Lifepo4 z Aliexpresu

LiFePO4, LiFeYPO4, atd., zkušenosti, rady, tipy ...
Diablo1st
Příspěvky: 1623
Registrován: pon lis 01, 2021 7:41 pm
Bydliště: SR MY

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od Diablo1st »

Veľmi zaujímavá ponuka od Gobel Power - GP DIY 280Ah
Test batérie od Andyho - LINK
S kupónom za 2139€ + doprava nie je vôbec zlá cena za 14,4kWh "rack" batériu na kolieskach.
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah + JK BMS
soami
Příspěvky: 555
Registrován: pon lis 08, 2021 9:10 pm
Lokalita: Posázaví
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Posázaví

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od soami »

Jo, vypadá dobře. Až na ten balancer. Ale +60usd za neey je dobrá cena. Záleží, kolik budou chtít za dopravu a DDP. Když to srovnám se Seplos, tak box 510usd, případný vozík 150usd, doprava 119usd. Baterie Eve280 - Amy 2221usd. Vše DDP. Takže s dopravou a DPH bude cena Gobel podobná, spíš vyšší. U Gobel jsou baterie plus, pokud to nebyl speciální vzorek pro Andyho. Od Amy jsem dostal články s kapacitou 275-278 Ah, takže o nějaké % horší. Ale pořád v toleranci.
cuki
Příspěvky: 119
Registrován: úte říj 25, 2022 11:40 pm

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od cuki »

Všimli jste si jak během pár dní klesly ceny LFP baterií na ali? Několik různých obchodů cca o víc 1/4 dolů

https://www.aliexpress.com/item/1005004 ... 1133720541

nakupoval jsem tedy u tohoto prodejce už dřív ty modrý a kvalita ok, v čem se liší černé netuším.

280Ah: https://www.aliexpress.com/item/1005005 ... .subject_3

tady ta samá nabídka od prodejce kterého ale neznám ještě levněji:
https://www.aliexpress.com/item/1005004 ... 3720541%21
soami
Příspěvky: 555
Registrován: pon lis 08, 2021 9:10 pm
Lokalita: Posázaví
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Posázaví

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od soami »

Ceny jsou mnohem níž. Jen nesmíš hledat na Aliexpress, kde je mj. spousta fake nabídek. Teď objednávám certifikované EVE 280Ah za 99USD - cena domů včetně dopravy a proclení.
cuki
Příspěvky: 119
Registrován: úte říj 25, 2022 11:40 pm

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od cuki »

Tak ten první a třetí odkaz, mám vyzkoušenej :-)
Odkud to bereš ty? Já hledal jen zběžně protože tak měsíc dva zpátky ty ceny byli mnohem víš.
cuki
Příspěvky: 119
Registrován: úte říj 25, 2022 11:40 pm

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od cuki »

jinak daň/clo i doprava bývá zpravidla 0 FVE je od cla osvobozena
Uživatelský avatar
bublich
Příspěvky: 407
Registrován: sob črc 11, 2020 12:42 am

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od bublich »

cuki píše: pát říj 13, 2023 12:19 am jinak daň/clo i doprava bývá zpravidla 0 FVE je od cla osvobozena
Na čem jedete,slušnej matroš.Z ALI se u nás DPH neplatí za NIC je totiž již obsaženo v ceně.Doprava jak u koho a absolutně nesouvisí s FVE.Tak tady nepište bludy.
unicast
Příspěvky: 1226
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od unicast »

bublich píše: pát říj 13, 2023 1:08 am Z ALI se u nás DPH neplatí za NIC je totiž již obsaženo v ceně.
Takže platí. Jen se to nedoplácí na celnici, ale cenu toho zboží to stejně zvedne.
glottis
Příspěvky: 2069
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od glottis »

z aliexpresu nad snad 150E ti dph nepripoctou a clit/dodanovat to musis az pak, pokud nevyhodnoti, ze to rizenim projit nemusi.
cuki
Příspěvky: 119
Registrován: úte říj 25, 2022 11:40 pm

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od cuki »

Hodně jsem to zjednodušil, ale pro rejpaly:
Clo nad 150E, ale fotofoltaika je od toho z důvodu ekologie osvobozena!
DPH se platí už nějakou dobu nad 22E, ale na Ali už je vyřešené dopředu v ceně.

A největší problém cla byl fakt, že nejen že ho mohli sami určit od cca 3-11% z ceny, ale tu cenu si mohli sami určit a řízení se protáhne. Navíc se platí výpalné za celní řízení. Takže člověk dopředu netušil za kolik to kupuje.
glottis
Příspěvky: 2069
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od glottis »

cuki píše: pát říj 13, 2023 8:54 am Hodně jsem to zjednodušil, ale pro rejpaly:
Clo nad 150E, ale fotofoltaika je od toho z důvodu ekologie osvobozena!
DPH se platí už nějakou dobu nad 22E, ale na Ali už je vyřešené dopředu v ceně.

A největší problém cla byl fakt, že nejen že ho mohli sami určit od cca 3-11% z ceny, ale tu cenu si mohli sami určit a řízení se protáhne. Navíc se platí výpalné za celní řízení. Takže člověk dopředu netušil za kolik to kupuje.
Tak jeste jednou :) kdyz si na aliexpresu koupis neco, co je drazsi nez 150E uz dph aliexpresu neplatis. Zmizne z te castky pri placeni, ikdyz to v kosiku vydis s dani. A mel bys to zaplatit az tu. Osobne overeno.
cuki
Příspěvky: 119
Registrován: úte říj 25, 2022 11:40 pm

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od cuki »

glottis píše: pát říj 13, 2023 8:59 am
cuki píše: pát říj 13, 2023 8:54 am Hodně jsem to zjednodušil, ale pro rejpaly:
Clo nad 150E, ale fotofoltaika je od toho z důvodu ekologie osvobozena!
DPH se platí už nějakou dobu nad 22E, ale na Ali už je vyřešené dopředu v ceně.

A největší problém cla byl fakt, že nejen že ho mohli sami určit od cca 3-11% z ceny, ale tu cenu si mohli sami určit a řízení se protáhne. Navíc se platí výpalné za celní řízení. Takže člověk dopředu netušil za kolik to kupuje.
Tak jeste jednou :) kdyz si na aliexpresu koupis neco, co je drazsi nez 150E uz dph aliexpresu neplatis. Zmizne z te castky pri placeni, ikdyz to v kosiku vydis s dani. A mel bys to zaplatit az tu. Osobne overeno.
To je divný, já takovou zkušenost nemám, naopak tam bylo všude napsáno tax included and solved, nebo něco v tom smyslu. Ale nerad bych mystifikoval.
glottis
Příspěvky: 2069
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od glottis »

Ja kupoval termokameru po ali. Unit. Za 10500 s dani ale platil jsem 8500. O dph me stahli az tu celnici.

a ze stranek aliexpresu:

European Union value added tax
From 1 July 2021, AliExpress generally will need to collect VAT on sales of goods delivered to EU consumers, including circumstances where goods are delivered from outside of the EU with order value of up to 150 EUR, or where goods are shipped from within EU where the seller is established outside the EU.

For all goods shipped from outside of EU and VAT-collected by AliExpress, our sellers and their logistics operators will need to include the Import One Stop Shop (IOSS) number of AliExpress in their import declaration into EU, this is to ensure that the goods can then be released for free circulation and delivered to you without being charged with VAT or any additional handling fees at the customs.
mopadzi
Příspěvky: 991
Registrován: úte led 24, 2012 8:55 am
Lokalita: Okolí Uherského Brodu
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od mopadzi »

platí základní pravidlo: 3x po sobě opakuj
Nevěř číňanovi....
kdo si hraje nezlobí
9xRenesola 240Wp+9x Benq 265Wp, 6xTrina 410Wp, 14x Leapton 450Wp, 2xStuder VT65 1xVT 80, 2x XTM4000-48, 40kW Lifepo4..vše ve výstavbě, hotovo 99%. BMW i3 BEV
Uživatelský avatar
stano22
Příspěvky: 485
Registrován: ned čer 13, 2021 1:43 pm
Lokalita: SK-ZA
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 6500
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: SK (ZA)

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od stano22 »

Keď mi zachytili drahšiu vec a colná správa ju pred doručením chcela precliť, vykašlal som sa na to. Vrátili to do Číny, číňan vrátil peniaze. Znovu som objednal a druhý krát to už neodchytili a prišlo mi to. Tento postup som opakoval minimálne 5-7x
glottis
Příspěvky: 2069
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od glottis »

mopadzi píše: pát říj 13, 2023 10:08 am platí základní pravidlo: 3x po sobě opakuj
Nevěř číňanovi....
Jestli to bylo na me, tak se stalo presne to co jsme cekal a ze budu platit dph jsme vedel. Ja to nepisu jako odstrasujici pripad ale jak to realne funguje. Samozrejme se muze stat, ze na celnici to projde dal a dph se nezaplati ale z aliexpresu to nebude moc realne.
cipis
Příspěvky: 4359
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od cipis »

Navic zadna hranice 22Euro uz take neni.
DPH odvadi cinan a kdyz lzive neodvede a ty to neprokazes, ze zaplatil, tak ho doplacis.
Zbozi nad 150Euro podleha celnimu rizeni, a tam to pak jde uz i s DPH, ktere cinan uz zase neodvadi.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
sisdale
Příspěvky: 272
Registrován: sob črc 02, 2022 9:13 pm
Bydliště: středočeský kraj, 400 m n.m.

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od sisdale »

No zalezi asi jakou prepravu volis. Pro drahe veci volim AliExpress Standard a pri libovolne cene (napr. 1000 USD) taky nic neresim. Vse resi preprava. Veci co nejsou prilis tezke a mohou se prepravovat letecky, leti do Budapeste a celni rizeni (clo i DPH) resi preprava, pak to prevezou typicky do Mosnova na mezinarodni postu, ktera uz prisla z EU (tedy nepodleha u nas celnimu rizeni) a dal to dorucuje Ceska posta. U tezkych veci nebo veci vyloucenych z letecke dopravy (treba Lithiove baterie) je princip velmi podobny, jen cesta byva obvykle vlakem (zcela zridka lodi u velmi tezkych zasilek) do Nizozemi a pak PostNL uz v ramci EU to dorucuje na mezinarodni tridirnu v Praze. Jo u nejakych namernych zasilek, se pak na Ceskou postu vykaslali a prislo to z Nizozemi DHL primo me. Pri teto standardni ceste uz celni rizeni z me strany nijak resit nemusim.

Pokud se pouzije jiny zpusob dopravy tak to prijde jako mimo EU posta primo do Ceska a pak se prostrednictvim ecepu doklada faktura, info o polozkach a taky IOSS cislo Aliexpresu (jez hradi clo i DPH). Pro pristup do ecepu je potreba identita, ale staci i bankovni. Pokud se ecep vyplni jeste nez zbozi projde poprve tridici linkou na mezinarodni poste, tak dojde k automatickemu sparovani a okamzitemu propusteni do volneho obehu. Pokud se ecep vyplnuje az po vyzve, ma to zdrzeni meziskladu a obcas zacnou prudit s nacenovanim skladovneho. Tedy je lepsi sledovat zasilku a vrazit to tam predem.
8.56 kWp - orientace JJV (160st.) sklon 23 st. - PERC, 72-half cut, bifacial
11 kW invertory - 2x Sorotec REVO II 5.5kW (aka Easun iGrid VE II 5.5kW) v paralelenim 1f zapojeni
33 kWh LiFePO4 baterie - cylindrical pack 100 AH a dve prismatic REPT 280 AH v 16-ti clankovem provedeni
plně elektrický dům, plná automatizace, 50+ ESP8266 + RPi, inteligentní vytěžovaní - samoučící prediktivní energetické rozvrhovaní
více v mém domovském vlákně zde
cuki
Příspěvky: 119
Registrován: úte říj 25, 2022 11:40 pm

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od cuki »

glottis píše: pát říj 13, 2023 10:01 am Ja kupoval termokameru po ali. Unit. Za 10500 s dani ale platil jsem 8500. O dph me stahli az tu celnici.

a ze stranek aliexpresu:

European Union value added tax
From 1 July 2021, AliExpress generally will need to collect VAT on sales of goods delivered to EU consumers, including circumstances where goods are delivered from outside of the EU with order value of up to 150 EUR, or where goods are shipped from within EU where the seller is established outside the EU.

For all goods shipped from outside of EU and VAT-collected by AliExpress, our sellers and their logistics operators will need to include the Import One Stop Shop (IOSS) number of AliExpress in their import declaration into EU, this is to ensure that the goods can then be released for free circulation and delivered to you without being charged with VAT or any additional handling fees at the customs.

Hmm to se ale asi moc nestává, většinou všude vidím že daň do EU už je vyřešená v ceně. A nebo takové obchody vybírám.

Tedy abych tomu rozuměl odklikneš nákup za 10500Kč ale při platbě ti už rovnou naskočí částka bez daně?
Uživatelský avatar
Lubik
Příspěvky: 437
Registrován: pon úno 15, 2021 10:04 pm
Lokalita: Praha
Bydliště: Praha

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od Lubik »

-1089623197-1623073154.jpg
Panely 4x 280W , 4x330W Isolar 5kVA,48V 230 Ah

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek