Nežádoucí diskuze v rubrice bazar

Nezařaditelné
kyocera
Příspěvky: 1226
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm

Nežádoucí diskuze v rubrice bazar

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
poprvé jsem na nežádoucí a nepatřičné diskuze v rubrice bazar upozornil před 2mi roky zde
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?p=62256#p62256
Uběhly roky a nic se nezměnilo. Prodávající napíše inzerát v rubrice bazar a v ten moment se prodej
věci v rubrice bazar změní na arénu divokých diskuzí, ve které se prodej inzerované věci zcela ztrácí
nebo je prodej věci v rubrice bazar pomlouvaný , dehonostovaný a prodávající třeba i znemožněn.
Přitom i o takové věci je možné diskutovat tak, že se v nově založeném vlákně věc prodeje může
diskutovat mimo rubriku bazar.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Nežádoucí diskuze v rubrice bazar

Příspěvek od Mikel »

Zdravim,
je to bohuzel tak. Na tomto foru se to obcas stava pravidlem.
Na jinych forech, pokud se diskutuje o necem jinem nez je ve vlakne, tak celkem rychle admin presmeruje diskutujici na jine vlakno.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
Uživatelský avatar
nemecla
Příspěvky: 52
Registrován: úte led 29, 2019 1:40 pm

Re: Nežádoucí diskuze v rubrice bazar

Příspěvek od nemecla »

Ahoj, jsem zde úplný nováček a včera jsem nahodil nabídku do bazaru a poznal jsem to na vlastní kůži.
Hodně mě to překvapilo a mrzelo, nečekal jsem takovou odezvu. Kdybych to věděl, tak bych ten topic ani nezakládal - prostě jsem jen chtěl nabídnout co mám doma nevyužité, co by někdo využil :-/
Jozef51
Příspěvky: 480
Registrován: stř bře 01, 2017 8:06 am
Bydliště: Rosovice

Re: Nežádoucí diskuze v rubrice bazar

Příspěvek od Jozef51 »

nemecla píše:Ahoj, jsem zde úplný nováček a včera jsem nahodil nabídku do bazaru a poznal jsem to na vlastní kůži.
Hodně mě to překvapilo a mrzelo, nečekal jsem takovou odezvu. Kdybych to věděl, tak bych ten topic ani nezakládal - prostě jsem jen chtěl nabídnout co mám doma nevyužité, co by někdo využil :-/
Vo Vasom vlakne som Vam nepisal ale v tomto sa to snad hodi. Je to sposob ako hodnotim cenu ponukaneho tovaru v bazare ja ako zakaznik. Mozno sa Vam to ako predavajucemu bude hodit (uvadzate, ze Ste na MyP zaciatocnik). Cena podobnych a novych clankov ako vo Vasej ponuke je pri dovoze v mensom mnozstve do CR cca 0.65$ za 1Ah t.j. cca 15Kc. Cena tovaru v bazare lezanych ci jazdenych clankov by nemala byt viac ako 50% ceny z noveho tovaru (ktory ma nakoniec este aj zaruku). Z tohto si velmi lahko odvodite cenu Vasich clankov ktora by pre mna bola zaujimava.
Neviem ako uvazuju a kalkuluju moji kolegovia na MyP. Mozno do tohto vlakna by to mohli napisat viaceri potencialni zakaznici. Asi by to pomohlo pri zadavani realnejsich cien pre predaj. Ale samozrejme ked niekto preda vyhodnejsie ako je moja kalkulacia nemam proti tomu ziadne vyhrady. Bazar je vec iba pre dvoch. Toho kto predava a toho kto kupuje.
Naposledy upravil(a) Jozef51 dne stř led 30, 2019 10:45 am, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Nežádoucí diskuze v rubrice bazar

Příspěvek od mypower.cz »

kyocera píše:Zdravím,
poprvé jsem na nežádoucí a nepatřičné diskuze v rubrice bazar upozornil před 2mi roky zde
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?p=62256#p62256
Uběhly roky a nic se nezměnilo. Prodávající napíše inzerát v rubrice bazar a v ten moment se prodej
věci v rubrice bazar změní na arénu divokých diskuzí, ve které se prodej inzerované věci zcela ztrácí
nebo je prodej věci v rubrice bazar pomlouvaný , dehonostovaný a prodávající třeba i znemožněn.
Přitom i o takové věci je možné diskutovat tak, že se v nově založeném vlákně věc prodeje může
diskutovat mimo rubriku bazar.
Zdravim, souhlas, nekdy se to zvrhne a castokrat by bylo dobre zalozit nove vlakno. V mezidobi od vami odkazovaneho upozorneni nam sem od roku 2015 prislo nekolik stovek dalsich lidi, ovsem tito netusi jak to tu chodi a ze by se hodilo nove tema leckdy zalozit. Temata sem tam rozdelim, kdyz je to evidentni, ale vsechno leckdy nestihnu, tudiz urcite uvitam upozorneni na moznost vhodneho rozdeleni. Ono to mozna plyne z toho, ze na nekterych forech jsou lidi zase jebáni za to, ze zakladaji duplicity. Pak to takhle dopada, ze lidi setri na vlaknech. Ja bych se i duplicitam nebranil. Pritom i z duplicity se da vzdy odkazat do uz vice rozjeteho vlakna nebo na konkretni cast vlakna, treba konkretni reseni. Na druhou stranu v Bazaru pokud vznikne podnet k diskuzi, klidne zalozit nove tema a do bazaru pridat zpravu vcetne odkazu na nove tema, kde je mozno diskutovat nejake detaily, treba pouziti daneho vyrobku, nebo jeho zapojeni atd.

:))
kyocera
Příspěvky: 1226
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm

Re: Nežádoucí diskuze v rubrice bazar

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
umím si představit, že se nemcla cítil z takové odezvy jako nováček špatně.
Souhlasím s Josef 51 , že klidně v tomto nebo podobně jiném vlákně , ale ne v rubrice bazar mohli diskutující
o předmětu prodeje diskutovat a navigovat ho na správnější cenu. Upozornění na správnou cenu se dá
také zaslat přes SZ. A když jsem byl nováček na mypower mohu potvrdit, že mně ostatní pro pobavení
grilovali nebo jsem i dostal vyloženě špatnou radu o kterou jsem ani nežádal. Ale pokud se někdy podívám
jinam , tedy mimo mypower, tak diskuze jsou tam mnohem horší a spíše tam vidím, že boduje ten kdo
druhého urazí či zesměšní co nejvíce. To se na mypower neděje. No a s adminem souhlasím.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Nežádoucí diskuze v rubrice bazar

Příspěvek od mypower.cz »

kyocera píše:a spíše tam vidím, že boduje ten kdo druhého urazí či zesměšní co nejvíce.
Tady v tematech o vetrnych turbinach to taky leckdy vře :mrgreen:
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2555
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Nežádoucí diskuze v rubrice bazar

Příspěvek od NOPARasito »

Je to občas trochu je to tu "přímější", ale zase na druhou stranu, neřekl bych, že by měl být někdo "potupen".
Živost debaty, určuje toto fórum originálním. To, že jsou tu jedinci, mohu-li citovat Volenteho s nemocí "Solaritidou", kteří se snaží do tématu přispět.
Ono vystřízlivění hned na začátku je mnohdy lepší, jak narazit později a to s prázdnou kapsou a nákupem "šmejdů".(nebrat prosím osobně)
JÁ OSOBNĚ UZNÁVÁM, že občas je to lepší píchnout do SZ popř. pro ostatní sdělit do odděleného vlákna. :handshake2:
P.s.: zase přecitlivělost zdejších solárníků nemůže být tak velká, když se dali do nesmyslné "těžby" pouliční energie :fuuu:
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm

Re: Nežádoucí diskuze v rubrice bazar

Příspěvek od dracekvo »

Jedná se o inzerci na diskuzním fóru, pokud si inzerent nepřeje diskuzi tak bych ho spíše odkázal na bazos a podobné portály.
Podle mě je dobře, když se k inzerátu někdo vyjádří, upozorní na možné nedostatky, či případně nesmyslnou cenu.
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 1204
Registrován: pon srp 31, 2015 11:36 am
Bydliště: Okolie Popradu SR

Re: Nežádoucí diskuze v rubrice bazar

Příspěvek od JonasPP »

dracekvo to teraz povedal jasne. Často sa stava,že je aj v bazare niečo nepresne uvedene,alebo informacie vzdialene na hony od pravdy a to najhoršie premrštena cena. Hockedy cena horšia ako v obchode,popripade ta blbosť ako posledne,ten čo da viac tak to ma.
Je pravda,sem tam sa to zvrhne,sem tam k tomu prispejem aj Ja a po tom nas to aj mrzi,že sme vôbec stlačili tlačotko odoslať.
Mix panelov podľa potreby zapojene -9,2kWp papierovo +-5,6kW skutočnych;
48v-PCM-80A+Axpert 2,4KW+PJ 6kW;Li-ion -11kWh
24v-PJ 5kW;NiCd -10kWh
12v-10A MPPT;sin~300W;PB 4kWh
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2555
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Nežádoucí diskuze v rubrice bazar

Příspěvek od NOPARasito »

Po odeslani lze jeste zpravu odmazat :yes: .
Zatim se mi nestalo, ze bych chtel nejakou zpravu vratit zpet max. k editaci.
Na tohle forum to holt patri.
(vis kolik lidi by bylo na 0-e)
A Admin to podle me dela dobre, snad tady na foru nejsou tak nesvepravni jedinci jak na NOVINKACH a spol.
mobilik
Příspěvky: 2677
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)

Re: Nežádoucí diskuze v rubrice bazar

Příspěvek od mobilik »

Zdieľam tiež názor, že radšej diskutovať, aby sa aj na tomto fóre neobabrovalo...
Proste sme tu partia dobrých ľudí, mali by sme sa samy upozorniť na lepšie ponuky atď.
Kopec nickov je tu len na to aby zarobilo v bazáre a robia problémy...
Preto si myslím ze diskusia by mala zostať ak sa jedná o tovar ktorý je predražený, nekvalitný atď...
Chránime tým seba. :wink:
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Nežádoucí diskuze v rubrice bazar

Příspěvek od fugas »

Souhlasím.Rubrika bazar s diskusí je předností ,tak proč to upozaďovat.Základem diskuse jsou argumenty.Pokud někdo něco ze zkušenosti označí pro ostatní členy jako nevýhodné a podloží to argumenty ,není nic snažšího než to platnými argumenty vyvrátit.Ať už je to nedostatek informací ,odlišnosti zdánlivě stejných produktů nebo nakonec nevýhodná/neběžná cena.Nikdy jsem si nevšiml ,že by někdo napadal případnou chválu na vyobchodovanou věc.Je to forma recenze.Nakonec ,chrání to obě strany.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
willcz
Příspěvky: 590
Registrován: úte zář 06, 2016 2:52 pm

Re: Nežádoucí diskuze v rubrice bazar

Příspěvek od willcz »

Diskuze u inzeratu se mi taky nelibi, ale kdyz prodejce napise at nebidnou kupujici cenu, tak je jasne ze to je vyzva k diskuzi. Pak si taky nemuze prodejce stezovat ze nabizena cena je nizka ...
Tim chci rict:
- kdyz chci neco prodat, tak napisu za kolik a nedelam z toho aukci.
- Pokud se nekomu z ostatnich nezda cena a nema zajem kupovat, tak nema taky duvod k inzeratu co psat nejake komentare.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek