Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: sob zář 21, 2019 11:01 pm

Victron multiplus 1200VA

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
Předchozí

Re: Victron multiplus 1200VA

Příspěvekod Dagus » stř kvě 29, 2019 9:44 pm

Ok, tohle beru. Na druhou stranu nepřijde mi to přibrzdění jako tak náročná disciplína. 1600W je pro mě vážně hobby výkon. To že nevyužijí potenciál panelů chápu, ale victron nedělá 75/60A. Ceny Victronu jsou u těch regulátorů enormní. Přemýšlel jsem o 100/50 ale cena je neúnosná na mé malé řešení.
LTO jsem bral protože umí vysoké proudy a to na 24V je potřeba a jako výhoda není výbušný a navíc snad hodně cyklů. Až dodělám hliníkové propojky a celé to zavřu do casu z fóra, tak udělám foto a poreferuji. Objednal jsem i balancer od soudruhů a snad nezklame. Mám k tomu velké výhrady, ale alternativu jsem nenašel. Teď budu mít dovču, tak na tom snad zamakám.
Dagus

Příspěvekod Dagus » čtv čer 06, 2019 9:39 pm

Ahoj, byl by tu někdo nápomocen s konfigurací victrona?
Další otázka je na znalejších norem, lze použít 3 fázový chránič proklemoáním vtupu jako jednofázový? Jak se k tomu revizák staví? Tří mám v rozvaděči mnoho, jednofázový bych musel kupovat.
Poslední je k jištění panelů, jakožto zdroj by dle mě měl být jištěn hned u panelů. Jelikož mi povedou kabely rovnou od panelů k koposce od taskami a dolů dvě patra, tak jediné možné je použít pojistky v koncovkách a pak hned dole v rozvaděči. Co s tím, jistit u panelu, nebo ne? Jde mi vzásadě o to aby to bylo košér. To by nejlíp mohl rict někdo kdo se montáží živí.
Jelikož celá sranda má dostat revizi, tak byvh to rád na první dobrou, ačkoliv revizáka mám celkem tolerantního.
Ps: Poradíte nějaký soft na silnoproudé schémata, ať se s tím nemusím malovat růčo? Jsem sice studovanej slaboproud, ale k silnoproudu jen co musím v práci a tam se s malováním teprve chce začít.

Díky kluci za případné odpovědi.
Dagus

Příspěvekod Frenky » pát čer 07, 2019 7:12 am

Dagus píše:
Ps: Poradíte nějaký soft na silnoproudé schémata, ať se s tím nemusím malovat růčo? Jsem sice studovanej slaboproud, ale k silnoproudu jen co musím v práci a tam se s malováním teprve chce začít.

Ahoj
Na schémata používám zatím Profi CAD https://www.proficad.cz/, není to ono, ale něco se v tom stvořit dá.

Kamarád používá tohle
https://www.rs-online.com/designspark/electrical-software
Sám se na program chystám, ale zatím není čas. :mrgreen:

Čau a pěkný den

Frenky
18x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, Regulátor STUDER VT-80, Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, AKU 48V LFP200Ah, 2x AKU DURATHON E4815. Řizení a dohled microlog, SDS, vlastní vyčítání arduinem do RPi s databází a html stránkou.
http//95.85.214.80, viewtopic.php?f=3&t=4809
Frenky

Příspěvekod Dagus » sob čer 08, 2019 4:59 pm

Ještě k tomu nastavení multiplusu. Dnes jsem skrze MK3 kabel koukal na firmwary a ty jsem sehnal. Mám tam i ESS a asistenty, ale stejně asi ne uplně vidím to co bych od toho potřeboval. Kdyby někdo byl schopen poradit, ocenil bych to. Chtěl bych se tedy zeptat, jak ideáně nastavit měnič. Co bych od něj chtěl.
chci aby jel primárně na baterky(FV) a jistota že nedojde k přetoku.
1)pokud bude napětí na bat OK pojede se čistě z bat dokud se nevybijou. Cyklování neva, bude tam LTO.
2)pokud nebude napětí x na baterce !OK, bypasne vstup-vystup a pojede z DS bez přisosávání. Případně trochu nabije aku na určitou hodnotu 20% SOC, ale ne do plna. Pokud je FV nabije na vyšší úroveň, obnový přívod z AKU a vypne bypass DS.
3)pokud bude výstupní zatížení vyšší než maximální deklarovaný bez přisosávání, tak opět bypass vstup/výstup. Radší přepnu na DS, než aby mi hučel větrák a zbytečně jel na max výkony dlouho. Jen nevím jak udělat to, aby měnič nesáhl na AC a přitom jel na max co umí v peeku, jakože overload.

Použití bude jako UPS s primárem z FV, všechny led světla, všechny ventilátory, všechny zásuvky 13A po domě mimo kuchyně, lednice, plyn kotel. Teoreticky bude docházet k přetížení měniče pouze při fénování vlasů (celkem často na krátkou dobu a ještě řeším zda okruh koupelny nevynechat) a jednou za rok vysávání silným vysavačem. Předpoklad je, že většinu času to pojede do 300W, jde mi hlavně o vykrytí standby spotřebičů + UPS pro světla, xiaomi automatizaci a síť.
Dagus

Příspěvekod RRR » úte čer 11, 2019 7:45 am

No pokud nevyhovuje nastavení ESS:
https://www.victronenergy.com/live/ess: ... n-manual?s[]=ess

Tak pak jedině asistent pro ignorování AC in.
RRR

Příspěvekod Dagus » sob čer 15, 2019 9:31 pm

Tak jsem rychle koukal na to ess a moc z toho moudrej nejsem. Nějak nechápu jak se tam v těch asistentech nastavují jednotlivé podmínky. Kdyby někdo měl nějaké příklady byl bych vděčen. Někde jsem tady viděl nějaké screeny jak nastavit victrona, aby nemohli nastat přetoky, ale do vyhledávání jsem zadal snad už vše a nemůžu to najít.

Další věc na kterou by mě zajímal názor obecenstva je to přepanelování. Jelikož jste hejtili 2s3p konfiguraci pro 24V systém, tak ještě mě napadlo udělat 3p 330-350w panely. Cenově plus mínus stejný, ale zajímá mě co bude mít větší výtěžnost při špatném počasí a neideálních podmínkách. Jestli pro MPPT je lepší mít kam sáhnout a mít 2S, nebo bude vžd kam stáhnout MPPT bod a stačí účinější 1S. Sice logicky 2x280W je víc jak 340W, ale stejně se ptám. Druhá věc je jak moc je rozdíl mono/poly v neideálním náklonu k slunci. Je opravdu ten poly v difuzním a neideálním světle lepší?

Řeším jen 800W, co bude navíc zůstane po nabití aku na střeše. Bateky budou mít kapacitu jen 0,7KWh, takže to bude po většinu času nevyužité. Jde mi o co nejlepší pokrytí v roce. Nevadí mi mít v panelech o 10tis víc, pokud nebude elektrárna půl roku zahálet, to je pro mě nejhorší stav.
Dagus

Příspěvekod diablo007 » ned čer 16, 2019 1:39 am

Řeknu to velice jednoduše pro horším počasí minstrig 3s dává i 75v pokud bych měl jeden panel budeme se bavit o 25v což.mi navečer baterku co má přes 27v opravdu moc nedobije. Každopádně každé mppt má uváděny pracovní napěťový rozsah tak se koukni kolik je uváděno
diablo007

Předchozí

Zpět na Hybridní elektrárny