AC 230V/DC 3,3V 0,25W

Napájecí zdroje pro dobíjení foťáků, mobilních telefonů, notebooků, adaptéry a ostatní zdroje stejnosměrného proudu.
pezizka
Příspěvky: 734
Registrován: úte čer 24, 2014 8:23 pm
Lokalita: Kyjovsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9170
Kapacita baterie [kWh]: 33
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

AC 230V/DC 3,3V 0,25W

Příspěvek od pezizka »

Dobrý den, řeším takovou ptákovinu, náhradu knoflíkové Li baterie 3,2V síťovým zdrojem. Chytil jsem se toho, že arduino používá napájení 3,3V, ale ouha, tak malý výkon není k mání. Ne že by mi vadil výkon vyšší, na ebay jsem našel spoustu spínaných zdrojů, ale ty nejmenší okolo 600mA jsou příliš velké rozměrem. Stačí proud 60mA na 3,3V tedy 0,2W. Zvažoval jsem zdroj s rezistorem, předřadným kondenzátorem i transformátorem, ale vše vychází příliš velké :wall: Nemám žádné praktické zkušenosti se spínanými zdroji, je reálné nějaký o takovémto zadání stvořit? Asi je, ale co mne nejvíc zlobí je rozměr. Tak by se mi líbilo aby šla pouze nahradit 2450 ale to jistě nebude pravda s tím počítám. Sice jsem lašoval po netu a návodů je spousta, ale takový prcek jsem nenašel :cry: Vyrobit bych jej asi dokázal, ale o konstrukci nemám páru :oops: Můžete mne znalejší pošprtnout? Díky ::rolleyes::
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: AC 230V/DC 3,3V 0,25W

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

a co takhle pajšl z LED svítidla ? Na trhu jich je tři pr*ele :lol: . Pohledat jednočip (měl by být na 3,3V +/-) a výkon kolem 1W .
Nebo https://www.gme.cz/spinany-zdroj-mean-well-irm-01-3-3

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: AC 230V/DC 3,3V 0,25W

Příspěvek od rottenkiwi »

DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
pezizka
Příspěvky: 734
Registrován: úte čer 24, 2014 8:23 pm
Lokalita: Kyjovsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9170
Kapacita baterie [kWh]: 33
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: AC 230V/DC 3,3V 0,25W

Příspěvek od pezizka »

Pánové díky. Odkazy jsou prima, ale většina co jsem zatím našel je cca 20-25x30-35x15 a tyto se do toho taky dají počítat. No a ty mi nepasují co by velké :cry: Rozměry by se mi líbily tak aspoň poloviční :P Asi je to úlet a nic takového se nedělá :? Z LED mne to taky napadlo, ale rozměry jsou taky dost velké a navíc je to asi zdroj proudu ne napětí.
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Bydliště:

Re: AC 230V/DC 3,3V 0,25W

Příspěvek od goodbie »

Zdroj proudu??ono je schopno něco fungovat bez napětí pouze na proud?? :o
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: AC 230V/DC 3,3V 0,25W

Příspěvek od youda »

goodbie píše:Zdroj proudu??ono je schopno něco fungovat bez napětí pouze na proud?? :o
To ne :) "Zdroj proudu" je takový zkrácený výraz. Správně by se asi mělo říkat "zdroj konstantního proudu". Takový zdroj provádí automaticky zvyšování/snižování svého napětí tak, aby udržel konstantní proud. Samozřejmě vše v nějakém pracovním rozsahu.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek