Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: čtv říj 22, 2020 7:51 pm

Home Assistant

Arduino, SDS, Raspberry, Linux, vzdálený dohled, automatizace, měření, opensource, closedsource, hotová řešení, DIY, stavebnice, komponenty, software, postupy, návody, schémata, rady, zkušenosti ...
Předchozí

Re: Home Assistant

Příspěvekod rege » stř lis 13, 2019 7:48 am

Mozno niekoho zaujme ako riadit spotrebice, resp. blokovat na urovni home assistenta.
Pouzil som hassio, rozbehane na rpi3. Podarilo sa mi pridat cez MQQT senzory z ICC, takze mam prehlad nie len o spotrebicoch, ale aj o FVE na jednom mieste. Nasledne v ramci automatizacie je mozne vytvorit rozne podmienky kedy co zapnut, vypnut, ...
Samozrejme je potrebne pouzivat zariadenia s meranim spotreby, sonnof pow r2 s tamota fw a pod.
Zatial pouzivam casovac na vypnutie spotrebicov v obyvacke (telka, kino, sat, .... ) okolo polnoci, za predpokladu ze nie je spotreba vyssia ako 40W (nie je zapnuta).
Mam nastavene aj blokovanie Pracka <> Umyvacka, tiez na zaklade okamzitej spotreby.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
FVE 4,875kWp - poly 3S2P 325Wp JV, 3S2P 325Wp JZ, 3S 325Wp 1 os tracker V-Z
MPPsolar 5048MK, 22 kWh Samsung SDI, BMV712
Monitoring :ICC Solar RPi + HomeAssistant, Sonoff + Tasmota fw
https://pvoutput.org/list.jsp?sid=74482
rege

Příspěvekod redcrown » pon čer 29, 2020 9:11 pm

Mě připadá Hass.io jako dost zajímavé řešení. Ve spojení s RPi to je levné, s nespočtem add-onů velmi široká funkcionalita. Pro neprogramátory velmi atraktivní, prostě jednoduše akce, reakce a podmínky. MQTT je taky zajímavé. Moc se těším na další hrátky. Já osobně to vidím na nekritické zařízení, určitě na to nebudu věšet vybavení domu, které potřebuje 100% spolehlivost a možnost ovládat na primitivní úrovni za všech okolností.
redcrown

Příspěvekod rokytna » pon čer 29, 2020 9:37 pm

Rád potvrdím (byť jen část, ke které se můžu vyjádřit ze zkušenosti) jako dobrý směr/nápad.

MQTT používám (mosquitto) na rPI, cpu do toho data z SDS (elektroměry, relátka, sensory atd.) a také přes SolPipLog (což je vlastně ICC ale zadarmo) přes MQTT čtu Pylon baterie a PIP-MK. Na kritické věci mám právě to SDS.
Asi to lépe popíšu k sobě do vlákna...

Nicméně chci MQTT pochválit, na nekritické věci (monitoring) je to skvělé. Zejména se to dá přetáhnout (telegraf/influx) do Grafany, a ty grafy stojí za to. Skvělé pro sledování činnosti FVE. Postnu nějaké screenshoty k sobě.
ostrovní FVE
rokytna

Předchozí

Zpět na Automatizace, měření, statistiky