Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Právě je pon kvě 20, 2019 6:20 pm

Flexibilni panely a nerovnoměrné nasvícení článků

Polykrystalické, monokrystalické, amorfní, nebo jejich kombinace? Zapojení panelů, provozní napětí a proud, montáž panelů, vliv počasí na panely (zima, kroupy, bouřka), jištění panelů před bouřkou, atd.
Předchozí

Re: Flexibilni panely a nerovnoměrné nasvícení článků

Příspěvekod luky » úte lis 20, 2018 10:49 pm

Ty dlouhé náviny jsou amorfy. Na malé auto nepoužitelné.
To moje auto má výšku 199cm a nechci jít s výškou přes dva metry. Takže ty flexi panely jsou naprosto ideální řešení. Když to bude nalepený, tak to snad nepůjde ukradnout. A dost možná to ani nebude ze země vidět.

Ptám se na zkušenosti s nějakým konkrétním výrobkem. Lze na kvalitě panelu něco zkazit - pokud je jeden jak druhý, pak bych se vyhnul cz distribuci a koupil to přímo od Číňana. Díky tomu španělskému skladu to bude bez DPH a cla,ne?
Má cenu brát ETFE nebo ten obyčejný přežije aspoň 5 let?
luky

Příspěvekod NOPARasito » stř lis 21, 2018 12:43 am

http://www.rvsolarsystemsonline.com/pro ... ilm42wkit/
Jen pro inspiraci, cena silena.
Zkusenost prevdepodobne osobně nikdy mit nebudu ;-(, tato technologie me miji.
Pokud by jiz byl na trhu nater co je ve vyvoji, tak bych uvazoval, ale flexibilni provedeni jak bylo receno, nebude kamarad s zivotnosti a vykonem ;-(.
NOPARasito

Příspěvekod mypower.cz » stř lis 21, 2018 10:18 am

spacek píše:Když už se tu bavíme o flexi panelech, případně jejich využití na vozidle, mohli byste mi poradit, jestli by někdo uměl vyrobit FV panel jako náhradu střešního okna? Jsem schopný dodat celé původní sklo, které by sloužilo jako šablona. Je mi jasné, že cena bude úplně jinde, jsem však ochotný do toho jít. Předem díky za info.
Zkoušel jsem "panel" (15W) za předním sklem - po roce se to asi zalíbilo nějakému nemakačenkovi a panel si pomocí dlažební kostky vyzvednul... Pak jsem dal flexibilní na střechu, ale opět mi ho po nějaké době nenechavec ustřihl od kabelu a sebral.

To se nekomu muze vyplatit takova akce? Se divim :)) Kamerka schovana nekde sikovne v aute by nepomohla?
Podpořte MyPower.CZ | 2.24kWp FVE | MyPower MicroLog2 | III. Sraz příznivců FV u Brna 8.6. 2019 | Sraz 2018
BTC support 37uvSpUKTCmcJZD9bs8ZWhdrubxBxRZSuT | LTC support LPYitoWPn3k5PqWBWmuzbcwj344THtZ7q2
mypower.cz
Site Admin

Příspěvekod spacek » stř lis 21, 2018 8:22 pm

mypower.cz píše:
spacek píše:Když už se tu bavíme o flexi panelech, případně jejich využití na vozidle, mohli byste mi poradit, jestli by někdo uměl vyrobit FV panel jako náhradu střešního okna? Jsem schopný dodat celé původní sklo, které by sloužilo jako šablona. Je mi jasné, že cena bude úplně jinde, jsem však ochotný do toho jít. Předem díky za info.
Zkoušel jsem "panel" (15W) za předním sklem - po roce se to asi zalíbilo nějakému nemakačenkovi a panel si pomocí dlažební kostky vyzvednul... Pak jsem dal flexibilní na střechu, ale opět mi ho po nějaké době nenechavec ustřihl od kabelu a sebral.

To se nekomu muze vyplatit takova akce? Se divim :)) Kamerka schovana nekde sikovne v aute by nepomohla?

Ta smažka, co to vzala, to buď směnila za pár šupů v zastavárně nebo to skončilo někde v kontejneru. Kamera je k ničemu. Mám ji taky a právě ten panel pomáhal srovnávat to, že mi tam trvale jelo raspberry. Byl to mladej maník s kšiltovkou a bundou s límcem, takových se tu potulují desítky...
MPP Solar (PIP?) 5048MS, NiCd 13kWh, Solyndra 400Wp (zatím)...
spacek

Příspěvekod luky » čtv lis 22, 2018 4:06 pm

mypower.cz píše:To se nekomu muze vyplatit takova akce? Se divim :)) Kamerka schovana nekde sikovne v aute by nepomohla?

Osobně jsem měl (v jiném případě) fotku zloděje, jeho IP adresu domů (Vodafone), přesný čas krádeže, fotku manželky, bytu, mimina. Věděl jsem v kolik vstává do práce... (Prostě ukradl IP kameru a připojil ji doma do internetu.)
Tohle všechno jsem odnesl Policii na stříbrném podnose s přesvědčením, že stačí jediný dotaz na Vodafone, kdo má tuhle IP adresu a pak jen zazvonit u správných dveří.
Hádejte jak to dopadlo...?

Toho člověka jsme si nakonec museli najít sami, i když úplně čistý to nebylo. Takže mít fotku bez dalších informací je k ničemu.
luky

Příspěvekod kodl69 » čtv lis 22, 2018 4:26 pm

Vím o lidech, kteří kvůli podobné akci dostali podmínku... Tomu se říká právnickej stát - kdo má lepšího právníka, vyhraje.
ostrov 4600Wp neustále ve stádiu zrodu: 6x noark CHSM6610P250, 6x250Wp z I4wifi, 6xTratek 275Wp, 4x auria 120Wp, midnite classic 150 lite+whizbang jr., 16S a různě P cca 300Ah Winston, Powerjack 8kW (reálně 6kW po úpravě). 48V DC rozvody a spotřebiče.
kodl69

Příspěvekod luky » čtv lis 22, 2018 9:06 pm

Klid, stačilo se s fotkou zeptat na správném místě a dál jsme už nedělali nic. Zlodějíček přišel o práci. Žádné zveřejnění fotky neproběhlo.
luky

Předchozí

Zpět na Fotovoltaické panely