Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Nezařaditelné
Matess
Příspěvky: 1524
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Příspěvek od Matess »

já si stále myslím, že není potřeba tlačit elektromobilitu za každou cenu. Elektrická auta jsou prémiová, ale nabízí obrovskou radost z jízdy díky velkému kroutícímu momentu s běžným spalovacím autem nesrovnatelné - možná tak s nějakou audi rs 8 atp a současně nabízí cenu za kilometr jako nejlevnější spalovací auta. (a proti té rs8 není cena nějak prémiová)

Tímto je to výhodné pro toho kdo na to má a není třeba to tlačit pro masy.

Co se týká emisí a vypuštěného bordelu do ovzduší není to nic s lodní dopravou, cena PHM je vysoká jen protože z ní žije stát - z logiky věci prostě není zatím nic lepšího pro masy.

Kde by se lidé nad sebou měli zamyslet, tak to jsou příbytky, kde se topí pomocí nafty (lehké topné oleje). To jsou podle mě úplně zbytečné výdaje. Přijde mi hrozně hloupé snažit se snížit emise výrobou baterek, když je mnohem jednodušší snížit emise v místech s trvalou elektrickou přípojkou.

Tímto neodsuzuji elektrická auta a jejich výrobu - odsuzuji jakýkoliv dotační program na ně...
unicast
Příspěvky: 1242
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Příspěvek od unicast »

camel1cz píše:Taky mi příjde odchod kamkoli jinam šílený risk - a obzvlášť "na důchod" (mizerná ekonomická síla, chabé zdraví, fyzická nedostatečnost, atd. atp.) - na to si přece tady platíme celý život daně a odvody.
No to je právě ta iluze, kterou tady systém buduje, aby prokázal svoji nezbytnost a důležitost. Ve skutečnosti je ten důchod směšný, LDN je krycí název pro zařízení pro řízené umírání na dehydrataci a podvýživu atd. Kdo se o sebe alespoň ekonomicky nepostará sám, bude mít velké potíže. Takže i když jahodovák říká, že smyslem života není hromadit majetek (a to má sakra pravdu), tak právě v letech, která budou předcházet těm posledním dnům, ho bude sakra potřebovat.
camel1cz píše:Pro nás je funkční leda tak to Rumunsko nebo post sovětské republiky, ale ani do jednoho bych nešel ani zadarmo.
No zajímavá varianta bude v těch postsovětských republikách koupit nějaké nemovitosti a z těch postupně tahat nějaké výnosy. Ono to v některých dolů prostě jít nemá kam (například v té Moldávii nebo v Arménii).
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm

Re: Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Příspěvek od brin »

Třeba investice v Arménii do pozemků na břehu toho jejich jezera, nejsou vůbec k zahození.
unicast
Příspěvky: 1242
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Příspěvek od unicast »

NOPARasito píše:Jinak za fandy fosilaku. Vzpomente si, az se budete plouzit mestem v zacpe a nebo na nejvetsim placenem parkovisti s poplatkem 1500/rok, jak si davate do nosanku (i vase deti na sedacce spolujezdce) vsechny sracky z fosilii a nekdy se mrknite na parkoviste u velkych obchodaku, jak jsou posety skvrnama z vasich milacku a jak pri kazdem desti voda sebou nejakou dobrotu splachne.
Ok, takže když se budu ploužit městem v zácpě v Tesle a čuchat smrady z dieselového Mondea přede mnou, tak to jako bude nějaká výhra?
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm

Re: Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Příspěvek od dumi »

Proste MB to posral tenkrat kdyz protlacit dieesel do osobaku, nafta patri do traktoru a v osobaku nema co delat :)
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Příspěvek od youda »

unicast píše: Ok, takže když se budu ploužit městem v zácpě v Tesle a čuchat smrady z dieselového Mondea přede mnou, tak to jako bude nějaká výhra?
Co tedy navrhuješ?

PS:
To, že zrovna Tesly S a X mají HEPA filtr a v kabině vytváří přetlak, aby se do ní ty smrady z venku nedostaly, pomineme. Většina ostatních elektromobilů to totiž nemá, ani ty prémiové.
https://insideevs.com/tag/bioweapon-defense-mode/
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm

Re: Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Příspěvek od dumi »

A jak dela.v kabine pretlak? Kde bere ten vzduch na pretlak? Vozi nekde flasku se stlacenym vzduchem?
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Příspěvek od youda »

Bože.
Ne, lahve na čistý O2 to nemá. Ty si vozí jen Airforce1, potápěči a kosmonauti.

Když aktivuješ BW režim, tak S/X zařadí do cesty sání venkovního vzduchu hepa filtr a zvýší objem nasávaného vzduchu tak, aby se v kabině vytvořil přetlak. Pokud už byl předtím v kabině nějaký zakouřený vzduch, tak ten přetlak ho vytlačí ven. Vzduchovými ventily, které jsou v zadní části kabiny.

Pozor, nejde s tím jezdit furt, protože ten filtr se používáním zasírá. Princip je tedy podobný, jako plynová maska, kterou si měl na vojně. Navíc je tam ten přetlak, aby to bylo bezpečnější a dokázalo vyčistit už zasaženou kabinu. Když byly v roce 2018 lesní požáry v Californii, tak toho byl plný youtube a řidiči úplně žasli, jak dobře jim to fungovalo.

Poměrně dost se toho dá najít zadáním "bioweapon defese mode" do vyhledávače i na YT.
HEPA.PNG
T3 to tuším nemá.

Toto ovšem není řešení pro každého. Nemůžeme se všichni zavřít do svých bublin, zatímco do okolí budeme dál vypouštět smrady.

Planeta toho zvládne docela dost, vždyť i ten "zlý CO2" je ve skutečnosti potravou pro rostliny, což třeba akvaristi moc dobře vědí - aby jim kytky dobře rostly pouští do vody extra CO2. Problém dopravy a průmyslu je, že to znečištění si deláme právě tam, kde žijeme my lidé. Chováme se úplně stejně, jako když si králík v boudě nasere a nachčije přímo pod sebe. Pak se divíme, kolik malých dětí má astma, rakovinu, vývojové vady. Ono to totiž není jen o tom CO2, na který se tak rádo ukazuje. Ruku v ruce stím jdou všechny ty NOxy, aromatické uhlovodíky a další sračky, které vypouští nafťáky, benzíňáky, elektrárny, chemičky, fabriky.

Nejdřív tedy musíme udělat něco s tím, abychom si nesrali přímo do vlastního hnízda. To technologicky zvládneme už dnes. A hned v dalším kroku je potřeba omezit námi vytvářené znečištění planety jako celek. A ten druhý krok, ten už je složitější a bude bolet.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm

Re: Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Příspěvek od dumi »

Aha! takze abych vytahnul ten smrad z venku tak si nasaju jinej :) ucinna metoda. vetsina aut ma kabinovej filtr, jakej si tam das je na tobe a snad kazdy ma ventilator, ktery dela v kabine pretlak. Nevidim v tom nic svetabornyho :)
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Příspěvek od youda »

Možná by sis k tomu měl nejdřív něco pohledat, než začneš dělat rychlé závěry.
Zrovna u tebe mne to mrzí.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm

Re: Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Příspěvek od dumi »

neber to jako naky rejpani nebo tak, spis se to snazim pochopit v cem je to jine oproti bezne ventilaci hnane ventilatorem pres filtr. Ja mel za svuj zivot jen dve fiesty a pak sama volva, mozna ze to je u jinych automobilek jinak (cost cutting je svina), ale vzdy bylo auto vybaveno filtrem, ja osobne davam uhlikove. HEPA bude mit oproti uhliku zrejmne vyssi ucinnost to nepopiram, ale princip fungovani co popisujes, ve svem voze mam. Pretlakem dostat skrze ventil v zadni casti vozu pryc smrad a bordel. Jen se to nejmenuje B/W rezim, ale poloha Max na ovladaci ventilatoru :-)
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Příspěvek od youda »

dumi píše:...vetsina aut ma kabinovej filtr, jakej si tam das je na tobe a snad kazdy ma ventilator, ktery dela v kabine pretlak. Nevidim v tom nic svetabornyho :)
hepaf.png
- Nalevo standardní autofiltr.
- Napravo HEPA filtr co je v X-ku. Díky jemnějšímu vroubkování je jeho plocha 10x větší než stanard.
Řekl bych, že tohle monstrum do kategorie "jakej filtr si tam dáš je na tobě" tak trochu nezapadá.

Mimochodem, měnil jsem si filtr v mým traktoru, dával jsem tam verzi s aktivním uhlíkem. Rozměr byl asi tak třetinovej, oproti tomu malýmu z fotky, takže o jeho účinnosti si iluze nedělám. Navíc, když jedu za hovnocucem nebo tunerem, mám v traktoru jejich smrady nasátý okamžitě, uhlík-neuhlík.

Srovnávací fotku ventilátoru nemám, ale tak nějak tuším, že to taky nebude obyčejnej větráček.

Nicméně mým cílem nebylo dělat tady prezentaci Muskovi, jak to má všechno zmáklý. Prostě když nezačneme něco dělat, tak bohatci budou vysmátí právě kvůli těmto maličkostem, zatímco my ostatní se tady udusíme.

A proto jsem se ptal, jaké řešení tedy navrhuje Unicast, když elektromobilita podle něj nic neřeší.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm

Re: Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Příspěvek od dumi »

vsak rikam ze ten filtr bude pravdepodobne ucinnejsi. ja sem s velikosti sveho filtru spokonej, v pripade potreby mam vnitrni cirkulaci :-D nerikam ze to maji blbe vymyslene, jen to ze udelat v aute pretlak umel uz trabant. :-)

Reseni je jednoduche, omezit zbytecne cesty a vozeni veci sem a tam. Pokud se napriklad ocel vyrobi v trinci, nalozi se na kamion a odveze se do mnichova, kde na ni nalepi cedulku vyrobeno v DE a odvezou zpet do brna je neco spatne, to same jako to, ze polska vejce se odvezou kasi do nemec, dostanou krabicku vyrobeno v DE a hura zpet do CR. kde to sme?
Drevo ze severu cech se vozi na jich a jizni dvero z byvalych lesu hluboka se vozi na sever. Dalo by se pokracovat. Tady vidim pomerne velky prostor na usporu a omezeni produkce skodlivin a spotreby (neni to totiz jen o PHM, ale o brzdovem prachu, Olejich, vyrobe vozu a jejich nahradnich dilu). Jenze to by se o ekologii musel nekdo zajimat a ne jen hrabat prachy. To je ten problem. prachy vladnou svetu. Korporace preeruje zisk na urok ekologie, az tohle zmenime budeme zit v lepsi prostredi.

Na co tady potrebujem cesnek ze spanelska? Proc tu mame cibule z noveho zelandu? Kupujete to? Ja teda velmi vybiram nez neco koupim odkud to je (ano etiketa snese vse, ale aspon neco). Kdyz mam vedle sebe ceske zbozi a zbozi ktere jelo pres pul sveta, beru cesky. Kdyz to udela kazdy nikoho sem ani nenapadne tu vec vozit. Jenze! Ta polska casto stoji min, takze co udela spravnej cechacek? Aby usetril 20kc radsi koupi tu polskou kteoru sem nekdo 1200km vezl v kamionu. Nemluve o tom ze je to vetsinou kvalitou velmi podradne zbozi....

PS: toto jsou realne imformace ze sveta, svagr jezdil pomerne dlouho s kamionem, tohle vsechno osobne zazil....
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
unicast
Příspěvky: 1242
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Příspěvek od unicast »

youda píše:Co tedy navrhuješ?
Filtr má moje pixla taky. Zanáší se to, musí se to měnit a ty malé částice PM10 a menší to stejně propustí. Čili problém to taky neřeší.

Ale já nejsem sociální inženýr a nemyslím si, že každý problém musí nutně mít řešení. Já třeba vidím jako problém, že zestárneme a zemřeme. A ten problém taky nemá řešení.

Čili budu navrhovat jen odstranění současných deformací. Určitě bych odstranil deformaci, kterou způsobuje rozdílné zdanění nafty a benzínu, aby se srovnaly jejich ceny. No a taky bych odstranil rozdíly v poplatcích za zábor veřejného prostranství za účelem parkování a za účelem jiným (to je mnohonásobně dražší). Taky bych lidi netrestal za to, že neobslouží v obchodě nebo v restauraci toho, kdo tím smrdutým dieselem přijel a nijak aktivně bych nepátral po těch, co takovým prořežou gumy (ale po těch se nijak aktivně nepátrá ani teď, takže víceméně žádná změna).
youda píše:A proto jsem se ptal, jaké řešení tedy navrhuje Unicast, když elektromobilita podle něj nic neřeší.
Tenhle způsob uvažování se mi nelíbí. Když rozumné řešení nějakého problému nemáme, tak budeme nutně hledat nějaké umělé, které sice problém taky nevyřeší (a koupě elektromobilu mi skutečně dieselschwein přede mnou nevyřeší), ale přidá mi nějaké další?
dumi píše:Jenze! Ta polska casto stoji min, takze co udela spravnej cechacek? Aby usetril 20kc radsi koupi tu polskou kteoru sem nekdo 1200km vezl v kamionu. Nemluve o tom ze je to vetsinou kvalitou velmi podradne zbozi....
Čili je na místě se ptát, jak je možné, že polská cibule může být levnější, i když se veze 1200 km kamionem, než ta naše. Pak je něco špatně i s našimi zemědělci.
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm

Re: Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Příspěvek od dumi »

unicast píše:
dumi píše:Jenze! Ta polska casto stoji min, takze co udela spravnej cechacek? Aby usetril 20kc radsi koupi tu polskou kteoru sem nekdo 1200km vezl v kamionu. Nemluve o tom ze je to vetsinou kvalitou velmi podradne zbozi....
Čili je na místě se ptát, jak je možné, že polská cibule může být levnější, i když se veze 1200 km kamionem, než ta naše. Pak je něco špatně i s našimi zemědělci.
Treba to, ze je prolita vetsim mnozsvtim sr*cek aby to lip rostrlo a neresi se jestli je to povoleny nebo ne? protoze je kvalitne horsi? a nebo to proste nasi zemedelci neumi udelat. pak je treba opravit zemedelce. ne dovazet cibule.

PS: nasi zemedelci jsou kapitola sama o sobe, vetsina z nich by zaslouzila povesit za koule do pruvanu....
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm

Re: Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Příspěvek od brin »

Mimochodem, když máte EV, tak se chováte kontraproduktivně k ekologii, protože začnete mnohem víc jezdit. Nic vás to totiž skoro nestojí...
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Příspěvek od diablo007 »

To co BVP má už 50 let se teď hold přemisťuje do civilního sektoru
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Příspěvek od diablo007 »

dumi píše:
unicast píše:
dumi píše:Jenze! Ta polska casto stoji min, takze co udela spravnej cechacek? Aby usetril 20kc radsi koupi tu polskou kteoru sem nekdo 1200km vezl v kamionu. Nemluve o tom ze je to vetsinou kvalitou velmi podradne zbozi....
Čili je na místě se ptát, jak je možné, že polská cibule může být levnější, i když se veze 1200 km kamionem, než ta naše. Pak je něco špatně i s našimi zemědělci.
Treba to, ze je prolita vetsim mnozsvtim sr*cek aby to lip rostrlo a neresi se jestli je to povoleny nebo ne? protoze je kvalitne horsi? a nebo to proste nasi zemedelci neumi udelat. pak je treba opravit zemedelce. ne dovazet cibule.

PS: nasi zemedelci jsou kapitola sama o sobe, vetsina z nich by zaslouzila povesit za koule do pruvanu....
Netvrdil bych že něco levnějšího musí být zákonitě horší kvality. Musíš taky brát v potaz cenu lidské práce cenu techniky kterou je k tomu používáno atd. Ještě před 5 rokama v Německu na dědině sem nepotkaval traktor mladší 50 let každej místní zemědělec měl tu mašinu po dědovi a asi s tím bude jezdit i jeho syn tady mne na dědině sundá monstrum na pásech co na silnici podle vyhlášky ani nemá co dělat . na jednu stranu se tu řeší jak v obchodech vybíráte aby to bylo české a napadlo už někoho si zajít přímo k někomu v okolí k clovekovi co se stará o půdu kterou máš poblíž za prvé uvidíš jak se pěstuje co jíš a za druhé to můžeš vzít na kole výletem a nemusí to jen naftakem na pult obchodu . Kdo má zahradu tak by měl místo sekání trávníků met vysazenou cibuli česnek rajče svoje každá změna začíná u lidí a pokud já sám se nechci změnit nemůžu řešit ostatní
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Příspěvek od youda »

unicast píše:
youda píše:A proto jsem se ptal, jaké řešení tedy navrhuje Unicast, když elektromobilita podle něj nic neřeší.
Tenhle způsob uvažování se mi nelíbí. Když rozumné řešení nějakého problému nemáme, tak budeme nutně hledat nějaké umělé, které sice problém taky nevyřeší (a koupě elektromobilu mi skutečně dieselschwein přede mnou nevyřeší), ale přidá mi nějaké další?
Aha, takže nebudeme raději uvažovat vůbec. Všechno je nahovno a nic nemá řešení.
No, taky přístup.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
unicast
Příspěvky: 1242
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Příspěvek od unicast »

dumi píše: a nebo to proste nasi zemedelci neumi udelat. pak je treba opravit zemedelce. ne dovazet cibule.
Jediný rozumný a mravně přijatelný způsob, jak opravit zemědělce, je nechat ho zkrachovat.
youda píše:Aha, takže nebudeme raději uvažovat vůbec.
Hele, víš co? Zastav se, napočítej do pěti a pak se zkus zamyslet, na co vlastně reaguješ a třeba ti dojde, že tahle odpověď tě není hodna...

Každý by chtěl nějak napravovat ty ostatní. To nemůže skončit jinak, než v nejlepším případě úplně stejně hrozně, jako teď. A dost možná i hůř.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek