měření napětí co je přesnější?

Baterie, dobíjení, údržba, zapojení, diskuze i nad jinými způsoby uložení energie
Odpovědět
qquiderr
Příspěvky: 16
Registrován: stř srp 16, 2017 6:12 pm
Reputace: 0

měření napětí co je přesnější?

Příspěvek od qquiderr »

Zdravím, mám desulfátor https://www.autodoplnky-prodej.cz/29377 ... 200ah.html který po připojení k baternce ukaže například 12,8V když tam ale připojim voltmetr tak ukaže třeba 16,9V. Co je to za rozdíl? Čím mám měřit baterku? Když dělám vybíjení autožárovkou tak voltmetr ukazuje 12,9V ale desulfator ani nebrnkne podle něj napětí kleslo už davno pod 10V. Co je to za rozdíly? Pak když změřím voltmetrem udržovací nabíječku tak ukaže 17V a to ikdyž je připojená k baterce, když připojim na chvili desulfátor (aby ukazal napětí) ukaže "jen" 12,9V nebo 12,8 nebo i 12,5V Co je to za rozdíly? Proč jednou ukaže 12,7V ale voltmetr tam ma takový rozdíl? Vždy se jedná o PB aku.
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2176
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Reputace: 96
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: měření napětí co je přesnější?

Příspěvek od gupa »

A neukazuje špatně voltmetr? Když dochází v mém voltmetru baterie, tak to umí, asi převodník, i s odpočítáváním a postupným přidáváním napětí nahoru. Po výměně baterie zase funguje normálně. Ještě mne napadá rušení voltmetru pulzy z desulfátoru, ale to by mělo zmírnit měření přímo na kontaktech baterie a ne na vodičích desulfátoru.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
qquiderr
Příspěvky: 16
Registrován: stř srp 16, 2017 6:12 pm
Reputace: 0

Re: měření napětí co je přesnější?

Příspěvek od qquiderr »

ve voltmetru je slabší baterka, ale nikdy mě nenapadlo že by mohla mít na svědomí takové nepřesnosti. Pokud je to teda tím.
petrs
Příspěvky: 429
Registrován: pon čer 30, 2014 7:02 am
Reputace: 30

Re: měření napětí co je přesnější?

Příspěvek od petrs »

Je mozne,ze indikator na nabijecce je nastaven tak,aby uz odecital napetove spicky pri nabijeni akumulatoru a voltmetr pricita cast vyssiho napeti pulsu k standartnimu napeti baterie.Vyzkousejte pripojit ke vstupnim kontaktum voltmetru elektrolyt.kondenzator cca nekolik tisic mikrofaradu,mohl by mereni zpresnit,pripadne protahnout merici kabely voltmetru toroidnimi feritovymi jadry,nejlepe pritom na jadrech udelat nekolik zavitu.
...a viděl jsem Křižíka nazpět se otáčeti ...
qquiderr
Příspěvky: 16
Registrován: stř srp 16, 2017 6:12 pm
Reputace: 0

Re: měření napětí co je přesnější?

Příspěvek od qquiderr »

díky ;) bylo to slabou baterkou, ted už to ukazuje lepe, +-0,1V oproti desulfatoru, jinak už to ukazuje jak ma.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek