FVE v televizi, rádiu, novinách

Obecná diskuze na téma "soběstačnost" s využitím alternativních zdrojů energie, jejich využití v běžném životě, potravinová soběstačnost atd.
bednar
Příspěvky: 79
Registrován: čtv čer 07, 2012 2:15 pm

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od bednar »

Dotace jsou prijemne pro prijemce, ale neprijemne pro platce. Pocatek pro dotace maji vsichni na fakturach za el.en. A jaky nazor jako platci techhle dotaci maji.. staci se jich zeptat
Veškeré dotace ku**í trh. Bez vyjímky. Jakkoliv by tyto dotace byly pro některé z nás "příjemné".
Kdo zaplatí moje baterky do kterých jsem již investoval SVÉ vydělané peníze ???
Stejnětak dotace nízkoemisních kotlů apod .....
Výsledek je takový, že tomu, kdo koupil čmoudící kotel na uhlí stát zadotuje nový a ten , kdo investoval a pořídil si nějaké ekologičtější vytápění dostane ho**o.
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od vlkazajac »

Úplne bez emócií by som rád zopakoval podstatu môjho príspevku. Dotácie podobného druhu sú jednoduchý biznis pre štát, nemôžu byť stratové. Ináč by sa zvýšila sadzba za dane, všeobecne.
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od fugas »

vlkazajac píše:
mypower.cz píše: Dotace jsou prijemne pro prijemce, ale neprijemne pro platce. Pocatek pro dotace maji vsichni na fakturach za el.en. A jaky nazor jako platci techhle dotaci maji.. staci se jich zeptat.
Vezmime si kalkulačku a počítajme. Ak ma ako občana dotácie nakopnú k rozhodnutiu realizovať ostrovný systém, nakúpim rozprávkovú kapacitu v batériach ( viď dotácie do úložísk v Nemecku ) za 2000 EUR. Štát v okamihu inkasuje 400 EUR na daniach, ktoré by som ako spotrebiteľ energie z DS ( 34 EUR mesačne ) zaplatil za 5,88 roka. Okrem toho rovnako okamžite štát zinkasuje na DPH 600 EUR za ostatný hardware, do ktorého investujem. A to je práve tá 30 % dotácia, poskytovaná v Nemecku. Takže štát získal odo mňa OKAMŽITE oných 400 EUR a aktuálna politická garnitúra si pripíše dobré body za podporu progresívnych trendov. Tá garnitúra, ktorá nastúpi v ďalšom volebnom období, ma nebude mať rada, lebo jej nebudem odvádzať DPH za elektrinu.
Pravda bolí, ale je tu bez ohľadu na to, či ju chceme vnímať. Jediný plátca tejto dotácie som ja sám a nikto iný v paneláku, alebo v zemľjanke. A za blbca som zas len ja, lebo som investoval 5000 EUR, ktoré sa mi za 12,25 roka nevrátia. Lebo niečo určite zahorí a budem musieť platiť.
P.S. A na obnovu vyčerpaných batérií už žiadna dotácia nebude.
Ano,nicméně já jsem si je stejně koupil,zaplatil daň a od nikoho jsem nic nedostal a ani nechtěl.Jestli něco shoří,nebo neshoří ,to už je vyšší moc.Výpočtu návratnosti bych se nevěnoval,kdo ví kolik bude stát energie z DS za těch 12,5 roku a jestli se nad elektrárnou nepřežene nálet a nezbyde "po bazénu díra".Jde o to,že někde je aspoň dobře zaobalená snaha o rozvoj a jinde neskrývaná snaha o zdanění toho,co jsme si nakoupili bez nároku na dotaci sami,z vlastního přesvědčení.A pokud dotace dožene jen jednoho člověka k tomu,aby se stal solárníkem a nastupující politická garnitůra ho nebude mít ráda,protože se osvobodil byť jen od jedné z nevyhnutelných daní,bude o dva spokojené lidi víc.Tedy o něj a o mě :D
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od mypower.cz »

vlkazajac píše:Úplne bez emócií by som rád zopakoval podstatu môjho príspevku. Dotácie podobného druhu sú jednoduchý biznis pre štát, nemôžu byť stratové. Ináč by sa zvýšila sadzba za dane, všeobecne.
Zadne emoce, naopak je dobre ze o tom diskutujeme. Ovsem uvedomme si kdo to je ten stat. Lidi. Stat neni On, a my Oni. Dotace je potreba nekde vzit, aby je bylo mozno vydat. A prave to brani vsem plosne mi prijde proti srsti, navic na necem, kde neni moc velice na vyber z toho uhnout a nepodporit, treba proto, ze prijmy nejsou tak vysoke, aby bylo mozno podporit.

Kdyz by banka bez statnich dotaci sama z prijmu uvolnila na nakup baterii, slozili se na to jen klienti banky, kteri maji moznost jit jinde. Firma XY venovala 10MCZK na vystavbu detskeho hriste v obci ABC. Perfektni chvalyhodny cin. Jediny kdo muze nesouhlasit je zakaznik dotycne firmy coz rozhodne nejsou "vsichni" a priste nakoupit jinde.

U platby dane, nebo dotace, nebo zdravotniho pojisteni jit jinde nemuzeme. U prispevku na OZE velice clovek moznosti nema jine nez jit na ostrov. Tudiz ja poplatky na OZE neplatim primo, platim je neprimo v jinych platbach, napriklad v cene potravin od pekare, ktery pouziva k vyrobe peciva el, kde ma prispevek na OZE. Jsou tam.

Ano i pekar muze prijmy vydat na podporu detskeho hriste, ale o tom je trh, protoze vedle muze byt pekar, ktery na detske hriste neprispeje a bude mit rohliky o korunu levnejsi.

Chapu ze je to slozite.. a ne jen tak jednoznacne jak pisu.

Pri vyberu penez plosne od lidi na to aby bylo z ceho platit dotace, mi to prijde podobne jako by kazdemu pekari bylo prikazano zakonem, ze musi (at na to ma nebo nema) poskytnout prostredky na zadotovani detskeho hriste. Nemusi. Nemusi na to mit. Muze mit na peceni rohliku ale ne uz na detska hriste. Stejne tak jako clovek muze mit na elektriku ale uz ne na prispevek na OZE.
camel1cz
Příspěvky: 765
Registrován: pon bře 21, 2011 11:12 pm
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 3780
Kapacita baterie [kWh]: 18

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od camel1cz »

Ono je to celé o tom, že společnost řízená čistě trhem bere ohled jen na zisk. A asi se všichni sshodnem, že to není vše řešící parametr. Tak se do trhu zasáhne tak, aby se nevyčerpaly omezené zdroje, nezničila příroda, lidi se neuchlastali a neumírali ve 40 na raka, atd. A jak to udělat? Dotacemi a přerozdělení, které stojí za pendrek , je neefektivní ni, ničí trh. A jsme v cyklu.
5 kVA Axpert King @ 3,78 kWp [12x AUO 315Wp mono]
18 kWh [5x Pylontech US3000]
Rozpracováno:
Fangpusun MPPT 150/70 Tr @ 1,89 kWp [6x AUO 315Wp mono]
5 kVA Axpert King II @ 5,52 kWp [12 x AS 460Wp mono]
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od fugas »

Daně.Všichni kdo je platíme,dáváme peníze na jednu hromadu a to kvůli péči o nás všechny.Plošně platíme silnice,jak vypadají?Plošně platíme zdravotnictví,jak vypadá?Plošně platíme školství,jak vypadá?Dále bonusy: Dálniční známka,mítné pro náklaďáky a to i ty naše,nikoliv jen zahranční,přesto že silnice byly postaveny z našich daní.Výnosy z mýtných bran jdou ale zahraniční firmě.Poplatky u doktorů,v nemocnicích za lůžko a nemalé.Do školky si děti nosí hajzlpapír.Platme policii za bezpečnost v ulicích,přesto jsou čtvrti,kam by se po setmění člověk vydal jen v OT a nadále jich přibývá,přitom obecní policie je nejvíce zaměstnána měřením přehledných úseků.Nikdo se mě neptá,zda chci přispívat na jedince v naší společnosti,jež byly rodiči vychováni k tomu,že práce je pro hlupáky a tudíš nám jejich existence nic neřináší a přesto je živíme.Atd .atd... A tohle nikomu nevadí?Snad jsme si už zvykli...Nepřipadá mi tedy po tomhle všem dotace na rozvoj čehokoli pozitivního,z té hromady nás všech nikterak závadná,protože my obecně daně neplatíme,platíme výpalné :shock:
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od mypower.cz »

Proc policie nepotrebuje hlidat kriticke oblasti a soustredi se na mereni rychlosti v prehlednych usecich?

Protoze je to lidem prikazano platit a policie diky tomu ze prijmy ma zajisteny nema potrebu vyvijet aktivitu, ktera je skutecne potreba. Prijem dostane pokazde. Vykaz prace je zajisten a zaplnen.

Stejne tak je to s cikoliv jinym plosne a umele financovanym.

Proc by mel vyrobce baterii potrebu slevnit a lepe hospodarit, kdyz zakaznik si i pres vyrobcovo hyreni a predrazenou technologii dokaze na to penize sehnat formou dotaci, ktere jsou plosne vybirany ..

A to je presne to co nikoho (policii, vyrobce baterii, lekare ke kvalitnejsim peci) do niceho nemotivuje. Proc by to delal, kdyz za to dostane zaplaceno tak ci tak... Z plosne vybraneho vypalneho..
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od vlkazajac »

No, tak sme sa vysťažovali na stav spoločnosti, všetko je pravda, ale vráťme sa k dotácii batérií, prenesenej v myšlienkach do Slovakistanu.
Dnes si navláčim domov tovar za 5000 EUR, v tomto momente som odviedol 1000 EUR daň, spustím systém s vypočítanou (ne)návratnosťou ( ktorýžto systém mi zárovaň pôsobí radosť ) a v dobrom prípade o celý mesiac dostanem od štátu 600 EUR dotáciu. *o**o a nie dotáciu, je to časť z tých istých peňazí, ktoré som predtým vydal zo svojej prkenice.
Je to šikovný ťah politikov, ako dostať moje peniaze do obehu a získať dobré body.

V praxi to u nás aj tak nebude také jednoduché. Veď na dotácie do FV, ktoré sa mali prideľovať od januára, si ešte nikto nesiahol. Stále ani neviem, na ako dlho a s akými prípadnými sankciami sa stane obdarovaný vazalom v stále meniacom sa prostredí. Ako som sa vyjadril na inom fóre, chýba politická úloha a zodpovednosť politikov. Všetko sú drísty a delostrelecká príprava pre niečie kšefty.

S istotou prehlasujem, že nenaletím.
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od fugas »

Nu což,tak mi aspoň část vrátí :) Jak jsem psal výše a jak píšeš ty,dělá mi to radost.Člověk,který nemá zájem zbudovat si doma ostrovní FVE se dotací nějakých 10% zviklat pravděpodobně nenchá,když pak celková investice překročí 5000 euro,nebo tedy 100 000Kč.Pro mě by to znamenalo třeba výběr vyšší třídy některého z komponentů,na který bych jinak nedosáhl.Ať už to budeme chápat jako dotaci,nebo odečet daně(části daně) a i když je to od nich líbivý tah,stejně je příjemné to využít.Problém bych viděl spíš v tom,že to samozřejmě bude vyžadovat nějakou registraci mojí "továrny" na domácí energii a tím už visím na pomyslném háčku...Pak už si musí každý rozmyslet,zda mu to za to stojí,či nikoliv.Je to tedy rozhodně důmyslný nástroj kontroly.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od mypower.cz »

vlkazajac píše:No, tak sme sa vysťažovali na stav spoločnosti, všetko je pravda, ale vráťme sa k dotácii batérií, prenesenej v myšlienkach do Slovakistanu.
Dnes si navláčim domov tovar za 5000 EUR, v tomto momente som odviedol 1000 EUR daň, spustím systém s vypočítanou (ne)návratnosťou ( ktorýžto systém mi zárovaň pôsobí radosť ) a v dobrom prípade o celý mesiac dostanem od štátu 600 EUR dotáciu. *o**o a nie dotáciu, je to časť z tých istých peňazí, ktoré som predtým vydal zo svojej prkenice.
Je to šikovný ťah politikov, ako dostať moje peniaze do obehu a získať dobré body.
Ano .. vidim ten navrat tech penez v tomhle presne jak pisete .. statu dame 1000, dostaneme 600 zpet. Mozna ze by se ten system dal vylepsit o zbytne komplikace a o naprosto zbytnou praci uredniku, na jejichz mzdach a nepotrebne administrative by se tak dalo usetrit nekolikrat tolik at uz primo ci neprimo.

Poupravim vypocet .. Nikoliv za 5000 ale za 4000 jsem si dovlacel domu zbozi. 1000 musim z tech 5000 odvest statu, nebo je nekdo (dodavatel) odvede za me. Dostane jen 4000 z mych 5000.

4000 zbozi, 1000 jsem dal statu.
600 mozna dostanu zpet.

Vylepseni:

4600 zbozi (vice zbozi), 400 jsem dal statu.
nedostanu nic zpet.

Jak se to dnes dela, protoze to leckdy jinak nejde?

5000 zbozi (jeste vice zbozi), 0 jsem dal statu (bez dokladu)
nedostanu zpet nic.

== vysledek dotaci, zdaneni, sponovani poplatku a ruznych jinych ...
Asi tak .. no ... :?
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od vlkazajac »

Presne tak, fugas ! Len skúsenosť už nejakú máme. On-grid riešenia začínali s výkupnou cenou 18 centov, dnes to už nie je viac, ako 8 centov - opravte ma, kto ste v obraze. Najprv nad cenu, potom pod ňou. Spomínal som sľubované dotácie až do výšky 1500 EUR - no poznám viac bodkovaných, ako dotovaných. A samozrejme, žiadna svojpomoc, do nákladu sa musí vtesnať ešte realizačná firma a snáď nejaká ta revízia, možno aj kolok ?

.... Prší, napriek tomu systém je v absorpcii, mraziak beží, nízky tlak a spokojnosť ma uspáva na mojom ostrove. Niekto zvoní, otvorím revizákovi, pozrie sa na moju výrobňu, vezme si odo mňa projekt, čo som si zhotovil podľa predlohy prístupnej na webe a vezme ho spolu s revíznou správou na obecný úrad. Zajtra sa tam stavím s faktúrami a vrátia mi DPH. Musí to byť len sen ?
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od fugas »

vlkazajac píše:
.... Prší, napriek tomu systém je v absorpcii, mraziak beží, nízky tlak a spokojnosť ma uspáva na mojom ostrove. Niekto zvoní, otvorím revizákovi, pozrie sa na moju výrobňu, vezme si odo mňa projekt, čo som si zhotovil podľa predlohy prístupnej na webe a vezme ho spolu s revíznou správou na obecný úrad. Zajtra sa tam stavím s faktúrami a vrátia mi DPH. Musí to byť len sen ?
Ano,obávám se,že to zůstane jen snem :D Už proto,co píše mypower,úřednický kolběh.A zase jsme u těch daní.Ze svépomocné stavby,na kterou jsi navíc získal projekt ZDARMA na webu bys stejně zaplatil,nejspíš formou poplatku revizákovi.Zhotovit revizní zprávu bude trvat tak týden až dva,pak to přijde na úřad,kde to založí dle stupně důležitosti.Po vyřízení ti přijde obsílka.Na úřadu zase zaplatíš,potom vrátí DPH.Něco se odporoučí a celý koloběh znovu.Rok na to vyjde zákon o zdanění výnosu z domácích FVE a přibyde daší papír a poplatek :D No nejsem já pesimista? :D
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

skvělá zpráva :celebrate3: :celebrate2: : http://www.solarninovinky.cz/?zpravy/20 ... a-realitou :yes: .

Už aby chrlili *batt* :lol: .

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od abrams »

fugas píše:
vlkazajac píše:
.... Prší, napriek tomu systém je v absorpcii, mraziak beží, nízky tlak a spokojnosť ma uspáva na mojom ostrove. Niekto zvoní, otvorím revizákovi, pozrie sa na moju výrobňu, vezme si odo mňa projekt, čo som si zhotovil podľa predlohy prístupnej na webe a vezme ho spolu s revíznou správou na obecný úrad. Zajtra sa tam stavím s faktúrami a vrátia mi DPH. Musí to byť len sen ?
Ano,obávám se,že to zůstane jen snem :D Už proto,co píše mypower,úřednický kolběh.A zase jsme u těch daní.Ze svépomocné stavby,na kterou jsi navíc získal projekt ZDARMA na webu bys stejně zaplatil,nejspíš formou poplatku revizákovi.Zhotovit revizní zprávu bude trvat tak týden až dva,pak to přijde na úřad,kde to založí dle stupně důležitosti.Po vyřízení ti přijde obsílka.Na úřadu zase zaplatíš,potom vrátí DPH.Něco se odporoučí a celý koloběh znovu.Rok na to vyjde zákon o zdanění výnosu z domácích FVE a přibyde daší papír a poplatek :D No nejsem já pesimista? :D
Zdravím ,

... u "nás" bych takový podraz typu daň za nevyužívání DS očekával , ouředníčky sme měli dlouhá léta společné , že by se za 20 let natolik změnili , moc nevěřím . Snad se mílím :sm1: .

Osobně bych se už bránil jakékoli ouřední registraci mé FVE ::stop:: lozit do pastí není moudré :wall: .

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od brumlaj »

Pánové a dám{o/y} a teď do něj
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od vlkazajac »

Uvedomujem si, že nikto iný, ako privátne osoby ( domácnosti ), nemá záujem na sebestačnosti. Až na výnimky, priemysel nebude nikdy počítať s FV ako s vážnym energetickým zdrojom, lebo potrebuje nehorázne veľa energie. Veľkovýrobcovia a distribútori potrebujú vyrobiť a predať aj cez víkend a na Deň vďakyvzdania ( aj na Veľkonočný pondelok a pod. ). Takže je jasné, kto sú tí buriči.
Pre horizont roku 2050 nemám dosť podkladov, aby som si ho vedel predstaviť v zásadných detailoch. Len parametre, ako sú účinnosť FV panelov, účinnosť ukladania energie, dojazd elektromobilov atď., ktoré sú dôležité pri aktuálnych investíciach, budú o už 5 rokov niekde inde. Predstavujem si, že technicky bude v tomto horizonte možné mať napr. FV systém, ktorý urobí domácnosť celoročne skutočne nezávislou. A to je pre ekonomiky pri masovom výskyte taká hrôza, ako bola ešte nedávno pre komunistov predstava, že niekto bude doma vlastniť vŕtačku, zváračku a nedaj Boh, tabuľové nožnice na plech.

Zhrnuté : FV a všetky nazelenalé spôsoby výroby energie budú chcieť mať určité subjekty vždy pod kontrolou. Na to budú samozrejme slúžiť média a zákonodarstvo. Základná geneticko-ekonomická vlastnosť občana musí zostať schopnosť byť závislým konzumentom a platičom.
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

... naprostý souhlas :D , mocní se vždy budou bránit ztrátě moci nad ovčanama .

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od mypower.cz »

abrams píše:Zdravím ,

... naprostý souhlas :D , mocní se vždy budou bránit ztrátě moci nad ovčanama .

Elektronům zdar *cloud*
Ne.. je to ještě horší .. mocní se vždy budou bránit ztrátě moci nad ovčanama a k tomu navíc i zblbnutí (nemocní) ovčané budou jiným ovčanům bránit, aby moc nad nimi nebyla těmi mocnými ztracena. O to je to komplikovanější :))

:idea:
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od PavelR »

a mame z teho metrix agentem mohou byt vsichni nebo nikdo
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od vata »

(Naše) média jsou prostě trochu opožděně okouzlena prostým faktem přebytků a jejich negativním dopadem na DS. Výše už to někdo zmínil - dá se to řešit. Konkrétně v Německu začínají zvýhodňovat decentralizaci ostrovními systémy podporou baterií (přímou spotřebou). Jak mi vysvětloval jeden člověk znalý německých poměrů, podmínkou podpory je snížení do DS přepuštěného výkonu. Přebytky do DS tak nemusí nutně vznikat, když se zvýhodňuje lokální spotřeba.
Ale je to jedno co se skutečně děje, populárněji zkrátka našim redaktorům zní hesla na motivy blízkého blackoutu kvůli větru nebo slunci, hlavně když to někdo čte.
Já vím, že je tu relativně silná skupina "offgrid nevěřících", ale podle mě je ostrov s akumulací budoucností. Přepínaný ostrov nebo dokonce sfázovaný ostrov s přepínáním a vlastní akumulací je nejen reálnou nadějí pro můj VALC, ale pro skutečnou energetickou bezpečnost, třeba ne rovnou celého státu, ale hrdě bych mohla začít v mé dědině. Teďka to začíná v Německu, než to ale naši mediální experti kravaťáci pochopí, přejde ještě dost vody. Já osobně na tohle jejich zpomalené tlumočení už trpělivost nemám a nebaví mě to ani číst.
Inteligentní ostrov - www.vati.cz