Youdova ostrovní laboratoř

Popis a ukázky samostatných ostrovních elektráren nepřipojených do rozvodné sítě s akumulací energie.
Vitek
Příspěvky: 1917
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od Vitek »

Ondro myslim že ani tvejch 10kWp na západní stranu v půl deváté nestačí. musíš příště večeřet ve 12. :D
jahodovák
Příspěvky: 1922
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od jahodovák »

ták a dieta je v háji,šel jsem dozobat řízečky z modráků...
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
kodl69
Příspěvky: 7396
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od kodl69 »

Největší známka důvěrnosti je, když před sebou i prdíte... V tomhle ročním období není problém celkem intenzivně větrat, teda pokud si někdo nenechal vykukat díru do hlavy, že okna můžou být na pevno, že všechno vyřeší řízené rekuperační větrání...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od diablo007 »

Je vidět že trénuješ na tu loď ale čekal bych spíš ryby než buřty
j0hn
Příspěvky: 156
Registrován: čtv dub 11, 2019 4:56 pm

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od j0hn »

To mi připomíná důležitou předsvatební instruktáž ženicha. Jaký tři věci musí udělat o svatební noci?
Uprdnout si před ní, aby věděla, že se před ní nestydí.
Dát jí pár facek, aby věděla, že se jí nebojí.
Vyhonit si ho před ní, aby věděla, že jí nepotřebuje.
Mě to táta neřek, tak to podle toho u nás vypadá;-)
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od youda »

kodl69 píše: ... V tomhle ročním období není problém celkem intenzivně větrat...
Stala se mi taková věc: už asi měsíc každou noc poctivě větrám. Jenomže když se ráno probudím, tak jsem celej sežranej od komárů. Jeden pupen vedle druhýho, jako bych měl osypky. Někde už mám dokonce pupen a sub-pupen (graficky to vypadá jako množina a podmnožina).

Abych to těm potvorám ztížil, pořídil jsem si za 5 korun do okna v ložnici takovej nalepovací mušák. Jenomže v těch vedrech se horní část sítě odlepila. Okraj vzniklé díry (30x5cm) teď komáři používají jako bidýlko. Každý večer si tam sednou, družně spolu hovoří a vesele si mnou packy, jak mi budou pít krev.

:(
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od diablo007 »

Chce to investovat víc jak 5 korun do venkovních ramu ze sítí máme již roky a bez problémů. Stačí že ti pije krev ex nedávej komárům šanci :D
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Kalkulačka

Příspěvek od youda »

Mám takovou kalkulačku, co se dá nahoře otevřít a je tam obrazovka. Kdo to ještě neznáte, je to podobnej princip jako záchodový prkýnko:
- nejdřív to odklopíte
- pak se dáte do práce

Dneska ráno se mi zdálo, že se to moje pracovní prkýnko nějak houpe na stole, pěkně ze strany na stranu. Tak na něj koukám z blízka a ona je asi nějaká obrazovka i dole!
Poznal jsem to, jelikož kalkulačka se tam dole začala otevírat sama:
kalulator.PNG
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
rva
Příspěvky: 3502
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od rva »

youda píše: v těch vedrech se horní část sítě odlepila.
:(
Celkem se mi osvědčilo přilepení tavnou pistolí (tyčinkou). Plastový rám to nepoškodí, přiměřenou silou se to dá sloupnout a přitom to celkem drží.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Kalkulačka

Příspěvek od diablo007 »

youda píše:Mám takovou kalkulačku, co se dá nahoře otevřít a je tam obrazovka. Kdo to ještě neznáte, je to podobnej princip jako záchodový prkýnko:
- nejdřív to odklopíte
- pak se dáte do práce

Dneska ráno se mi zdálo, že se to moje pracovní prkýnko nějak houpe na stole, pěkně ze strany na stranu. Tak na něj koukám z blízka a ona je asi nějaká obrazovka i dole!
Poznal jsem to, jelikož kalkulačka se tam dole začala otevírat sama:
kalulator.PNG
Že by se ti nafoukla baterka?
joseff
Příspěvky: 810
Registrován: pon srp 08, 2011 9:55 am

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od joseff »

střídač_N píše:
youda píše:...Zkoušel už někdo něco takového?...........
Nezkoušel, ale měl jsem stejný, nebo spíš obdobný postup. Usušit ne v septiku, ale k tomu určeném sušidle a potom do popelnice. Není to zakázaný postup. Bylo to v údobí, kdy nebyl venkovní splaškový rozvod.

Udělat z toho kšeft mně ale vskutku nenapadlo.
A jak to sušení probíhalo? Jak si představit "k tomu určené sušidlo"? Jak to bylo energeticky náročné?

Kromě separačních/kompostovacích/pilinových... záchodů existují i spalovací - zbude jen malé množství čistého popela.:) Příkon 2000 W, spotřeba 0,5-1,5 kWh "za jednu návštěvu". Jen nevím, kam chodí na ty ceny, protože 100 000,- a více za hajzlík?!
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od diablo007 »

Sušit se to dá podle.mne na nějakém sítě na slunci v menším provedení
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od youda »

Takže ideální jachtičku už mám vybranou. Teď jen vymyslet jak na ni přimontovat co nejvíc panelů:
U96.jpg
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od diablo007 »

Nevím jak široká je ta dekorace na přídi ale tam by se asi nějaký ten panel vlezl
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od youda »

Mozna bych tam mohl dat teleskopickej tracker, kterej bych vzdycky vysunul po vynoreni z hlubin. Aha?

Panely potrebuju na nabijeni baterek pro elektromotory. Prece nepojedu na diesel.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
unicast
Příspěvky: 1211
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od unicast »

youda píše:Takže ideální jachtičku už mám vybranou. Teď jen vymyslet jak na ni přimontovat co nejvíc panelů:
Tohle je lepší provozovat na uran. S baterkama jsou samý potíže, zvlášť pak pod vodou. Navíc je-li dostatek energie (což bývá, když máš za zády jaderný reaktor), lze kyslík získávat elektrolýzou z vody a CO2 a další odpadní plyny vypouštět ven i bez vynoření. Takže jediným limitem jsou zásoby potravin (voda se dá taky odsolit v příslušné aparatuře, to stojí jenom energii).
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od diablo007 »

youda píše:Mozna bych tam mohl dat teleskopickej tracker, kterej bych vzdycky vysunul po vynoreni z hlubin. Aha?

Panely potrebuju na nabijeni baterek pro elektromotory. Prece nepojedu na diesel.
A co za sebou na laně táhnout plovoucí elektrárnu s které povalis online do baterek
unicast
Příspěvky: 1211
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od unicast »

diablo007 píše: A co za sebou na laně táhnout plovoucí elektrárnu s které povalis online do baterek
To není úplně dobrý nápad. Ponořená ponorka zpravidla nechce, aby někdo věděl, že tam je :-)
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od diablo007 »

Vzhledem k tomu že jak ho znám bude mít na palubě permanentní párty, kurvy chlast a chlebíčky tak ho stejně budou mít všichni na sonaru a při jeho mocných kopulačních prirazech uvidí jeho polohu i Geofyzikální ústav AV ČR, v.v.i. a výška přívalových vln z toho vzniklých zaplaví i Benátky.
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Amorfní chaloupka

Příspěvek od youda »

Jedu si takhle na výlet a do oka mi padla tato zajímavá střecha. Tak jsem se na to večer podíval na mapách...Připadá mi to jako krytina ze starších amorfů, takový ten menší rozměr. Vidíte to taky?

Tak se přiznejte, kdopak z vás si postavil tuto amorfní chaloupku? Podle orientace střechy na čistý jih soudím, že ten solární záměr tam byl už od začátku ;)
Capture.JPG
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek