Jaké jističe

Zabezpečení systémů proti přepětí, úderu bleskem, svodiče napětí, hromosvody, proudové ochrany, jištění, pojistky, bezpečnost elektrických zařízení, zkušenosti, rady, doporučení.
Odpovědět
mannpetr
Příspěvky: 23
Registrován: čtv bře 28, 2013 10:41 am
Reputace: 0

Jaké jističe

Příspěvek od mannpetr »

Jelikož se v tom nepřeberném množství čísílek a písmenek ztrácím poprosím o radu jaké použít jističe mezi panely a regulátor a regulátor a baterii. Pokud ještě nějaký další klidně připište.

Pokud by to šlo, prosím rovnou o odkaz na daný jistič, přece jen při vyhledávání člověk přehlídne jedno písmeno a je někde jinde.

Ostrov 2xpanel 260 Wp v sérii (max 78V, 18,6A), MPPT regulátor 40A/100V, baterie 12V 232Ah.
Z baterie přes časovač zapojeno čerpadlo 150W/12V a měnič napětí 12V/230V 1600W.

Děkuji
Uživatelský avatar
beethowen
Příspěvky: 872
Registrován: pát čer 23, 2017 7:46 pm
Reputace: 153
Bydliště: Brno-venkov

Re: Jaké jističe

Příspěvek od beethowen »

Pokud je tam 2x260W, tak bude pravda jenom jeden z těch údajů. Buď jsou v sérii a potom max U může být 78V, nebo paralelně a potom platí 18,6A proud. Dle tvých údajů to vychází přes 1kW z dvou 260W panelů. Jističe bych neřešil, pokud jsou panely opravdu v sérii, dej pojistku 10A, to by panely do zkratu neměly přepálit, bude chránit spíš v opačném směru. Od regulátoru k baterii můžeš dát třeba 63A pojistku. Měnič by měl mít teoreticky pojistku v sobě, jinak alespoň 150A, ideální asi nožovka a připojit co nejkratším kabelem přímo na baterii. Na čerpadlo 20A.
mannpetr
Příspěvky: 23
Registrován: čtv bře 28, 2013 10:41 am
Reputace: 0

Re: Jaké jističe

Příspěvek od mannpetr »

Omlouvám se, překlep 78V a 8,6A
Uživatelský avatar
beethowen
Příspěvky: 872
Registrován: pát čer 23, 2017 7:46 pm
Reputace: 153
Bydliště: Brno-venkov

Re: Jaké jističe

Příspěvek od beethowen »

Já osobně bych použil něco z tohoto sortimentu:
http://www.oez.cz/uploads/oez/files/ks/ ... _cz_sk.pdf
rva
Příspěvky: 3462
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Reputace: 526
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Jaké jističe

Příspěvek od rva »

Na jištějí použijte cokoliv, co je vhodné pro dané napětí a proud. Každý preferuje něco jiného, tak třeba máte taky vlastní preferenci. Já dávám jističe, protože propadám depresi, když se pojistka přepálí a já pak přehrabuju všechno možné, abych našel náhradu a nakonec tam v zoufalství nacpu hřebík. A protože jsem škrt, tak tam nedám drahé jističe, koupené tady, ale koupím šunt z Číny a teprve až vyhořím, tak začnu kupovat ty kvalitní.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek