Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Právě je sob črc 21, 2018 10:55 am

ZDARMA: použité 12V AKU pro členy MyPower

ZDARMA: použité 12V AKU pro členy MyPower

Příspěvekod youda » pát čer 29, 2018 9:40 am

Ahoj chlapi,

cca před měsícem jsem si na pokusy pořídil 4ks 12V startovacích AKU 55Ah Pb. Neznačkové z Hornbachu, nicméně aspoň s elektrodami legovanými calciem. Dostaly u mne dost na prdel, ale někomu by ještě mohly posloužit ve 12V solárním systému. Ideálně k nějakému čerpadýlku do akvárka, nebo na dobíjení laptopu na chatě.

Pokud se najdou 4 zájemci, každému z nich jednu baterii rád věnuji, aby si mohl postavit 12V systém na hraní. Kdo tedy máte zájem, napište zde, proč byste jednu baterii měli dostat zrovna vy. Například:
- jsem v důchodu, nemocný, s handicapem
- začínám si hrát s fotovoltaikou a chybí mi už jen ta baterka
- jakýkoliv jiný vhodný důvod

Podmínky:
- uzavření hodnocení je pátek 13.7.2018 20:00
- jelikož mám pouze 4ks, vyhrazuji si právo vybrat čtyři výherce dle vlastního uvážení a dle doporučení ostatních
- vzhledem ke hmotnosti nezasílám, pouze osobní předání Kolín, případně Průhonice
- každý výherce souhlasí stím, že po zapojení nám sem napíše, jak darovaný AKU využil a přihodí pár fotek

Ahoj,
Youda
12V Start Aku.jpg

Capture.JPG
youda

Re: ZDARMA: použité 12V AKU pro členy MyPower

Příspěvekod youda » stř črc 04, 2018 9:39 am

Tak se mi do SZ ozval první zájemce a pokud jej nikdo nepředběhne, tak jednu 12V baterku má Dreamer zamluvenou.

Ještě doplnění pro ostatní: ty výše uvedené důvody byly opravdu jenom příklad, nikoliv podmínka :lol:
Takže pokud si chcete začít hrát s FV, nebojte se ozvat, ikdyž nejste v důchodu, ani nepotřebujete drahé léky na hlavu. Já nabízím baterku, někdo jiný se možná přidá a nabídne nějaký starý panel.

Proč to dělám? Budu mít radost, pokud si víc lidí bude hrát s fotovoltaikou, což snad v důsledku přinese i to, že začnou více diskutovat zde na fóru, komunita poroste a všichni dohromady budeme chytřejší a zkušenější. Věřím, že v tomto přístupu nejsem sám a najdou se zde i další, s podobnou altruistickou úchylkou :D

Youda
PS: Baterky se stále aktivně používají, takže zatím by měly být funkční a pokusím se každou baterii předat v nabitém stavu. Celý 48V pack nabíjím na 60V, což je prý na kalciované olovo málo, ale moje nabíječka bohužel víc neumí.

charging.JPG
charging.JPG (14.92 KiB) Zobrazeno 439 krát
youda

Příspěvekod youda » pát črc 13, 2018 12:15 pm

Ahoj chlapi,

jen připomínám, že pokud někdo chcete začít dělat první kroky s fotovoltaikou, tak mám ještě 3 baterky k darování.
*batt* *batt* *batt*
youda

Příspěvekod vlkazajac » pát črc 13, 2018 12:47 pm

Youda, chvalim Tvoj pocin a pridavam moje odporucanie pre kalciovky, mam s nimi dobru skusenost.

Je pravda, ze k startovackam sa vyrobcovia neunuvaju prilozit navod na nabijanie. Ved nakoniec je to v rukach alternatora v tom _ ktorom aute. Myslim, ze to az k 15 V hnat netreba. Ma niekto navod k nejakym kalciovkam? Hodil by sa prilozit sem.
2 420 Wp, 3 x LS3024B, WRM15, 24V / 400 Ah gel, VE Multiplus C 800, Carspa 2000 W sin;
všetky panely pripojené paralelne; 100 % využitie prebytkov energie; dotovanie systémových batérií oloveným šrotom ))
vlkazajac

Příspěvekod youda » pon črc 16, 2018 9:40 am

BAT1 = Dreamer
BAT2 = Yurisk

A dva kousky *batt* *batt* jsou ještě volné :)
youda

Příspěvekod thomas.007 » čtv črc 19, 2018 9:42 pm

K tomu nabíjecímu napětí autobaterie, u kalciovek v autech se zvedá nabíjecí napětí o cca.0,4V, takže by nabíjecí napětí mělo končit na 14,5-14,7V, problém je u těchto baterií vrstvení elektrolytu, takže napětí nad 14,7V (třeba těch 15V) autobaterce prospěje.
http://www.motola.cz/UserFiles/Diskuzni ... latory.pdf
Jinak měl jsem 8 let autobaterku (antimon), první 3 roky používanou v prac.dny a v zimě už startování bylo taktak, koupil jsem tuhý peroxid vodíku AMPER+, nasypal, probublal. Výsledek skvělý, autobaterka startovala jako nová, ovšem k těm 8 rokům jsem přičetl jen dalšího půl roku, kdy se mi utrhla deska článku a zkratoval se článek. Je pravda, že jsem baterku kupoval se svým voltmetrem v ruce, takže zvítězila baterka s nejvyšším napětím naprázdno (našel jsem tam i kousky s napětím 12,1V).
thomas.007

Zpět na Daruji