Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Nezařaditelné
jahodovák
Příspěvky: 1931
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Příspěvek od jahodovák »

brumlaj píše:Spusta uživatelů nebude závislá na dodávkách centrálních výrobců. Sami si vyrobí, sami si spotřebují. I v ČR již existují takoví případové živící své vozy ze své FVE. Proč by tomu nemohlo být podobně v Británii?
A z toho důvodu musí být auta vybavena bonzovací elektronikou,která vše na tebe napráská a možná i něco navíc..... :? :?
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
vla
Příspěvky: 1190
Registrován: čtv bře 12, 2015 10:18 pm
Lokalita: Praha 6
Bydliště: Praha 6

Re: Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Příspěvek od vla »

Protože je to příliš závislé na počasí, zvláště v zimním období. Protože ve dne se jezdí a v noci Slunce nic nenabije. Protože baterkové úložiště pro vyřešení tohoto problému je poněkud drahé, atd.
Nemám rád tenhle stát.
jahodovák
Příspěvky: 1931
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Příspěvek od jahodovák »

vla píše:Protože je to příliš závislé na počasí, zvláště v zimním období. Protože ve dne se jezdí a v noci Slunce nic nenabije. Protože baterkové úložiště pro vyřešení tohoto problému je poněkud drahé, atd.
Ono jak se to vezme,ne každý chodí jen na ranní směnu,navíc pokud s tím začneš vážně počítat tak je spousta možností.Právě v zimním období je nejvíc možností,vytápění se dá řešit kogenerací s akumulací tepla a nabíjením auta a případně i baterek.Těch možností je mnoho a je jen na každém jak se zařídí,samozřejmě to není pro každého,kdo si představuje,že to bude bez vlastního přičinění a bezobslužné,tak neuspěje :D :D
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm

Re: Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Příspěvek od dumi »

Takze si vsichni dame domu kogeneracni jednotky? joo to se nam ten vzdousek vycisti :D
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Příspěvek od youda »

Přátelé,
elektrický pohon vozidel je samozřejmě kolosální omyl, podvod a slepá cesta!

Důkaz 1)
Proto se také ve všech logistických centrech používají jen ještěrky s motory na diesel, benzín a mazut.
- Moderní motory jsou tak ekologické, že ještěrky svým provozem v halách čistí vzduch.
- Fosilní paliva jsou nejedovatá a když vytečou na cestu, tak to ničemu nevadí. Diesel se dá klidně použít místo oleje na smažení květáku.
- Fosilní paliva jsou v přepočtu na motohodinu nejlevnější.
- Údržba spalovacích ještěrek je levná a jednoduchá.

Z výše uvedeného výčtu je jasné, že když se elektrický pohon neuchytil ve výrobě a skladování, určitě se nemůže uchytit ani v osobní přepravě.
Vozeyk.PNG
Důkaz 2)
V diesel-elektrické lokomotivě je přece také klasický motor a pak 20ti stupňová manuální převodovka. Tato kombinace má totiž největší krouťák. Miluju ten zvuk, když strojvůdce ve stanici šlape na plynový pedál a vytáčí motor lokomotivy do otáček aby pak zařadil jedničku a vyrazil i s vagóny velkou rychlostí vpřed. Je to atmosféra skoro jako na závodech Formule1. Jo a ta elektrika, ta je v diesel-elektrické lokotce jenom na svícení.
DieselElectricLocomotiveSchematic.svg.png
Důkaz 3)
Už v minulosti se objevili blázni, kteří přišli s podobným ztřeštěným nápadem - prý, že by lidé mohli létat! Přitom každý ví, že stroje těžší než vzduch létat nemohou. A i kdybychom připustili, že by snad takový létací stroj nějaká firma dokázala sestrojit, byl by strašně drahý a nikdy by si ho tedy nemohl koupit! Proto i dnes jezdíme na dovolenou na koních. Ti šťastnější z nás pak v přístavu přesedlají na veslice. Kdepak tyhle inovace, všechno jsou to jenom bludy!
Airbus_A330-300_inside.JPG
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
jahodovák
Příspěvky: 1931
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Příspěvek od jahodovák »

dumi píše:Takze si vsichni dame domu kogeneracni jednotky? joo to se nam ten vzdousek vycisti :D
Nevím čím topíš nebo jestli vůbec,určitě pokud ano tak většinou dojde k lepšímu využití energie a i učinnosti,pokud tím nahradíš starší technologii... :)
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
rva
Příspěvky: 3527
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Příspěvek od rva »

Další kritický pohled na elektromobily od někoho z německého autoprůmyslu https://www.idnes.cz/auto/motorky/fritz ... otorky_fdv.
Obvykle, když je nějaká technologie lepší než jiná, tak se bez dotací sama prosadí a ta stará vymizí. V dopravě to vidíme od koně k páře a naftě. Přitom jsou oblasti, kde se elektřina v dopravě uplatnila - zdvihací vozíky, vlaky, tramvaje, metro. Tam, kde se neuplatnila je to prostě proto, že se tam stále ještě nehodí, není tam výhodná. Státy se ji snaží prosadit různými zvýhodněními oproti spalovacím motorům. Pro Evropu je to zvlášť tragické - nemá vlastní zdroje surovin pro baterie, nevyrábí ani FV panely jako doplněk k elektromobilitě a je konkurenčně velmi vyspělá ve spalovacích motorech. Likvidovat si toto prosperující odvětví pomocí přehnaně přísných emisních předpisů a znevýhodňování jeho produkce může jen blázen, nebo politik.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm

Re: Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Příspěvek od dumi »

topim tepelnym cerpadlem. Takze lokalne bez emisi a zdroj energie je ktery ma emise je centralni a tim spise bude mit lepe resene emise nez kdyz ma nekdo kotel doma.
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm

Re: Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Příspěvek od dumi »

Rva s tim souhlasim, pokud je technologie dobra/ vyuzitelna cestu si najde sama. Mene vhofne/drahe technologie musi podporovat stat. Dotace na Ev, zakaz zarovek a jejich nahrada silenou LED, atd.

Az bude technologie dostatecne funckni rozsiri se sama. Vyresi to trh...
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Příspěvek od rottenkiwi »

No neviem, čo je výhodnejšie.

Zoberne euto za 20000 € a k tomu za 10000 € FVE.
Zoberme auto za 15000 €.
Servisné náklady na euto 50 € ročne a na auto 200 € ročne.
Prejdeme 500 000 km za 15 r. Spotreba 5 l na 100 km.

U euta to máme:
20000 + 10000 + 50 x 15 = 30750 €.

U auta 15000 + 15 x 200 + 500 000 / 100 * 5 * 1.4 € = 15000 + 3000 + 35000 = 53000 €.

Rozdiel je 53000-30750 = 22250 €.

Takže hoci by sme si zobrali euto za 30000 €, ešte stále sme na tom lepšie, ako s autom.
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm

Re: Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Příspěvek od dumi »

Beres jen polovinu problemu.
1] pocitas s cistym nabijenom z FVE, coz v zime nemusi vyjit.
2] dale pocitas s tim, ze nabijis vzdy doma
3] neni to jen o penezich, ale i to vyuzitelnosti, ktera je v soucasne dobe u ev oproti beznemu vozu vyrazne mensi.

nemyslim, ze problem rozirenosti ev by byl o penezich (provozni naklady / nakupni cena). Tady asi problem nebude....

Problem je uplne jinde a to je vyrazne mensi vyuzitelnost bezne velkych aut a naprosto mizerna nabidka nakupnich tasek, kde ta snizena vyuzitelnost nemusi vadit.
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
unicast
Příspěvky: 1226
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Příspěvek od unicast »

A kromě toho rottenkiwi (a další) vůbec neřeší časovou hodnotu peněz (https://cs.wikipedia.org/wiki/Časová_hodnota_peněz). Někdy je výhodnější v průběhu 15 let vydat 53000 EUR, než vydat teď o 15000 EUR víc. Záleží na úrokových sazbách, míře inflace a zejména osobní časové preferenci každého jednotlivce.
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Příspěvek od youda »

Dumi, je to o penězích. Pro mne určitě.

Tesla S, X a 3 dokážou v pohodě 400 km na jedno nabití a pak se za 30 minut dososnou u DC nabíječky na dalších 200 km. To je štreka, kterou já na jeden zátah neodřídím určitě. Většinou mne každých 100km přepadne "volání prostaty".

Problém je v tom, že auto za 2-3 míče si my socky prostě nemůžeme dovolit. A elektromobily pod půl milionu jsou spíše pro smích, než skutečně využitelné.

Pár lidí v soukromých firmách používá Teslu i jako služební vozidlo a objíždí s tím celou republiku. Jeden blázen z ČR se tím dokonce vydal i na Ukrajinu a taky v pohodě dojel. Ono totiž, když si můžeš vybrat jestli dostaneš jako služebáka VW Passat, Škodu Superba v plné palbě nebo Teslu S, tak asi není co řešit a po S-ku by sáhnul každej.

YT kanál má zde:
bacus.PNG
bacus.PNG (67.79 KiB) Zobrazeno 303 x
https://www.youtube.com/channel/UCjraiA ... zQA/videos

Jak psal Jahodovák, každej nechodí do práce na ranní směnu - zrovna ty to přece víš moc dobře. Ty bys mohl svoji Teslu klidně nabíjet doma skoro celý týden ;) A i v zimě bys tam něco z panelů přisypal. Když už bys musel jednou týdně do kanclu, tak by sis dobil za pár korun u DC nabíječky někde po zpáteční cestě, pokud bys fakt potřeboval:
CCS and CHAdeMO CZ.PNG
- Soukromej tryskáč taky nemá každej a přesto se jich ročně prodají hromady.
- Jachtu taky nemá každej a přesto je majitelů jachet jak much.
---> Slušnej elektromobil prostě není zboží pro lůzu. Ta bude muset jezdit vlakama, autobusama a spalovákama.

Je potřeba si uvědomit ještě další věc: současný stav, kdy i ten největší sociál, cigán či nemakačenko si může dovolit vozit se v osobním automobilu, byť z bazaru, není normální.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
unicast
Příspěvky: 1226
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Příspěvek od unicast »

Youdo, ono bude nejlepší,když se opiješ, dáš si zahrát rakouskou hymnu, ehm, co to plácám, když o té Tesle přestaneš teoretizovat a nějakou si pořídíš. Jednoho takového nadšence, co o ní někdy od roku 2014 každý měsíc, když jsme se potkali, básnil, jak je úžasná a skvělá, znám. Dnes už o ní tolik nebásní a když jsem ho posledně potkal nahoře na Schnitzelhütte, tak mi říkal, že přijel Audinou a že Teslu nechal v Praze.
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Příspěvek od youda »

Unicaste, jak píšu - kdybych nebyl socka, tak už Teslu dávno mám. Samozřejmě 4x4 a s tou největší baterkou.
Bohužel, jelikož jsem chudej, musím jezdit spalovákem :(

To, že tvůj kamarád přijel nahoru v Audi může mít víc důvodů. Třeba ten, že na většinu Tesel nejde přidělat box na lyže. Nebo měl starou 60kWh, nebo má jen tu verzi bez 4x4. Případně byl prostě posranej strachem, že to v cílové destinaci nenabije :D

Mě osobně se Tesla zas tak moc nelíbí. Je fakt drahá a ten interiér je nic moc. Ale prostě musím bez mučení uznat, že zatím je to jedinej elektromobil, kterej by mne uspokojil. No, ještě možná ten novej Jaguar i-Pace, bych bral.

To hlavní co jsem chtěl říci je, že ta doba kdy auto, byť ojetý, měl každej, už pomalu končí. A možná je to dobře, aspoň už nebudu mít takovej problém s parkováním ve městech ;)
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
unicast
Příspěvky: 1226
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Příspěvek od unicast »

youda píše:To, že tvůj kamarád přijel nahoru v Audi může mít víc důvodů. Třeba ten, že na většinu Tesel nejde přidělat box na lyže.
Řekněme známý. Lyže pro dva lidi se vozí uvnitř auta ve středovém tunelu nebo s jednou sklopenou zadní sedačkou.
youda píše:Nebo měl starou 60kWh, nebo má jen tu verzi bez 4x4.
Ne, má tuším P85D.
youda píše:Případně byl prostě posranej strachem, že to v cílové destinaci nenabije :D
To v tom Rakousku taky nebyl problém. Hlavním důvodem asi bylo, že to mohl ujet na jeden zátah. Já taky nerad na dlouhých cestách zastavuju, když nemusím.
youda píše:To hlavní co jsem chtěl říci je, že ta doba kdy auto, byť ojetý, měl každej, už pomalu končí. A možná je to dobře, aspoň už nebudu mít takovej problém s parkováním ve městech ;)
A zase přání otcem myšlenky, to tady v poslední době bohužel pozoruju dost často... Nevidím ale jediný důvod, proč by tomu tak mělo být. Ti lidé si ta auta jen tak vzít nenechají, to je pravděpodobnější občanská válka, než že se ojetá auta stanou nedostupnými. A totéž platí pro pohonné hmoty.
střídač_N
Příspěvky: 698
Registrován: sob říj 21, 2017 2:22 pm

Re: Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Příspěvek od střídač_N »

rva píše:.....Obvykle, když je nějaká technologie lepší než jiná, tak se bez dotací sama prosadí a ta stará vymizí. ......
Obvykle v obecné rovně to tak vždy a za každých okolností i bývá. Je zde jen a jen jeden drobný problém a tím jsou čas a peníze. Pokud by onoho času a peněz bylo nekonečno, pak se jistě e auta prosadí, neb je to technologie, která je lepší než spalovací motor a proto se dle obecné definice i prosadí.

Nemůžeme stále a do nekonečna srovnávat technologii vypiplaných spalovacích motorů jež jsou na vrcholu efektivity s nastupující technologií jež je na jejím začátku.

Vypiplat e auto bude nějakou dobu trvat a hlavně, někdo to musí zaplatit, tudíž máme jako vždy dvě možnosti:
-přirozený tržní vývoj s pomalým náběhem,
-podpořit vývoj a tím jej urychlit.
Toto je především politické rozhodnutí, a politici se rozhodli, že ten vývoj podpoří dotacemi. Nic jiného v tom za záhady nehledejme. Je zde opravdové riziko, že politici vsadili na špatného koně a utopí se ve slepé uličce něco prostředků. Tak to již bývá, dokonce i tržním prostředí.

Mohu nastínit své pochody a postoj k elektromobilitě. Dnes již nenajedu svých 40tis.km/rok, ale jen tak s bídou 20tis/rok a to již většinou kolem komínu, tudíž pro mne je e auto vcelku ideální přibližovadlo. ALE, nejsem ochoten dotovat vývoj částkou asi 0,75Mil/kus. Musím počkat, až se vývoj s nedočkavci, co na to mají, zaplatí a přijde řada v oné ekonomické hierarchii na moji maličkost. Jak jsem již jednou psal, pokud Škoda nabídne vskutku CITIGO-e s inzerovanou baterkou, tudíž i dojezdem a hlavě a nepřekročitelně cenou, začnu se o toto váženě zajímat. Do těchto okamžiků je diskuse na téma elektroauta pouze jen slohovým cvičení, bez reálného výsledku.

Zjednodušeně, cena musí přijít ke mně, nikoli já k ceně. Do té doby na politické rozhodnutí sere pes a já.
Naposledy upravil(a) střídač_N dne pon črc 15, 2019 1:47 pm, celkem upraveno 1 x.
střídač_N
Příspěvky: 698
Registrován: sob říj 21, 2017 2:22 pm

Re: Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Příspěvek od střídač_N »

Nějak mi myš dvojkliká!
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Příspěvek od youda »

unicast píše:
youda píše:To, že tvůj kamarád přijel nahoru v Audi může mít víc důvodů. Třeba ten, že na většinu Tesel nejde přidělat box na lyže.
Řekněme známý. Lyže pro dva lidi se vozí uvnitř auta ve středovém tunelu nebo s jednou sklopenou zadní sedačkou.
Za to je v Rakousku celkem slušná pokuta.
unicast píše:
youda píše:Nebo měl starou 60kWh, nebo má jen tu verzi bez 4x4.
Ne, má tuším P85D.
P85D musí do Rakouska na hory dojet v pohodě na jeden zátah, pokud nejedeš jako čuně.
Jeden problém tam ale skutečně je: v S-ku nelze jet na dálnici na plnej plyn.
Jednak to kvůli odporu vzduchu dost víc žere(kvadrát rychlosti), druhnak takovej odběr přehřívá baterku a BMS ti po pár takto ujetejch kilometrech automaticky omezí výkon. Málokdo z majitelů Tesly o tomto omezení veřejně mluví, jelikož je to trošku trapné.
unicast píše:
youda píše:Případně byl prostě posranej strachem, že to v cílové destinaci nenabije :D
To v tom Rakousku taky nebyl problém. Hlavním důvodem asi bylo, že to mohl ujet na jeden zátah. Já taky nerad na dlouhých cestách zastavuju, když nemusím.
Pokud má prostatu jako mladík, tak to možná na jeden zátah ujel. Ale spíše bych řekl, že aspoň 2x stavěl. Já bych si taky přál ujet všecko na jeden zátah, ale zjistil jsem, že to fyziologicky není možné. Kolem km 350 se prostě vždycky pochčiju. Obzvláště když v autě dodržuju pitnej režim.
unicast píše:
youda píše:To hlavní co jsem chtěl říci je, že ta doba kdy auto, byť ojetý, měl každej, už pomalu končí. A možná je to dobře, aspoň už nebudu mít takovej problém s parkováním ve městech ;)
A zase přání otcem myšlenky, to tady v poslední době bohužel pozoruju dost často... Nevidím ale jediný důvod, proč by tomu tak mělo být. Ti lidé si ta auta jen tak vzít nenechají, to je pravděpodobnější občanská válka, než že se ojetá auta stanou nedostupnými. A totéž platí pro pohonné hmoty.
To je dobře, že to nebezpečí nevidíš. Pokud bys ho viděl, tak by asi byla chyba v systému, který si na nás řidiče brousí zuby.

Řidič je prostě podle státu "škodná" a nejhorší je řidič, kterej si troufá parkovat ve městě. Takže místo toho, aby se vymýšlelo, jak dopravu skutečně zklidnit a vyřešit podzemní/nadzemní parkování, tak se po rekonstrukci chodníků typicky sníží počet parkovacích míst na polovinu. Zavedou se modré, oranžové a fialové zóny a k nim automaty na výpalné a četnické tlupy vybírající pokuty. A všichni brbláme, ale stejně se tomu nikdo postavit nedokážeme.

Už dnes ti může úředník přijít zkontrolovat kotel, zítra ti nedá na technické kontrole razítko, protože nebudeš mít nejnovější typ katalyzátoru. A pozítří ti rovnou zakáže ve spalováku vjezd do města, ať už DPF či katalyzátor máš nebo ne. Budeme brblat, ale nic s tím neuděláme. A za deset let ti úředník zakáže řídit úplně. Pěkně si občane jeď na autopilota nebo šupej do MHD a nákup pěkně do tašek.

Ta změna nebude naráz, protože přesně jak říkáš - to by taky mohlo vyvolat "občanskou válku". Ale když se nám to nadávkuje postupně, k tomu se přibalí bezpečnostně-ekologická pohádka, tak jim to většina lidí zbaští jako ovce.

Kdo má ZP, tak takovou salámovou metodu omezování práv vidí už dnes, v přímém přenosu. Až EU zatočí s držiteli zbraní, pak přijdou na řadu řidiči. Potom domácí zabijačky, pak soukromé studny a nakonec i naše záhonky s rajčaty a okurky. Jenomže to už budeme bez flint i bez aut, takže na demonstraci na Václavák se nikdo z nás nedostane.

Já si to nepřeju. Já se toho BOJÍM.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Příspěvek od rottenkiwi »

V mnohých krajinách je iný model. Auto/euto nevlastním, lebo aj tak 95 % času
stojí na parkovisku alebo doma. Proste si euto objednám na určitú hodinu,
ono príde po mňa odvezie ma do bodu B, potom C a potom domov.

Euto sa potom presunie k ďalšiemu, kto ho potrebuje.

Pretože často je to tak, že auto má niekto, kto je zdravý a vobec ho nepotrebuje,
ale chorý človek musí 50 km k lekárovi na bicykli, lebo 50 km stojí taxíkom
toľko, že si to 7 x do mesiaca k lekárovi nemože dovoliť.

Do autubusu ísť nemože, lebo tam nie je WC.
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek