Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: čtv říj 22, 2020 9:18 pm


Parabolický ohřev vody

Popis a ukázky systémů určených pro vytápění či ohřev vody, které jsou určeny pro výrobu tepla a nevyrábí elektrickou energii.
Předchozí

Re: Parabolický ohřev vody

Příspěvekod radimre » stř led 03, 2018 8:29 am

pezizka píše:Moc to hodnotím, neuvěřitelné nadšení :yes: Přesto si neodpustím :? Kdysi dávno jsem se podílel na výrobě paraboly ze sklolaminátu pr. 2m, tehdy pro satelitní příjem. Mnoho práce i financí, tehdy to mělo smysl, promiňte dnes nechápu proč nekoupit hotový výlisek, popř. několik o patřičné ploše. Je to jistě počin plný nadšení a znovu opakuji, že jej opravdu hodnotím, ale má to smysl pro ohřev vody? Nevidím v tomto počinu nic pozitivního (možná krom malé plochy) co by nějakým způsobem překonávalo, zefektivnilo či zpřístupnilo FT. Ještě jednou se omlouvám za kritiku :(Přesně odpověděl jstesi sám...to co bylo kdysi i dnes motivuje některé... já to neodsuzuji...každý znás má jiné pohnutky proč to dělá... někdo si chce něco dokázat,jiný je vážně nemocný a a má tolik času že pokud by koukal do zdi tak se ztoho zblázní....vše je o úhlu pohledu... já osobně mám také zkušenost s velkým úrazem a můj pohled na každou energii co vynaložím do svých projektů hodnotím daleko vyšším indexem než tomu bylo v minulosti....jako kritiku to neberu, spíše jde o vaší úvahu...proto opakuji záleží na úhlu pohledu a na pohnutkách konstruktérů...já to neodsuzuji a jako otec 3 dcer na vdávání bych takového chlapa spíše přivítal než někoho kdo moc mluví a málo činí... :-)
http://vyrobaprvozuj.webnode.cz/
Hybrydní natáčecí systém 24V - 230Ah + GF- výkon řízen připínaním panelů 6x300Wp + 2x 60Wp
Ohřev vody 24V topnou spirálou 2 x 200l 1x 45l
Uživatelský avatar
radimre
 
Příspěvky: 164
Registrován: stř led 08, 2014 11:53 am
Bydliště: Kateřinice NJ

Re: Parabolický ohřev vody

Příspěvekod vlkazajac » stř led 03, 2018 12:58 pm

Ja vysoko chválim tento experiment, dokonca v proporciách paraboly by som bol ešte odvážnejší a viem si predstaviť aj trojmetrovú parabolu na masívnej montáži niekde v závetrí. Oproti fototermike je tu niekoľko výhod, ktoré si autor určite dobre uvedomuje.
Chápem úplne pohnútky k výrobe paraboly. Štandardné SAT antény sú dnes tak do apertúry max 1,5 m a cena je obrovská. Čo horšie, všetko sú of set paraboly, ktoré majú horšie optické vlastnosti vďaka úmyselnému vybočeniu osi paraboly. S rastúcim priemerom je symetrická parabola stále viac efektívnejšia.
Parabola tohto prevedenia je senzačný kus na ďalšie experimenty a nástroj na propagáciu obnoviteľných zdrojov. Je radosť mať niečo také doma ! Blahoželám !
1060 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1920 Wp, 3 x LS3024B, VS2024N, olovo - 260 Ah / 24 V, Carspa 2000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
Uživatelský avatar
vlkazajac
 
Příspěvky: 2767
Registrován: úte čer 11, 2013 9:40 pm

Předchozí

Zpět na Fototermika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

Reputation System ©'