Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: pon lis 30, 2020 11:27 pm


Oplocký vs. Nevřela - přímé zapojení panelů k bojleru

Ohřev TUV, aku nádrže, boilery, ohřívače vody, vytápění, klimatizace
Předchozí

Re: Oplocký vs. Nevřela - přímé zapojení panelů k bojleru

Příspěvekod kodl69 » pon lis 05, 2018 11:39 pm

A jako proč, když to tak používám? úprava byla celkem jednoduchá, 1.) kontakt v midnite, který zapíná regulátor pro boiler při dosažení 80% SOC (možná dám už 70% na příští sezónu)
2.) drobná úrava SW v regulátoru boileru, a to tak, aby výkon nepřekročil 1000W (mám takový těleso v boileru, tak aby to na ně nebylo moc, ale klidně to můžou být 2kW...) a druhá, aby MPPT při poklesu napětí pod 80V snížil střídu (lepší by bylo 85V, ale nechce se mi do toho vrtat).
To je celá věda. HW úprava je jenom dioda na vstupu regulátoru boileru (a dioda před midnite, ale to je konstrukční nedostatek midnite, šlo by zpátky napětí z akumulátoru) jinak midnite kvůli kondenzátorům nesprávně hledal MPPT bod. Ostatně je k tomu koment i na papíře přibaleným k midnite.
Pokud je regulátor v akci a svítí slunko zplna, do boileru jde 1kW a další 2 kW do midnite, MPPT napětí je někde k 90V a nic se neděje. Pokud je slunka málo, dojde k tomu, že do boileru jde jenom to, co midnite nechce - sice to není optimální řešení, panely jedou pár voltů pod MPPT bodem, ale když je odběr z aku, midnite stáhne napětí někam na 78V-79V a bere si, co potřebuje. Regulátor boileru stáhne střídu na 0 a nebere nic. Ale boiler je stejně za chvilku nahřátý a termostat vypne těleso a stejně elektrika zůstane na střeše.
ostrov 4600Wp neustále ve stádiu zrodu: midnite classic 150 lite+whizbang jr., 16S a různě P cca 300Ah Winston, Ex Powerjack 8kW (momentálně samodomo cca 6kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
kodl69
 
Příspěvky: 5059
Registrován: sob črc 19, 2014 7:56 pm

Předchozí

Zpět na Boilery, ohřev TUV, vytápění, klimatizace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

Reputation System ©'