Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Právě je pát lis 16, 2018 6:01 am

Koupím Oplockého měnič

Koupím Oplockého měnič

Příspěvekod ota » pon říj 29, 2018 7:04 pm

Koupím Oplockého měnič, na stavu nezáleží. Klidnější nefunkční.
5kWp + 3kW Multiplus, 15kWh LiFe
http://www.elektrarna.estranky.cz/
ota

• 0

Re: Koupím Oplockého měnič

Příspěvekod Jozef51 » pon říj 29, 2018 7:34 pm

Oto, ten O.regulator potrebujes ku paralerne fungujucemu FV systemu alebo na solo zariadenie?
Jozef51

Příspěvekod ota » pon říj 29, 2018 7:36 pm

Bude to separátní ohřev bojleru.
5kWp + 3kW Multiplus, 15kWh LiFe
http://www.elektrarna.estranky.cz/
ota

• 0

Příspěvekod Matess » pon říj 29, 2018 9:48 pm

Ahoj,
kontaktoval jsem před nějakou dobou pana Oplockého a velmi ochotně mi dal podklady k výrobě vlastního střídače. Jednalo se o novou a lehce vylepšenou verzi. Pokud se nikdo nenajde neboj se ho kontaktovat a vyrob si to sám. :)
Matess

Příspěvekod kodl69 » pon říj 29, 2018 11:01 pm

já bych spíš doporučoval tu verzi s Arduinem viz http://tnweb.tode.cz/fotovoltaicky-mppt ... ro-bojler/, nějakou desku možná mám, a do jara bych to mohl vytvořit, a nebo přímo od autora, už to má o dost vylepšený proti té kdysi publikované verzi, z které vychází moje varianta...
ostrov 4600Wp neustále ve stádiu zrodu: 6x noark CHSM6610P250, 6x250Wp z I4wifi, 6xTratek 275Wp, 4x auria 120Wp, midnite classic 150 lite+whizbang jr., 16S a různě P cca 300Ah Winston, Powerjack 8kW (reálně 6kW po úpravě). 48V DC rozvody a spotřebiče.
kodl69

Příspěvekod Jozef51 » úte říj 30, 2018 5:00 am

Ja ku rieseniu od Matessa a kodla pripajam tretiu moznost. Ku fungujucemu FV systemu s vela panelmi, regulatorom a bateriou pripojit LF menic s modifikovanou sinusovkou. Samozrejme menic s PWM systemom ktoreho riadenie je odvodene od napatia baterie a jej momentalneho zatazenia.
Nevyhody - podobny menic este neexistuje a treba ho postavit.
Vyhody - 1. flexibilne vyuzitie energie ziskanej z panelov. V kazdom okamziku je mozne presmerovat energiu z panelov do miesta kde je potrebna najviac a tak isto moznost jej 100% palenia na odpore bojlera. Moznost vyuzit bazarove trafa a tym znizit cenu menica na minimum. S vyhodou asi bude mozne vyuzit kodlov koncovy 2kW modul menica (myslim, ze autor nebude proti) a vystup menica chranit proti skratu pojistkou od PavlaR (myslim, ze autor nebude proti).
2. netreba sa starat o MPPT regulaciu. To spravi profesionalny regulator FVsystemu.
3. netreba ziadna uprava bojlera a zasah do jeho konstrukcie.
4. system sa da pomerne jednoducho plne automatizovat a netreba (mimo havarijneho stavu) ziadny zasah obsluhy.
5. je stale zachona moznost pripojenia bojlera aj ku DS.

Myslim, ze kazde riesenie je schodne a ma svoje vyhody aj nevyhody. Treba sa iba rozhodnut co je pre spotrebitela a jeho FVsystem najvyhodnejsie.
Jozef51

Zpět na Měniče napětí