Hybrid 3f. 3kw na fazu , ups

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
miroslav
Příspěvky: 4
Registrován: pon črc 23, 2018 11:52 am

Hybrid 3f. 3kw na fazu , ups

Příspěvek od miroslav »

Dobry den pani.
Obraciam sa na Vas s prosbou o pomoc.
Mam momentalne vo vystavbe dom a chystam sa nan dat fve. Povodny zamysel bol gw5048d-es a 12 panelov na takmer cisty juh (cca300wp kazdy) (+8 panelov neskor juho zapad) a zapojenie celeho domu na backup load. Avsak po prvotnom osiale ze ake to bude super som zistil ze v pripade vypadku fve, alebo aj vacsej zataze by si dom aj tak nemohol potiahnut viac ako 25a (prichod domov , naraz pustenych 6klim atd).kedze by bolo vsetko pripojene na 1fazu. Dom ma/resp. bude mat pripojku 3x25a. Dalsiou variantou bolo teda kupit 3x 3648ds a kazdy jeden zapojit na zvlast fazu. toto mi vsak trosku pride ako overhead a za dalsie, neviem ci je mozne aby 2 az 3 menice boli napajane z jedneho stringu panelov paralelne. je mi jasne ze v pripade , ze by vsetko spotreboval prvy menic tak tie 2 by nesli ( resp. tahali z bateriek a siete) ale ak by bola spotreba per faza 1kw tak by to mohol potiahnut kazdy je to mozne takto pripojit?
Sorry ak to pisem nezrozumitelne to boli zatial len moje napady. V podstate sa ale snazim najst rienie ktore vie pouzit vyhladovo 30 panelov, pracuje na 3 fazy, prebytky uklada do bateriek, vie sa prepnut do 10ms (ups) , na zaciatok bude pracovat s 12 panelmi a vie sa pricucnut k sieti a dokaze na 3 fazy dat spolu 3x5kw ( je mi jasne ze tolko z fve nedam resp. nie na vsetky fazy , ale vie si to docucnut z baterky alebo siete) a zaroven nikdy nedodava do siete. Moze byt zapojenie main load a backup load per faza.
za kazdu radu a usmernenie budem velmi vdacny a Dakujem Vam vopred.
rva
Příspěvky: 3518
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Hybrid 3f. 3kw na fazu , ups

Příspěvek od rva »

Tak hlavní je důvod, proč chtít FV. Jestli kvůli ekonomické výhodnosti, tak snad jedině v případě královské dotace. Jinak je to další krám do baráku, který vyžaduje údržbu a může se rozbít. Bez nadšeného uživatele FV skončí jako něco, co majitele obtěžuje a při oficiální elektrárně budou majitele obtěžovat i úředníci.
Jinak vyhýbal bych se 3f, na danou spotřebu je 30 panelů málo a odhadem se pohybujeme v částce milión korun. 30 kWp v panelech, 50 kWh v baterii, paralelní měniče na jedné fázi 20 kW.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
miroslav
Příspěvky: 4
Registrován: pon črc 23, 2018 11:52 am

Re: Hybrid 3f. 3kw na fazu , ups

Příspěvek od miroslav »

Dobry den, dakujem za odpoved, co sa navratnosti tyka nejdem sa velmi hadat je to pre mna na 2 mieste, v oblasti kde staviam sa stane , ze vypadne elektrika na par sekund az par min 1-2krat do mesiaca. niekomu to nevadi mne vzhladom na to ze tam bude bezat par serverov, casto robim z domu (95% casu) a potrebujem internet stale atd to vadit bude preto chcem fve s ups. co sa ceny tyka tak mi to "moje riesenie" ktore ale neviem ci je spravne vychadza na pol miliona czk 17tis e ( 3x gw3648, 30x suntech stp 275 a 10xpylontech us 2000b) ale ako som pisal neviem ci je mozne to zapojit tak na strane solara a hlavne si necham poradit nejake riesenie co splna tie moje poziadavky.
rva
Příspěvky: 3518
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Hybrid 3f. 3kw na fazu , ups

Příspěvek od rva »

Každý regulátor musí mít své panely, FV pole se nedá sdílet mezi více regulátory. Sdílí se baterie.
V případě, že jde o to, zajistit nepřerušovaný provoz po dobu výpadku dejme tomu do jedné hodiny, tak bych zálohoval jenom servery, počítače a třeba další drobné spotřebiče. A pokud to má být z FV, tak bez výpadků toto zajistí jakýkoliv Axpert (pracují ve fázi s DS, takže přepnutí je neznatelné) 12, 24 nebo 48V a baterie 2 kWh. A vlastně to může fungovat i bez FV panelů jako "UPS", která se bude dobíjet ze sítě. Za "pár korun" to splní účel.
A pokud mě láká mít "velkou" vlastní elektrárnu, tak si už na zkoušku pořídím Axpert 48V 5kVA v přípravě pro paralelní provoz a jestli mě to za rok nepřejde, tak dokoupím další panely, baterie, Axperty a zapojím je paralelně na posílení jedné fáze, kde budou všechny spotřebiče.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
miroslav
Příspěvky: 4
Registrován: pon črc 23, 2018 11:52 am

Re: Hybrid 3f. 3kw na fazu , ups

Příspěvek od miroslav »

Dakujem velmi pekne, stale mi vsak pride mat cely dom na jednu fazu ako nie spravne riesenie. pozeral som na goodwe ET ale este sa nepredava takze asi vyslednym riesenim kedze ako pisete FV pole sa neda zdielat medzi regulatormi bude imeon 9.12. V kazdom pripade dakujem, ale ako som pisal, jedna faza nie je riesenim.
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: Hybrid 3f. 3kw na fazu , ups

Příspěvek od youda »

Tak pokud jde o vykryti nekolika kratkych vypadku, tak staci fakt jeden Axpert, par panelu a baterka. Nebo i jen obycejna UPS zcela bez solaru.

3 fazovej x86 server jsem teda jeste nevidel...a to uz jsem videl kde co. Mozna tak blade chassis nebo mainframe :lol:
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
miroslav
Příspěvky: 4
Registrován: pon črc 23, 2018 11:52 am

Re: Hybrid 3f. 3kw na fazu , ups

Příspěvek od miroslav »

samozrejme nejde len o to vyriesenie x86 serverov. keby som to chcel riesit upskou tak ju uz davno chcem, chcel som nieco sofistikovanejsie. pri momentalnej spotrebe bytu okolo 8mw rocne mi pride vhodne pri dome kde to isto bude viac mat aj nejaku celkovu zalohu domu vyrobit si vlastnu elektriku pobavit sa s tym atd. 3fazy treba kvoli celkovemu vykonu celeho domu. keby som vykuril naplno jednu fazu z elektrarne. nic trebars trojfazove by som uz nezapol aj mimo fve zo siete len. preto je lepsie to rozdelit na tri.
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Hybrid 3f. 3kw na fazu , ups

Příspěvek od rottenkiwi »

AK chcem riešiť 3 fázy lacno a prepnutia tak, aby to nezhodilo počítače tak:
3 x https://cdn.enfsolar.com/Product/pdf/In ... 1532205491
príp. pohľadať jeho 5 kVA a 48 V verziu.

Ak chceme hybrid, 32 A na fázu, tak:
3 x https://www.neosolar.sk/images_content/ ... ger-en.pdf

Ak sa v zime 2 vypnú, tak jeden bude mať 7 W zero load spotrebu v AES móde = zúžená sínusovka.

Ten Axpert má šancu ísť dlho na maximum. Ten Victron, zas má nižšiu spotrebu, ale
ak sa nahreje toroid, tak si robí derejting výkonu.
https://www.neosolar.sk/images_content/ ... ger-en.pdf

Na trvalý odber 3000 VA x 3 x 24 / 0.95 / 0.95 / 0.8 hod pri zamračenej oblohe treba 299 kWh
baterku, ak chceme pokryť komplet jeden deň.

AK použijem napr. https://www.neosolar.sk/images_content/ ... age-cz.pdf
tak mi treba 33 modulov, čo je 171000 €.
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek