ZDARMA: použité 12V AKU pro členy MyPower

Odpovědět
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

ZDARMA: použité 12V AKU pro členy MyPower

Příspěvek od youda »

Ahoj chlapi,

cca před měsícem jsem si na pokusy pořídil 4ks 12V startovacích AKU 55Ah Pb. Neznačkové z Hornbachu, nicméně aspoň s elektrodami legovanými calciem. Dostaly u mne dost na prdel, ale někomu by ještě mohly posloužit ve 12V solárním systému. Ideálně k nějakému čerpadýlku do akvárka, nebo na dobíjení laptopu na chatě.

Pokud se najdou 4 zájemci, každému z nich jednu baterii rád věnuji, aby si mohl postavit 12V systém na hraní. Kdo tedy máte zájem, napište zde, proč byste jednu baterii měli dostat zrovna vy. Například:
- jsem v důchodu, nemocný, s handicapem
- začínám si hrát s fotovoltaikou a chybí mi už jen ta baterka
- jakýkoliv jiný vhodný důvod

Podmínky:
- uzavření hodnocení je pátek 13.7.2018 20:00
- jelikož mám pouze 4ks, vyhrazuji si právo vybrat čtyři výherce dle vlastního uvážení a dle doporučení ostatních
- vzhledem ke hmotnosti nezasílám, pouze osobní předání Kolín, případně Průhonice
- každý výherce souhlasí stím, že po zapojení nám sem napíše, jak darovaný AKU využil a přihodí pár fotek

Ahoj,
Youda
12V Start Aku.jpg
Capture.JPG
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: ZDARMA: použité 12V AKU pro členy MyPower

Příspěvek od youda »

Tak se mi do SZ ozval první zájemce a pokud jej nikdo nepředběhne, tak jednu 12V baterku má Dreamer zamluvenou.

Ještě doplnění pro ostatní: ty výše uvedené důvody byly opravdu jenom příklad, nikoliv podmínka :lol:
Takže pokud si chcete začít hrát s FV, nebojte se ozvat, ikdyž nejste v důchodu, ani nepotřebujete drahé léky na hlavu. Já nabízím baterku, někdo jiný se možná přidá a nabídne nějaký starý panel.

Proč to dělám? Budu mít radost, pokud si víc lidí bude hrát s fotovoltaikou, což snad v důsledku přinese i to, že začnou více diskutovat zde na fóru, komunita poroste a všichni dohromady budeme chytřejší a zkušenější. Věřím, že v tomto přístupu nejsem sám a najdou se zde i další, s podobnou altruistickou úchylkou :D

Youda
PS: Baterky se stále aktivně používají, takže zatím by měly být funkční a pokusím se každou baterii předat v nabitém stavu. Celý 48V pack nabíjím na 60V, což je prý na kalciované olovo málo, ale moje nabíječka bohužel víc neumí.
charging.JPG
charging.JPG (14.92 KiB) Zobrazeno 1667 x
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: ZDARMA: použité 12V AKU pro členy MyPower

Příspěvek od youda »

Ahoj chlapi,

jen připomínám, že pokud někdo chcete začít dělat první kroky s fotovoltaikou, tak mám ještě 3 baterky k darování.
*batt* *batt* *batt*
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm
Reputace: 527

Re: ZDARMA: použité 12V AKU pro členy MyPower

Příspěvek od vlkazajac »

Youda, chvalim Tvoj pocin a pridavam moje odporucanie pre kalciovky, mam s nimi dobru skusenost.

Je pravda, ze k startovackam sa vyrobcovia neunuvaju prilozit navod na nabijanie. Ved nakoniec je to v rukach alternatora v tom _ ktorom aute. Myslim, ze to az k 15 V hnat netreba. Ma niekto navod k nejakym kalciovkam? Hodil by sa prilozit sem.
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: ZDARMA: použité 12V AKU pro členy MyPower

Příspěvek od youda »

BAT1 = Dreamer
BAT2 = Yurisk

A dva kousky *batt* *batt* jsou ještě volné :)
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
thomas.007
Příspěvky: 346
Registrován: pát říj 28, 2016 2:30 pm
Reputace: 50

Re: ZDARMA: použité 12V AKU pro členy MyPower

Příspěvek od thomas.007 »

K tomu nabíjecímu napětí autobaterie, u kalciovek v autech se zvedá nabíjecí napětí o cca.0,4V, takže by nabíjecí napětí mělo končit na 14,5-14,7V, problém je u těchto baterií vrstvení elektrolytu, takže napětí nad 14,7V (třeba těch 15V) autobaterce prospěje.
http://www.motola.cz/UserFiles/Diskuzni ... latory.pdf
Jinak měl jsem 8 let autobaterku (antimon), první 3 roky používanou v prac.dny a v zimě už startování bylo taktak, koupil jsem tuhý peroxid vodíku AMPER+, nasypal, probublal. Výsledek skvělý, autobaterka startovala jako nová, ovšem k těm 8 rokům jsem přičetl jen dalšího půl roku, kdy se mi utrhla deska článku a zkratoval se článek. Je pravda, že jsem baterku kupoval se svým voltmetrem v ruce, takže zvítězila baterka s nejvyšším napětím naprázdno (našel jsem tam i kousky s napětím 12,1V).
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: ZDARMA: použité 12V AKU pro členy MyPower

Příspěvek od youda »

Jelikož se nakonec přihlásili jen dva vážní zájemci (ostatní to měli daleko), tak tři baterky dnes odpoledne dostal Dreamer, aby mi zbytečně neležely doma. *batt* *batt* *batt*

Poslední baterka tu čeká na Yuriska, už jsem mu psal SZ, tak doufám, že se ozve a brzo si vyzvedne :) *batt*
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: ZDARMA: použité 12V AKU pro členy MyPower

Příspěvek od youda »

Ahoj chlapi,

Yurisk se mi už měsíc neozval. Baterku tedy pošlu do světa, je škoda aby tu ten poslední kousek ležel.
Kdo máte zájem, přihlaste se.
Obrázek
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm
Reputace: 275

Re: ZDARMA: použité 12V AKU pro členy MyPower

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
Nepíši kvůli baterce, ale sděluji jednu vlastní zkušenost s darováním.
Před 10 roky jsem inzeroval, že daruji vytěžený lesní pozemek a zaplatím i náklady na
Převod na nového majitele. Několik inzerátů za rok, ale stále nebyl nikdo
Kdo by se nechal obdarovat.
Tak jsem po roce inzeroval jinak, že daruji vytěžený lesní pozemek zdarma,
Zaplatím převod na nového majitele k tomu daruji fin.částku - několik tis.Kč + 5l slivovice.
A konečně se potom nový zájemce brzy našel. Takže někdy něco jen darovat je málo.
Ale když se velikost daru vhodně zvětší, tak zájemce o dar se potom brzy najde.
Jen se nesmí skrblit , ale k základnímu daru to chce přihodit další dary .
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: ZDARMA: použité 12V AKU pro členy MyPower

Příspěvek od youda »

Tak to mne nenapadlo, že jsem vlastně skrbílk. Ale asi máš pravdu, příště ty věci co nepotřebuju, hodím rovnou do popelnice :(
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
mobilik
Příspěvky: 2673
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: ZDARMA: použité 12V AKU pro členy MyPower

Příspěvek od mobilik »

Ale no tak, kyocerova situácia bola úplne iná, isto to nemyslel v zlom.

Môžme byť radi ze tu niekto niečo zadarmo rozdáva.
Čo bolo bolo, bude len horšie...
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm
Reputace: 275

Re: ZDARMA: použité 12V AKU pro členy MyPower

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
je to jak píše mobilík. Jen jsem si vzpomněl jak někdy obtížně se hledá
někdo kdo se nějakého daru ujme. Také jsem před několika roky
chtěl darovat šuplíkovou mrazničku CALEX 100% plně funkční .
Zájemce se sice našel, ale nikdy si pro ni nepřijel,
/ Dar byl asi nedostatečný / Tak skončila ve šrotu.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 426
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: ZDARMA: použité 12V AKU pro členy MyPower

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

to je těžký když je očekáváno velebení ... .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: ZDARMA: použité 12V AKU pro členy MyPower

Příspěvek od youda »

Já vím, že to Kyocera nemyslel zle. Však to by mi k jeho povaze ani nesedělo :) Pochopil jsem to z jeho strany jako ironii a pravdivý příběh ze života.

Samozřejmě, situace s případným darováním lesního pozemku je opravdu jiná, a to ve všech ohledech. Mimo jiné je tam opravdu spousta povinností, a starat se o les není jen tak. Já osobně bych do toho nešel ani za peníze a alkohol, neboť kolega z práce kus lesa má (zatím i se stromy) a jednou nám v práci vyprávěl, že díky legislativní situaci v ČR je vlastnictví lesa docela pakárna. Prý je stím i dost práce, byť to na první pohled vůbec nevypadá. Dál jsem se debaty neúčastnil, neboť jak jsem zaslechnul slovo "práce", zafungoval reflex a já se urychleně stáhnul do kantýny...

Mobilik kdysi napsal, že Kyocerova aktivita ohledně získání kontejneru použitých LTO aku, byla vlastně zajímavá sociologická sonda. Od té doby jsem začal sledovat pár věcí a dospěl jsem k názoru, že pokud se někdo třeba rozhodne organizovat hromadný nákup nebo podobnou bohulibou aktivitu, se vší pravděpodobností to pro něj dopadne katastrofálně. Obzvlášť, pokud bude vybírat jen zálohu. On totiž není problém zvednout ruku a napsat "já chci taky 100kWh aku za 5 korun", ale problém si pak přijet zboží vyzvednout.

Kyocera tak měl vlastně veliké štěstí, že ta akce neklapla. Jinak to taky mohlo dopadnout tak, že by polovina nákladů zůstala na něm a on měl barák plný jetých baterek, čekajících roky na to, až si je konečně někdo vyzvedne.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: ZDARMA: použité 12V AKU pro členy MyPower

Příspěvek od youda »

Ambramsi,

Kyocera snad neočkával za svůj lesík blahořečení a mramorový pomník.

Co se týče těch mých občasných cetek, mě stačí, když se přihlásí někdo kdo je využije, místo toho aby si to samé kupoval...a za ušetřené peníze nakoupí raději plínky pro potomka. A pokud nám pak jen dá echo na forum, že už to namotoval a funguje :)

Chci moc?
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Jozef51
Příspěvky: 480
Registrován: stř bře 01, 2017 8:06 am
Reputace: 85
Bydliště: Rosovice

Re: ZDARMA: použité 12V AKU pro členy MyPower

Příspěvek od Jozef51 »

youda, poslal som SZ. Myslim, ze mam vyuzitie pre Tvoj aku.
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm
Reputace: 275

Re: ZDARMA: použité 12V AKU pro členy MyPower

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
předně jsem chtěl napsat, že bych nikomu nevstoupil do rubriky bazar prodej za peníze. Zde se jedná ale o dar
a psaní o daru nikomu neuškodí a tak jsem vzpomněl, jak je někdy těžké najít někoho kdo dar přijme.
Pro Abrams, z textu nijak nevyplývá, že by někdo očekával nějaké velebení.
Naopak zkušenosti říkají, že někdy jeden dar je málo a je potřeba darovat víc .
Youda, ano vlastnit les je nehorší vlastnictví. Chodí složenky za odborný dohled, nebo
nařízení co kde zajistit , udělat.
A s těmi 500kWh aku jsem do toho šel s cílem snížit cenu použitých aku pro všechny. Je docela možné, že
by vznikly problémy s odvozem a nějakým vzniklým doplatkem. Vždy se najdou lidé, kteří
umí překvapit. Nebo jsou dodatečně nespokojení s něčím nespokojení .
A vidím, že se podařilo text o darování aku psaním o darech trochu oživit a i zde se nakonec našel
Josef 51 kdo dar aku přijme.......
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: ZDARMA: použité 12V AKU pro členy MyPower

Příspěvek od youda »

Tak poslední *batt* je rezervovaná pro Jozef51 :yes:
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 426
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: ZDARMA: použité 12V AKU pro členy MyPower

Příspěvek od abrams »

youda píše:Ambramsi,

Kyocera snad neočkával za svůj lesík blahořečení a mramorový pomník.

Co se týče těch mých občasných cetek, mě stačí, když se přihlásí někdo kdo je využije, místo toho aby si to samé kupoval...a za ušetřené peníze nakoupí raději plínky pro potomka. A pokud nám pak jen dá echo na forum, že už to namotoval a funguje :)

Chci moc?
Zdravím ,

mě se Tvé konání líbí , o tom žádná :D . Má reakce mířila na poněkud nepasující příspěvek do Tvého vlákna .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek