Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: sob srp 15, 2020 6:17 pm

FVE s modulárním (rostoucím) uspořádáním.

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
Předchozí

Re: FVE s modulárním (rostoucím) uspořádáním.

Příspěvekod kodl69 » ned kvě 10, 2020 8:34 pm

je to fakt, tyhle pěnnový hmoty jsou celkem pevný (vermikulit asi nejmíň) a je i nějakej hodně tvrdej "polystyren" co se dává pod spodní stranu rámu dveří, vidím to v poslední době dost po stavbách. Vermikulit i skamotec celkem nemají rádi vlhko...
ostrov 4600Wp neustále ve stádiu zrodu: 6x noark CHSM6610P250, 6x250Wp z I4wifi, 6xTratek 275Wp, 4x Auria 120Wp, midnite classic 150 lite+whizbang jr., 16S a různě P cca 300Ah Winston, Ex Powerjack 8kW (momentálně samodomo cca 6kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
kodl69

Příspěvekod Martin P » pát kvě 15, 2020 7:40 pm

Dobrý den.
Dnes jsem konečně dodělal lešení na štítě poté, co mne několikrát vyhnal déšť. Akorát jsem se dnes dozvěděl nemilou zprávu od klempíře. V týdnu měl úraz, tudíž má sešroubovanou ruku. Tak abych se ještě dal do klempířiny.

IMG_20200515_181332_1.jpg

Plné *batt* přeji a jsem s pozdravem. Martin P.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
S-UPS. Tři FV moduly ( východ 4x3/240Wp, jih 3x3/240Wp, západ 3x3/235Wp =7155Wp). Tři regly PCM 60X, dvě baterie (první Pb vrla 200Ah, druhá Lifepo 4, nominál 280Ah. Měnič Victron multiplus 5000VA, vytěžování do bojleru.
Martin P

Příspěvekod Martin P » úte črc 14, 2020 7:14 pm

Dobrý den.
Dnes jsem se vydal do Znojma za Duke a koupil jsem 10 ks 300Wp panelů. Devět z nich půjde na jižní štít (desátý je rezervní) a devět původních 240Wp panelů dám po opravě střechy na východ (pokud půjde vše podle plánu tak za 2-3roky).
Na střeše máme alukryt, který původní majitel přibil rovnými hliníkovými hřebíky, část z nich se vytáhla a pod vzniklou dírkou v šablonách v prkně vyhnila dírka, tudíž je problém šablony znovu přibít. Taky mne bude čekat řešení problému jakou dát střešní krytinu. Jestli zpět alukryt, nebo něco jiného ( betonové tašky nemohu - slabý krov). I když u plechu preferuji hliník - nerezne.
Edit: zítra mi mají dovézt silikonovou fasádní barvu. Doufám že mi na víkend vyjde počasí na natření fasády, pak začnu rušit lešení a bude mne v poločase rušení lešení čekat instalace nových panelů. A obnovení plného výkonu.

S-UPS. Tři FV moduly ( východ 4x3/240Wp, jih 3x3/240Wp, západ 3x3/235Wp =7155Wp). Tři regly PCM 60X, dvě baterie (první Pb vrla 200Ah, druhá Lifepo 4, nominál 280Ah. Měnič Victron multiplus 5000VA, vytěžování do bojleru.
Martin P

Příspěvekod Martin P » pon črc 20, 2020 5:25 pm

Dobrý den.
Včera ráno jsem začal demontovat lešení. Do dnešního odpoledne jsem sundal třetí a čtvrté patro. Po obědě následovala asi hodinová pauza ( venku bouřilo) a po uklidnění počasí jsme vrátil zpět konstrukci na panely a místo starých 240Wp jsem zpět vrátil nové 300Wp že Znojma. Před pár minutami zacvakla pojistka do krabičky ( nebo jak se to jmenuje) a solární modul 2-jih po několikaměsíční pouze ožil. :yes: Regulátor naběhl a přes pozdní odpoledne se objevilo přes 500W výkonu. Jsem zvědav jak si povedou v poledne za plného svitu. :geek:
Tyto dva dny byly značně náročné, jsem rád že si na chvíli odpočinu :fuuu: . Zítra jdu na ranní směnu, ve středu na noční. Pak mne čeká zrušit zbytek lešení. :repair:

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Martin P

Předchozí

Zpět na Plánované elektrárny