RGB led pásek - nedaří se mi zapojit

Domácí i venkovní osvětlení, žárovky, úsporky, halogenky, zářivky, led, pasivní osvětlení světlovody, atd.
Odpovědět
stubby
Příspěvky: 3
Registrován: čtv říj 04, 2018 12:29 pm
Reputace: 0

RGB led pásek - nedaří se mi zapojit

Příspěvek od stubby »

DObrý den,
su absolutní laik a potřeboval bych poradit od odborníku
prosím o radu ohledně propojení led pásku.
Chcu udělat doma dětem loutkové divadlo, kde se budou střídat barvy podle scén, a napadlo mě použití RGB pásku. koupil jsem si vše potřebné, aspoň myslím že vše potřebné, zapojil jsem to, a po zmáčknutí na ovladači příslušné barvy svítí barva jiná.
Propojoval jsem to různě, černá na černou, B na B, G na G, R na R, a nic. pak jsem podle nějakých schémat to zkusil otočit, a stále nic.
Poradí mi někdo, jak to zapojit, aby když zmáčknu červenou, svítila červená, a další barvy?
pokud byste potřebovali něco doplnit, tak mi tu napište, a já, co budu vědět, připíšu.

díky moc.
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: RGB led pásek

Příspěvek od kodl69 »

co kdybys poslal odkazy, na to, co jsi vlastně koupil? Tohle je klasická choroba těch ovladačů led pásků a hlavně těch, co to zapojují podle barev na káblu. Co musí sedět určitě, tak vývod označenej + na vývod označenej + od regulátoru pásku. A je fakt jedno, jakou barvu drátu tam číňan dal. Pokud to tak je, tak stačí spojit R pásku na R regulátoru, G pásku na G regulátoru a B na pásku na B na regulátoru... Jaký barvy má kabel kolikrát není důležitý, protože to dělají z toho , co mají.
Pokud by to ani pak nesedělo, tak otestovat základní barvy na ovladači , R,G,B, a zjistit, která s kterou jsou přehozený, obvykle jedna sedí a dvě jsou prohozený mezi sebou.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
stubby
Příspěvky: 3
Registrován: čtv říj 04, 2018 12:29 pm
Reputace: 0

Re: RGB led pásek - nedaří se mi zapojit

Příspěvek od stubby »

ok:
https://www.gme.cz/led-pasek-60led-m-rg ... m-ip20-5-m
https://www.gme.cz/ir-rgb-led-kontroler ... 24b-3ch-lv
https://www.gme.cz/kabelova-propojka-rg ... -pin-10-mm

samozřejmě jsem to jak píšeš, amatérsky jsem to zapojoval dle barev...proč by taky ne, když jsem se ptal v obchodě, zda zapojit podle barev...a ano, prý to sedí na barvy... jenže ne.
a mám obavu, že jsem zničil špatným zapojením ovladač...může se to stát, nebo se bojím zbytečně?
jen podotýkám, že protože je to zábava, která mi neublíži (vyjma finanční újmy), a na velkou elektriku si zvu odborníky :)
večer to budu zkoušet opět zapojit, různými způsoby.
stubby
Příspěvky: 3
Registrován: čtv říj 04, 2018 12:29 pm
Reputace: 0

Re: RGB led pásek - nedaří se mi zapojit

Příspěvek od stubby »

omlouvám se, ale vůbec to nedokážu propojit správně.
černá je se šedou, R+R, zmáčknu R = R, G+G, zmáčknu G = R, B+B, zmáčknu B = fialová
přehazuju barvy jak divý, ale nic není správně.

Je možné, že jsem zrušil ovladač?
mobilik
Příspěvky: 2674
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: RGB led pásek - nedaří se mi zapojit

Příspěvek od mobilik »

Podľa mňa máš vadný ovládač. Mam podobnú skúsenosť.
Pomohla až výmena elektroniky. A vôbec som ju neodpali ja, ale vada od výrobcu.
Čo bolo bolo, bude len horšie...
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: RGB led pásek - nedaří se mi zapojit

Příspěvek od kodl69 »

fialová - to by odpovídalo tomu špatnýmu ovladači, protože fialová je tuším modrá a červená, a proč by se po zapnutí zelené měla rozsvítit červbená taky nechápu. Asi by to chtělo trochu měřit. Co bych si zkusil, na to stačí kousek drátku, tak připojit + pásku na třední dírku konektoru zdroje, a ten plášť připojovat k jdnotlivejm vývodům barev. A mělo by to jít barva po barvě, pokud není v pásku zkrat nebo tak něco. No a pak už jenom měřit výstupy t ovladače, kde se objeví napětí při stisku kterýho tlačítka.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Lukin
Příspěvky: 1
Registrován: čtv lis 15, 2018 1:23 pm
Reputace: 0

Re: RGB led pásek - nedaří se mi zapojit

Příspěvek od Lukin »

Asi bude opravdu chyba v elektronice, s čímž si myslím, že nemá smysl nic vymýšlet, nebo opravovat. Osobně mám něco podobného řešeno přes LED řetěz na dálkové ovládání za pár korun a vše bezproblémově funguje- ve Vašem případě bych to asi pořešil osobně, než trávit čas vymýšlením něčeho nového.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek