Axpert

Měniče Axpert
Zamčeno
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Axpert

Příspěvek od kodl69 »

už jsem to tady řešil, v Akspertu by mělo být relé, který při výpadku sítě přizemní výstupní N vodič, takže pořádně připojit PE do Akspeta...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Kamil l
Příspěvky: 201
Registrován: pát srp 04, 2017 9:06 pm
Reputace: 0

Re: Axpert

Příspěvek od Kamil l »

Lidi mam velkej problem . Dnes jsem napojil axpert na baterie vse probihalo dobre zapnu a ze jdu pres pc nastavovat a ejhled v programu mam zadat password login? 12345678 a nic tak sakra jaky je ? No mel jsem na to ctvrt hodiny to nejak nastavit nikdo kdo tomu rozuměl tu nebyl vse v ajng jaz v priručce. Tak jen podle bi nastavit ale v pc to nešlo ani za boha?!!!!! Volal jsem pomoc nikdo by mě nepomoh protoze tam neni ani signal.
Vitek
Příspěvky: 1916
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am
Reputace: 289

Re: Axpert

Příspěvek od Vitek »

kodl69 píše:už jsem to tady řešil, v Akspertu by mělo být relé, který při výpadku sítě přizemní výstupní N vodič, takže pořádně připojit PE do Akspeta...
je tam ale řádné uzemnění je třeba... nebo hrozí nevybavení chráničů případně úraz :D ale to kamil asi ví když se pouští do uzemnění.
Vitek
Příspěvky: 1916
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am
Reputace: 289

Re: Axpert

Příspěvek od Vitek »

Kamil l píše:Lidi mam velkej problem . Dnes jsem napojil axpert na baterie vse probihalo dobre zapnu a ze jdu pres pc nastavovat a ejhled v programu mam zadat password login? 12345678 a nic tak sakra jaky je ? No mel jsem na to ctvrt hodiny to nejak nastavit nikdo kdo tomu rozuměl tu nebyl vse v ajng jaz v priručce. Tak jen podle bi nastavit ale v pc to nešlo ani za boha?!!!!! Volal jsem pomoc nikdo by mě nepomoh protoze tam neni ani signal.
Ahoj vše v programu nenastavíš, udělej to přes menu... v user manuálu to tam máš vysvětleno jak co nastavit a co je defaultní nastavení.
Kamil l
Příspěvky: 201
Registrován: pát srp 04, 2017 9:06 pm
Reputace: 0

Re: Axpert

Příspěvek od Kamil l »

A jak to odemknu to heslo ? Proc to nefunguje a ostatnim ano?
Kamil l
Příspěvky: 201
Registrován: pát srp 04, 2017 9:06 pm
Reputace: 0

Re: Axpert

Příspěvek od Kamil l »

Nastavuje se tam typ baterie v ah?
Vitek
Příspěvky: 1916
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am
Reputace: 289

Re: Axpert

Příspěvek od Vitek »

Vitek píše:
Kamil l píše:Lidi mam velkej problem . Dnes jsem napojil axpert na baterie vse probihalo dobre zapnu a ze jdu pres pc nastavovat a ejhled v programu mam zadat password login? 12345678 a nic tak sakra jaky je ? No mel jsem na to ctvrt hodiny to nejak nastavit nikdo kdo tomu rozuměl tu nebyl vse v ajng jaz v priručce. Tak jen podle bi nastavit ale v pc to nešlo ani za boha?!!!!! Volal jsem pomoc nikdo by mě nepomoh protoze tam neni ani signal.
Ahoj vše v programu nenastavíš, udělej to přes menu... v user manuálu to tam máš vysvětleno jak co nastavit a co je defaultní nastavení.
Kamile Kamile,
zkusim jsi googlit? https://www.mppsolar.com/v3/catalogs/Wa ... manual.pdf
stačí zadat axper default password a nebo watchpower password.
než něco napíšeš zkus to řešit po svým nebo se stane že zde píšící lidi kteří si vzájemně pomáhaj tak přestanou pomáhat a začnou si to nechávat pro sebe což nováčkům jako Ty nebude příjemné.
trocha pozdravu atd neuškodí..
zdraví výchovně vzdělávací ústav víťova chatrč
Vitek
Příspěvky: 1916
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am
Reputace: 289

Re: Axpert

Příspěvek od Vitek »

Kamil l píše:Nastavuje se tam typ baterie v ah?
typ baterie ano, ah co si pamatuju tak ne to měnič nezajímá. zajímá ho jen napětí
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Reputace: 421
Bydliště: Brno - venkov

Re: Axpert

Příspěvek od volente »

Heslo je "administrator" jestli si dobře pamatuji, já to nepoužívám, vše nastavuji na displeji.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
Kamil l
Příspěvky: 201
Registrován: pát srp 04, 2017 9:06 pm
Reputace: 0

Re: Axpert

Příspěvek od Kamil l »

A co když ksem to nechal vše v default myslim nastaveni baterie pres display jsem zmenil 01 na solar pouze protoze neni distribucni sit ostatni jsem nechal tak jo a vypl jsem alarm zatim jen se vudou dobijet jen baterie.
Kamil l
Příspěvky: 201
Registrován: pát srp 04, 2017 9:06 pm
Reputace: 0

Re: Axpert

Příspěvek od Kamil l »

Baterie 24v a zmenil jsem na flued
Kamil l
Příspěvky: 201
Registrován: pát srp 04, 2017 9:06 pm
Reputace: 0

Re: Axpert

Příspěvek od Kamil l »

Vitek píše:
Vitek píše:
Kamil l píše:Lidi mam velkej problem . Dnes jsem napojil axpert na baterie vse probihalo dobre zapnu a ze jdu pres pc nastavovat a ejhled v programu mam zadat password login? 12345678 a nic tak sakra jaky je ? No mel jsem na to ctvrt hodiny to nejak nastavit nikdo kdo tomu rozuměl tu nebyl vse v ajng jaz v priručce. Tak jen podle bi nastavit ale v pc to nešlo ani za boha?!!!!! Volal jsem pomoc nikdo by mě nepomoh protoze tam neni ani signal.
Ahoj vše v programu nenastavíš, udělej to přes menu... v user manuálu to tam máš vysvětleno jak co nastavit a co je defaultní nastavení.
Kamile Kamile,
zkusim jsi googlit? https://www.mppsolar.com/v3/catalogs/Wa ... manual.pdf
stačí zadat axper default password a nebo watchpower password.
než něco napíšeš zkus to řešit po svým nebo se stane že zde píšící lidi kteří si vzájemně pomáhaj tak přestanou pomáhat a začnou si to nechávat pro sebe což nováčkům jako Ty nebude příjemné.
trocha pozdravu atd neuškodí..
zdraví výchovně vzdělávací ústav víťova chatrč
Omlouvám se dobrý den tedy , ale prisel majitel chalupy a rekl ze mam jen 10minut na nastaveni. Pročítal jsem všechny pdf nastaveni k manualu na cd axpertu a nikde nebylo heslo. Zadaval jsem 12345678 taky nic 6 nul taky nic . Tak jsem to udelal pres obrazovku ale jak se dostat do menu furt to pipalo a nejak se me podarilo zmacknout dlouze enter a vida menu bylo na svete. V manualu jsem nevycet. Navic byla i tma.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Axpert

Příspěvek od diablo007 »

Ty to někomu montujes a nic o tom nevíš? No to je teda dost špatná volba
Vitek
Příspěvky: 1916
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am
Reputace: 289

Re: Axpert

Příspěvek od Vitek »

Diablo toto vypada na prusvih. Kamile prosimte pokud tam jsou nejake baterie nastav nejak rozumne cutoff. Navic nevybijet olovo domrte. Co kdybys zalozil nove svoje vlakno a tam resil veci tykajici se chalupy bude to prehlednejsi dekujeme.
Kamil l
Příspěvky: 201
Registrován: pát srp 04, 2017 9:06 pm
Reputace: 0

Re: Axpert

Příspěvek od Kamil l »

Ok zalozim
salinm1
Příspěvky: 43
Registrován: čtv srp 14, 2014 12:50 pm
Reputace: 0

Re: Axpert

Příspěvek od salinm1 »

Ahoj, potreboval bych radu zkusenych mam PIP MK a chctel jsem pripojit pokusne pouze svetla, kde PIP napajim pred hlavnim chranicem za PIP mam dalsi chranic a pokud spojim fazi na svetla s tim ze nulak je pouizit z DS tak se okamzite vybavi hlavni chranic to same nulaky pokud jsem pokusne spojil okamzite vybaveni. Psali jste zde, ze prepinate pouze fazi a nulaky mohou bytbi spojene ma nekdo podobny problem u MK nebo prepinate jak fazibtak nulaky? Dekuji moc zabradu
Vitek
Příspěvky: 1916
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am
Reputace: 289

Re: Axpert

Příspěvek od Vitek »

výstup z měniče se nesmí spojit s nulakem před měničem. za měničem je to oddělený obvod, za měnič dáš chránič a z něj už napájíš přímo spotřebiče. je nutné mít oddělené nuláky před střídačem a nuláky za střídačem.
salinm1
Příspěvky: 43
Registrován: čtv srp 14, 2014 12:50 pm
Reputace: 0

Re: Axpert

Příspěvek od salinm1 »

Toho jsem se presne bal tj ceka me pekne dratovani, abych dokazal prepinat jak fazi tak nulak..dekuji moc za potvrzeni.
Vitek
Příspěvky: 1916
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am
Reputace: 289

Re: Axpert

Příspěvek od Vitek »

hager dělá pěkné přepínače sítí... tam lze odpínat i nulák .... takže volíš bud FVE nebo sít... nulák přepínat musíš
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Axpert

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

přepínat nulu ? to jako vážně ? Pro dodržení principu a zachování bezpečnosti musí být za zmíněným přepínačem další proudový chránič jelikož ten první jež vytvoří nulový vodič za hodinami je zmíněným přepnutím vyřazen z činnosti čímž jsou napájené spotřebiče při poruše životu nebezpečné :!: .

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D

Zamčeno
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek