Nezna nekdo hybridni stridace EASUN?

Měniče stejnosměrného proudu na střídavý proud, porovnání účinnosti, ztráty, optimalizace použití měničů, střídače v UPS - záložní zdroje.
Uživatelský avatar
lemra79
Příspěvky: 442
Registrován: sob bře 09, 2019 5:30 pm
Lokalita: Usteckoorlicko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8800
Kapacita baterie [kWh]: 10?
Bydliště: Usteckoorlicko

Re: Nezna nekdo hybridni stridace EASUN?

Příspěvek od lemra79 »

co pisete vyse, proti tomu nic nemam, nelze nez souhlasit. myslite, ze monter elektromeru ma snahu jen tak prolejzat lidem baraky? je rad, ze se dostane k elektromeru a rychle dal. myslim, ze nezname celou pravdu.
Jinko 225 W / 6,075 kWp, GWL/Sunny Mono 310Wp / 2,79 kWp, PIP 5048 MG, Fangpusun MPPT150/60TR,
li ion 350 Ah@58V, ICC@rpi3+, celkem instalováno 8,865 kWp, 460 m.n.m.
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Bydliště:

Re: Nezna nekdo hybridni stridace EASUN?

Příspěvek od goodbie »

lemra79 píše:co pisete vyse, proti tomu nic nemam, nelze nez souhlasit. myslite, ze monter elektromeru ma snahu jen tak prolejzat lidem baraky? je rad, ze se dostane k elektromeru a rychle dal. myslim, ze nezname celou pravdu.
možná jo možná ne,je to o lidech,ale je možný ,že kus té skládačky jak to fakt bylo,že se technik dere do baráku zchází.
kvako1
Příspěvky: 606
Registrován: ned lis 11, 2018 5:18 pm

Re: Nezna nekdo hybridni stridace EASUN?

Příspěvek od kvako1 »

ja namontoval FVE, a měl jsem už nový elměr digitalní, v letě dělali udržbu linky a pravděpodobně nahlasili že mám fve, po te udržbě ,cca do tydne mi přišel dopis že mi budou opět měnit elměr. přišel borec chvilku jsem snim kecal ale vicemeně jej nic nezajimalo. vyměnil elměr a že pokud nebudou přetoky tak vůbec nic nemůžou. od cca půlky ledna mam odběr 0 zatim se to ještě nepřeplo ani jednou na síť. myslel jsem že se třeba někdo ozve proč mam stale 0 , ale nic.. absolutně bez problemu. a do baraku nemůžou ani nahodou... nevím tedy o co přesně šlo ,ale buď to byl nějaký blbeček nebo fakt byl problem někde jinde... tak ať svíti , a míň zrážek z blbci.
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f ... &start=300
FVE 17kWp na trackeru, 3xpip5048 3faz, baterie li ion 1160Ah cca 60kWh
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3341
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Nezna nekdo hybridni stridace EASUN?

Příspěvek od marko250 »

Kluci když technik nahlásí nesoulad a podezření na černý odběr,tak Vám tam naběhne komando a proleze celý dům a nikdo s tím nic neudělá.Je jednodušší technika s úsměvem pozvat v danou chvíli,protože ani on nakonec netuší jak to má být odděleno(FVE/DS) nechat ho měřákem změřit detail a zamávat mu při odchodu.Rychlé vyřešené,bez legislativ.Daleko horší by byl proces komanda,které musí vykázat výsledek a přez ERU pak dál řešit FVE/DS asi nechce nikdo,že.
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Bydliště:

Re: Nezna nekdo hybridni stridace EASUN?

