500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Baterie, dobíjení, údržba, zapojení, diskuze i nad jinými způsoby uložení energie
Madra
Příspěvky: 161
Registrován: pát čer 28, 2019 2:18 pm
Bydliště: Psáry

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od Madra »

Kyocera: kdybych se loučil s každým forem kde placnu nějakou blbost, tak mne Jiřinka zabije, protože by se mnou nevydržela. Ono slova se mluví, ale činy jdou dál. Taky jsem dobrák a v životě jsem pomohl pár lidem, kteří mi pak udělali jen ostudu, ale naučil jsem se na to kašlat. Každý má právo něčemu uvěřit a nalítnout. To není ostuda. To se stane a ty co připomínají a nadávají se buď již chlubili, ale většinou jsou to duševní mrzaci, co ničeho v životě nedokázali.
Zkrátka a jednoduše ser na ně.
Madra
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3339
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od marko250 »

kyocera>A přitom stačilo kontaktovat nejdříve tu firmu a zjistit reálnou možnost várky LTO a až pak vypsat nabídku s možností rozebrání 500kWh mezi členy zde.A to co tady pak proběhlo a dozvuky následné by se nestaly.Byl to takový problém počkat ,až co údajný zdroj potvrdí?
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
Uživatelský avatar
antoni_sk
Příspěvky: 677
Registrován: pát lis 17, 2017 3:14 pm
Bydliště: Liptov

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od antoni_sk »

Chlapi, niekedy riešite úplné pi.oviny ...
Najdôležitejšia je snaha, to že nie všetko vyjde je normálne.
Niekedy mi ale chlapi pripomínanate ješitné urážlivé slečinky, sorry... Opováž sa Kyocera odísť !!! Dosť že sme prišli o Vlkazajaca..
A hlupákov si netreba všímať, tých treba ignorovať
FV-1, 60°, 2019 3x Suntech STP280-20/Wfw (840Wp), EPSOLAR LS3024B (30A)
FV-2, 35°, 2020 3x CSUN 280-60P (840Wp), EPEVER LS3024B (30A),
FV-3, 35°, 7/2020 4x Trinasolar TSM-235 (940Wp), SRNE ML 40A MPPT
FV-4, 35°, 10/2021 2x Moser 220Wp (440Wp), EPEVER LS3024B (30A),
FV-5, 45°, 9/2022 6x Trinasolar 235Wp (1400Wp), Easun ISolar SPS 3kW
Meniče: Carspa 3000W (špičk.9000W), Easun ISolar SPS 3kW
batérie: 16x 200Ah LiFePo4 (24V) + 8x 280Ah LiFePo4 (24V)
kyocera
Příspěvky: 1208
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
moje rozhodnutí se s forem rozloučit, nesouvisí nijak s tím, že se něco nepovedlo, nebo
někdo někdy prskne nadávku. Jedno úsloví říká : slunce atˇnezapadá nad Vaším hněvem.
konec citace.
Tedy nepřenášet zlobu do druhého dne. Vždytˇkaždý nový den má svých starostí dost.
Dávno se tedy na nikoho z fora v ničem nezlobím . Moje rozhodnutí souvisí s něčí jiným.
Co jsem věděl to jsem na foru dávno napsal.
Někdy stejnou informaci jsem napsal 2 x nebo i 3x. A potom, když se podíváte
co se psalo před 5ti roky, tak řešení v FV byla tehdy jednoduchá. Dnes jsou řešení složitá. Profesionální
firmy někdy sami neví rady a často něco udělají špatně a jen Youda je schopen poradit. Neumím poradit v
různých typech Axpertů, hybridních Victronů nebo Studerů. Jen Studer má možnost 1600 nastavení.
Ani neumím poradit, jak číst denní data z výroby Fv, protože i tohle nemám a neplánuji.
Další věc je to, že někdo z rodiny, tedy potomek bude od jara potřebovat moji pomoc s bydlením.
Můj čas začnou stravovat jiné věci. / Jen dodám, že i můj potomek ví co je to ostrovní
FV elektrárna bez dotací a chce ji také mít v domě./
A když se podíváte v čase, jak se mění struktura diskutujících, tak
je přirozená obměna diskutujících během několika roků. Na začátku jsem měl také plán. A to napsat
500 příspěvků. Příspěvků jsem napsal víc než jsem chtěl. A víc toho už nevím.
Tak z aktivního psaní na foru půjdu jen do zálohy.
Většina lidí se ani nerozloučí, ale je to zdvořilost se potom se rozloučit.
Par lidí se už zdvořile rozloučilo.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
Jozef51
Příspěvky: 480
Registrován: stř bře 01, 2017 8:06 am
Bydliště: Rosovice

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od Jozef51 »

marko250 píše:kyocera>A přitom stačilo kontaktovat nejdříve tu firmu a zjistit reálnou možnost várky LTO a až pak vypsat nabídku s možností rozebrání 500kWh mezi členy zde.A to co tady pak proběhlo a dozvuky následné by se nestaly.Byl to takový problém počkat ,až co údajný zdroj potvrdí?
Marko, taketo diskuzie nemam v oblube ale tu mate moj nazor. Pretoze tiez by som nerad prisiel o dalsieho clena fora (s ktorym sice nie vzdy suhlasim, ale tak je to s kazdym na tomto fore... sme iba ludia). Najpodstatnejsie bolo - skusit zohnat clanky. To Kyocera spravil. Naviac spravil to, ze sa to pokusil spravit aj v prospech dalsich clenov fora a to aj takych ktorych nepoznal. Takze velke uznanie a vdaka.
Ziadna velka a neodstranitelna chyba v tomto podniku nenastala. Dalsie uznanie. A ze tych drobnejsich nedomyslenosti zopar bolo - sme ludia a neda sa vsetko odhadnut dopodrobna a na prvy krat.
A snad by sme mohli toto vlakno uzavriet. Skoda, ze to nevyslo. Snad sa najde v buducnosti serioznejsia firma.

A este kym mozem editovat svoj prispevok zareagujem na predchadzajuci kyocerov prispevok (o ktorom som pri pisani predchadzajuceho nevedel). Nemyslim si, ze nemas uz co povedat. Ale asi si treba odpocinut. A tych 1600 nastaveni (ale i dalsie moderne vynalezy) su podla mna trochu - no slusne povedane - diskutabilne. Za mojich skoroprofesionalnych casov jeden ozajstny profesional na svojej prednaske prehlasil. Má to mít jeden knoflík. Zapnuto - vypnuto. A když to má reset je to zbytečně složitý.
kyocera
Příspěvky: 1208
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
K tomu co píše Marko 250 jen uvádím, není to pravda ,takový postup je zjednodušený
Pohled na věc a ve skutečnosti není to transparentní postup pro oslovenou
Firmu v USA. A sice. Pokud bych zvolil tento postup, jak navrhuje Marko 250, firma v USA by si mohla
Myslet, že zmínka o nějakém foru je jen záminka, jak požádat o
Velké množství aku pro sebe.
Firma v USA by neměla možnost ihned zjistit, jestli články chci pro sebe
Nebo někoho jiného.
Firma v USA by neměla žádnou možnost kontroly pro koho jsou aku určené.
Možnost kontroly , tedy zpětné vazby firmy v USA
Je právě v tom, že v motivačním dopise byl odkaz na aktuální
Diskuzi , na aktuální vlákno 500 kWh Použitých LTO článků pro členy mypower zdarma.
Pokud si tedy firma v USA klikla na uvedený odkaz v motivačním dopisu
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... 151#p72794
mohla firma v USA ihned viděla, že jsou informace pravdivé a také tento zvolený
způsob byl mírnou formou psychologického nátlaku na firmu v USA, že členové fora
jsou o všem informováni a
s dodávkou použitých počítají, jak je vidět v diskuzi.
Je to mírná forma povoleného lobingu ve prospěch členů mypower , je to
transparentní pro všechny strany, at už firmu v USA nebo členy fora.
Pokud bych stal znovu před stejným problémem, neudělal bych
to jak navrhuje Marko 250, ale
Udělal bych to úplně stejným způsobem to z důvodů výše popsaných
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
střídač_N
Příspěvky: 698
Registrován: sob říj 21, 2017 2:22 pm

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od střídač_N »

kyocera píše:Další věc je to, že někdo z rodiny, tedy potomek bude od jara potřebovat moji pomoc s bydlením.
Občas sem kouknout a prohodit pár vět asi půjde, tudíž ona odluka snad nebude tak ostrá. To se mi ulevilo. Trošku jsem myslel, že půjde o poslední rozloučení a budeme muset jet k Brnu na kár.

Tož kyocero tuž se a potomkovi pomož, pokud bude potřeba více rukou, určitě napiš, přijedeme.

Ptám se ostatních, přijedeme?
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Bydliště: Brno - venkov

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od volente »

Za mě určitě ano, každý potřebuje občas pomoc.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od diablo007 »

Pokud bude potřeba zátěžových testů střešních latí sem váš člověk
KubisKV
Příspěvky: 515
Registrován: pon zář 04, 2017 1:06 pm
Bydliště: Chebsko

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od KubisKV »

Za mě taky ANO! Když zase Diablo prošlápne nějakou tašku, nebo zlomí lať tak to bude mít aspoň další rok na talíři. Viď ty taškošlape.
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Bydliště: Brno - venkov

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od volente »

Ale , no tak chlapci, nevnášejte sváru do této společnosti. :lol: :lol:
Diablo projevil účinnou lítost a opravil i co nezpůsobil. Za to mu ode mě patří velký dík, stejně jako ostatním účastníkům workshopu.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od diablo007 »

volente píše:Ale , no tak chlapci, nevnášejte sváru do této společnosti. :lol: :lol:
Diablo projevil účinnou lítost a opravil i co nezpůsobil. Za to mu ode mě patří velký dík, stejně jako ostatním účastníkům workshopu.
Ono totiž Kubis tak trochu nepochopil že já tam byl právě za účelem vyhledání nejslabších míst aby se to mohlo rovnou vylepšit
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2535
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od NOPARasito »

volente píše:Ale , no tak chlapci, nevnášejte sváru do této společnosti. :lol: :lol:
Diablo projevil účinnou lítost a opravil i co nezpůsobil. Za to mu ode mě patří velký dík, stejně jako ostatním účastníkům workshopu.
Bacha, bacha. To chce lepsiho pamatovaka "mladej".
Tasky jsme menili spolu a to taky proto, ze jednu jsem umrtvil i ja :lol: .
Madra
Příspěvky: 161
Registrován: pát čer 28, 2019 2:18 pm
Bydliště: Psáry

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od Madra »

diablo007 píše:Pokud bude potřeba zátěžových testů střešních latí sem váš člověk
Mne nikdo na střechu nedostane... Přestala by existovat...
Madra
kyocera
Příspěvky: 1208
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
děkuji za nabídnutou pomoc. Dva nebo čtyři lidé je dost a víc jak nula.
Když bude potom potřeba, ozvu se.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek