Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Právě je úte kvě 22, 2018 4:35 pm

500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Baterie, dobíjení, údržba, zapojení, diskuze i nad jinými způsoby uložení energie
Předchozí

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvekod Ronn » stř kvě 16, 2018 8:48 am

kyocera píše: ...Procházka žádné plány o darování použitých aku nemá ...

H3DA investorům při prezentacích sděluje, že v jejich BAT lze na konci živostnost měnit elektrolyt a po výměně baterie mohou dále fungovat téměř jako nové ::facepalm::

Tedy určitě nic čekat nelze... min 10let, než se zjistí...
4,095kWp Schott ASI 105 (JJZ 230°/43°sklon) => Fronius IG Plus 5kW => AC-OUT V-Multiplus 5000VA<=>48V 250Ah LiFePO4
Ronn

Příspěvekod Ronn » stř kvě 16, 2018 8:53 am

Viktor X píše:... Procházku mohla být větší objednávka aku zajímavá, všude se chlubí úžasnou cenou ale tady se snad ani neprodávají.

Nemohla, protože produkční kapacita výrobní linky v Letňanech jsou jednotky BAT denně. A tyto prototypy slouží jako předmět testování a dalšího výzkumu.
4,095kWp Schott ASI 105 (JJZ 230°/43°sklon) => Fronius IG Plus 5kW => AC-OUT V-Multiplus 5000VA<=>48V 250Ah LiFePO4
Ronn

Příspěvekod Viktor X » stř kvě 16, 2018 9:08 am

Nojo,
"Poznatky z vývoje této linky a používané výrobní procesy budou aplikovány do výrobní technologie s kapacitou 1,2 GWh za rok. Celý proces výroby bude maximálně automatizován a celý závod bude obsluhovat ve třísměnném provozu zhruba 100 pracovníků. Spuštění závodu je naplánováno na konec roku 2019.".
Tak to bude ještě nějaký ten pátek trvat.
Viktor X

Příspěvekod marko250 » stř kvě 16, 2018 7:22 pm

Viktor X píše:Já to bral spíš jako dotaz do rubriky "Dovoz kontejneru nových aku ze zahraničí", jesli by pro Starýho Procházku mohla být větší objednávka aku zajímavá, všude se chlubí úžasnou cenou ale tady se snad ani neprodávají.

Tak nějak jsem na to taky narážel :-) .
4600Wp/20xChaori<dává 5360W>,Midnite Classic 150<dává 89A>,baterka 59.2VDC LFP4/300A+Li-ion/300A<uloží 35kWh>,měnič PJ 10 000W<dává stále 8600W>
marko250

Příspěvekod svango » pát kvě 18, 2018 8:29 am

Uzasna moznost,
tiez by som mal zaujem, predbezne 5-6kW
Dakujem.
svango

Příspěvekod mypower.cz » pát kvě 18, 2018 8:05 pm

Zdravim, pokud mi neco uniklo, prosim o opravu, ale neni to tak, ze se

a) napsalo firme
b) firma stahla info z webu
c) info se znovu objevilo
d) nikdo doted neodpovedel

Na druhou stranu je to uplny neuspech?
Co kdyz odpoved prijde treba za 4 tydny? :)) Napriklad kompetentni lide jsou na dovolenych, mail koluje po firme a treba nedokoloval zatim k tomu pravemu cloveku, ceka se az probehne porada a nekdo u nich koukne co to je vlastne zac ta ceska komunita mypower a jak to tu chodi...

Samozrejme pokud jsem nekde prehlidl ze firma odpovedela ze ne, tak se omlouvam :))
Podpořte MyPower.CZ | 2.24kWp FVE | MyPower MicroLog2
BTC support 37uvSpUKTCmcJZD9bs8ZWhdrubxBxRZSuT | LTC support LPYitoWPn3k5PqWBWmuzbcwj344THtZ7q2
mypower.cz
Site Admin

Příspěvekod Viktor X » pát kvě 18, 2018 10:31 pm

Vidím to trochu jinak.
1. Ten text tam sice na https://www.avmfg.com/environmental-benefit pořád je, ale z hlavní stránky https://www.avmfg.com ani žádného menu není nijak přístupný (alespoň jsem to nenašel), takže je v podstatě neveřejný, přichystaný do budoucna.
2. V textu říkají "We plan to donate your batteries to serve as energy storage for wind and solar power in developing nations.", tedy asi "Plánujeme darovat své baterie ke službě jako zásobník energie pro větrnou a solární energii v rozvojových zemích.". Takže teprve výhledový plán až baterie doslouží, což vzhledem k relativně mladé technologii a udávané výdrži 10 let asi bude nějakou dobu trvat, a nakonec asi bude problém i to určení pro rozvojové země, což se o nás jako o členovi EU asi prohlásit nedá.
Ale naděje umírá poslední :) .
Viktor X

Příspěvekod kyocera » pát kvě 18, 2018 11:57 pm

Zdravím,
než jsem poslal žádost, tak text byl na první straně a to tak, že vlevo byl obrázek větrné
elektrárny, vedle fotovoltaické panely a pod tím 3 šipky. Napravo byl text o darování.
Po mé žádosti vše z první strany zmizelo a už jsem to nenašel.
Uvažuji takto, pokud by měli v plánu odovědět nebo darovat ,vše by ponechali na původním
místě na první straně , beze změn. Pokud udělali najednou zásah do svých stránek tak asi proto, že
nečekali, že to někdo vezme doslova a podá žádost. Odstranili text i původní obrázek s větrnou elektrárnou , fotovoltaickými panely z první strany a dělají mrtvého brouka.
A náš člen fora FCC našel i firmu, která by to z LA , USA do Hamburku uměla převést jako nebezpečný
náklad námořní dopravou za 3800USD. Tam by se to muselo přeložit na kamion a putovat do čr..
Samozřejmě, že do dnešního dne nedošla z USA žádná odpověd. Ale nelituji toho, že jsem žádost
o použité LTO poslal. Litoval bych jen toho kdybych žádost o použité LTO do USA neposlal.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1500Wp FV panel 6ks 255Wp Kyocera , regulátor Victron E. 150V/70A ,aku 120ks článků NiCd každý 120Ah,
LF měnič Victron E.P.1200VA a LF měnič Modrý trpaslík 1500VA a LF Modrá trojka - 3000VA
kyocera

Příspěvekod svango » ned kvě 20, 2018 6:37 am

Vidim tu skor problem v pochopeni ich strategie. V podstate je to sucast marketingu a snaha aby im uzivatela ich baterie vratili (toto moze fungovat automaticky cez servis, ide len o to aby si uzivatel vybral ich baterie do auta). Mozno ste ich zaskocili tym, ze ich skusate tych baterii zbavit, ale z textu nie je jasne ci vobec nejake maju k dispozicii, aj ked cislo 500kW sa muselo niekde zobrat.
Tak ci tak, je to pekna moznost, snad jedneho dna budu na ceste :)
svango

Příspěvekod kyocera » ned kvě 20, 2018 8:24 am

Zdravím,
moje žádost nešla do USA na základě odkazu textu, který uveřenil Youda, nebo Viktor X.
Takový hluboce uvězněný a osekaný text dříve na www stránkách dotyčné firmy nebyl.
Moji žádost jsem do USA poslal na základě toho, že ihned na první stránce Home byly
informace o firmě, kdo jsou a co dělají a že mají v plánu použité LTO darovat.
Přičemž na levé straně byl obrázek větrné elektrárny, vedle byly fotovoltaické panely a
v pravo byl text o darování. Tomu jsem rozuměl tak, že je to veřejný příslib.
Admin píše, že se text ztratil a pak objevil. No ano, ale ztratily se definitivně z
první strany obrázek kde byla větrná elektrárna , byly tam fotovoltaické panely a byl tam
text o darování. Místo toho se objevila jen nějaká informace hluboko uvnitř, ke které se
ani nejde nějak proklikat. Takže po mé žádosti se definitivně změnily www stránky firmy v USA.
Moji žádost jsem tedy psal když www stránky vypadaly jinak. A pokud dáte žádost a někdo změní
www stránky je to stejné jako když uprostřed fotbalového zápasu se změní pravidla.
A těch 500kW je také vysvětlených. Naplní to tak akorát jeden malý kontejner a představuje to
množství použitých LTO z více jak dvou , ale méně jak tří e- busů.
Ale kdyby jste si přečetl celou diskuzi k tomuto tématu, tak by jste byl se vším seznámený
ze všech příspěvků.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1500Wp FV panel 6ks 255Wp Kyocera , regulátor Victron E. 150V/70A ,aku 120ks článků NiCd každý 120Ah,
LF měnič Victron E.P.1200VA a LF měnič Modrý trpaslík 1500VA a LF Modrá trojka - 3000VA
kyocera

Předchozí

Zpět na Baterie, úložiště energie