Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Právě je pon kvě 20, 2019 3:20 am

MPP Solar PCM60X

Diskuze o regulátorech PCM

MPP Solar PCM60X

Příspěvekod kybos » pát lis 16, 2018 11:16 am

Máte někdo zkušenosti s nabíječem od firmy MPP Solar typu PCM60x? http://www.mppsolar.com/v3/pcm60x/
Nasadil jsem dva kousky na jedné z instalací a mám podezření, že dělají problémy. Zatím jsem je nikdy nepřistihl při činu, ale následky bývají vážné až katastrofální. Mám podezření, že neudrží hladinu výstupního napětí při rychlých změnách osvitu. 8kW střídač připojený k měkké baterii náchylný na přepětí již podruhé kompletně vyhořel. Havárie nastala vždy při rychlých změnách osvitu. Po první opravě střídače se při rychlých změnách osvitu objevovaly na střídači hlášky o přetížení i přesto, že byl zatížen třeba jen na třetinu. Problém spočíval v tom, že se mi ta situace nedařila nasimulovat vypnutím panelů (nabíječ asi přepnul na noční režim) a k chybě docházelo vždy v nepřítomnosti obsluhy.
Nabíječe jsou nainstalované na dvou polohovatelných polích , které mají výkon lehce nad limitem nabíječe. Při výběru nabíječů jsem to konzultoval s výrobcem a ten tvrdil, že lehké přepanelování by nemělo být na škodu (byl seznámen s přesným typem, výkonem a počtem panelů) a konfiguraci nabíječů a střídače k daným panelům sám přímo doporučil.
7,5 kWp poly +3x Tristar MPPT60 (>37 MWh) + 48V VRLA 180 Ah + LiFePO 540 Ah + UPS 8kW + 3F nabíječka 4,8kW
kybos

Re: MPP Solar PCM60X

Příspěvekod dracekvo » pát lis 16, 2018 11:34 am

Mě podobnou věc dělal MPPT epsolar ve spojení s olověnejma baterkama které byli plně nabité.
Situaci sem si byl schopnej nasimulovat tak, že jsem si počkat na dobu equalizace tj. kdy držel 14.4V. Zapnul sem zátěž a když regulátor začal dávat své maximum, tak sem zátěž odpojil. Nebyl nabíječ schopnej na danou situaci reagovat, napětí vyskočilo na 16V a vypadnul měnič. U mě naštěstí bez ohnivejch efektů.
Nepodařilo se mi to vyřešit. Tak sem musel dobastlit zátěžovej odpor s OZ, který se připínal při 15V a vyžíral ty špičky.
Ale já to řešil v daleko menším měřítku, tak mi stačil relativně malej odpor zbastlenej ze stáreho tělesa boileru.

viewtopic.php?f=59&t=1007&start=80#p21767
dracekvo

Zpět na PCM