ale efekt je ve výsledku velice podobný - došlo k umělému zvýšení poptávky a určitý typ zboží se tak najednou na trhu prodává s přifouknutou cenou. A na to doplácí ti, kteří by si toto zboží normálně koupili i bez dotace. Naštěstí, pokud jde o komponenty které potřebujeme my, pořád je lze koupit i bez "dotační přirážky", jen je potřeba aspoň trošku hledat.

U hypotéky se všichni ostatní klienti banky "složí" na pokrytí nesplácených úvěrů.
U dotace se složí všichni ovčané, kteří jakýmkoliv způsobem platí daně. Ať je to DPH na rohlíku, nebo nákup dálniční známky, což je pouze jiná forma výpalného.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Elektromobilita - (ne)podpora.

Příspěvek od diablo007 »

A vy si vážně myslíte že když někomu dají hypotéku že ho uchrání osobní bankrot? Barák mají v zástavě ta banka tak ho pošlou do dražby. Nehledě na to že úrok hypotéky je postaven tak aby kryl i případné ztráty takže se na to složí hlavně ti kdo mají hypotéky. Janu membanky nemám poplatky na nic tak nevím z čeho by si to na mne polecili
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm

Re: Elektromobilita - (ne)podpora.

Příspěvek od dracekvo »

Hypo je to taky příklad jak se dokážou pokřivit ceny.
Hypo dřív dostal i člověk v takové výši, který by jí reálně neměl dostat. Tím, že se dostali i lidi s velice malým příjmem k penězům v řádu 1.5 až 2 milióny a začali nakupovat byty, tak se rázem zvedli ceny všech nemovitostí celorepublikově.
Takto přesně začala velká krize v americe, která vedla k pádu několika bank. Viz hypoteční bublina.

Další příklad jak se dokáže pokřivit trh je třeba v současnosti s grafickejma kartama.
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: Elektromobilita - (ne)podpora.

Příspěvek od youda »

Když to vezmu ad absurdum, já jsem vlastně rád, že EU, ČR a svět není schopen se domluvit a najednou zadotovat nákup elektromobilů. Jsem rád, že se to všude rozjíždí chaoticky nekoordinovaně.

Co by způsobily dotace na výměnu ropáků za elektráky:
- zvýšení poptávky po bateriích -> obrovský nedostatek surovin a výrobních kapacit -> zvýšení ceny baterek
- zvýšení odběru elektřiny -> zvýšení ceny silové elektřiny, zejména v noci, kdy by všichni chtěli nabíjet
- vysoká zátěž na distribiční síť -> zvýšení fixních položek v ceně elektřiny
- pokles nákupu benzínu a nafty -> výpadek spotřební daně -> zvýšení daně z elektřiny
- snížení zájmu o servis spalovacích motorů, převodovek -> propouštění zaměstnanců autoservisů
- snížení zájmu o nákup ropáků -> propouštění zaměstnanců Hyundai, TPCA, ŠkodaMB a všech subdodavatelských firem

Kdepak, ať je to raději postupné a chaotické, tak jako doteď :D
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek