Dumiho ostruvek

Popis a ukázky samostatných ostrovních elektráren nepřipojených do rozvodné sítě s akumulací energie.
Uživatelský avatar
shuty
Příspěvky: 706
Registrován: ned úno 05, 2017 7:21 pm

Re: Dumiho ostruvek

Příspěvek od shuty »

na to som kukal uz davnejsie ale ako riesit pretoky?
**********
•MPP Solar PIP-5048MK•3.69kWp•18kWh LiFePo4•
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm

Re: Dumiho ostruvek

Příspěvek od dumi »

to ma pretoky? Zadnej PIP krom MK bez baterie nema pretoky ne? Predpokladam, ze je to klasickem menic s dobijecem, o pricucavani sem nic nenasel..
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm

Re: Dumiho ostruvek

Příspěvek od dumi »

I podle manualu a LCD dispeje prisosavani nebo pretoky neumi.
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Dumiho ostruvek

Příspěvek od diablo007 »

dumi píše:to ma pretoky? Zadnej PIP krom MK bez baterie nema pretoky ne? Predpokladam, ze je to klasickem menic s dobijecem, o pricucavani sem nic nenasel..
MK bez baterie podle mne nejde ani provozovat
Uživatelský avatar
shuty
Příspěvky: 706
Registrován: ned úno 05, 2017 7:21 pm

Re: Dumiho ostruvek

Příspěvek od shuty »

ja uz sa v tom stracam, pochopil som to tak ze jedine MK nema pretoky, GK a MG sa daju prevadzkovat bez baterii ale s prerokmi a ostatok je s obcasnymi pretokmi pri urcitych situaciach. ale ake su tie situacie, ake velke pretoky a ako to vlastne je nemam sajnu. MK samozrejme nemozno prevadzkovat bez baterie.
**********
•MPP Solar PIP-5048MK•3.69kWp•18kWh LiFePo4•
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Dumiho ostruvek

Příspěvek od diablo007 »

Pretoky krom MK dělají měniče které si pricucavaji. Klasické kombinované jedou buď z ds nebo solár/baterie tam pretoky opět nejsou.
Uživatelský avatar
shuty
Příspěvky: 706
Registrován: ned úno 05, 2017 7:21 pm

Re: Dumiho ostruvek

Příspěvek od shuty »

diablo007 píše:Pretoky krom MK dělají měniče které si pricucavaji. Klasické kombinované jedou buď z ds nebo solár/baterie tam pretoky opět nejsou.
takze PIP-4024HSP nebo PIP-4024MSP pretoky nemaju, je to tak?
**********
•MPP Solar PIP-5048MK•3.69kWp•18kWh LiFePo4•
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Dumiho ostruvek

Příspěvek od diablo007 »

Měniče všeobecně které neumí systém pricucnuti z ds tak pretok.nedela ale co umí konkrétně tyto dva nevím nemám.nastudovane
mobilik
Příspěvky: 2677
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)

Re: Dumiho ostruvek

Příspěvek od mobilik »

Sú to klasické axperty, len s tým rozdielom že sú 4kW na 24V.
Hsp z Pwm regulátorom a druhy z MPPT.
Žiadny pretok nehrozí, sú to staré klasiky.

Inak majú hroznú spotrebu naprázdno.

Mal som Hsp doma, ale už si to nepamätám. Niekde som to na fórum aj písal.
Čo bolo bolo, bude len horšie...
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm

Re: Dumiho ostruvek

Příspěvek od dumi »

radove netusis? 2400W axpert na asi 1A +-.

Kdyz by tohle melo 2 nebylo by to spatny.
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
mobilik
Příspěvky: 2677
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)

Re: Dumiho ostruvek

Příspěvek od mobilik »

Nepamätám sakra, ale cez 3A to bolo isto. Ja som to niekde tu písal isto na fóre.
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Uživatelský avatar
shuty
Příspěvky: 706
Registrován: ned úno 05, 2017 7:21 pm

Re: Dumiho ostruvek

Příspěvek od shuty »

v navode pisu "no load compsumption <130W"
takze, uff aj celkom vela...
**********
•MPP Solar PIP-5048MK•3.69kWp•18kWh LiFePo4•
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko

Re: Dumiho ostruvek

Příspěvek od ota »

dumi píše:radove netusis? 2400W axpert
Moje 2400W MK 0,95 A naprázdno.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm

Re: Dumiho ostruvek

Příspěvek od dumi »

Jak je to s tou spotrebou naprazdno? Kdyz je menic zatizenej tak je tam porad? Nebo se zatezi klesa?

Nejakej tip cim ho nahradit na 24V?

Oto to pises o 3024MK? Jsi s nim spokojen?
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
mobilik
Příspěvky: 2677
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)

Re: Dumiho ostruvek

Příspěvek od mobilik »

Určite má starý dobrý MK model. Žiaľ dnes už taký asi nekúpiš nový, len PF1. Tie majú výkon nie 2400, ale 3000W. Tie neviem akú majú spotrebu naprázdno.
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko

Re: Dumiho ostruvek

Příspěvek od ota »

Ano, jedná se o staré MK. Spolehlivá nezničitelná mašina které neublížilo odpojení baterie za chodu regulátoru, přetížení, ostrý zkrat, dvojnásobné přepanelování. Povedlo se mi ho poškodit až přepólováním vstupu baterie. A i to šlo opravit výměnou IGBTček. Od roku 2013 doteď funguje, nyní na jednom nenáročném ostrovu...
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm

Re: Dumiho ostruvek

Příspěvek od dumi »

Aha, prave premyslim, jak to poskadat, tech 8kW (2x 4024 paralelne) se mi do budoucna libilo, nyni bych bral jeden, ale ta ztrata naprazdno 100W je docela dost. Pak je tu jeste moznost 3024MK, ten taky umi paralel, ale stoji podobne jako 4024MST, tak je otazka jestli ma smysl. ocekavam ze ztrata bude o trosku mensi, ale tak nejak v pomeru.
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
xmasin
Příspěvky: 1767
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:45 pm

Re: Dumiho ostruvek

Příspěvek od xmasin »

dumi píše:Aha, prave premyslim, jak to poskadat, tech 8kW (2x 4024 paralelne) se mi do budoucna libilo, nyni bych bral jeden, ale ta ztrata naprazdno 100W je docela dost. Pak je tu jeste moznost 3024MK, ten taky umi paralel, ale stoji podobne jako 4024MST, tak je otazka jestli ma smysl. ocekavam ze ztrata bude o trosku mensi, ale tak nejak v pomeru.
Já mám Axpert King 5 kW/48V a jeho režije bez připojených panelů kolísá mezi 55 a 75W podle zatížení. U toho 3024MK to bude podobné. Kromě toho pozor, na 24V variantu jde připojit jen 1500W v panelech.
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm

Re: Dumiho ostruvek

Příspěvek od dumi »

Dneska sem zase pohnul se stresni konstrukci. mam uz pridelanej a vyrovnanej spodni jeden profil (cca 5,2m), druhej jeste zbyva na pulce uchytit a dousadit. Pak jeste dalsi dva.

Prvni je v pohode, druhej je nejhorsi, protoze prvni delam ze zebriku, takze cajk, treti a ctvrtej (budu mit dve rady panelu), pak delam z prvniho a druhyho stupne, jenze ten druhej je blbej v tom, ze pod sebou mam jen ten prvni a pak nic :-D Je to dost nepohodlny a pomaly.

Poprve jsem pracoval s "T" sroubama a musim teda rict, ze velke zklamani. Mozna neco delam spatne.

Driv jsem pouzival klasicky vratovy srouby, kterejm sem flexou uriznul boky hlavicky tak aby se akorat vesel do drazky profilu. Sice se musel nasouvat od kraje profilu, ale pokud uz tam byl, stacilo profil jen lehce prichytit matkou i na volno a uz nemohl upadnout. Ty "T" srouby dokud nejsou utazeny vlastne nedrzej, protoze jak do drzaku tak do profilu kdyz se dobre natoci jdou vlozit a zase vyndat. takze se v podstate neda profil letmo uchytit, vyrovnat a postupne dotahovat. Dost prace nahovno. Kdyby nebyl takovej vopruz brousit ty hlavy tak pouzitju klasicky srouby co z profilu nevypadnou.

Ono v jednom cloveku s 5,2m dlouhyn profilem se to ladi dost blbe :-D

Ale mozna jen s tema "T" sroubama neumim delat.

Jak tedy dosahnu toho abych pomoci T sroubu profil uchytil na volno tak abych s nim mohl pohybovat usadit ho presne, vyrovnat a zarovnem mi pri pohybu nespad na hlavu? Podle me to nejde. Kdyby aspon ten "T" sroub nemel tu jednu stranu zkosenou tak by nevypadaval.
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
Vitek
Příspěvky: 1917
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am

Re: Dumiho ostruvek

Příspěvek od Vitek »

ahoj na T šrouby mám odpozorovanou jednu fintu... vezmeš profil hodíš nad háky a profil chytneš uprostřd tzn 2.6m no a ze žebříku ten spodní hodíš na háky, jeden T šroub provlikneš nastavíš do podorovna, a nasadíš na to profil. dělám to tam že mám matku na T šroubu povolenou abys to sesadil a hned utahl... no ale tam mam ještě jednu fintu že jak utahuješ volnou matku tak kolenem klečíš na profilu a držíš těch 5,2m profil, no a druhou rukou ten T šroub poootočíš do tahu a matku utahuješ dál, no a když se blíží hák, tak pusítš tou rukou ten T šroub a vezmeš stranový klíč a doutáhneš. profil nevypadne a drží na první dobrou.... chce to jen grif a na zemi si to 2x zkusit....
to je vše.. jen o cviku, ty další už pujdou samy

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek