Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: stř zář 18, 2019 12:30 pm

Youdova ostrovní laboratoř

Popis a ukázky samostatných ostrovních elektráren nepřipojených do rozvodné sítě s akumulací energie.
PředchozíDalší

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvekod taran » stř čer 05, 2019 9:12 pm

youda píše:Tarane,

Tak je tu jeste jedna moznost k vyzkouseni - vypada to, ze kabel pro Infini a Axpert se mirne lisi - v kabelu pro Axpert je navic GND.

Ten cerny kabel prisel primo s Axpertem, nebo ti jej p.Kolarik dal od Infini?

Vitecekmatrka dnes vyfotil a propiskal Axperti BMS kabel a zapojeni pinu je toto:

1-3
2-5
3-1
5-2

Pin 4 je prazdny.

Tak jestli mas kus beldenu a krimpovaci nacini, muzes zkusit nacvaknout jeste tento kabel.

Foto:
Screenshot_20190605-200406.png

Aha, ten černý jsem dostal k INFINITY, tak na to se podívám a popřípadě si ho udělám. Mimochodem ozval se mě prodejce a tvrdí že se má použít originál kabel od Polyntechu. Jinak nic co bychom nevěděli nenapsal. Díky moc za tip.
taran

Příspěvekod taran » stř čer 05, 2019 9:37 pm

Chlapi zlatí tak tady bude ten problém. Narychlo jsem to proměřil a určitě to není stejné.
Vypadá to že můj kabel je zapojen
8-6
7-4
8-6
7-4
Zatím neručím na 100%, nenašel jsem lupu, ale asi to půjdu hnedka prubnout a dám vědět.
taran

Příspěvekod taran » stř čer 05, 2019 11:36 pm

youda píše:Tarane,

Tak je tu jeste jedna moznost k vyzkouseni - vypada to, ze kabel pro Infini a Axpert se mirne lisi - v kabelu pro Axpert je navic GND.

Ten cerny kabel prisel primo s Axpertem, nebo ti jej p.Kolarik dal od Infini?

Vitecekmatrka dnes vyfotil a propiskal Axperti BMS kabel a zapojeni pinu je toto:

1-3
2-5
3-1
5-2

Pin 4 je prazdny.

Pánové, je to tam. FUNGUJE TO!!!!! Kabel na Axperta a Infinity není totožný. Stálo mě to den života a bez Vás bych to nedal. Díky Vám všem.

Tak jestli mas kus beldenu a krimpovaci nacini, muzes zkusit nacvaknout jeste tento kabel.

Foto:
Screenshot_20190605-200406.png
taran

Příspěvekod youda » čtv čer 06, 2019 12:09 am

No vyborne :)
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: http://youda.mypower.cz
youda

Příspěvekod unicast » čtv čer 06, 2019 6:56 am

youda píše: Ale kdepak, byl jsem to jen já a můj fosilní čuník:

K čemuže tam na tom sovětském stroji je konkrétně červená kontrolka s nápisem MÁSLO? ;)
unicast

Příspěvekod tmvideo » čtv čer 06, 2019 7:04 am

Maslo v ruštine je OLEJ.
tmvideo

Příspěvekod rva » čtv čer 06, 2019 7:05 am

Pravděpodobně si při rozsvícení nemám běžet namazat pořádný krajíc s máslem, ale rychle centrálu vypnout a dolít do ní olej (= maslo).

Příspěvekod youda » čtv čer 06, 2019 8:26 am

Vážení kolegové akademici,

o několik stránek výše jsem popisoval, kterak lze připojit BMSku baterií Pylontech k novým verzím měničů Axpert a InfiniSolar: viewtopic.php?f=3&t=4326&start=960#p93502

Bohužel ukázalo se, že původní informace od MPP Solar byla nepravdivá - pinout BMS kabelů pro Infini a Axpert není stejný, ale ve skutečnosti se liší.

Pokud si tedy potřebujete BMS kabel nakrimpovat sami, pinouty jsou tyto:
pinout.png

Poděkování za tuto informaci patří vědeckému týmu ve složení:

prof. Vitecekmatrka - laboratorní měření vzorků :ugeek:
RNDr. Taran - fyzické ověření experimentu :repair:
doc. Youda - zadokumentování výsledků pro příští generace :write:

Tímto bych si zároveň dovolil požádat našeho drahého Admina, jestli by třeba do původního příspěvku (viewtopic.php?f=3&t=4326&start=960#p93502) mohl uvést odkaz na tento update (viewtopic.php?f=3&t=4326&p=94806#p94806), abychom příštím generacím usnadnili hledání správného zapojení obou typů BMS kabelů.

Díky pánové!
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
youda

Abramsův plašič průserů

Příspěvekod youda » pon čer 10, 2019 1:54 pm

Ahoj Abramsi,

Tímto podávám výroční zprávu o působení plašiče průserů (vzor Temelín) v Youdově ostrovní laboratoři.
Plašič se mimořádně osvědčil a to již v pasivním režimu. Za dobu svého působení bezpečně odehnal všechny průsery, aniž by bylo potřeba jej uchopit a fyzicky aktivovat. Umístěn je stále před strojovnou. To proto, abych jej v případě potřeby mohl po cestě snadno uchopit a použít. Přímo do strojovny jsem jej dávat nechtěl, abych se k němu pak nemusel plazit přes řeku plamenů či oblaka dýmu.

Ikdyž to není patrné, tak ručka tlakoměru je stále v zeleném poli:
IMG_20190610_140937.jpg

Dotaz: je možné plašič otestovat drobným odfouknutím obsahu, nebo se takovým testem výrazně zkrátí jeho životnost?
youda

Re: Abramsův plašič průserů

Příspěvekod Ma007 » pon čer 10, 2019 3:05 pm

youda píše:Ahoj Abramsi,

Tímto podávám výroční zprávu o působení plašiče průserů (vzor Temelín) v Youdově ostrovní laboratoři.
Plašič se mimořádně osvědčil a to již v pasivním režimu. Za dobu svého působení bezpečně odehnal všechny průsery, aniž by bylo potřeba jej uchopit a fyzicky aktivovat. Umístěn je stále před strojovnou. To proto, abych jej v případě potřeby mohl po cestě snadno uchopit a použít. Přímo do strojovny jsem jej dávat nechtěl, abych se k němu pak nemusel plazit přes řeku plamenů či oblaka dýmu.

Ikdyž to není patrné, tak ručka tlakoměru je stále v zeleném poli:
IMG_20190610_140937.jpg

Dotaz: je možné plašič otestovat drobným odfouknutím obsahu, nebo se takovým testem výrazně zkrátí jeho životnost?

Nic neofukuj, prerazis poistnu membranu a casom (tyzden) uplne unikne hnaci plyn ( dusik, CO2)
Ma007

Příspěvekod redcrown » pon čer 10, 2019 3:12 pm

U CO2 stačí zvážit. Pokud sedí váha, tak nemůže nastat problém. U prášku pokud je tlak, tak by taky problém neměl nastat. Lepší, než doma něco zkoušet, tak raději dělat revize v předepsaných intervalech.
redcrown

Příspěvekod Ma007 » pon čer 10, 2019 3:18 pm

redcrown píše:U CO2 stačí zvážit. Pokud sedí váha, tak nemůže nastat problém. U prášku pokud je tlak, tak by taky problém neměl nastat. Lepší, než doma něco zkoušet, tak raději dělat revize v předepsaných intervalech.

prasok sa zvykne este utriast hlavne plyvom vibracii ( napr. ked sa vozi v aute) liekom je otocenie o 180° oproti instalacnej polohe a klepnut o zarubnu. Citit ako sa napln odlepi.
Ma007

Příspěvekod abrams » pon čer 10, 2019 7:39 pm

Zdravím ,

ve dvou se to lépe táhne :D .
youda píše:Dotaz: je možné plašič otestovat drobným odfouknutím obsahu, nebo se takovým testem výrazně zkrátí jeho životnost?

U halonovýho hasičáku by to neměl být problém . Ventil je osazen gumovým O-kroužkem stlačený pružinou :arrow: otevření a zavření by mělo být možné , podobně jako propan-butan kartuše k plnění zapalovačů .
U práškových "hasičáků" je to problém , staré s CO2 bombičkou (dnes běžně dostupný 1kg do auta , bez manometru) se zmáčknutím páky rozbije či otevře :arrow: natlakuje a vyžene bílý svinstvo ven . Musí se vyhnat vše , co zůstane ztvrdne na šutr . Novější s manometrem jsou pod stálým tlakem N2 , ty lze použít jen trochu , jenže po uzavření ventilu tento ztrácí těsnící schopnost zabordelením práškem :arrow: N2 pomalu uteče a je po něm prd .
V halonových hasičácích se dnes používá Argon coby výtlačné médium . Hasivo je v kapalné formě jež se při atmosférickém tlaku rychle odpařuje čímž nejen chladí požářiště , požár i dusí vytěsněním kyslíku :mrgreen: . Že se tak jako tak jedná o svinstvo doufám netřeba psát :idea: .
Dá-li se vypuštěním "pár" kilogramů skleníkových plynů zamezit vypuštění stovek karcinogeních kilogramů exhalací z hořícího vybavení domu , dílen či laboratoří , nemluvě o střeše nad hlavou , určitě je jeho použití víc ekofriendly než komušema poštípaný nohy trčící z malýho darovanýho stanu vedle spálenýho :home: .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
abrams

Příspěvekod dumi » pon čer 10, 2019 7:43 pm

Nedoporucuju to dejchat, overoval jsem to a je to jedovaty nebo minimalne zdravi skodlive :)
Dumiho ostruvek: 2kWp, 4,8kWh, 2400W inverter
dumi

Příspěvekod abrams » pon čer 10, 2019 7:53 pm

Zdravím ,

dumi píše:Nedoporucuju to dejchat, overoval jsem to a je to jedovaty nebo minimalne zdravi skodlive :)

Kterej vůl by to úmyslně dejchal ? Když to dovede zabit voheň , tak do musí bejt pořádnej driják :lol: .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
abrams

Příspěvekod youda » úte čer 11, 2019 1:43 pm

Vážení kolegové akademici,

v poslední době se hodně diskutuje o pojmech jako je Artificial Intelligence, Machine Learning a Self Driving Cars. Rozhodl jsem se tedy udělat si radost a zakoupil jsem nějakou vědeckou literaturu. To abych se poučil, kam až tyhle naše nápady mohou dospět. A jelikož mám občas problémy s chápáním odborných textů, požádal jsem prodavače v knihkupectví, jestli by k tématu neměl něco, kde je trochu víc obrázků:

AI ML SelfDriving.JPG
youda

Příspěvekod rottenkiwi » úte čer 11, 2019 1:46 pm

Zhodou okolností sa niečo okolo AI vyskytuje aj v mojej domácnosti:
https://www.globsec.org/wp-content/uplo ... ronic1.pdf
Dělej vše, jak nejlépe dovedeš. Ale ne lépe. 4. dohoda.
Si anode Spectrum BMS SEI formation Float Ochrana High SOC deg. MPPT Post Bud Bindi 1993
rottenkiwi

Příspěvekod DanoP » stř čer 12, 2019 6:36 am

Mne sa zda ze povrchnost sa stava pravidlom. Pamatam si ako sme casto riesili problem "single point of failure" a teraz vidim ako nadsene sa presadzuje "vsetko dame do cloudu" . Pekne ale ked im clovek povie ze mate len jednu komunikacnu cestu a ta ked zlyha je to v ..., tak ze nie ze maju zalozne linky (od toho isteho providera). Priklad zo Slovenska, ked telekomu nieco zlyhalo a boli komplet mrtve vsetky mobily aj internet na 12 hodin.
Dalsi trend - mechanicka cast nefunguje poriadne - dozenieme to elektronikou. Zacalo to u obrabacich strojov, cez auta a konci u lietadiel ... AI sa stava synonymom pre "je to take zlozite ze nikto tomu nerozumie a nevie definovat ako sa to bude spravat".
1770Wp monokryštál + PIP4048MS + 10kWh LiFePO4
DanoP

Příspěvekod Janma » stř čer 12, 2019 6:43 am

Youdo! To je tak 25 let co jsem to strašně žral.
Schneider XW+ 6048, Lifepo4 200Ah , 2,5 kWp panelů.
Janma

Příspěvekod FCC » stř čer 12, 2019 6:51 am

youda píše:Vážení kolegové akademici,

v poslední době se hodně diskutuje o pojmech jako je Artificial Intelligence, Machine Learning a Self Driving Cars. Rozhodl jsem se tedy udělat si radost a zakoupil jsem nějakou vědeckou literaturu. To abych se poučil, kam až tyhle naše nápady mohou dospět. A jelikož mám občas problémy s chápáním odborných textů, požádal jsem prodavače v knihkupectví, jestli by k tématu neměl něco, kde je trochu víc obrázků:

AI ML SelfDriving.JPG

Někde doma mám celou sérii poctivě nalepenou v knížce jak vycházela v ABC. Komix je naprosto geniální a zasloužil by si zfilmovat ( stejně jak Kruanova dobrodružství). Mimo jiné se kosmická loď jmenovala Prométheus ( říkalo se jí hvězdolet) a určitě tento komix četl Ridley Scott když tvořil další pokračování vetřelce.

P.

PS: Povinnost byla slepit vystřihovánku Promethea
4 kWp; Conext MPPT 60; Conext XW+ 8048; Conext Battery monitor; Conext Combox; Olovo 48V VRLA 200 Ah
FCC

PředchozíDalší

Zpět na Ostrovní elektrárny