Pitná voda z dešťové vody

Čištění vody, filtrace, čerpání vody, zařízení pro získání pitné vody, zachytávání a zpracování dešťové vody ...
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2555
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvek od NOPARasito »

Vody je dle mého názoru dost, jen je člověk dnešního typu z prominutím idi.t jelikoz:
Relativně čistou vodu futruje do kanalu=>cisticka=>reka=>co nejrychleji pryč.
Mimochodem dnes jsem vracel do podzemního systému zpět 10m3, které jsem si vypůjčil již v květnu a uskladnil přes léto v bazénu pro děti.
Možná tě překvapí, že kopu po předchozích majitelech bývalou žumpu, kterou zaházeli vším možným, takže z toho může člověk vytřidit hromadu plastu, kovu, skla a stavebního humusu.
Po rekonstrukci to bude pěkná nádrž na dešťovou vodu vcelku malého objemu 24m3. A hádej ham je v plánu svod z klimatizace, která vyrobí v létě cca. 24litrů za den. Lidé ve městě tuto vodu svedou KAM?
Nakládání s vodou by měli učit na základní škole, jelikož se mi zdá že i ti študování Vo tom vědí hov...
By ses divil jaký člověk může mít záběr, holt každý by měl začít u sebe. A tím se řídím.
Neboj nemám proti tobě nic osobního, proti nikomu kdo se nechová jako parazit co tu je zbytecně na svinstvo.
Možná se ti to zdá jako pohádkaření, ale někoho to může být životní náplň.
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvek od vlkazajac »

No tak to mi odľahlo ! Ďakujem.
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2555
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvek od NOPARasito »

Ale chci se zdejších zeptat co předělávali jimku. Já ji mám betonovou, takže beton odpovídá stáří a kvalitě, chci obsalovat a znovu udělat minimálně 70mm beton s kari sítěmi. To je v pohodě, ale co jste dávali jako izolaci?
(Přemýšlel jsem nad ipou 60 nebo sakra dražší varianta bazénové desky a posvarovat.)
jahodovák
Příspěvky: 1931
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvek od jahodovák »

Našel jsem v literatuře zajímavý odkaz a i ho vyzkoušel a je to funkční,jen nevím,zda se k tomu někdo odhodlá.Na výrobu betonu se použije voda která se upraví mazlavým mýdlem,do 200 litrového sudu se rozmíchá 2 kila.Tato voda se poté používá místo obyčejné vody.Tato směs se chová úplně jinak než obyčejný beton,zatéká do všech spár a je vodonepropustný.Není tedy třeba používat žádnou izolaci.Jelikož je to takto jednoduché,většinou tomu nikdo není ochoten uvěřit natož vyzkoušet.mohu dát i odkaz na knížečku,kde jsem se to dozvěděl.V případě zájmu ji vytáhnu a sdělím podrobnosti
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
jahodovák
Příspěvky: 1931
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvek od jahodovák »

Oprava,nevydržel jsem a šel jsem se radši podívat do té knížky a dává se jen 1 kilo na 200 litrů vody,je to knížečka od Jana Mavrátila-- domácí kutil a ....teplo domova, strana 28-31,případně mohu nakopírovat a poslat
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
jahodovák
Příspěvky: 1931
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvek od jahodovák »

Navrátil....
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2555
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvek od NOPARasito »

Definice mazlave mydlo??? To same jake se pouzivalo na vojne na podlahy???
Predem diky, obcas je v jednoduchosti pravda.
Osobne mam vyzkousene jako impregnaci duvilax, i ten by se ve vhodnem pomeru dal domychat do betonu a mohlo by to stacit, popr. poopravit jednou za deset let tekutou lepenkou. Jen bych chtel mit jistotu, protoze 1,5m od jimky mam sklep ;-(.
Brčo
Příspěvky: 126
Registrován: čtv říj 20, 2011 8:04 am
Bydliště: Trnava

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvek od Brčo »

jahodovák píše:Našel jsem v literatuře zajímavý odkaz a i ho vyzkoušel a je to funkční,jen nevím,zda se k tomu někdo odhodlá.Na výrobu betonu se použije voda která se upraví mazlavým mýdlem,do 200 litrového sudu se rozmíchá 2 kila.Tato voda se poté používá místo obyčejné vody.Tato směs se chová úplně jinak než obyčejný beton,zatéká do všech spár a je vodonepropustný.Není tedy třeba používat žádnou izolaci.Jelikož je to takto jednoduché,většinou tomu nikdo není ochoten uvěřit natož vyzkoušet.mohu dát i odkaz na knížečku,kde jsem se to dozvěděl.V případě zájmu ji vytáhnu a sdělím podrobnosti
Mne zas jeden starý majster radil pridať do vody jar- na umyvanie riadov :idea:
že vraj sa stým dostane z betonu vzduch - v betone nevznikaju pory a tým sa stáva hydroizolačný....
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvek od vlkazajac »

Jar má podobný účinok, ako tzv. plastifikátory, čo sa pridávajú do betónu. Ja som tak betónoval "čapice" na múriku. Neviem, či to je lepšie, ako receptúra od jahodováka.
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2555
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvek od NOPARasito »

Nebo???
https://www.hornbach.cz/shop/Vodotesna- ... =cz16av630
Toto by mohlo vyjit do cca 1,5-2tun betonu
Botas
Příspěvky: 254
Registrován: pon pro 03, 2012 8:53 pm

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvek od Botas »

Jo jar do betonu normalne pridavame pokud je treba i to rikal laborant z cementarny je to mysto predrazenejch super chemii do betonu.
Ale u jimky na vodu bych na to nespolehal.opravyl bych beton vysterkoval treba stavebnim lepidlem a dal bych folii delaj se z toho treba jezirka ale pozor tu co.se da svarovat ne tu ze suprace ta se jen lepi..
Koupi se rohovy listy plus takovy podlozky co se navrtaj a folie se k tomu prichyti vyvari se vak a je to.folie se da v ruznejch tloustkach az do 2mm pouziva se na jezirka je na tom kamen a kde co a.vydrzi to zamrzli i uv zareni...tak to budu resit ja az to nastane a dojde na predelani septiku na nadrz na destovku
Asi neco takoveho
https://www.zahradnijezirka.net/eshop/j ... t-805.html
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2555
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvek od NOPARasito »

Ja nakonec narazil na tohle:
Dle ceny!!! nejlepsi volba domichavacem:
https://www.google.cz/amp/s/www.stavebn ... beton/amp/
Tusim i ta folie bude pekna prda v pripade 50m2 ;-(((.
kodl69
Příspěvky: 7403
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvek od kodl69 »

s tím mazlavým mýdlem je to popsaný v literatuře, chemici snad ani neví, proč to funguje... Do hotovýho septiku bych raděj dal tu fólii, bude s tím podstatně míň práce. Mám na střeše garáže PE fólii na jezírka z jednoho kusu (už to svařili než mi to prodali) tl. 0.5mm, je na tom 20-30cm hlíny a roste na tom kde co, od salátu a rajčat přes levanduli, mátu až po 1m borovici, je to tam cca 20 let a zatím bez problému.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Botas
Příspěvky: 254
Registrován: pon pro 03, 2012 8:53 pm

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvek od Botas »

Tak je to na odkazu co jsem doplnil 1mm sile to vychazi cca 5tis za50m 2
Plus nejaky ty listy na navareni je to tam taky v prislusenstvi a neco za praci.nebo na bazosi sem kupoval svarecku novou made in cajna za 1200 neni to vjeda jen dat bacha na rozky.. a zda tam neni nastupujici spodni voda co by prosakovala dovnitr a v pripade prazdne nadrze zvedala folii ale da se to listovat i k zemi.
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2555
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvek od NOPARasito »

Jj folie je asi nejlepsi volba, diky za typ.
Cenove asi jako ipa, ale folii bych vzhledem k asfaltu a styku s vodou veril vic, ze z toho nebude uvolnovanej nejakej kentus.
Nastuduju svaritelnost a bude.
Peknej zbytek vecera preju ;-)
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 2717
Registrován: sob zář 08, 2012 10:40 pm
Lokalita: Šternberk
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Bydliště: v údolí mezi kopci

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvek od kybos »

kodl69 píše:s tím mazlavým mýdlem je to popsaný v literatuře, chemici snad ani neví, proč to funguje...
Funkčnost je zcela jednoduchá: Zrna po sobě lépe kloužou, beton je tekutější, potlačí se kapilární deprese a směs lze lépe zhutnit. Po vytvrdnutí je méně porézní a méně prosakuje. Dělali jsme takto základy a podlahy druhého suterénu a s odstupem času mohu zodpovědně prohlásit že beton s mazlavým mýdlem sice není zcela nepropustný ale určitě se s ním lépe pracuje, ochotněji zatéká do bednění a je méně propustný než beton bez mýdla.
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + 4 x nabíječka 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
ikovlabs
Příspěvky: 568
Registrován: úte črc 22, 2014 6:14 pm

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvek od ikovlabs »

Waterfin PV - 2-3 vrstvy - certifikace na pitnou vodu , pruzny - umi s bandazi i trhliny .
Da se stetkou ,sterkou nebo valeckem.
Jinak plastafikator se do betonu standartne pridava na betonarce - Jar je sice taky detergent ale na to se dnes daji za rozumny peniz koupit profi výrobky .
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2555
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvek od NOPARasito »

Ikovlabs: diky, cenove je nastejno s folii, akorat duveru bych mel vetsi k folii.(vlastni zkusenost s tekytymi lepenkami ;-().
Ale diky za typ
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2555
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvek od NOPARasito »

Děkuji za info, v úterý jdu pravděpodobně reverzní osmozu projednat a pořídit.
Peknej večer.
Jak zbyde čas poreferuju.
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvek od ota »

miroc píše: Oto, budes robit rozbor vody po RO? Potom by ma velmi zaujimal vysledok.
Rozbor je hotov: Anorganicky je voda v pořádku. Bohužel bakterií je v ní stále příliš. Nechápu jak je to možné když voda jde z RO. Když se na to podívám z té lepší strany, s bakteriemi si tělo poradí, s chemií nikoli...
Rozbor vody 09 2018.jpg
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek