FVE v televizi, rádiu, novinách

Obecná diskuze na téma "soběstačnost" s využitím alternativních zdrojů energie, jejich využití v běžném životě, potravinová soběstačnost atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od mypower.cz »

Povinné ručení na elektrokolo ? ::facepalm::
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 1204
Registrován: pon srp 31, 2015 11:36 am
Reputace: 150
Bydliště: Okolie Popradu SR

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od JonasPP »

mypower.cz píše:Povinné ručení na elektrokolo ? ::facepalm::
Hej u nas dačo blabocu,že daň,ale nijak inač to nešpecifikovali. Ta čakam aku sekeru na občana zas najdu.
Mix panelov podľa potreby zapojene -9,2kWp papierovo +-5,6kW skutočnych;
48v-PCM-80A+Axpert 2,4KW+PJ 6kW;Li-ion -11kWh
24v-PJ 5kW;NiCd -10kWh
12v-10A MPPT;sin~300W;PB 4kWh
vla
Příspěvky: 1188
Registrován: čtv bře 12, 2015 10:18 pm
Reputace: 124
Lokalita: Praha 6
Bydliště: Praha 6

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od vla »

Nemám rád tenhle stát.
xmasin
Příspěvky: 1765
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:45 pm
Reputace: 101

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od xmasin »

No jako apríl bych to nebral, na druhou stranu jsem procházel celý materiál MPO https://www.mpo.cz/cz/energetika/strate ... y--242761/ a nic o omezení instalací FVE a TC jsem tam nenašel, spíš to vypadá, že už nebudou dotované z NZÚ.
xmasin
Příspěvky: 1765
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:45 pm
Reputace: 101

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od xmasin »

Tak další článek na to samé téma
http://www.solarninovinky.cz/?zpravy/20 ... ju-energie Akorát nevím odkud vzali tuhle větu:
Přibližně 600 až 800 tisícům domácností a firem stát plánuje neumožnit nainstalovat si na střechu fotovoltaické panely.
Uživatelský avatar
Lui
Příspěvky: 1222
Registrován: pon srp 08, 2011 3:14 pm
Reputace: 136
Lokalita: Senec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: cca 35kwp
Kapacita baterie [kWh]: malá
Bydliště: Slovensko

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od Lui »

Aj mne tam bodla do oka jedna veta: "Podobně malé fotovoltaiky určené pro vlastní spotřebu by se podle představ ministerstva měly rozvíjet asi desetkrát pomaleji, než jak ve svých opatrných předpovědích predikují instalační firmy. "

::facepalm::
málo kwp ::pv:: , 60V 1,2kAh , 15S 600P Lion *batt* + 60V 198Ah Lifepo4 *batt* , 10 x MPPT VT-80 , 4xStuder XTH 8000 vo výstavbe ,
Záloha:180Wp ::pv:: ,12V LiFePO4 60Ah *batt* , epsolar 10 ,victron 350w sinus
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od mypower.cz »

V clanku na solarnich novinkach se hovori o podpore.
Podpora pro velké teplárny místo malým zdrojům

Statisícům domácností, firem a obcí by hrozí, že si nepořídí vlastní fotovoltaické panely, tepelné čerpadlo nebo větrnou turbínu.
Ja tam nevidim nikde zakaz instalace, jako ze by proste po instalaci prijel "policajt s exekutorem" a naridil odstraneni panelu ze strechy, nebo strihal kabely, nebo ze by urad pokutoval ty co maji FVE, vidim tam "podpora bude pro velke misto malym".

Z toho mi vyplyva ze nekteri frikulini prijdou o dotace a nektere firmy si proste nevydelaji na (o dotace) predrazenych instalacich. To jako podtud asi cajk. Nevyplacene finance na dotace se sice rozkradou jinde, ale tak to uz asi nespravime.

V clanku na ekolistu se tomu zrejme vyhnuli a tak to neni jasne jestli se jedna o podporu nebo zakaz. Proste jako ze ti nedovoli na strechu dat panel a budou te nutit odebirat jen z DS a basta fidli.

Zkusim se zeptat na MPO co to znamena pro nas, tedy ty, kteri o dotace nemame zajem a s distribucni siti nemame nic spolecneho. Odpoved nezarucuji, ale treba se neco dozvime.

Admin edit: Vyjádření MPO k neumožnění instalace FV panelů
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3335
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Reputace: 485
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od marko250 »

Ptát se nemusíš půjde o výrobny a ty jsou již specifikované,naše laboratorní výzkumy jsou mimo.
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
xmasin
Příspěvky: 1765
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:45 pm
Reputace: 101

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od xmasin »

Takže asi poroste zájem o řešení, kdy jsem připojený k DS pouze na zimu a se 100% zárukou, že střídač nic do DS nedodá. Viděl bych to na Axpert King v 3F verzi tak 15 kW a jsem naprosto spokojen.
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm
Reputace: 155

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od dracekvo »

Toto mám v plánu. Akorát čekám na nějaké reference o spotřebě. Protože 3x75W už je moc. Těch 45W co měl předchozí typ by šlo ještě akceptovat.
xmasin
Příspěvky: 1765
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:45 pm
Reputace: 101

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od xmasin »

Řekl bych, že ta spotřeba jde na vrub dvojí konverzi. Mně by se líbila 3F verze v jedné bedně, protože jinak bych musel mít pole rozdělené podle měničů.
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm
Reputace: 155

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od dracekvo »

http://www.hybrid.cz/caterpillar-predst ... wh-baterii

Už aby se z toho prodávali vyřazený baterky :)))
dlabas
Příspěvky: 67
Registrován: pon led 02, 2012 10:38 am
Reputace: 3

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od dlabas »

dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm
Reputace: 157

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od dumi »

Nekoukal.jsem cele, ale principielne jadro podporuji. Zit v soucasne dobe jen z fve nebo vetru je utopie. Viz nedavna.situace v USA. Kde na to maji podstatne lepsi podminky a zjistili ze je to v krizi problem...
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od diablo007 »

Jádro jako takové je dobré v době provozu ale to že jiné vyspělé země světa i po 10 a více.letech nedokázali rozumně vyřazené elektrárny ekologicky zlikvidovat do teď hromada z nich nemá úložiště kde by mohl odpad dalších 1000 let bezpečné ležet se mi už tak moc nelibi. My tu sice pojedeme na levné elektřině ještě nějaký ten pátek ale až přijde na nucené zlikvidování vyřazených bloků tak se ty peníze budou muset někde vzít a vzhledem k.tomu jak se tu hospodaří že se jede z ruky do huby pro radost investorů se vyplácí dividendy které odejdou do zahraničí tak se tu z toho jednoho krásného dne posereme. A vláda to nezachrání to jak je v době blahobitu utraceno a nadále zadluzovano a to ne na rozvoj ale na živení voličů což jsou státní zaměstnanci důchodci a socialky nemůže vést k ekonomické prosperitě takže ani nebude z čeho vše platit.
jahodovák
Příspěvky: 1913
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Reputace: 216
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od jahodovák »

dumi píše:Nekoukal.jsem cele, ale principielne jadro podporuji. Zit v soucasne dobe jen z fve nebo vetru je utopie. Viz nedavna.situace v USA. Kde na to maji podstatne lepsi podminky a zjistili ze je to v krizi problem...
Pokud prostuduješ dostupnou literaturu tak zjistíš,že tu byla lepší varianta a to místo ur.thoriun,to ale mělo jednu vadu,jeho rozkladem nevznikalo tolik odpadu a ten se nedal použít pro likvidaci lidí,teda na výrobu at.bom.Na netu lze dohledat proč se kolem tyto elektrárny zavírají,kdo chce,necht si to najde....
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm
Reputace: 157

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od dumi »

Nerikamze je to idealni, ale mas lepsi nahradu?zvlast ted s nastupem elektromobilu...
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2485
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Reputace: 180
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od NOPARasito »

dumi píše:Nerikamze je to idealni, ale mas lepsi nahradu?zvlast ted s nastupem elektromobilu...
Nahrada???!!!
Kdyby vsichni zvedli prdel pred 20rokama a investovali do FV a baterii, ktery stejne za tech 20let nasobily kapacitu maximalne 0,5, tak by jsme o jadru ani neuvazovali.
Porad neni pochopena souvislost fosilnich(ropa, uhli) a jadernych elektraren????
Zavislost, zavislost, zisk, zisk, ovecky, ovecky.
Kostely uz nejsou v kurzu.
V kurzu je energeticke nabozenstvi.
Jadro je momentalne to co ma s radoby "prirodou" => vubec nic spolecneho.
At si kazdej udela obrazek sam.
Kdyby toto forum obsadila vetsina naroda nereknu ani popel a nebo!!!????
:wood:
jahodovák
Příspěvky: 1913
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Reputace: 216
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od jahodovák »

dumi píše:Nerikamze je to idealni, ale mas lepsi nahradu?zvlast ted s nastupem elektromobilu...
Já ne a ti co ji měli všichni jsou náhodou pod drnem...Ono asi možností je víc,pokud se podíváš,tak o nějaké šetření ani nejde,pokud by šlo,výroba by byla v místě spotřeby a ne že se bude vše dovážet z jedné strany světa na druhou a ještě se bude říkat,že to vyjde levněji.Pokud se pozorně podíváš kolem sebe a zapojíš mozek,uvidíš ledacos...
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2485
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Reputace: 180
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od NOPARasito »

Ps.: Ja tu prdel zvedl pred 22letama. Co mylsis, ze sklizim ve svem okoli??? Obdiv?? Neee.
Sklizim nazor, ze jsou to vyhozeny penize a je to k nicemu. A ze kdyby to nebylo dotovany u vyrobcu tak by to tu ani nebylo.
Jak to mate Vy?

Odpovědět