Příspěvek od goodbie »

marko250 píše:Kluci když technik nahlásí nesoulad a podezření na černý odběr,tak Vám tam naběhne komando a proleze celý dům a nikdo s tím nic neudělá.Je jednodušší technika s úsměvem pozvat v danou chvíli,protože ani on nakonec netuší jak to má být odděleno(FVE/DS) nechat ho měřákem změřit detail a zamávat mu při odchodu.Rychlé vyřešené,bez legislativ.Daleko horší by byl proces komanda,které musí vykázat výsledek a přez ERU pak dál řešit FVE/DS asi nechce nikdo,že.
ani to komando nemá nárok se dožadovat vstupu,k tomu by musel vydat povolení soud,pokud bude technik normální klidně s ním pokecám a i mu ukážu co budu chtít,pokud bude machrovat vyhodím ho i z vlastního pozemku,Amen.a to že nemám na elměru aktuálně odběr nelze považovat za nesoulad,ale pořád musíme předpokládat ,že se jedná o ostrov co s DS nemá nic společného,pak komando muže hledat a hledat.ale jak bylo uvedeno dřív něco nevíme co všechno tomu předcházelo a má li někdo doma elektrárnu na černo spřeženou s DS tak je to asi návod na průser ne???
unicast
Příspěvky: 1216
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Nezna nekdo hybridni stridace EASUN?

Příspěvek od unicast »

marko250 píše:Kluci když technik nahlásí nesoulad a podezření na černý odběr,tak Vám tam naběhne komando a proleze celý dům a nikdo s tím nic neudělá.Je jednodušší technika s úsměvem pozvat v danou chvíli,protože ani on nakonec netuší jak to má být odděleno(FVE/DS) nechat ho měřákem změřit detail a zamávat mu při odchodu.Rychlé vyřešené,bez legislativ.Daleko horší by byl proces komanda,které musí vykázat výsledek a přez ERU pak dál řešit FVE/DS asi nechce nikdo,že.
Jaké komando? Jediné, co technik může, je podat trestní oznámení. Pochybuji, že policie pošle kvůli podezření na černý odběr URNA nebo krajskou zásahovku, patrně si vás předvolají k podání vysvětlení a to bude všechno. Vstup osob od provozovatele DS do objektu odmítnete, vpouštíte pouze oprávněné úřední osoby. Dále si samozřejmě vyžádáme přístup ke spisu a zvážíme podání trestního oznámení pro křivé obvinění podle § 345 odst 2. zákona č. 40/2009 Sb.

Pokud provozovatel DS pošle "komando" NTZ a toto se pokusí vniknout do objektu, voláme policii sami a podáváme pro změnu trestní oznámení pro porušování domovní svobody podle § 178 odst. 3, v úvahu dále pochopitelně připadá i odvracení útoku v režimu nutné obrany ve smyslu ustanovení § 29.
cipis
Příspěvky: 4330
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Nezna nekdo hybridni stridace EASUN?

Příspěvek od cipis »

Rasto1, úředníků ne, NTZ nejsou úředníci. Anebo jsou?
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Nezna nekdo hybridni stridace EASUN?

Příspěvek od tomas »

mihlit píše:UPS se musí někam hlásit?
Ano všechny záložní zdroje se mají hlásit distributorovi.
Doporučuji raději hlásit UPS i centrálu i když ji nemáte ;) Potom už budete mít klid 8-). Rovnou při vyřizovaní nového odběrného místa nahlásit záložní zdroj a zapsat do smlouvy o připojení. Ať už rovnou počítají s tím, že každé odběrné místo má záložní zdroj. To je potom z těchto blbostí vyléčí.
K té výhrůžce o nahlášení černého odběru. Záleží na tom kde je elektroměr. Smůlu mají ti, co mají elektroměr v baráku nebo na fasádě, tam by ten černý odběr mohl být možný a distributor má právo na prohlídku kabelové trasy a elektroměrové skříně.
Pokud je elektroměr venku na hranici pozemku, tak bych toho technika poslal tam kde slunce nesvítí.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
lululi
Příspěvky: 9
Registrován: stř úno 09, 2022 6:56 pm

Re: Nezna nekdo hybridni stridace EASUN?

Příspěvek od lululi »

Zdravím. Tento EASUN píše že je GRID TIE. Nemá niekto skúsenosti s ním a pretokmi? Ďakujem https://www.aliexpress.com/item/1005003 ... 2e0eGBXcuU
Uživatelský avatar
sindyk
Příspěvky: 525
Registrován: pát kvě 21, 2021 12:53 pm
Bydliště: Semily

Re: Nezna nekdo hybridni stridace EASUN?

Příspěvek od sindyk »

Většina kombi měničů má nějaký režim, který umožňuje chybějící energii z FV doplnit ze sítě, dokonce to některé umí i bez baterií. Ale v tom případě musí nutně přetékat, protože nemají tak rychlou regulaci, a když se najednou sníží odběr, nemá kam jinam to poslat. Naštěstí mají i režimy, kdy jedou buď jen na FV+BAT nebo jen bypass ze sítě, kde přetoky nejsou.
3800 Wp (10s Elerix 380 Wp) | Deye SUN-3.6K-SG03LP1-EU | 14 kWh olova (4s2p JPC12-100 + 4s 12V92F)
Domovské vlákno: FVE Pojizeří, povinná četba: Victron Wiring Unlimited
fanfox
Příspěvky: 19
Registrován: pát srp 28, 2020 11:17 am

Re: Nezna nekdo hybridni stridace EASUN?

Příspěvek od fanfox »

Zdravím,
prosím můžete mi vyjasnit jednu asi hloupou otázku ohledně 3kVA,3kW,2,4kW variant?

Některé Axperty a jejich klony mají psáno "Rated power 3000VA/3000W" , u těchto někde píší "řízení účiníku". A jiné mají psáno "3000VA/2400W".

Když připojím motor, třeba kompresorová sušička s okamžitou spotřebou 100 až 700VA na zásuvkovém wattmetru, budou oba druhy tahat z baterie stejné proudy?
Jde mi o to, jestli mají ty varianty rozdílné účinnosti, při zapojení ze sítě se na elektroměru jalová složka nepočítá (neplatí), ale co baterie, ta se vybíjí víc?

díky za vysvětlení
ruční záloha chladničky, světel, 12,8V , 100Ah LiFePO4, čínský sinus měnič (pojistky 4x40A),
na zkoušení 2x80Wp poly, PWM12/24-20A
Uživatelský avatar
antoni_sk
Příspěvky: 677
Registrován: pát lis 17, 2017 3:14 pm
Bydliště: Liptov

Re: Nezna nekdo hybridni stridace EASUN?

Příspěvek od antoni_sk »

fanfox píše:Zdravím,
prosím můžete mi vyjasnit jednu asi hloupou otázku ohledně 3kVA,3kW,2,4kW variant?
Některé Axperty a jejich klony mají psáno "Rated power 3000VA/3000W" , u těchto někde píší "řízení účiníku". A jiné mají psáno "3000VA/2400W".
Když připojím motor, třeba kompresorová sušička s okamžitou spotřebou 100 až 700VA na zásuvkovém wattmetru, budou oba druhy tahat z baterie stejné proudy?
Jde mi o to, jestli mají ty varianty rozdílné účinnosti, při zapojení ze sítě se na elektroměru jalová složka nepočítá (neplatí), ale co baterie, ta se vybíjí víc?
díky za vysvětlení
Halooooo, to naozaj nikto nevie odpoved na túto otázku ?
Lebo ja by som tiež rád vedel aký je v tom rozdiel - "3000VA / 2400W"
FV-1, 60°, 2019 3x Suntech STP280-20/Wfw (840Wp), EPSOLAR LS3024B (30A)
FV-2, 35°, 2020 3x CSUN 280-60P (840Wp), EPEVER LS3024B (30A),
FV-3, 35°, 7/2020 4x Trinasolar TSM-235 (940Wp), SRNE ML 40A MPPT
FV-4, 35°, 10/2021 2x Moser 220Wp (440Wp), EPEVER LS3024B (30A),
FV-5, 45°, 9/2022 6x Trinasolar 235Wp (1400Wp), Easun ISolar SPS 3kW
Meniče: Carspa 3000W (špičk.9000W), Easun ISolar SPS 3kW
batérie: 16x 200Ah LiFePo4 (24V) + 8x 280Ah LiFePo4 (24V)
Franta2776
Příspěvky: 2389
Registrován: pon úno 01, 2021 4:00 pm

Re: Nezna nekdo hybridni stridace EASUN?

Příspěvek od Franta2776 »

Rozdíl je výkonu zdali činný nebo zdánlivý ato záleží na zátěži.
viz:https://cs.wikipedia.org/wiki/Elektrick ... v%C3%BDkon
18190Wp=13500Wp jihovýchod 27x500Wp, 4690Wpjihozápad Leapton 14x335Wp, cca 8000W 90ks vakuové trubice jihozápad, baterie štítkových 73kWh(Lifepo4 17Sx260Ah, trakční gel štítkových 1230Ah), Axpert Max 7200VA, Easun Isolar 5500VA,Mppt Easun 6048
Pojízdná FV 200Wp=2x100Wp flexibilní+4x280Ah lifepo4+měnič 1500W
Zdenaaal
Příspěvky: 4
Registrován: stř říj 05, 2022 2:49 pm

Re: Nezna nekdo hybridni stridace EASUN?

Příspěvek od Zdenaaal »

Slíbil jsem společnosti EASUN POWER, že se podělím o své zkušenosti s těmito invertory.
Koupil jsem 3 pro zapojení po fázi. Jeden zlobil (jiskření při zátěži v oblasti za větrákem), tak jsem dokoupil raději jeden rezervní a začal řešit reklamaci. Uplynuly dva měsíce, reklamace nedořešena (najednou chlapci čínští neumějí anglicky, i když mi předtím bravurně vysvětlili činný a jalový proud) a jednu noc, při dobíjení vysosané baterky z DS se odporoučely do věčných lovišť další dva... :wood: :wood:

Od té doby už EASUN na maily ani nereagují...
Více můžete najít zde - https://easunpower-nomore.eu/
Stejné invertory se prodávají ještě pod označením SOROTEC a POWLAND.
Jak by reagovaly tito prodejci se mohu jen domnívat...
Takže POZOR!!! a hodně štěstí při volbě
007ToMMaS
Příspěvky: 1095
Registrován: sob zář 15, 2012 8:53 pm

Re: Nezna nekdo hybridni stridace EASUN?

Příspěvek od 007ToMMaS »

Cez čo si to kupoval?

Ja som riešil reklamáciu/problémy mojho a je pravda že asi mesiac nekomunikovali, ale potom začali.
Údajne sa menili nejaké oddelenia. Ale na mail mi neodpisali ani na jeden. na aliexpesse odpisuje pravidelne.
Viac menej som vyriešil všetko okrem chyby EEPROM ktorú píše menič iba pri vyčítaní cez serovú linku na čo mi číňan povedal najskôr že menič robí nejakú diagnostiku eeprom a preto pošle po seriovej linke chybu - na LCD nepíše nič.

/potom mi napísal že eeprom ani menič nemá....
3,2kWp REC320NP - juh
3,6kWp - Phonosolar PS450M5GFH-24/TH- východ
2x IGridSV-IV5.6KW, 2x Li-ion - 48V / 156Ah =312Ah
Zdenaaal
Příspěvky: 4
Registrován: stř říj 05, 2022 2:49 pm

Re: Nezna nekdo hybridni stridace EASUN?

Příspěvek od Zdenaaal »

První tři byly napřímo z easunpower.com a s těmi jsem řešil reklamaci jedné bedny, která očividně jiskřila uvnitř.
Následně jsem přes Aliexpress dokoupil čtvrtý do rezervy. Komunikace přes maily byla pomalá, ale i přesto jsem z nich několik rad úpně k ničemu dostal. Očividně nechtěli přiznat HW problém uvnitř... Po kolapsu dalších dvou invertorů to začlo nanovo (řešeno na asi 5 mailových adres) s o tázkami "Takže opravdu dva?" i když jsem jim vše popsal i s fotkami, takže teď následuje vydírací fáze s Webovou stránkou o zkušenostech s EASUN POWER, která možná někomu pomůže a mně dá alespoň pocit zadostiučinění...
mihlit
Příspěvky: 493
Registrován: ned říj 17, 2021 7:43 pm
Lokalita: okr. Vyškov
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Nezna nekdo hybridni stridace EASUN?

Příspěvek od mihlit »

A proto je přísloví "buy once, cry once". Nebylo by lepší to spíš zkusit brát pozitivně, že to byla životní lekce? Pak z těch peněz bude alespoň nějaký zisk. Na začátku asi byla představa, že místní prodejci jsou nenažraní, tak to koupím levněji přímo v číně. Levnější to je, ale třeba právě o tu záruku. Člověka to naštve, takže si zanadávat, to chápu, ale dělat kvůli tomu stránky, to mi přijde trochu excess. Aby to příliš nepotlačilo tu část uvědomění, že většina chyby je na straně prodejce, ale nemalá i na straně kupujícího, takže kde jsem udělal chybu a jak se ji vyvarovat příště.
Zdenaaal
Příspěvky: 4
Registrován: stř říj 05, 2022 2:49 pm

Re: Nezna nekdo hybridni stridace EASUN?

Příspěvek od Zdenaaal »

1) Nemám problém to koupit z Čech za vyšší cenu a se zárukou v okamžiku, kdy to tu je na trhu. Toto nebyl můj případ.
2) Stránku jsem k tomu vytvořil z toho důvodu, že chci vyškolit Číňana, že mu všechno jen tak neprojde. Moc mě to nestojí, jeho to něco stát může na ušlém zisku a navíc to třeba někomu i pomůže v rozhodování, kam skočit.
Nic víc, nic míň... Zkušenosti s obchodováním s Čínou mám téměř 10 let, takže se i s touto variantou ochoty prodejce při koupi počítalo :)
Pelda
Příspěvky: 16
Registrován: ned říj 09, 2022 5:31 pm

Re: Nezna nekdo hybridni stridace EASUN?

Příspěvek od Pelda »

Tak si čtu příspěvky no a neím jestli jsem neudělal chybu nákupem Easunu... No.. Měl jsem myšlenku takovou, že pojedu na baterie a pouze při vybitém akumulátoru pojedu na síť. Jenže. Udělal jsem měření a zjistil jsem, že v okamžiku kdy tu plechovou bednu nakrmím 230V bere si nějakých 60W/h anižby makala. Z toho jsem se opotil. To je 1,4kW zaden! To je víc než polovina mé denní spotřeby. Tak jsem teď taskový nešťsastný a nevím jak to všechno vymyslet a zapojit.
Poradí někdo prosím? Jestě bych potřeboval pomoc s nastavením měniče pro baterii LiFePO4. Jasně minimální a maximální napětí nastavím, ale jsou tam dalsí parametry jako napětí fáze Bulk, Floating, Equalization a nerad bych něco po...
Díky všem kdo se ozvou :-)
Ještě doplním že baterieje 8S 100Ah s bms Resacs
PetrDubi
Příspěvky: 1347
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Nezna nekdo hybridni stridace EASUN?

Příspěvek od PetrDubi »

Všechny měniče typu axpert (a je jedno jestli originály nebo klony) při připojení 230V na vstup berou svojí vlastní spotřebu z 230V. Pokud na vstupu nemají 230V, tak berou svojí spotřebu z baterie nebo z panelů - není to chyba, ale vlastnost..
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68, 3x MPP modul, vše řízené přes arduino
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek