Lifepo4 z Aliexpresu

LiFePO4, LiFeYPO4, atd., zkušenosti, rady, tipy ...
Dagus
Příspěvky: 1951
Registrován: ned úno 17, 2019 9:07 pm
Lokalita: Liberec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7820
Kapacita baterie [kWh]: 32
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od Dagus »

No tak nic no :)
7820Wp, SV 12° 1710Wp Poly, J 90° 1820Wp Mono, JZ 12° 1680Wp Poly, JZ2 12° 1800Wp Mono, J 40° 810Wp Hyundai
MP2 5000VA, MPPT1 150/60tr, MPPT2 150/60tr, 16.8kWh 17S 310Ah AKU1, 15.2kWh 17S 280Ah AKU 2, 2xJK-BMS
Diablo1st
Příspěvky: 1623
Registrován: pon lis 01, 2021 7:41 pm
Bydliště: SR MY

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od Diablo1st »

JirkaE píše: Takhle vypadá hotových 11,6kWh za 1345 Euro z ALI přede dveřma...
Na přání zákazníka.
To nejsou články ale hotové baterie.
Vieš sem dať link na tie batérie? To nie je vôbec špatná cena.
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah + JK BMS
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od Mikel »

JirkaE píše:
Na ALI - 2.016,- Euro za 16kusů 280Ah - včetně všech poplatků až ke dveřím

Na MIVVY - 2.789,- Euro za 16 kusů 280Ah - ale nevím jak je to s dopravou, kolik stojí a jestli mě to doručí i do Německa.
Balík pouze do 15kg a paleta pouze ČR - nevím.... jestli a za kolik, u dopravy nelze vyčíst.
A to je v cene ten rozdil za clo a DPH. Ani jedno ojebat bohuzel neumime jako cinane. Cinan, kdyz ma pruser zavre firmu a zalozi novou a jede dal. My takto nefungujeme.
Zasilame po cele EU. Cena nad 15kg po cele EU je 30€ za zasilku.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
cipis
Příspěvky: 4359
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od cipis »

Cina to sice ojebe a zavre kram, ale nakonec to zaplati zpetne zakaznik, protoze u nas plati, ze pokud DPH neodvede prodejce, tak ho musi zaplatit kupujici. Tudiz az si financak na to posviti, tak se tyhle ksefty lidem trochu prodrazi, protoze nebudou schopni dokazat, ze se DPH odvedla. A ano, zde zadna presumce viny neplati, urad rekne, ze nezaplaceno a ty dokaz, ze zaplaceno bylo.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
Franta2776
Příspěvky: 2428
Registrován: pon úno 01, 2021 4:00 pm

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od Franta2776 »

cipis píše:Cina to sice ojebe a zavre kram, ale nakonec to zaplati zpetne zakaznik, protoze u nas plati, ze pokud DPH neodvede prodejce, tak ho musi zaplatit kupujici. Tudiz az si financak na to posviti, tak se tyhle ksefty lidem trochu prodrazi, protoze nebudou schopni dokazat, ze se DPH odvedla. A ano, zde zadna presumce viny neplati, urad rekne, ze nezaplaceno a ty dokaz, ze zaplaceno bylo.
Zpětně může chtít pouze 3roky co je starší na to si nešáhnou.
18190Wp=13500Wp jihovýchod 27x500Wp, 4690Wpjihozápad Leapton 14x335Wp, cca 8000W 90ks vakuové trubice jihozápad, baterie štítkových 73kWh(Lifepo4 17Sx260Ah, trakční gel štítkových 1230Ah), Axpert Max 7200VA, Easun Isolar 5500VA,Mppt Easun 6048
Pojízdná FV 200Wp=2x100Wp flexibilní+4x280Ah lifepo4+měnič 1500W
Uživatelský avatar
shuty
Příspěvky: 706
Registrován: ned úno 05, 2017 7:21 pm

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od shuty »

OK.
objednam teda baterky na alibaba.
zaplatim za ne 1787eur.
ak nejaky premotivovany colnik to bude chciet preclit tak si za clo vypyta kolko?
50 eur?
a za dph kolko?
368eur?
ci ake su sadzby, ved to tu napiste a nie ze budem strasit ludi nejakym dodatocnym clom a neviem cim len aby si tie baterie kupili od mivvy a nie z ciny....
toto forum stoji za <->
dobry ludia odtialto uz davno usli alebo dostali ban.
toto uz je propaganda a nie forum o nezavislosti...

prajem pekny zvysok vecera a idem sa kochat tym co mi dnes doniesol kurier z ciny:
IMG_20230714_123556.jpg
**********
•MPP Solar PIP-5048MK•3.69kWp•18kWh LiFePo4•
cipis
Příspěvky: 4359
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od cipis »

O jaké propagandě mluvíš? A jaké nezávislosti?
Dotací jsme se všichni dobrovolně vzdali, protože jsou to peníze všech, ale o DPH budeme stát dál vesele okrádat, ikdyž jsou to také peníze všech?
Tady nikdo nepíše, že si to máš koupit tam a tam. Jen se upozorňuje na platnou legislativu, na úskalí, co takový individuální nákup v zahraničí může přinést.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
Diablo1st
Příspěvky: 1623
Registrován: pon lis 01, 2021 7:41 pm
Bydliště: SR MY

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od Diablo1st »

cipis píše:Cina to sice ojebe a zavre kram, ale nakonec to zaplati zpetne zakaznik, protoze u nas plati, ze pokud DPH neodvede prodejce, tak ho musi zaplatit kupujici. Tudiz az si financak na to posviti, tak se tyhle ksefty lidem trochu prodrazi, protoze nebudou schopni dokazat, ze se DPH odvedla. A ano, zde zadna presumce viny neplati, urad rekne, ze nezaplaceno a ty dokaz, ze zaplaceno bylo.
Stretol sa niekto reálne s takýmto prípadom, že by úrad chcel doplatiť DPH? Pri firmách by som to ešte zobral, ale pri súkromných osobách sa mi tomu nejako nechce veriť.
Známa robí na daňovom úrade a sama vraví, že idú hlavne po firmách, ktoré majú vratky DPH, lebo nemajú ľudí na to, kontrolovať všetkých a tuto sa vraj robia najväčšie machinácie. Takže neviem si dosť dobre predstaviť, kto by naháňal súkromné osoby, aby doplatili DPH na tovare z Číny. :shock:
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah + JK BMS
glottis
Příspěvky: 2069
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od glottis »

kdy zto neni na firmu do ucetnictvi tak zpetne doplacet nebudes. Jen pri pripadnem cleni ale to neni zpetne
Uživatelský avatar
bublich
Příspěvky: 407
Registrován: sob črc 11, 2020 12:42 am

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od bublich »

JirkaE píše:
Dagus píše:Tak nam ty baterie zrecenzuj a vyfot. Papírová krabice mě teda nenadchla :(
Ale to nebylo focené kvůli krabici :lol:
Spolehlivost tohoto dodavatele.

Ráno jdou k zákazníkovi, je mě líto...

Testů a recenzí je všude dost. Zákazník objednal, já sehnal vše potřebné a zítra to přidají ke svým 20kWh.
Spolu s dalším přídavným ohřevem vody a přebytky do baterii a tím můj úkol končí ;)
Takže "spolehlivost" dodavatele (bez dodání bude zahájen spor a utře) určuje rychlost dodání bez patřičných testů baterek."Testů je všude plno" - zejména těch baterií v těch krabicích,vždyť přece mají stejný název jako jinde testované."Tím to pro mě končí" - lehce to pro Vás tímto může spíš začínat.Kolik je Vám let?
Uživatelský avatar
JirkaE
Příspěvky: 218
Registrován: pát dub 21, 2023 7:17 pm
Lokalita: Kousek od Rozvadova
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2kWp+2,25kWp
Kapacita baterie [kWh]: 10+10
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od JirkaE »

bublich píše:
Takže "spolehlivost" dodavatele (bez dodání bude zahájen spor a utře) určuje rychlost dodání bez patřičných testů baterek."Testů je všude plno" - zejména těch baterií v těch krabicích,vždyť přece mají stejný název jako jinde testované."Tím to pro mě končí" - lehce to pro Vás tímto může spíš začínat.Kolik je Vám let?
Je mě 48 let, stejnou sestavu baterií od stejného (výše zmíněneného) dodavatele jsem koupil po 14-té.
Nemyslíte si snad, že je budu pokaždé testovat, nebo ? ;)
Ten zákazník je můj známý - jeho taťínek revizák - dělá nám občas revize.

Vyfocení krabic přede dveřmi byla pouze reakce na to, co bylo psané chvilku před tím.
Že jsou na Aliexpress všichni podvodníci - že nepřijde nic, nebo šmejd - proti tomu jsem se ohradil.
Protože moje zkušenost je jiná.


Nechci vytvářet další křižovatky a další a další a další nová témata navíc pouštět se do toho hlouběji.

NIC TO NEMĚNÍ NA TOM, ŽE ANI JÁ NEROZUMÍM - tomu odečtení VAT těsně před posledním kliknutím KOUPIT/ZAPLATIT.
Mě se to stalo podruhé a nechápu to také...
Ale věřím že mě to daňová poradkyně vysvětlí - až to zjistí.

ANO - vše co prodáváme jsem osobně i testoval - nejsem prodejce baterií, je to jen malý doplněk.
Zaměření mám a více než 20let se věnuji ohřevu vody fotovoltaikou.
Ale nejsem Youtuber - nenatáčel jsem video.
Víc fotím, ale to až v poslední době.

Nicméně jsem testoval vícekrát a mohu jen potvrdit testy jiných lidí.
Například : U 200Ah baterie byla na první test kapacita 175Ah - sakra podvod, říkal jsem si.
Tak jsem první rozebral.
Uvnitř ale byli 200Ah články. Drbal jsem se na hlavě. A měřil dál.
Testoval jsem znova, plné nabití a vybití a znova nabití a byl jsem na 183Ah.
Po šesté 196Ah, po sedmé 196Ah po osmé 196Ah - A tím to pro mě končí.

Není to uváděných 200Ah ale 196Ah je to SUPER za ty prachy.

ALE JE MĚ TO BUŘT, POKUD SI NĚKDO CHCE KUPOVAT 10kWh za 4000Euro -7000Euro s podobnou životností - ať si to koupí, mě to nevadí.

NEVĚŘÍM tomu, že jinde jsou jednotlivé články jiné a naopak věřím - že 90% článků v Evropě je z jedné a té stejné fabriky.
Liší se jen firmy které je složili a jejich krabice - články uvnitř jsou totožné.

A více se tomu nechci věnovat - nezajímá mě to, MŮJ PRIORITNÍ ZÁJEM JE O BATERII NEJVĚTŠÍ A NEJLEVNĚJŠÍ a to je voda v zásobníku ohřátá na 75 Stupňů, protože teplou vodu potřebuje každý člověk - každý den.

Až na toho jednoho, co tady nedávno popisoval myslím 12Litrů na den - že potřebuje... :yes:

Téma DPH.

Od 1.1.2023 se vše spojené s fotovoltaikou v Německu prodává s 0% DPH (MwSt v Německu)

Protože 100% sortimentu nakupuji v zahraničí je vše také bez DPH.
Z toho 90% sortimentu nakupuji v Česku a na Slovensku je také bez DPH.
80% zákazníků jsou Němci a těm prodávám také bez DPH (MwSt od 1.1.2023)
18% zákazníků jsou německé firmy těm prodáváme s 19% MwSt - oni cílovým zákazníkům také bez MwSt od 1.1.2023
2% jsou zákazníci z jiných zemí - z nich privátní mají a účtujeme DPH a firmám s DIČ neúčtujeme DPH.

Hranice 1/4letního MwSt je 5000Euro. Pokud překročím budu muset odvádět měsíčně.
A protože prodáváme 80% bez MwSt tak to jen po očku hlídám protože poslední čtvrtletí loňského roku jsem přetáhnul.
Ale účetí obhájila na FÚ, nemusel jsem se stát měsíčním plátcem, protože od 1.1.2023 0% pro soukromé osoby.

Poslední komplikovanější "DPH" bylo s nizozemskou firmou - která ale chtěla poslat zboží na německou adresu a ačkoliv má zahraniční DIČ musel jsem na pokyn daňové poradkyně DPH napočítat.

Uznávám to co zde bylo napsané, že NKON svými cenami u některých baterií opravdu - je lepší cestou než Čína samotná, příště o před nákupem ověřím a popřípadě vyzkouším :)
Uživatelský avatar
JirkaE
Příspěvky: 218
Registrován: pát dub 21, 2023 7:17 pm
Lokalita: Kousek od Rozvadova
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2kWp+2,25kWp
Kapacita baterie [kWh]: 10+10
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od JirkaE »

Mikel píše:A to je v cene ten rozdil za clo a DPH. Ani jedno ojebat bohuzel neumime jako cinane. Cinan, kdyz ma pruser zavre firmu a zalozi novou a jede dal. My takto nefungujeme.
Zasilame po cele EU. Cena nad 15kg po cele EU je 30€ za zasilku.
Chápu, díky za vysvětlení.

To mě zajimá, protože zde mě něco nesedí :) v dobrém myšlené.

Já jsem prodejce v EU a nakupovat můžu a Vy jste prodejci v EU ale nakupovat ze stejného zdroje nesmíte ?

A zase se uzavírá kruh, velmi nekorektního nastavení pravidel EU, kdy každý má podmínky jiné, ačkoliv by měli být naprosto stejné.... :cry:
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od Mikel »

JirkaE píše:
Mikel píše:A to je v cene ten rozdil za clo a DPH. Ani jedno ojebat bohuzel neumime jako cinane. Cinan, kdyz ma pruser zavre firmu a zalozi novou a jede dal. My takto nefungujeme.
Zasilame po cele EU. Cena nad 15kg po cele EU je 30€ za zasilku.
Chápu, díky za vysvětlení.

To mě zajimá, protože zde mě něco nesedí :) v dobrém myšlené.

Já jsem prodejce v EU a nakupovat můžu a Vy jste prodejci v EU ale nakupovat ze stejného zdroje nesmíte ?

A zase se uzavírá kruh, velmi nekorektního nastavení pravidel EU, kdy každý má podmínky jiné, ačkoliv by měli být naprosto stejné.... :cry:
Je to jednoduche, cinan propasuje pres Polsko kontajnery plne zbozi a pak to v EU prodavaji bez DPH, cla a recyklacnich poplatku. Take zadny cinan ackoliv dodava zbozi z EU nikomu neda radny platny danovy doklad s vycislenim DPH.
Kdyz je problem, prodejni kanal se zavre a otevre jiny.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
ElektroEzs
Příspěvky: 1114
Registrován: stř zář 21, 2022 10:03 am
Lokalita: okolí Teplic
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5460
Kapacita baterie [kWh]: 14,4
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od ElektroEzs »

Jak to delaji ze to uvolni z celniho skladu neproclene?
1: JZ 5460 Wp Ja Solar, MPPT 250/100, Multiplus 2 5000VA, Cerbo GX + touch LCD, 16 x EVE 280Ah LiFePO4 + JK BMS 200A + SmartShunt 500A

2: JZ 3600 Wp Canadian Solar, V 1800 Wp Canadian Solar, MPPT 150/70, MPPT 150/35, Multiplus 2 5000VA, Cerbo GX + touch LCD, 16 x EVE 280Ah LiFePO4 + JK BMS 200A + BMV700
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od Mikel »

ElektroEzs píše:Jak to delaji ze to uvolni z celniho skladu neproclene?
Jednoduse, podplati uplatne polske celniky a obsah kontaineru deklaruji treba jako toaletni papir s minimalni hodnotou aby sve vypadalo legalne pri dovozu.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
ElektroEzs
Příspěvky: 1114
Registrován: stř zář 21, 2022 10:03 am
Lokalita: okolí Teplic
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5460
Kapacita baterie [kWh]: 14,4
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od ElektroEzs »

Diky za objasneni:)
1: JZ 5460 Wp Ja Solar, MPPT 250/100, Multiplus 2 5000VA, Cerbo GX + touch LCD, 16 x EVE 280Ah LiFePO4 + JK BMS 200A + SmartShunt 500A

2: JZ 3600 Wp Canadian Solar, V 1800 Wp Canadian Solar, MPPT 150/70, MPPT 150/35, Multiplus 2 5000VA, Cerbo GX + touch LCD, 16 x EVE 280Ah LiFePO4 + JK BMS 200A + BMV700
Steen007
Příspěvky: 18
Registrován: stř zář 07, 2022 11:46 am

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od Steen007 »

Ze stránek prodejce:
Osvobozeny od daně

ZVLÁŠTNÍ UPOZORNĚNÍ pro zákazníky z EVROPSKÉ UNIE:
1. V ceně je ZAHRNUTO DPH!! (Ze systematických důvodů se k naší ceně připočítává DPH navíc, která se však neobjeví při přechodu na STRÁNKU SKUTEČNÉ PLATBY!!)
2. CELNÍ DAŇ JE ZAHRNUTA v naší ceně!! (Pravidlo přepravy je DDP!! Zboží bude nejprve odesláno do našeho skladu v Evropě, poté bude doručeno na vaši adresu z Evropy.) (Není to skvělé?!!LOL) 3. Zvláštní pozornost
pro ZÁKAZNÍKY Z FRANCIE: STEJNĚ PLATÍ DAŇOVÉ TULE!! Pokud nemůžete správně zadat objednávku, kontaktujte nás. (Protože systém někdy zablokuje objednávky nad 150 USD, můžeme v těchto případech najít řešení speciálně pro vás.)
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od Mikel »

Je to stejne jako kdyz vietnamci pasuji zbozi do sapy.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
Uživatelský avatar
JirkaE
Příspěvky: 218
Registrován: pát dub 21, 2023 7:17 pm
Lokalita: Kousek od Rozvadova
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2kWp+2,25kWp
Kapacita baterie [kWh]: 10+10
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od JirkaE »

Mikel píše:
ElektroEzs píše:Jak to delaji ze to uvolni z celniho skladu neproclene?
Jednoduse, podplati uplatne polske celniky a obsah kontaineru deklaruji treba jako toaletni papir s minimalni hodnotou aby sve vypadalo legalne pri dovozu.
DPD to vyzvedává z celního skladu, skrz který to prochází - s nálepkou na krabici označující Baterii a potencionálně nebezpečný náklad.

Jak to může být deklarované jako toaletní papír uplně nechápu.
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od Mikel »

JirkaE píše:
DPD to vyzvedává z celního skladu, skrz který to prochází - s nálepkou na krabici označující Baterii a potencionálně nebezpečný náklad.

Jak to může být deklarované jako toaletní papír uplně nechápu.
Oznacene jako nebezpecny naklad to musi byt pro prepravu po EU. Z celniho skladu to odesilane neni. Je to odesilane z logistickych center, ktere si pronajimaji firmy. Jak si myslite, ze vietnamci dovazi veskere zbozi do sapy a trznic? Myslite si snad, ze to sem dovezou legalne a zaplati clo a dph?
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek