Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Právě je úte kvě 22, 2018 4:23 pm

Dovoz kontejneru nových aku ze zahraničí

Baterie, dobíjení, údržba, zapojení, diskuze i nad jinými způsoby uložení energie
Předchozí

Re: Dovoz kontejneru nových aku ze zahraničí

Příspěvekod kyocera » pát kvě 18, 2018 11:28 am

Zdravím,
já jen upřesním, že když jsem psal FCC, tak to je přezdívka zdejšího člena fora a toho našeho člena
fora s přezdívkou FCC zaujaly aku zde
https://www.alibaba.com/product-detail/ ... 45450.html
na ty aku si náš člen fora FCC vyžádal nabídku z Alibaba , kterou mně poslal a a jsem to jen zveřejnil.
Výše uvedená nabídka na cenu , tedy odpověd z Alibaby kterou dostal náš člen fora FCC ,
můžeme brát jako nějaký modelový příklad.
A vše je na zamyšlení, když nakonec k nabídce na dopravu zboží budou účtovány poplatky za překlad zboží, jak
upozornil Mikel a nemám důvod Mikelovi nevěřit. Pravděpodobně se poplatek za překlad zboží dopředu
neudává, protože není tento poplatek předem známý.
A máme zde tedy cenu za nové aku, k tomu náklady za dopravu zboží , to se sečte a z
toho stát vyměří DPH + clo 2,7%
Když jsem založil toto vlákno, bylo to za účelem položit otázky, hledat odpovědi a zjistit informace.
Na začátku , když jsem založil tohle vlákno , byl jsem více optimista , ale pokud optimista získá hodně
informací a je v realitě , stane se z něho spíše pesimista.
Ne nadarmo se říká , že pesimista je dobře informovaný optimista.
Stejně tak když se dívám na nabídku
na Alibaba k tomu cena aku, vypadá to lákavě, když se začnou sčítat všechny náklady , už v tom
přestávám výhody vidět. A ještě navíc se jedná o aku, které nejsou vyzkoušené.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1500Wp FV panel 6ks 255Wp Kyocera , regulátor Victron E. 150V/70A ,aku 120ks článků NiCd každý 120Ah,
LF měnič Victron E.P.1200VA a LF měnič Modrý trpaslík 1500VA a LF Modrá trojka - 3000VA
kyocera

Příspěvekod ikovlabs » pát kvě 18, 2018 1:22 pm

Taky bych byl příznivcem této cesty.Kdyby se oslovil dodavatel z CZ o kapacitu kolem 500 kW ....
A navic by tim byla vyresena otázka zaruk a financi .
ikovlabs

Příspěvekod kyocera » pát kvě 18, 2018 2:26 pm

Zdravím,
to už by byla spíše rubrika - hromadný nákup.
Těžko říct, jestli by se sešlo tolik zájemců o 500kWh.
Ale vzpomínám si, že tady jeden člen fora s přezdívkou asi Martin, nabízel , že
zprostředkuje komukoliv nákup FV panelů v té nejlepší kategorii pro
množstevní slevy u i4wifi i pro malé množství FV panelů.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1500Wp FV panel 6ks 255Wp Kyocera , regulátor Victron E. 150V/70A ,aku 120ks článků NiCd každý 120Ah,
LF měnič Victron E.P.1200VA a LF měnič Modrý trpaslík 1500VA a LF Modrá trojka - 3000VA
kyocera

Předchozí

Zpět na Baterie, úložiště energie