Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Právě je čtv dub 19, 2018 4:15 pm

Nastavenie regulátora Epever mppt 30A

Popis a ukázky samostatných ostrovních elektráren nepřipojených do rozvodné sítě s akumulací energie.
Předchozí

Re: Nastavenie regulátora Epever mppt 30A

Příspěvekod vlkazajac » pon dub 16, 2018 6:36 pm

Neveril by som udajom o napati z displeja regulatora. Treba zmerat napatie na baterii a na svorkovnici regulatora. Tu moze byt rozdiel dany prechodovymi odpormi na vsetkych suciastkach, priamo umerny prechadzajucemu prudu. Pri nizkom az nulovom prude nesmie byt ziadny rozdiel. Pochybnosti mam o akomkolvek udaji na displeji Epevera.
Pre zaujimavost - aky je sulad napatia na vstupe od panelov s udajom na displeji? Porovnajte tiez svoj multimeter aspon s dvoma inymi.
2 420 Wp, 3 x LS3024B, WRM15, 24V / 400 Ah gel, VE Multiplus C 800, Carspa 2000 W sin;
všetky panely pripojené paralelne; 100 % využitie prebytkov energie; dotovanie systémových batérií oloveným šrotom ))
vlkazajac

Příspěvekod Michael_jasom » pon dub 16, 2018 6:53 pm

Dĺžka je Max 2,5 m hlavná dĺžka po svorky teda 2m sú dokonca 8mm vodiče. Napadlo ma že ten úbytok by mohli spôsobovať ešte zariadenia čo sú Primo na 12 V napájané v skrini, relé, teplomer atď.

Ten float 13,5 V by mal byť meraný na regulatore alebo svorkach batérie?
Michael_jasom

Příspěvekod Michael_jasom » pon dub 16, 2018 6:59 pm

Vlkazajac - je pravda že ten epever nemeria úplne presne, ale mnou meraný rozdiel bol max 0,2 V väčšinou 0,1 max. na svorkach batérie. Na svorkach panela som to neporovnával.
Michael_jasom

Předchozí

Zpět na Ostrovní elektrárny