FVE v televizi, rádiu, novinách

Obecná diskuze na téma "soběstačnost" s využitím alternativních zdrojů energie, jejich využití v běžném životě, potravinová soběstačnost atd.
avatar
Příspěvky: 484
Registrován: ned kvě 08, 2011 10:16 am

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od avatar »

ten smrad to je z plastů (levne plasty co vydrzi jen par let)
vrb
Příspěvky: 30
Registrován: pon lis 21, 2011 7:47 pm

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od vrb »

Ad stejní vynálezci na různých místech - tak to bohužel je, kdo první přijde ten první mele, zatím nevíme jak to lépe pořešit. Když jsou dost daleko od sebe tak každý drží patent ve své zemi a setkají se na hranicích. Na druhou stranu, pro erudovaného člověka, který věc opravdu vymyslel není problém technologii mírně modifikovat aby byla patentovatelná znovu nebo použitelná bez patentových ochran. V praxi se s požadavkem modifikace technologie kvůli nějakému papíru někde na úřadě setkávám velice často.

Horší je to se základním výzkumem. Já teď například sestavuji teorii, která dokáže vysvětlit věci, které lidi dělají běžně odjakživa, ale nikdo neví proč to funguje tak a ne jinak. Za jakých podmínek to jde takhle dělat a za jakých podmínek už to fungovat nebude. Samotná teorie se nedá ani nějak prodat, ale na jejím základě se dají spočítat a vyrobit úplně nové věci a vylepšit spoustu věcí starých.
Teď je otázka co s tím - když teorii vydám, tak si ji někdo přečte, opíše, zveřejní na webu, rozletí se to po světě a spousta lidí na tom vydělá spoustu peněz, aniž bych z toho něco já měl, takže mi to nepokryje ani náklady vývoje a testování. Budu za blba, co se dřel a ostatní ze mě budou mít srandu.
Když teorii nevydám tak jsem kretén, kterej zadusil skvělou myšlenku, svět se nepohne o kousíček dál a ta potenciální výhoda pro mě i pro ostatní nenastane.
Jak to nějak ošefovat aby každý měl maximum užitku?

Uznávám, že je potřeba patentové právo držet v rozumném rámci, aby nenastávaly excesy, jako že někdo zjistí, že není patentované kolo, houpačka, rovná čára, sluneční svit a podobné kraviny.

Ad zlatokopky - chovají se tak úplně všichni bez ohledu na pohlaví a věk. Když se zamyslíte jak svět funguje a podíváte se kolem, zjistíte, že skoro všichni lidi se chovají jako zvěře v lese. Nějaké složitější postupy a plánování do budoucna jsou jim ukradené. Může tím ty 2% populace co používají mozek pohrdat, ale to je tak všechno co se s tím dá dělat. Tlupa tupounů má silově navrch. Zpravidla se ani ti inteligentní nedokáží shodnout na obecném rámci spolupráce a tak se bije každý sám za sebe - a tím se chovají taky jako zvěř. (kdo zažil diskuse na D-fens, ten ví)

Jak je to s tím odesíláním dat přes sms? jak je to patentované? kde je problém? to si někdo patentoval sms? ty už existují dost dlouho. Mám v plánu vyrábět zařízení připojené do GSM sítě, tak mě to velice zajímá.
radex
Příspěvky: 59
Registrován: pon lis 07, 2011 3:06 pm

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od radex »

Já bych systémem "Zvěř v lese" nepohrdal. Ten systém fungoval mnoho milionů let, vše v perfektním koloběhu, a vytvořil hotové zázraky. Ale taky spoustu nesmyslů, které po čase smetl nebo z nich vyzobl jen to nejlepší. Já doufám, že takhle zatočí i s těma dnešníma "2% inteligentů", jejichž moderní civilizace za 200let vytěžila zdroje vznikající miliony let a nahromadila ohromné skládky.
Já možná nejsem ten inteligent, ale jejich civilizací zcela zkažený technokrat ano. Harakiri zatím ale páchat nebudu :) protože co když zrovna nadšenci s FV panely jednou zapadnou do systému "Zvěř v lese"
joseff
Příspěvky: 810
Registrován: pon srp 08, 2011 9:55 am

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od joseff »

Udelatko, ktere pri vyuziti prebytku umi pracovat i s predpovedi pocasi a s dobou platnosti nizkych tarifu elektriny:

http://www.solarninovinky.cz/2010/index ... 2602&rm=15

Myslenka skvela, ale cena ale jiste nebude lidova ...
matej
Příspěvky: 826
Registrován: čtv zář 01, 2011 6:30 pm

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od matej »

Ad
vrb píše:Ad zlatokopky - chovají se tak úplně všichni
vrb píše: ...zjistíte, že skoro všichni lidi se chovají jako zvěře v lese
Spíš bych se přiklonil k názoru, že druhá možnost je správná. Tj. Skoro všichni :-)
Pravda a Láska zvítězí!.
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od vata »

joseff píše:Udelatko, ktere pri vyuziti prebytku umi pracovat i s predpovedi pocasi a s dobou platnosti nizkych tarifu elektriny:

http://www.solarninovinky.cz/2010/index ... 2602&rm=15

Myslenka skvela, ale cena ale jiste nebude lidova ...
A kvalita bude kriticky závislá na kvalitě lokální předpovědi. Představte si těch reklamací, kdyby si to stahovalo předpovědi z www.slunecno.cz tak jak titulka tohoto jinak skvělého webu :lol: - vím že se to tu už jednou řešilo, ale ty obrázky jsou skutečně úplně mimo realitu :) Třeba to má nějakou inteligenci, kterou jsem nepochopila.
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od mypower.cz »

souhlas ze to pocasi ze slunecno.cz je mimo realitu, ale stale nikdo nedal tip na jine pocasi kde by bylo jasne, zdali licence umoznuje pouziti toho pocasi tak jako ze slunecno.cz. Tam je to primo pro tento ucel urceno. Ja bych to taky rad zmenil, ale zatim fakt nevim .. Jestli ma nekdo nejaky tip tak sem s tim, cim drive tim lepe.
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od vata »

Tip nemám, ale spíš bych to úplně vyhodila, páč to mate. Člověk si třeba namlouvá, že bude slunečno, nebo naopak začne zmatkovat, zítra bude pršet, vypnu to... Dneska jsem tu měla např. podle toho celý den zataženo, ale můj reg. na to měl naštěstí jiný názor :)
Dej anketu - komu z vás funguje předpověď :)
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od mypower.cz »

zkusim in-pocasi.cz. Jestli to nebude sedet, tak se vymysli neco jineho :wood:
mopadzi
Příspěvky: 991
Registrován: úte led 24, 2012 8:55 am
Lokalita: Okolí Uherského Brodu
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od mopadzi »

ještě to jde přes radio RDS, alespon ja mam meteostanici kde se předpověd ukazuje. Už dlouho nad tím přemýšlím. Viděl bych využití při dobíjení baterek z DS v nízkém tarifu při špatné předpovědi na další den....ale lepší bude něco jako
http://www.weatheronline.co.uk/CzechRep ... kyBrod.htm
kdo si hraje nezlobí
9xRenesola 240Wp+9x Benq 265Wp, 6xTrina 410Wp, 14x Leapton 450Wp, 2xStuder VT65 1xVT 80, 2x XTM4000-48, 40kW Lifepo4..vše ve výstavbě, hotovo 99%. BMW i3 BEV
sabo
Příspěvky: 2
Registrován: čtv bře 29, 2012 7:22 am

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od sabo »

zdravím, jsem tu nový a zatím se tu jen rozkoukávám, ale mě se na předpovědi osvědčil http://www.accuweather.com/en/cz/czech-republic-weather
Neci
Příspěvky: 19
Registrován: pon dub 18, 2011 1:14 pm

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od Neci »

mopadzi píše:ještě to jde přes radio RDS, alespon ja mam meteostanici kde se předpověd ukazuje. Už dlouho nad tím přemýšlím. Viděl bych využití při dobíjení baterek z DS v nízkém tarifu při špatné předpovědi na další den....ale lepší bude něco jako
http://www.weatheronline.co.uk/CzechRep ... kyBrod.htm
myslim ze cez rds sa neda prenasat pocasie to by musel vediet kde sa presne nachadzas. To co mas v budiku ktory ma rds bude najskor meranie tlaku a podla toho vyrata ci je slnecno ci zamracene.
drama
Příspěvky: 999
Registrován: čtv črc 28, 2011 12:01 pm

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od drama »

Lidé si hodně pochvalují předpověď na http://yr.no, ale ta je opravdu striktně geograficky vázána. Mám ji na stránkách s měřením FV a funguje docela dobře, rozhodně lépe než globální předpověď od ČHMÚ.
drama
Příspěvky: 999
Registrován: čtv črc 28, 2011 12:01 pm

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od drama »

joseff píše:Udelatko, ktere pri vyuziti prebytku umi pracovat i s predpovedi pocasi a s dobou platnosti nizkych tarifu elektriny:

http://www.solarninovinky.cz/2010/index ... 2602&rm=15

Myslenka skvela, ale cena ale jiste nebude lidova ...
Já už mám tohle delší dobu rozpracované (řízení v závislosti na předpovědi), ale dospívám k tomu, že v praxi to má největší význam pro uživatele. Tj. jako varování, pozor teď je třeba šetřit, protože zítra se nic nevyrobí.
mopadzi
Příspěvky: 991
Registrován: úte led 24, 2012 8:55 am
Lokalita: Okolí Uherského Brodu
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od mopadzi »

myslim ze cez rds sa neda prenasat pocasie to by musel vediet kde sa presne nachadzas. To co mas v budiku ktory ma rds bude najskor meranie tlaku a podla toho vyrata ci je slnecno ci zamracene.[/quote]

jde to, v meteostanici si nastavíš lokalitu ve které se nacházíš. ale je to takové hrubší
kdo si hraje nezlobí
9xRenesola 240Wp+9x Benq 265Wp, 6xTrina 410Wp, 14x Leapton 450Wp, 2xStuder VT65 1xVT 80, 2x XTM4000-48, 40kW Lifepo4..vše ve výstavbě, hotovo 99%. BMW i3 BEV
avatar
Příspěvky: 484
Registrován: ned kvě 08, 2011 10:16 am

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od avatar »

nevim jak vy ale ja mam proste do budoucna panely jako stínění na balkon nic levnejsiho sem nenasel. No a az budou na strese tak je to proti prehrivani a proti snehu. Je fakt ze to bude cim dal horsi.
vrb
Příspěvky: 30
Registrován: pon lis 21, 2011 7:47 pm

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od vrb »

Počasí používám Windguru. Zatím jsem nenašel podrobnější a spolehlivější předpovědi. Zpravidla to funguje, ale v turbulentních časech (proměnné proudění na jaře a na podzim) se počasí může zachovat neočekávaně.

Zvěř v lese: Systém sice objektivně funguje, ale 90% vzniklých druhů už dávno vymřelo a lidi jako produkt tohoto systému nevyhynuli právě proto, že se naučili používat mozek. Doporučuju zkouknout něco o evoluci. pro začátek Putování s pravěkými lidmi. Pohodlí civilizace navrátilo většinu populace evolučně o 5 milionů let zpátky takže se chovají jako zvířata. Já je za to neodsuzuju, jen mě to děsí.
Nemáme buhužel už čas na nějaké srandičky, konce civilizace a budování nové, o evoluci nemluvě. Musíme vyvinout trvale udržitelné technologie pro přežití ve vesmíru a zdrhat dřív než se Slunce nafoukne na úroveň oběžné dráhy Marsu.

Tím tupým přístupem myslím: Proč bych měl dělat nějaké panely když vezmu uhlí a ropu a je to levnější - že nemáme dostatečné zásoby na našem území a nevíme kdy vypadnou dodávky ze zahraničí mě nezajímá, hlavně že mám víc na pivo a na větší auto abych víc nasral souseda. Teď se pálí fosilní a co bude za 5 let je mi ukradené. Tím se dobrovolně zříkají rozhodování o svém osudu.
Třebas nikdo v okolí nechápe proč sázím ovocné stromy. Každý sklidí co se urodí, staré stromy pokácí a tím je mu to ukradené. Vzít svých 50kKč a zainvestovat do sadu po dědovi, který začne rodit za 10 let je nepředstavitelné, to radši pojedou na třetí nebo čtvrtou dovolenou za rok a tam se ožerou předraženým chlastem. V Krátkodobém horizontu mají oproti mě výhodu většího množství volných statků, ale dlouhodobě je to neudržitelné.

Ad zakázané patenty: co jsem o tom slyšel, tak jsou to zpravidla špičkové superdrahé technologie určené pro armádu a vesmírný program, pro obyčejné smrtelníky to v době zákazu nemá šanci na užitek.
Pochybuju, že v případě významného objevu by se to dokázalo skrýt. někdo by si tu 100MW elektrárnu ve sklepě postavil a začel prodávat elektřinu.

BTW: FVE elektřina už se srovnala s cenou ze sítě, takže se vyplatí i pro topení v přímotopu a ohřev bojleru.
jonáš
Příspěvky: 5
Registrován: pát bře 23, 2012 11:02 pm

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od jonáš »

Vy si to asi blbě překládáte .. "utajované" neznamená "zakázané", akorát si to holt gumáci a vlády chtěj využívat pro svoje vlastní, strategický potřeby. Třeba na hubení sousedních pronárodů, nebo těch, co věřej v jinýho boha (než boha mamonu ;-). V žádnym případě to neznamená, že takový panely a zdroje existujou, a že je má někdo zamčený v šuplíku .. prostě to maj vymíněný pro případ, že by se nějaký takový vobjevily.
Ale žádný se nevobjevujou, protože mrcha fyzika. 8-)
A když se nějaký nesmělý pokroky objevěj, protože technologie i materiály se přecejen vyvíjej a maličko ty meze posouvaj, tak už je ten seznam dávno odtajněný .. viz jeden takový soudem získaný (odtajněný) seznam utajených patentů z 80. let v odkazovanym "senzačnim" článku o třicet let později. Mmch když je patent "utajenej", tak vlastně pro civil neexistuje, a může to naopak produkovat každej, kdo na to přijde a dokáže to vyrobit, ne :?: ;)
bourbon
Příspěvky: 26
Registrován: čtv bře 10, 2011 11:04 pm
Bydliště: Vlašim

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od bourbon »

zajímavé myšlení ZVĚŘ V LESE ano inteligence,bystrost,rychlost,krása,předvídavost,atd...když budete mít od každého kousek tak vás nic nezahubí, když budete mít kupu inteligence a nebudete mít pud sebezáchovy tak ano.Základní principy přežití.Prostě to tak je od jak živa v každém systému.Mám mraky nápadů a realizací v našem oboru /rozuměj FV/ a jsem natolik línej abych je sen psal,až se stydím...protože odsud také čerpám...Ale abych je běžel patentovat, na to nemám už vůbec :roll: -ani čas-ani náladu-asi jsem hovado, myšlenky se mi hlavou honí stejné jako zde čtu ale chovám se zřejmě stejně jako ta zvěř...
vrb
Příspěvky: 30
Registrován: pon lis 21, 2011 7:47 pm

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od vrb »

Ad zvěř:

Když nasypu srnkám v zimě do krmelce dost krmení, tak se ti nejsilnější co se probijou nejdřív ke krmelci přežerou tak, že z toho pochcípou a na ten zbytek už nic nezbyde, tak pochcípou taky, nebo aspoň hodně strádají, pochcípe jich značná část a jen ti nejodolnější se dožijí jara ve zbědovaném stavu. Jejich potomci jsou ale o trošku odolnější v průměru. Tomu se říká evoluce. Je to pomalé, neefektivní, ale zkouší to všechny možnosti. O technickém pokroku nemůže být řeč.

Lidi začali používat mozek, a zavedli vědecké metody- proto ovládli planetu od pólů po rovník. Tím se dá spočítat, že když se pojede na ropu na doraz a pak se bude válčit o poslední zbytky, tak budou trpět úplně všichni a zemře hodně lidí. Technologický pokrok se zastaví nebo i vrátí nazpět. John Nash spočítal že to tak být nemusí když budeme důsledně brzdit idioty a myslet dopředu.

BTW: mohl bys mi nastínit ty nápady do PM? jestli je něco z toho použitelné? třeba společně něco uvedeme do provozu a budeme profitovat všichni. Já mám taky pár věcí rozdělaných.