Nebezpečí číhá všude

Nezařaditelné
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Nebezpečí číhá všude

Příspěvek od mypower.cz »

kyocera píše:Pokud bych zveřejnil schéma, tak se pustí do konstrukce i ten
Kdo tomu nerozumí, což se tady děje. Pak dotyčný v lepším případě mně bude
Neustále bombardovat dotazy, že má technické problémy. V tom horším
Případě se chytne 220V a způsobí si poškození zdraví nebo vlastní smrt. Šikovný
Právník, kterého si najmou pozůstalí, mně zažaluje za nebezpečný návod a
lítám v průšvihu.
Zdravim, ja jen k tomuto drobnou poznamku k uvaze. Pokud vec komercne prodavate, pak samozrejme musite splnit ruzne normy a bezpecnostni predpisy atd. a pripadna nehoda by mohla jit i za vami v pripade poruseni nejakych narizeni, regulaci, norem, predpisu apod. Nicmene tak jak tu zverejnujeme navody na kde co se obavam ze asi moc riziko postihu nehrozi. Na netu je plno zcela verejne dostupnych schemat pracujicich s daleko vyssimi napetimi nez 230V. Tito vsichni podle vas tedy riskuji tvrde postihy. No ja myslim ze tezko.

Takto bychom z logiky veci nesmeli druhemu poradit ani aby si udelal caj na plotne. Co kdyby nevedel presne jak se pracuje s plotnou nebo jake nasledky muze udelat horka voda. Predpokladam ze jiste za vami nikdo neprijde vas zalovat za to ze jste na internet napsal navod na uvareni caje, kde hrozi vybuch plynu, pozar pri zapomenuti vypnuti varice, tezke popaleniny pri vyliti varici vody na sebe ci nekoho jineho (pro typicke razantni zvyseni dulezitosti a pusobeni na emoce do toho zamotejme jeste deti, tedy nedej boze oparit nevinne dite), uraz elektrickym proudem pri nevyhovujicim el. varici, atd.

Kdejaka kucharka s recepty na peceni, vareni, grilovani by byla zalovatelna. Jsou to fakticky navody na praci se zarizenimi, ktere jsou znacne nebezpecne a je potreba, aby s nimi pracoval pouze soudny a svepravny clovek, jinak se pohybujeme pak uz snad v obasti Darwinovy teorie evoluce a takovy nesvepravny jedinec dlouho neprezije a soudy mu v tomto tezko pomohou.

Jsem presvedcen ze zverejnenim schematu tezko nekdo nekoho za toto muze zalovat, nebot schemat na kde co je na internetu milion a mnohem nebezpecnejsich - viz vyse. Nejsem pravnik ale jsem presvedcen ze existuje neco jako svepravnost a odpovednost za sebe sama. Nedokazu si predstavit ze by nejaky soud uznal vinnym nekoho, kdo zverejni schema ci nejaky postup a neodbornik dany postup neodborne aplikuje a privodi si nebezpecnou situaci. Je to asi podobne jako zalovat vyrobce automobilu za dopravni nehodu kterou zpusobil nezkuseny ridic svou nepozornosti, ci neschopnosti. Proste nesmysl a ponekud absurdita.

Tim nijak nezpochybnuji vase pravo si vase knowhow nechat u sebe v soukromi, mate na to plne pravo.

Jen me docela desi to absurdni vymysleni moznych rizik a vsech moznych i nemoznych nebezpeci. Svet opravdu v realite neni tak moc negativni jak si obcas pripoustime.

Admin edit: Téma odděleno od Obvod pro přepínání UPS na ČEZ
kyocera
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm

Re: Nebezpečí číhá všude

Příspěvek od kyocera »

Zdravím
dovnitř žádného měniče není třeba vstupovat. Téměř každý měnič má svorky na dálkové ovládání. A když nemá
svorky, má drobný vypínač. Ten drobný vypínač na měniči není od DC silnoproudu, ale je to vypínání a zapínání
měniče signálním slaboproudým ovládání.
A k tomu co píše admin. knowhow , tedy princip si nenechávám pro sebe ale popsal jsem vždy princip ve
prospěch všech. A na realizaci se dá jít několika způsoby od počítání period, časovací obvody analogové,
časovaní i jednoduchým procesorem atd. A v minulosti jsem popsal např. na začátku princip
energetického asistenta na provoz např. kompresorové ledničky slabým nevyhovujím měničem.
Po roce a něco jsem zařízení energetický asistent zavrhnul i když bylo funkční rozdělal a dělal s
plynulým docucnutím z DS.
A tak je to vždy ,technologicky věci začínají zastarávat už když se popíší zdokumentují a vyrobí první funkční prototyp.
A když vidím realizace FV, každý si našel nějaké vlastní řešení, které
mu co nejvíce osobně vyhovuje. A každý kdo nějaké své řešení popíše může inspirovat druhé jít podobnou
nebo naopak jinou cestou.
Naposledy upravil(a) kyocera dne čtv led 24, 2019 2:26 pm, celkem upraveno 1 x.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
Jozef51
Příspěvky: 480
Registrován: stř bře 01, 2017 8:06 am
Bydliště: Rosovice

Re: Nebezpečí číhá všude

Příspěvek od Jozef51 »

admine, osobne chapem dovody kyocera na uverejnovanie schem zapojeni zariadeni s moznostou kontaktu s nebezpecnym napatim. Na jednej strane je pravne hladisko - a z tejto parkety nebezpecie zaloby nehrozi. Druhe hladisko je svedomie autora. Ak by na zaklade mojej schemy niekto prisiel k urazu a nedajboze este nieco horsie - naozaj neviem ako by som to znasal.
Mam minimalne jednu vec ktorej uverejnenie som zastavil prave z hladiska - moje svedomie v pripade urazu dalsej osoby. Vobec nejde o zisk - nejake podnikanie ma nelaka. Ide o to, ze uz poznam co su niektori aj uzivatelia MyP schopni spravit a vo viacerych pripadoch - z mojho hladiska - uz nejde o risk ale priamo o hazard.
Privital by som uverejnenie zapojeni od kyoceru (ale aj od dalsich na tomto serveri). Ale respektujem a mozno aj chapem ich vahanie. Snad to cas vyriesi.
kyocera
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm

Re: Nebezpečí číhá všude

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
já bych asi k tomu napsal část textu, který vystihuje odpověd.
A k tomu co píše admin. knowhow , tedy princip si nenechávám pro sebe ale popsal jsem vždy princip ve
prospěch všech. A na realizaci se dá jít několika způsoby od počítání period, časovací obvody analogové,
časovaní i jednoduchým procesorem atd. A v minulosti jsem popsal např. na začátku princip
energetického asistenta na provoz např. kompresorové ledničky slabým nevyhovujím měničem.
Po roce a něco jsem zařízení energetický asistent zavrhnul i když bylo funkční rozdělal a dělal už s
plynulým docucnutím z DS.
A tak je to vždy ,technologicky věci začínají zastarávat už když se popíší zdokumentují a vyrobí první funkční prototyp.
Protože už během toho Vás pravděpodobně napadne jiné lepší řešení.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Nebezpečí číhá všude

Příspěvek od mypower.cz »

Jozef51 píše:Mam minimalne jednu vec ktorej uverejnenie som zastavil prave z hladiska - moje svedomie v pripade urazu dalsej osoby. Vobec nejde o zisk - nejake podnikanie ma nelaka. Ide o to, ze uz poznam co su niektori aj uzivatelia MyP schopni spravit a vo viacerych pripadoch - z mojho hladiska - uz nejde o risk ale priamo o hazard.
Zdravim, ja to naprosto nijak nerozporuju. Samozrejme je to kazdeho vec. Nicmene ad absurdum: Z nize uvedeneho bych mel mit pri tomhle pojeti zrejme take spatne svedomi. Ale proste nemam. I pres to, ze je i toto znacne nebezpecne a muze zpusobit smrt.
schema.png
schema.png (9.54 KiB) Zobrazeno 489 x
Nicmene zpet k tematu o prepinani UPS na CEZ a schemat zapojeni, o cemz je (bylo) toto tema.

:))
Jozef51
Příspěvky: 480
Registrován: stř bře 01, 2017 8:06 am
Bydliště: Rosovice

Re: Nebezpečí číhá všude

Příspěvek od Jozef51 »

admine, nehnevajte sa, ale Vasim prikladom Ste trochu mimo a je mi luto, ze nechcete chapat co som napisal. Kludne Ste tam mohol dat zapojenie este jednoduchsie. Napr. zastrcku 220V.
Ale ked sme pri Vasom zapojeni. Vobec nie je take nevinne. Moj kamarat - elektrikar - ktory robil silnoprud cely zivot, tak svoju penziu ukoncil - vymenou ziarovky. Pri vymene ziarovky u susedy nechal zapnuty spinac. Ziarovka mu praskla v ruke a - to bol koniec. Takze naozaj - Vase zapojenie vie byt skutocne nebezpecne. Ale nie Ste jeho autorom.

Myslim, ze z mojej strany je tema vycerpane a z mojej strany debatu koncim.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Nebezpečí číhá všude

Příspěvek od mypower.cz »

Jozef51 píše:admine, nehnevajte sa, ale Vasim prikladom Ste trochu mimo a je mi luto, ze nechcete chapat co som napisal. Kludne Ste tam mohol dat zapojenie este jednoduchsie. Napr. zastrcku 220V.
Ale ked sme pri Vasom zapojeni. Vobec nie je take nevinne. Moj kamarat - elektrikar - ktory robil silnoprud cely zivot, tak svoju penziu ukoncil - vymenou ziarovky. Pri vymene ziarovky u susedy nechal zapnuty spinac. Ziarovka mu praskla v ruke a - to bol koniec. Takze naozaj - Vase zapojenie vie byt skutocne nebezpecne. Ale nie Ste jeho autorom.

Myslim, ze z mojej strany je tema vycerpane a z mojej strany debatu koncim.
Prosimvas ....
"Kamarade jdi mi pro pivo do samoobsluhy je naproti pres cestu."
Kamarada na ceste do samoobsluhy pri prechazeni cesty zajede auto.
Co z toho plyne? I prechazeni ulice je smrtelne nebezpecne.

A uz tech absurdit vazne prosimvas zanechme. Tecka. :wall:

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek