Hybridní měnič Infinisolar E 5,5kW

Měniče InfiniSolar
Odpovědět
Jirka81
Příspěvky: 26
Registrován: úte říj 10, 2017 4:03 pm
Reputace: 6

Hybridní měnič Infinisolar E 5,5kW

Příspěvek od Jirka81 »

Zdar solárníci,
jsem zde nováček a rozhodl jsem se postavit vlastní Hybridní FVE, tak se tak pomalu rozhlížím, zatím jsem koupil jen hybridní měnič Infinisolar E 5,5kW, funglovka z Anglie za 38k Kčs no nekupte to :D a hned jsem narazil na problém, sice zatím plánuji výkon někde okolo 4800 Wp, ale kvůli případnému rozšíření laboruji stím kolik maximálně ::pv:: tam vlastně můžu dát.
V anglickém návodu je, že 12x260 Wp na každé MPP, vstupy jsou dva takže 24 ks, dvě série po 12 ks, což by dělalo u panelů co tam jsou v příkladu 466 Vdc, ale u MPP zase píší, že pracuje v rozmezí 120-450 Vdc, na Ostrovních elektrárnách je že 22 ks http://www.ostrovni-elektrarny.cz/index ... ar-e-5-5kw a ještě je tam že snad paralelně, což mě nějak neštimuje páč každý vstup má max. jen 13A. Jsem z toho prostě volaký zmetěný. Omlouvám se za pro vás dosti neodborný dotaz, ale děkuji za případné osvětlení pro totálního "mamlase". :mrgreen: Díky :roll:
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Reputace: 236
Bydliště: Třinec

Re: Hybridní měnič Infinisolar E 5,5kW

Příspěvek od tomas »

Panelů tam můžeš dát tolik aby jsi nepřekročil povolené maximální napětí ani v zimě při teplotě -20°C.
Porovnání měničů Infini a topologická schémata"
Infini introduction-20161117(Official).pdf
(1.83 MiB) Staženo 457 x
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Jirka81
Příspěvky: 26
Registrován: úte říj 10, 2017 4:03 pm
Reputace: 6

Re: Hybridní měnič Infinisolar E 5,5kW

Příspěvek od Jirka81 »

tomas píše:Panelů tam můžeš dát tolik aby jsi nepřekročil povolené maximální napětí ani v zimě při teplotě -20°C.
Porovnání měničů Infini a topologická schémata"
Infini introduction-20161117(Official).pdf
Díky moc. Dobrý vědět, že na ::pv:: je maximálka 5500W a né 6500W, paralelně ani prd (to jsem tušil už v dotazu) a bypass 60A?, tak to mě schořej rozvody až to sosne a pustí to tam :D A to je to takovej 16 kg drobek co se vleze do jedný ruky pod rameno :) Teď vážně, prostě tam dám dvě série po devíti 270 Wp panelech (což je cca 348.5V) jelikož mám na jih fasádu, tak to budu muset cpát na ležato po třech panelech a vejde se jich tak zhruba těch 18, což je šest konstrukcí a na případný přerozdělení a přidání panelů na střechu východ+západ holt můžu zapomenout, původně jsem myslel, že tam pak hodím 6+6 a na jih zůstane 12 ::pv:: Holt nato ty pacholci měli myslet, když ten barák před 100 lety stavěli :D
zbek
Příspěvky: 439
Registrován: ned bře 31, 2019 1:49 pm
Reputace: 18

Re: Hybridní měnič Infinisolar E 5,5kW

Příspěvek od zbek »

Mam dotaz jak si stoji infinisolar 4KW oproti goodwe 3648 EM spolehlivosti a konfortu obsluhy ? připadně jit radši do solaxu? Děkuji Na infinisolaru mně vadi trošku ventilator
FV 3,57 Kwp měnič GW3648D-ES bat 4x pylontech us2000 .FV 2 Kwp měnič GW5048 D-ES bat 3x pylontech us2000
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Hybridní měnič Infinisolar E 5,5kW

Příspěvek od youda »

Jestli ti vadí hluk ventilátoru tak není co řešit. InfiniSolary, které mám já, prostě potřebují dedikovanou strojovnu.

Nadruhou stranu, ten InfiniSolar 4K Super, který zmiňuješ, umí paralelní provoz a vydrží kontinuální zátěž 4KW.
GoodWe 3648EM je o dost slabší a paralalení provoz neumí. Zvládne jen klasický AC-coupling více jednotek dohromady s gridem.

Co je obecně dobré na GoodWe, je ta appka na konfiguraci, tichý provoz a taky mají výborně zpracované anglické manuály. Kdybych si ho ale kupoval já, tak vezmu mnohem silnější model, nebo rovnou 3f. Protože když zjistíš, že ti měnič nestačí, tak u GoodWe se s tím už nedá nic moc udělat.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
zbek
Příspěvky: 439
Registrován: ned bře 31, 2019 1:49 pm
Reputace: 18

Re: Hybridní měnič Infinisolar E 5,5kW

Příspěvek od zbek »

Da se ventilator jednoduše vyměnit nebo je potřeba servis? toči se stale nebo při menšim vykonu vypne ? uvažuji o 3,5kw elektrarně
FV 3,57 Kwp měnič GW3648D-ES bat 4x pylontech us2000 .FV 2 Kwp měnič GW5048 D-ES bat 3x pylontech us2000
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Hybridní měnič Infinisolar E 5,5kW

Příspěvek od youda »

Ventilátory se dají vyměnit, nicméně jedná se o 3-vodičové verze s PWM řízením po datovém vodiči, nelze tedy nahradit jen tak něčím co má člověk v šuplíku. Další ventilátorek je na CPU, ten je obyčejný malý 2-vodič.

Zručnější montér zvládne výměnu ventilátorů bez problémů. Nicméně kvůli záruce asi nemá smysl se v tom první dva roky hrabat.

Pokud je měnič aktivní, tak se ventilátory točí celkem potichu, asi jako větší PC. Jakmile se měnič zatíží, ventilátory se rozjedou a jejich otáčky se mění v závislosti na zatížení. To je dost slyšet.

Na chodbě rodinného domu vůbec nemá smysl InfiniSolar provozovat. Chce to do technické místnosti, do sklepa, nebo do garáže. Venkovní instalace není možná, skříň nemá dostatečné IP krytí pro venkovní montáž.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
unicast
Příspěvky: 1180
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Reputace: 197
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Hybridní měnič Infinisolar E 5,5kW

Příspěvek od unicast »

youda píše:Ventilátory se dají vyměnit, nicméně jedná se o 3-vodičové verze s PWM řízením po datovém vodiči, nelze tedy nahradit jen tak něčím co má člověk v šuplíku. Další ventilátorek je na CPU, ten je obyčejný malý 2-vodič.
Taky se dá ledaskteré zařízení s ventilátory přestavět na vodní chlazení.
zbek
Příspěvky: 439
Registrován: ned bře 31, 2019 1:49 pm
Reputace: 18

Re: Hybridní měnič Infinisolar E 5,5kW

Příspěvek od zbek »

tak to už bych vubec nepředělaval nsa vodu dalši problem navic . Kolik tak muže žrat měnič v klidu ?
FV 3,57 Kwp měnič GW3648D-ES bat 4x pylontech us2000 .FV 2 Kwp měnič GW5048 D-ES bat 3x pylontech us2000

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek