Migrace MyPower.CZ

Novinky na MyPower.CZ, podpora, návrhy, nápady, náměty, stížnosti ...
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Migrace MyPower.CZ

Příspěvek od mypower.cz »

Jen lehke postestknuti.. migrace MyPower.CZ z PHP5 na PHP7 (mysql -> objektove mysqli) a z MySQL na MariaDB je PO-ROD. *fall*

Uz na tom na svem osobnim NTB na kterem je mypower vyvijen, pracuji asi 2 tydny po vecerech. Zatim nemozno vydat a tak stale drzime Debian 7 s PHP5 a MySQL na serverech.

Nicmene Debian9 jakoze za me osobne pro desktop dobry, navic potrebuji strihat nejaka videa a Kdenlive je luxus strizna. Lepsi nez na Wheezy (Debian 7) protoze rada veci proste zustavala ve starych verzich a navic jsem visel ve 32bitove instalaci kvuli prenosu disku ze stareho 32bit ntb na novy soucasny 64bit ntb.

To jen tak info pro ty co by to mozna zajimalo ... :))

:comp:
bednto
Příspěvky: 56
Registrován: pát lis 08, 2013 10:16 am

Re: Migrace

Příspěvek od bednto »

Obrázek
Po mnohaletém strádání s okny všech verzí, jsem se dopracoval skrz ubuntu až letos k debianu.
S ním jsem zatím poměrně spokojen. Díky za tip na kdenlive, určitě vyzkouším namísto openshotu (občasné použití) a virtualdubu (digitalizace VHS).
Co můžu dopuručit tak je mate-desktop (viz snímek výše), grafické prostředí vypadá jako v předchozích verzích (gnome2) a je svižnější (vyskakovací panely).
Redshift se hodí obvzláště večer, kdy posune barevnou teplotu monitoru do červena, čímž je koukání do něj značně příjemnější.
Workrave aneb udělejme si pauzu... :fuuu:

Kód: Vybrat vše

sudo apt install workrave workrave-gtk redshift mate-desktop
Bohužel, co se týče databází poradit nemůžu...
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Migrace

Příspěvek od mypower.cz »

bednto píše:Co můžu dopuručit tak je mate-desktop (viz snímek výše), grafické prostředí vypadá jako v předchozích verzích (gnome2) a je svižnější (vyskakovací panely).
óóó, to mě těší, že tu je příznivec stejného desktopového prostředí.
Při instalaci vždy volim MATE. Od doby co jsem odešel od Windows XP k Linuxu (nejdřív Fedora, pak Ubuntu a následně Debian), prostě nedám na tlačitko "start" dopustit... :)) Musí být vlevo dole. Gnome 3 tenhle požadavek už nesplňuje. A dole lišta s oknama. Jinak tomu nerozumím :)) XFce mi ale taky v jednom zamestnani sedel (fedora). Da se to prestelovat k obrazu svemu :))

Pohled do kuchyne mypower.cz: Vpravo nahoře na screnshotu prosím je můj zápas s mysql VS mysqli :)) Už řeším jen korektní odchytání chybových hlášek, protože na mypower.cz se používá někdy vícero DB spojení a tenhle můj iface ještě neumí držet více error stavů pro více DB spojení v jednom běhu scriptu. Ale to se poddá :))
Přílohy
mate.png
kodl69
Příspěvky: 7403
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Migrace MyPower.CZ

Příspěvek od kodl69 »

tak u mě vyhrává linux mint, onehdy jsem rozbaloval novej NB s win 10 a připadalo mi to jako že si dobrovolně na PC spouštím vyděračskej SW... NB odložen a asi tam přijde taky mint, nebo ubuntu...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
emsi88
Příspěvky: 126
Registrován: pon čer 23, 2014 6:05 pm
Bydliště: SK-Vychod

Re: Migrace MyPower.CZ

Příspěvek od emsi88 »

takych je nas tu urcite viac, ked Ubuntu preslo na Unity, tak som tiez presiel na Mint MATE a zatial pri nom zostal, na serveroch mam Debian (zatial tiez 7 :-( )
10x270Wp poly, VT-80, XTM4000-48, Samsung SDI 13kWh (z Audi E-tron), aktuálne v prestavbe
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3351
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Migrace MyPower.CZ

Příspěvek od marko250 »

Mint mě taky přirost k srdci,asi top rychlé prostředí bylo FreeBSD,ale bohužel omezenost se softem.A největší problém mám v práci a doma, kde musím používat widle XP, díky pracovním softům k CNC a věcí okolo.Prostě pěkně to na nás hrajou s novými verzemi,které nejsou kompaktibilní s těmi starými.Prostředí CAD softu je vůbec jedna velká žumpa bordelu.
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
kodl69
Příspěvky: 7403
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Migrace MyPower.CZ

Příspěvek od kodl69 »

Tak ty XP můžeš pouštět na virtuálu, ostatně za chvilku to bude asi jediná možnost, jak je spustit, na nový železo nenainstaluješ ani win7...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Migrace MyPower.CZ

Příspěvek od mypower.cz »

kodl69 píše:Tak ty XP můžeš pouštět na virtuálu, ostatně za chvilku to bude asi jediná možnost, jak je spustit, na nový železo nenainstaluješ ani win7...
nebo https://www.winehq.org/ nebo https://www.reactos.org/ na dobu kdy uz widle XP nepujdou ani virtualizovat.
kodl69
Příspěvky: 7403
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Migrace MyPower.CZ

Příspěvek od kodl69 »

Wine používám, ale ledacos nejede korekteně, a třeba účetnictví Pohoda stormware nejde spustit vůbec, kvůli tomu mám ten virtuál. A nikde jsem nenašel nic použitelnýho pro linux, nebo aspoň funkčního přes wine.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: Migrace MyPower.CZ

Příspěvek od youda »

marko250 píše:Mint mě taky přirost k srdci,asi top rychlé prostředí bylo FreeBSD,ale bohužel omezenost se softem.A největší problém mám v práci a doma, kde musím používat widle XP, díky pracovním softům k CNC a věcí okolo.Prostě pěkně to na nás hrajou s novými verzemi,které nejsou kompaktibilní s těmi starými.Prostředí CAD softu je vůbec jedna velká žumpa bordelu.
Marko,
CAD softwary jsou opravdu žumpa. Jsem tak rád, že už s nimi nemám nic co do činění! Pořád je to ještě tak, že ovládací rozhraní vůbec nepoužívá logiku ovládní z Windows, ale používá se třeba kombinace myši + mezerníku atd?

Jo, a co ty HW klíče co se vždycky dávaly na paralelní port nebo do USB - pořád je to zabezpečeno tímhle způsobem? Pokud ano, tak ten převod do virtuálního stroje bude maličko ztížený, ale určitě se to udělat dá.... jo akorát mne napadá, že to taky občas chtělo profesionální grafickou 3D kartu, kterou asi taky nebude úplně sranda promapovat až do VM. Ale opět i toto se dá řešit, dokonce se to dnes dělá třeba tak, že dva konstruktéři sdílí jednu pracovní stanici se dvěma 3D kartami. Ta stanice není na stole, ale je v racku a na stolním PC běží jen PCoIP terminál nebo něco na ten způsob.

PS: HealthCare je na tom úplně stejně. Kdyby většina lidí věděla, na čem běží softwary k CT či operačním robotům, tak by pod kudlu raději nešli :shock:
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Migrace MyPower.CZ

Příspěvek od mypower.cz »

youda píše:... jo akorát mne napadá, že to taky občas chtělo profesionální grafickou 3D kartu, kterou asi taky nebude úplně sranda promapovat až do VM.
https://www.virtualbox.org/manual/ch09. ... assthrough

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek