GTI invertor s omezovačem přetoků

Měniče stejnosměrného proudu na střídavý proud, porovnání účinnosti, ztráty, optimalizace použití měničů, střídače v UPS - záložní zdroje.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: GTI invertor s omezovačem přetoků

Příspěvek od diablo007 »

Pak už pomalu vychází klasický mpp solár měnič na podobné peníze .
nextclick
Příspěvky: 47
Registrován: stř srp 21, 2019 9:10 pm

Re: GTI invertor s omezovačem přetoků

Příspěvek od nextclick »

A protože stále čekám na reklamaci měniče tak si tak občas přemítám nad možnýma rizikama. A mám dotaz na který jsem nedohledal odpověď.
Otázka: Jak moc přesné je dodržování kmitočtu DS tímto grid free invertorem? Nemůže se stát že se to o malý kousek fázově posune? Byť třeba jen o 10°. Pokud by na každé fázi byl jeden gridfree měnič, tak je vždy jistota, že ty 3f budou správně posunuté (dle DS) a tedy 3f asynchroní motor (třeba v tepelném čerpadle) pojede bez problémů? Nerad bych aby se třeba roztočil obráceně.
Uživatelský avatar
beethowen
Příspěvky: 874
Registrován: pát čer 23, 2017 7:46 pm
Bydliště: Brno-venkov

Re: GTI invertor s omezovačem přetoků

Příspěvek od beethowen »

nextclick píše:A protože stále čekám na reklamaci měniče tak si tak občas přemítám nad možnýma rizikama. A mám dotaz na který jsem nedohledal odpověď.
Otázka: Jak moc přesné je dodržování kmitočtu DS tímto grid free invertorem? Nemůže se stát že se to o malý kousek fázově posune? Byť třeba jen o 10°. Pokud by na každé fázi byl jeden gridfree měnič, tak je vždy jistota, že ty 3f budou správně posunuté (dle DS) a tedy 3f asynchroní motor (třeba v tepelném čerpadle) pojede bez problémů? Nerad bych aby se třeba roztočil obráceně.
Ten měnič je nafázovaný a změnou frekvence řídí dodávku. Ale to jsou velmi malé odchylky, protože DS je hodně tvrdá a kdyby se měl posunout více, tak ho DS okamžitě zničí. Takže neměj strach posun fází ti bude řídit DS.
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: GTI invertor s omezovačem přetoků

Příspěvek od brumlaj »

Jako že by malá krabička u Tebe doma posunula fázi generátoru v Temelíně? To tedy nee. To by těch krabiček muselo být sakra hodně. Takže odpověď je - záleží na kvalitě sítě u Tebe. GF měnič nedělá nic jiného než posiluje stávající síť.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
nextclick
Příspěvky: 47
Registrován: stř srp 21, 2019 9:10 pm

Re: GTI invertor s omezovačem přetoků

Příspěvek od nextclick »

Ale jo taky jsem si řikal, že kdyby se to posunulo, tak by se někde z něčeho zakouřilo. Ale raději se zeptám :) Tak díky za info.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: GTI invertor s omezovačem přetoků

Příspěvek od diablo007 »

On ale mluvil o posunu za měničem ne před tak Temelín nemusíte dávat do prikladu
jahodovák
Příspěvky: 1927
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: GTI invertor s omezovačem přetoků

Příspěvek od jahodovák »

Jenže ten je nejznámější,málokdo zná jinou elektrárnu...
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
rva
Příspěvky: 3520
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: GTI invertor s omezovačem přetoků

Příspěvek od rva »

diablo007 píše:On ale mluvil o posunu za měničem ne před tak Temelín nemusíte dávat do prikladu
GTI snad pracuje paralelně se sítí, takže u něj žádné za měničem neexistuje. Existuje síť a k ní je připojena spousta zdrojů a spousta spotřebičů.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: GTI invertor s omezovačem přetoků

Příspěvek od diablo007 »

Já bych řekl že je zapojen v síti do série jelikož má vstup na síti a výstup jde do spotřebiče není napojen zpět na síť to by bylo paralelní ne?
Pisi
Příspěvky: 29
Registrován: sob čer 23, 2012 4:46 pm

Re: GTI invertor s omezovačem přetoků

Příspěvek od Pisi »

Je zapojen a následně nafázován stejně jako všechny zdroje pracující paralelně s DS (LDS)
Bobik
Příspěvky: 2
Registrován: sob led 25, 2014 9:31 am

Re: GTI invertor s omezovačem přetoků

Příspěvek od Bobik »

nextclick píše:Hm.. Tak prý ho mám poslat na reklamaci...
Jak dopadla reklamace? Vypadá to, že mám podobný problém:

https://www.youtube.com/watch?v=y3Oaoee ... oSaDfNvr9M

https://www.youtube.com/watch?v=wEouX8e ... z7AygkZuiA

První video je střídač, na kterém je vidět, že kolísání je asi kvůli kolísání napětí z panelů (v té době připojeny jen 2 panely seriově). Na druhém pak elektroměry jednotlivých panelů (první 3 mají připojený mikroinvertor s jedním panelem, a chovají se normálně, č.4 je modrásek).
Teď je připojeno na "modráska" 8 panelů (4*2) a chová se stejně nejdříve jsem myslel, že jen 2 panely je na něj moc málo. Při vyšší dodávce většinou kolísání mizí, ale to teď v tomhle počasí není moc často.
Sesijama
Příspěvky: 35
Registrován: čtv kvě 02, 2019 8:32 am
Bydliště: Plumlov

Re: GTI invertor s omezovačem přetoků

Příspěvek od Sesijama »

Dobrý den,

navážu na prodlužování sond k modráskovi. Mám bohužel docela omezené možnosti jak dostat z dílny kabel do hlavního rozvaděče. Objevil jsem ale toto zařízení, které by doufám mohlo vyřešit můj problém.
SCT013-RJ45 přímo pro zapojení do sítě.

Myslíte že by se dalo toto zařízení použít bezdrátově?

SCT013-RJ45 - router - router - RJ45 kabel na konektror modráska pro interní limiter. Plus pomocí QoS vyhradit pásmo tak aby stabilitu neohrožovalo např stahování, streamování, apod.

Co vy na to?
Přílohy
SCT013-RJ45.pdf
(810.25 KiB) Staženo 87 x
mobilik
Příspěvky: 2677
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)

Re: GTI invertor s omezovačem přetoků

Příspěvek od mobilik »

Podľa mňa je to obyčajná sonda, len konektor ma RJ45. Tým pádom to nemôžeš pripojiť na router....
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Pisi
Příspěvky: 29
Registrován: sob čer 23, 2012 4:46 pm

Re: GTI invertor s omezovačem přetoků

Příspěvek od Pisi »

Dobrý večer,
do sítě LAN to nepůjde připojit, protože ve schématu je nakresleno na pinu 4 (k) a 5 (l) výstupní napětí z proud.trafa. SCT013 neobsahuje žádný převodník, RJ45 je pouze rozhraní výstupu.....
ikovlabs
Příspěvky: 568
Registrován: úte črc 22, 2014 6:14 pm

Re: GTI invertor s omezovačem přetoků

Příspěvek od ikovlabs »

Ale umi to nejaky jejich prevodnik - zkus pohledat na Aliexpressu.
Sesijama
Příspěvky: 35
Registrován: čtv kvě 02, 2019 8:32 am
Bydliště: Plumlov

Re: GTI invertor s omezovačem přetoků

Příspěvek od Sesijama »

Rozumím. Díky za vysvětlení. Zkusím to tedy zprovoznit po síťovém kabelu. Do dílny mám natažený kvalitní - na domácnost předimenzovaný, který se stejně nepoužívá. Jen jej budu muset prodloužit na chodbu, kde je hlavní jistič.
Sesijama
Příspěvky: 35
Registrován: čtv kvě 02, 2019 8:32 am
Bydliště: Plumlov

Re: GTI invertor s omezovačem přetoků

Příspěvek od Sesijama »

ikovlabs píše:Ale umi to nejaky jejich prevodnik - zkus pohledat na Aliexpressu.
Něco takového?
https://www.aliexpress.com/wholesale?ca ... 45+to+wifi

Ale to jsou klasický routry ne?
ikovlabs
Příspěvky: 568
Registrován: úte črc 22, 2014 6:14 pm

Re: GTI invertor s omezovačem přetoků

Příspěvek od ikovlabs »

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko

Re: GTI invertor s omezovačem přetoků

Příspěvek od ota »

mobilik píše:Podľa mňa je to obyčajná sonda, len konektor ma RJ45. Tým pádom to nemôžeš pripojiť na router....
Je to tak, žádná data tam neběhají. Já mám sondu u staršího modelu připojenou dvoupinovým leteckým konektorem, který byl nejspíše z důvodu katování kostů nahrazen levnějším erjéčkem.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
ikovlabs
Příspěvky: 568
Registrován: úte črc 22, 2014 6:14 pm

Re: GTI invertor s omezovačem přetoků

Příspěvek od ikovlabs »

SRY. to je wifi monitoring. No ma to 2 vstupy -internal a external . Na ten external se dal pripojit nejaky box ktery to umel az na 100 metru ale ten nejak nemuzu najit.Ale je popsan v manualu....

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek