Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Právě je stř led 23, 2019 12:06 am

Rentabilita přelévání NT do VT pres AKU

Vyplatí se nebo nevyplatí se? Koupit použité nebo nové? Za jak dlouho se to vrátí? Kolik mi to ušetří? Kolik za to zaplatím? Nebude to příliš drahé? ... a podobné dotazy : )
Předchozí

Re: Rentabilita přelévání NT do VT pres AKU

Příspěvekod brumlaj » čtv led 10, 2019 11:02 pm

Dokud se nedozvíme reálný pokles kapacity LiFe s počtem cyklů, parametry oněch cyklů, tak počítání obsahuje bulharskou konstantu. Neznáme-li časovou životnost pak zase nevíme nic. Zatím lidé zde míří k akumulátorům citlivému provozování úložiště. Přitom zde jsou tací, kteří mají původem trakční LiFe 300Ah s desetiletým věkem a tvrdí, že po výměně šroubů má kapacitu cca. 290Ah. U nás nabíjejí autobusy 2x denně tedy za deset let by překročili výrobcem danou životnost počtem cyklů. Má potom cenu nenabíjet v NT (myšleno D25d) a nepřelévat do VT? Dle mne amortizovat, amortizovat, amortizovat. Chápu že v tom uvidíte ideologii ale za mne ČEZu ani o halíř více než je nutné. I kdyby to nebylo zadarmo. A cena distribuce NT D25d mne uklidňuje. To je pro mne tržní cena kterou akceptuji za jejich služby.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
brumlaj

Re: Rentabilita přelévání NT do VT pres AKU

Příspěvekod brin » čtv led 10, 2019 11:15 pm

Já souhlasím. Nezapomínejte, že životnost aku se dnes počítá do 80 % kapacity. Ale opravdu to je životnost pro naše potřeby? Podle mě v energetickém úložišti nepoužitelná baterka je taková, kterou už nejde rozumně nabít a vybít. Hádám, že pokud to budeme brát takto, tak mnohé z nás některé naše baterky přežijí.
brin

Předchozí

Zpět na Ekonomika ostrovních systémů