Nabíjení Peugeotu 106 Marchal vs Menekes Chademo

Elektromobily, hybridy, elektrokola, elektroskůtry, řešení pro karavany, obytné přívěsy, maringotky, obytné automobily, mobilní domy.
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: Nabíjení Peugeotu 106 Marchal vs Menekes Chademo

Příspěvek od brumlaj »

ResHacker píše:........ kolik zátěže můžu reálně navěsit na jednu fázi nabíječky s Mennekesem 32A? .........
Tolik kolik Ti povolí pilotní signál. Pokud bude stanice dávat PWM odpovídající 6A a Ty si budeš chtít cucnout 25A tak jsi poslední který nabíjel. Takže doufej, že tam nemají kamery a že nelogují kdo nabíjel naposled.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm

Re: Nabíjení Peugeotu 106 Marchal vs Menekes Chademo

Příspěvek od dracekvo »

No pokud tam bude nabíjet ještě někdo, tak nejspíše sletí pojistky.
Uživatelský avatar
ResHacker
Příspěvky: 543
Registrován: stř srp 03, 2011 5:42 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 1160
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Nabíjení Peugeotu 106 Marchal vs Menekes Chademo

Příspěvek od ResHacker »

To mě taky napadlo, ale nabíjel bych spíš na rychlonabíječce ABB od čezu, kde je jen jeden AC socket,tam by snad problem být neměl...jinak snížím výkon tak, abych byl v normě..
(polo) ostrov 1160Wp monokrystal, Midnite Classic 150 + WB Jr, 8S3P (24V) ~540Ah LiFePO (14kWh), HF čína KS-6000p 6kW / 24V čistý sinus
P106 Electric, Samsung SDI 40s3p 148V/180Ah (27kWh) + 9kW fastcharger
Uživatelský avatar
ResHacker
Příspěvky: 543
Registrován: stř srp 03, 2011 5:42 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 1160
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Nabíjení Peugeotu 106 Marchal vs Menekes Chademo

Příspěvek od ResHacker »

brumlaj píše:
ResHacker píše:........ kolik zátěže můžu reálně navěsit na jednu fázi nabíječky s Mennekesem 32A? .........
Tolik kolik Ti povolí pilotní signál. Pokud bude stanice dávat PWM odpovídající 6A a Ty si budeš chtít cucnout 25A tak jsi poslední který nabíjel. Takže doufej, že tam nemají kamery a že nelogují kdo nabíjel naposled.
Máš recht, asi by nebylo od věci udělat si na tohle nějakou jednoduchou čtečku a podle toho pouštět flatpacky, popř. to zautomatizovat...ale ještě se mi třeba nestalo, že bych při odběru 13kW měl problem..ale samozřejmě může se stát ;)
(polo) ostrov 1160Wp monokrystal, Midnite Classic 150 + WB Jr, 8S3P (24V) ~540Ah LiFePO (14kWh), HF čína KS-6000p 6kW / 24V čistý sinus
P106 Electric, Samsung SDI 40s3p 148V/180Ah (27kWh) + 9kW fastcharger
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm

Re: Nabíjení Peugeotu 106 Marchal vs Menekes Chademo

Příspěvek od dracekvo »

Ale on může někdo nabíjet třeba na chademo. To pak AC zásuvku stojan omezuje. Pokud tam přijede někdo, kdo nerespektuje řídící signál, tak to podle mě sletí na jištění.
Ale chtělo by se to podívat pořádně do podmínek. Pokud to tam nemají ošetřené, tak si může člověk nabíjet čím chce.
Uživatelský avatar
ResHacker
Příspěvky: 543
Registrován: stř srp 03, 2011 5:42 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 1160
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Nabíjení Peugeotu 106 Marchal vs Menekes Chademo

Příspěvek od ResHacker »

Jednoduše když tam bude někdo na DCčku, tak ten výkon stáhnu, pokud ne, nechám plnej... ;) Je fakt, že když jsem se v Prčici připojil vedle Tesly p. Vegra (je tam 2x Mennekes), a sosal si těch svých 13kW, tak mu to spadlo z 22 na 11kW, řídící signál dal Tesle jasnej rozkaz..
(polo) ostrov 1160Wp monokrystal, Midnite Classic 150 + WB Jr, 8S3P (24V) ~540Ah LiFePO (14kWh), HF čína KS-6000p 6kW / 24V čistý sinus
P106 Electric, Samsung SDI 40s3p 148V/180Ah (27kWh) + 9kW fastcharger
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: Nabíjení Peugeotu 106 Marchal vs Menekes Chademo

Příspěvek od brumlaj »

dracekvo píše:..... tak to podle mě sletí na jištění. ...... tak si může člověk nabíjet čím chce.
Obvykle ale člověk potřebuje nabít, ne aby to spadlo na jištění a on po hodině zjistil, že nedojede ani do údolí ..... Takže co je v podmínkách je jedna věc a potřeba nabít nutí dodržovat pravidla ;-)
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek