Kdo mi postavi FV?

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko

Re: Kdo mi postavi FV?

Příspěvek od ota »

Ale to je špatně házet to pod stůl.
Musíš jim hlavně dodat dokumenty které pojmenuješ tak jak chtějí aby se jmenovaly.

Co požadují:
graficky rozkreslene reakce systemu na vypadek - uděláš graf na ose x čas na y napětí DS a výkon FVE, když vypadne DS musí spadnout i FVE
nasledne zapnuti DS - to samé při zapnutí - když naběhne DS, naběhne FVE
dalkove ovladani HDO vykonu FVE - to je stykač navíc v projektu, FVE pojede přes stykač, když sepne signál HDO, odpojí se FVE
projekt - tomu se nevyhneš ale určitě to někde půjde obšlehnout

Tohle jim pošleš, napoprve budou chtít něco možná doplnit ale je to zvladnutelné. Když si vezmeš jaká nemehla občas projektují a montují střešní FVE tak to není žádná raketová věda.

Prostě něco napiš, nakresli, zkus někde stáhnout projekt, uprav dle tvých dispozic a drze to pošli.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
Wings
Příspěvky: 9
Registrován: ned úno 24, 2019 9:17 am

Re: Kdo mi postavi FV?

Příspěvek od Wings »

Dobře jaké je tedy v této situaci řešení? jít od systému s baterií? co případné přetoky?
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3351
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Kdo mi postavi FV?

Příspěvek od marko250 »

FVE bude má oddělená od DS ,nebo "státu" s přetoky do DS.Jsem schopen si ji postavit sám,nebo za pomoci známých,pokud je odpověď ne,tak jste tady špatně a musíte jinam za oficiálními staviteli.
Do FVE chci dát xy Kč,chci vykrýt xy % spotřeby domu,spotřeba probíhá nejvíce v xy hod., v tom co chci vykrýt je jaký souběh výkonu,chci to ovládat a hrabat se v tom jako ředitel ústavu,nebo si to bude žít svým vlastním jednorázově nastaveným životem,bude to postaveno najednou,nebo po částech?

PŘEČETL JSEM SI ÚPLNĚ STEJNĚ ZAČÍNAJÍCÍ VLÁKNA ZA POSLEDNÍ MĚSÍC?
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
rob.brno
Příspěvky: 962
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am

Re: Kdo mi postavi FV?

Příspěvek od rob.brno »

Madra:
Není podmínkou aby instalaci dělala firma(sro nebo živnostník). Měl by to dělat někdo, kdo má oprávnění montéra FVE a hlavně povědomí ohledně vyřizování papírů k ofiko připojení na DS, teoreticky si ovšem může papíry "vyběhat" po úřadech Wings sám, ale není to jednoduché a bude to stát desítky hodin zjištování, obvolávání, atd … Revizáka si rovněž může sám zaplatit.

Wings:
Na plochu 65m2 se teoreticky vejde až 10kWp panelů. Pokud je místa dost, zvolil bych naopak technologicky starší panely s nižší účinností. Nějaké (+/-)280Wp, podle toho, které budou zrovna na trhu za dobrou cenu.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek