Stavba 5KW hybridnej el.

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
Frana
Příspěvky: 73
Registrován: sob úno 16, 2019 11:24 am
Bydliště: Podkrkonoší

Re: Stavba 5KW hybridnej el.

Příspěvek od Frana »

kvako1 píše:každý měnič se dá nastavit tak aby nepískal, pokud píská je něco špatně.
je jedno jestli se jedná o motor nebo měnič. pískat to prostě nemá.
bohužel hodně lidi nastavuje měniče jenom přes display neboli tlačítka na měniči a nastaví to blbě. ono se to nějak točí nebo funguje, ale pak to třeba píská. nebo hřeje, nebo jiné koniny..
kvalitní měniče maji vsobě i funkci osciloskopu. ale musí se to dělat přes PC...

NOPARasito asi ví o čem píšu, taky to zná ;)

.. a presne proto se nechci bezhlave poustet do experimentu, ktery mne muze do zlatova opect motor ve scroll kompresoru, ktery se o to hur chladi a pripadne pazvuky nebudou pres tu urnu, ve ktere je zavareny slyset...
nejaky ten Victron, k tomu 3x Fronius SYMO 3f 10kW+10kW+5kW v AC couplingu pres MODBUS/SUNspec, 10x Pylontech US5000 (48kWh), 20kWp+... :-)
https://www.4solar.cz
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Stavba 5KW hybridnej el.

Příspěvek od diablo007 »

Já tedy nevím ale na ČOVce byli frekvenční měniče za hodně peněz ale vždy při rozběhu elektromotorů to pískalo jak to posílal do otáček
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2555
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Stavba 5KW hybridnej el.

Příspěvek od NOPARasito »

diablo007 píše:Já tedy nevím ale na ČOVce byli frekvenční měniče za hodně peněz ale vždy při rozběhu elektromotorů to pískalo jak to posílal do otáček
Jj piska to pri rozjezdu i vetsim zaberu, a to i profi stroje, kmitocet a rizeni proste ten zvuk budou vydavat, v siti se sinusovka dela proste analogove, v menicich to jde kmitoctem a budicema, tak to proste konstrukcne je. Mozna u drazsich to pak jeste vyzehli pres civku, ale s takovyma jsem neprisel do styku ani u CNC vse se deje pres IGBT bloky ;-).
Frana: s tepelnym cerpadlem mas zbytecnej strach, pokud pro jistotu drbnes tepelku ktera radsi odhodi vsechny faze neni se o co strachovat, ale chapu strach o 3fazovej motor ;-).
kvako1
Příspěvky: 606
Registrován: ned lis 11, 2018 5:18 pm

Re: Stavba 5KW hybridnej el.

Příspěvek od kvako1 »

jasně, při rozběhu nebo změně otaček to písknou může, ale nemělo by to pískat pořád jak tady někdo psal.
tyhle harmonické frekvence se daji ve vědšině měniču nastavit tak že je to prostě přeskočí.


tohle je ale asi zbytečné tady probírat. je to trochu OT.
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f ... &start=300
FVE 17kWp na trackeru, 3xpip5048 3faz, baterie li ion 1160Ah cca 60kWh
Frana
Příspěvky: 73
Registrován: sob úno 16, 2019 11:24 am
Bydliště: Podkrkonoší

Re: Stavba 5KW hybridnej el.

Příspěvek od Frana »

NOPARasito píše:
diablo007 píše:Já tedy nevím ale na ČOVce byli frekvenční měniče za hodně peněz ale vždy při rozběhu elektromotorů to pískalo jak to posílal do otáček
Jj piska to pri rozjezdu i vetsim zaberu, a to i profi stroje, kmitocet a rizeni proste ten zvuk budou vydavat, v siti se sinusovka dela proste analogove, v menicich to jde kmitoctem a budicema, tak to proste konstrukcne je. Mozna u drazsich to pak jeste vyzehli pres civku, ale s takovyma jsem neprisel do styku ani u CNC vse se deje pres IGBT bloky ;-).
Frana: s tepelnym cerpadlem mas zbytecnej strach, pokud pro jistotu drbnes tepelku ktera radsi odhodi vsechny faze neni se o co strachovat, ale chapu strach o 3fazovej motor ;-).

no on ten motor s kompresorem je zavarenej v takovy ty urne jako u lednice, jen podstatne vetsi a taky podstatne drazsi... :-) navic Alpha Innotec ma celej primar natvrdo letovanej, aby se nemusely resit uniky chladiva tak se snazim, aby to vydrzelo co nejdyl, nez se do toho bude muset nekdo hrabat.
nejaky ten Victron, k tomu 3x Fronius SYMO 3f 10kW+10kW+5kW v AC couplingu pres MODBUS/SUNspec, 10x Pylontech US5000 (48kWh), 20kWp+... :-)
https://www.4solar.cz
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2555
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Stavba 5KW hybridnej el.

Příspěvek od NOPARasito »

Chapu, pokud to maj poreseny pro svoje knowhow.
Uz jen to, ze to maj bez doplnovacich ventilku je to videt, ze je to produkt pro vydelek a ne uzitek zakaznika. Takovou firmu znam treba u CNC Rittal. Pri jakekoli oprave se dovari ventily a maji smolika.
Frana
Příspěvky: 73
Registrován: sob úno 16, 2019 11:24 am
Bydliště: Podkrkonoší

Re: Stavba 5KW hybridnej el.

Příspěvek od Frana »

NOPARasito píše:Chapu, pokud to maj poreseny pro svoje knowhow.
Uz jen to, ze to maj bez doplnovacich ventilku je to videt, ze je to produkt pro vydelek a ne uzitek zakaznika. Takovou firmu znam treba u CNC Rittal. Pri jakekoli oprave se dovari ventily a maji smolika.
Clovece, zrovna u AlphaInnotecu bych s tim, ze je to jen pro vydelek tak uplne nesouhlasil - jednak se jim to ani na jinych instalacich nekaka, funguje to dobre a treba oproti jinym znackam pouzivaji scroll kompresory Mitsubishi za krasnych cca 10.000 CZK oproti treba NIBE, Viessmanu a podobnym.
nejaky ten Victron, k tomu 3x Fronius SYMO 3f 10kW+10kW+5kW v AC couplingu pres MODBUS/SUNspec, 10x Pylontech US5000 (48kWh), 20kWp+... :-)
https://www.4solar.cz
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm

Re: Stavba 5KW hybridnej el.

Příspěvek od dumi »

Scroll uz je dvno prekonanej, dvojitym rotacnim kompresorem.
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
Frana
Příspěvky: 73
Registrován: sob úno 16, 2019 11:24 am
Bydliště: Podkrkonoší

Re: Stavba 5KW hybridnej el.

Příspěvek od Frana »

dumi píše:Scroll uz je dvno prekonanej, dvojitym rotacnim kompresorem.
jde o to, jestli je to za cenu, kterou ja jako bezny uzivatel jsem schopen zaplatit... :-)

Ale aby jsme tady neplevelili vlakno - existuje nejaky Axpert/Easun/MPsolar atd., ktery umi pricucavat ze site podobne jako Multiplus od Victronu? Nebo vsechny jen v pripade pretizeni poste prepnou cely prikon nan sit?
nejaky ten Victron, k tomu 3x Fronius SYMO 3f 10kW+10kW+5kW v AC couplingu pres MODBUS/SUNspec, 10x Pylontech US5000 (48kWh), 20kWp+... :-)
https://www.4solar.cz
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Stavba 5KW hybridnej el.

Příspěvek od diablo007 »

Umí dokonce to dokáže bez přetoku aniž by jsi musel řešit vytěžování a řekl bych že zrovna v tomto vláknu se ten king a jeho klony dost řešili
xmasin
Příspěvky: 1767
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:45 pm

Re: Stavba 5KW hybridnej el.

Příspěvek od xmasin »

Přisosávat umí Axpert King a jeho klony ale jen do určitého výkonu, pak přepínají na síť. Při přetížení přepne na síť i Multiplus.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Stavba 5KW hybridnej el.

Příspěvek od diablo007 »

Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm

Re: Stavba 5KW hybridnej el.

Příspěvek od dracekvo »

Neumí.
Už z principu jeho fukce UPS se při přetížení buď vypne nebo přepne na bypass. Jiná možnost není.

Pokud máte konverzi AC-DC-AC, tak nikdy nemůžete překonat výkon posledního AC měniče i kdyby jste na vstupním AC měli dostupnej výkon 10x větší.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Stavba 5KW hybridnej el.

Příspěvek od diablo007 »

Co konkrétně neumí
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm

Re: Stavba 5KW hybridnej el.

Příspěvek od dracekvo »

Frana píše:Nebo vsechny jen v pripade pretizeni poste prepnou cely prikon nan sit?
xmasin
Příspěvky: 1767
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:45 pm

Re: Stavba 5KW hybridnej el.

Příspěvek od xmasin »

Co jsem studoval manuál Axpert Kinga tak má možnost nastavení priority na SUB (Solar/Utility/Battery), takže pokud je celková spotřena 2000W a výroba 1000W tak zbylých 1000W vezme ze sítě přes AC/DC/AC konverzi místo toho aby si ji bral z baterií jako to dělají jiné Axperty. Je ale pravda, že nelze překonat maximální výkon měniče, potom přepne měnič na bypass a jede přímo z DS.
Toto se píše v manuálu pro nastavení SUB viz manuál strana 14
http://shop.mypower.cz/shopfile?Axpert-KING-manual.pdf:
Solar energy provides power to the loads as first priority. If solar energy is not sufficient to power allconnected loads, utility energy will supplypower to the loads at the same time. Battery provides power to the loads only when solar and utility is not sufficient.
Od strany 27 je popis jednotlivých provozních režimů.
Uživatelský avatar
peater
Příspěvky: 249
Registrován: pát bře 20, 2015 9:25 pm

Re: Stavba 5KW hybridnej el.

Příspěvek od peater »

Ahoj, tak Kinga už mám doma. Nemám ho sice ještě pořádně ošahaný, ale co se týká přepínání:
Pokud je přetížen tak přepne na bypas (nezkoušel jsem)
Pokud se vybije bat, pod určitou nastavenou mez, tak tak začne sosat ze sítě AC-DC-AC stalo se mě to přes noc.
Ráno začalo vycházet slunce a začala se dobíjet bat.+ spotřeba do domu, všiml jsem si, že se snížil výkon přicucávání ze sítě asi na polovinu. Jako by se dělil výkon z panelů a ze sítě. Je tam víc možností nastavení nemám vyzkoušené.

Edit: Xmasin byl rychlejší. :D
9000Wp, 48v, 2x Pip-5048 MK paralelně, Li-ion 470Ah, ICC monitoring, GreenBonO vytěžovač
https://pvoutput.org/list.jsp?userid=50768
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Stavba 5KW hybridnej el.

Příspěvek od diablo007 »

dracekvo píše:
Frana píše:Nebo vsechny jen v pripade pretizeni poste prepnou cely prikon nan sit?
No je jen otázkou co on myslel pojmem přetížen pokud nad svůj výkon pak ano to přepne celý pokud přetížen že to nedá z panelů pak si pricucne do svého výkonu.
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm

Re: Stavba 5KW hybridnej el.

Příspěvek od dracekvo »

diablo007: Já nevím. Pro mě je slovo přetížení jasné :)


peater: A zkoušel jsi měřit spotřebu bez zatížení?
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Stavba 5KW hybridnej el.

Příspěvek od diablo007 »

U multiplusu tedy pricucava nad svůj výkon? Pak ale hrozí pro změnu přetoky že?

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek